غذاهای دریایی آنتی بیوتیک بحران: پرورش ماهی ایجاد یک رفاه حیوانات فاجعه

یک گزارش جدید صادر کرده است یک هشدار فوری در گسترش مقاومت دارویی (ضد میکروبی مقاومت AMR) از حیوانات به انسان بیماری زا است. آن را شناسایی آبزیان به عنوان یک منبع اصلی در سراسر جهان است. آبزیان (پرورش ماهی) است که تحت قدردانی منبع AMR و به عنوان شهروندان جهانی ما دیگر نمی تواند غفلت از محیط زیست و انسان اثرات.

این چالش به صورت علمی و سیاسی جامعه است که برای پیدا کردن یک راه حل پایدار برای گسترش AMR بدون به خطر انداختن امنیت اقتصادی ماهیگیری جوامع است.

تبلیغات:

همانطور که با بسیاری از دیگر سلامت و فجایع زیست محیطی ساحلی در جوامع کم درآمد و با درآمد متوسط در کشورهای آفریقایی و جنوب آسیا هستند در مواجهه با بدترین از این بحران است. نرخ AMR در انسان بالا رفتن سرسام آور هستند در مکان هایی که زیرساخت های لازم نیست و یا منابع مورد نیاز برای نظارت بر گسترش مقاومت در بیمارستان, اندازه گیری تصور می شود کلیدی در کنترل AMR شیوع است.

ما شده اند ساختمان به این لحظه برای مدت زمان طولانی. برای دهه ماهیگیری جوامع ساخته شده اند استفاده زیاد از آنتی بیوتیک ها برای افزایش رشد حیوانات و جلوگیری از شیوع بیماری. تشدید آبزی پروری به معنای افزایش تعداد ماهی ها نگه داشته و در قلم و برکه و در برخی از موارد مخرب اکوسیستم های آبی. نگاهی به عنوان مثال Saprolegnia parasiticaهای قارچی مانند ارگانیسم از oomycete خانواده. این گونه است که به طور طبیعی saprotrophic — آن را می خورد مرده چیزهای کمک به چرخه کربن. اما هنگامی که ماهی قزل آلا هستند پرورشی به شدت با هم بسته بندی شده در شلوغ استخر, S. parasitica مرگبار می شود انگل نکروزان گوشت تاکید حیوانات و باعث بیماری Saprolegniasis.

از یک رفاه حیوانات, نقطه نظر, عفونت های مانند این به نظر می رسد قابل اجتناب — بیماری ناشی به طور مستقیم از حیوانات بیش از حد تراکم بنابراین یک راه حل ساده خواهد بود برای نگه داشتن ماهی کمتر با هم و یا آنها را به فضای بیشتر. اما این امر کاهش بازده در زمانی که پرورشی ماهی حیاتی برای خوراک ما رو به رشد جهانی جمعیت انسانی. و آن را نادیده مرکزی نقش آبزی پروری در حمایت از اقتصاد جوامع ساحلی به خصوص در پایین و کشورهای با درآمد متوسط.

تبلیغات:

پرورش ماهی می تواند مزیت اقتصادی, اما آن را با خطرات. آسیب پذیری به تغییر آب و هوا, محلی و گسترش AMR در انسان بیماری زا هستند و به طور مستقیم در ارتباط. حتی شواهدی وجود دارد که افزایش درجه حرارت آب با توجه به تغییر آب و هوا باعث افزایش شدت برخی از بیماریهای ماهی که تقریبا قطعا منجر به اتکای بیشتر آنتی بیوتیک ها به عنوان اقیانوس ها همچنان به گرما.

البته اقتصاد جهانی اهمیت آبزی پروری به این معنی است که مقدار زیادی از بودجه تحقیقات در جریان است در حال توسعه داروهای جدید و واکسن برای کنترل پاتوژن ها و جلوگیری از عفونت. پرورشی ماهی قزل آلا واکسینه شده اند در برابر furunculosis در نروژ از سال 1980s که در آن استفاده از آنتی بیوتیک ها در مزارع پرورش ماهی است که در حال حاضر حداقل است. دیگر کشورهای شمال اروپا به دنبال جدید دریایی, سیستم های پرورش ماهی است که با استفاده از چرخش آبزی پروری در داخل مخازن برای جلوگیری از رواناب دارو به گسترده تر از اقیانوس است.

اما چنین تکنولوژی بالا و نوآوری های گران قیمت و خارج از دسترس بسیاری از جوامع است. حرکت آبزی پروری دور از دریا نیز ممکن است در برابر صدها سال از محلی و سنت خانواده اخلال در جوامع ساحلی.

تبلیغات:

دست یافتنی تر تغییرات آمده توسط مجتمع پرورش ماهی با انواع دیگر کشت. ترکیب آبزی پروری با جلبک برداشت اجازه می دهد تا شرکت هایی مانند کرون جلبک کارخانه برای استفاده از طبیعت به پاک کردن زباله از مخازن ماهی و جذب دی اکسید کربن. جلبک ها هستند و سپس برداشت برای تولید جدید biomaterials و ارزشمند لوازم آرایشی و بهداشتی مواد تشکیل دهنده. یک رویکرد مشابه از رشد ماهی و جلبک دریایی خوراکی هم در همان آب را فراهم کرده است در دراز مدت پایداری اقتصادی برای کشاورزان در ژاپن است. به همین ترتیب در بنگلادش پرورش ماهی و میگو به طور مستقیم در مزارع برنج را افزایش می دهد بهره وری از تمام محصولات.

راه حل دیگری به AMR و درمان حیوانات با طب سنتی گیاهان دارویی است که معمولا مورد استفاده توسط کشاورزان در بخش هایی از ویتنام و اندونزی است. پروبیوتیک ها (مفید میکروب) یکی دیگر از گزینه. تغییر کشاورزی استراتژی های دور از آنتی بیوتیک استفاده کنید نیاز به زمان و سرمایه گذاری کوتاه مدت از دست دادن بهره وری, اما نتایج می تواند تحول کاهش وابستگی به مواد مخدر و افزایش درآمد با تنوع محصولات است که می تواند به فروش می رسد.

تبلیغات:

راه حل های به AMR-در-آبزی پروری بحران در دسترس — اما اجرای باید اذعان انسان از جنبه های آبزی پروری و اجازه ماهیگیری جوامع برای حفظ بهره وری بدون تبدیل شدن به وابسته به کمک های مالی. حمایت مداوم از سازمان ملل متحد حیاتی است: این باید شامل کمک های اقتصادی و همچنین به عنوان سطح زمین برای حمایت از زیرساخت های آموزش و پرورش و رهبری جامعه. سازمان هایی مانند صندوق بین المللی برای توسعه کشاورزی اختصاص داده شده به کمک به ایجاد انعطاف پذیری در روستایی غذایی تولید جوامع است. آنها ارائه کمک مالی و آموزش و پرورش و آنها را تشویق رهبری محلی برای مدیریت پایدار سهام ماهیگیری و جوامع است. یکی دیگر از عناصر کلیدی خواهد بود برای بهبود سلامت نظارت بر برنامه های, به طوری که عمرو در عفونتهای انسانی را می توان ردیابی بیشتر موثر است.

مهمتر از همه تصمیم گیری باقی می ماند و باید با جوامع محلی. پژوهش های تاریخی نشان داده است که ماهیگیری جوامع در سراسر جهان شده اند قادر به مدیریت ذخایر ماهی و ماهیگیری شیوه های پایدار با پیروی محلی توافق بر قوانین است. ارتباط بین ماهیگیری جامعه محلی و کارشناسان بهداشت و درمان نیز باید تاکید کرد با دقت و هماهنگ برای نظارت بر بیماری در ماهی و انسان است.

این تلاش هماهنگ خواهد شد نیاز به توافق جهانی بر اهمیت پایداری در آبزی پروری برای حفاظت از محیط زیست ما و سلامت ما است. حتی کسانی که از ما در ثروتمندترین کشورها باید امید برای بهتر رهبری در آینده نزدیک.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>