سیاتل “منطقه خودمختار” متعلق به یک سنت تخیلی آزمایش

تا سال 2020 به نظر می رسد کشیده شده مستقیم از طرح برخی دور انداخته dystopian رمان — کتاب هایی که هرگز منتشر چرا که صدا بیش از حد دور از ذهن است. نه تنها وجود دارد یک بیماری همه گیر به رقابت با نرخ بیکاری نزدیک شدن به سطح گذشته در رکود بزرگ و در سراسر کشور تظاهرات علیه خشونت پلیس اما این همه اتفاق می افتد در همان سال آمریکایی ها قرار است به انتخاب رئيس جمهور.

در میان هرج و مرج و گاز اشک آور, برخی از مردم از دیدن یک فرصت برای قراضه همه چیز و بیش از شروع اولین گام به سمت تبدیل سند چشم انداز خود را برای یک دنیای بهتر به واقعیت است. در سیاتل معترضان در یکی از شش بلوک کشش از کاپیتول هیل یک محله در نزدیکی مرکز شهر ایجاد کرده اند که جامعه اجرا پلیس-منطقه آزاد, به تازگی تغییر نام کاپیتول هیل سازماندهی اعتراض ریز ریز کردن. این یک صحنه از نقاب, جمعیت, پر جنب و جوش نشانه ها و خیابان هنر “هیچ پلیس co-op” به دور از مواد غذایی و لوازم و تازه کاشته باغ جامعه. در مینیاپولیس, داوطلبان تبدیل سابق هتل شرایتون به یک “پناهگاه” ارائه رایگان مواد غذایی و اتاق های هتل — تا زمانی که آنها را بیرون کردند.

تبلیغات:

“ما در حال دیدن یک جدید تجدید حیات اتوپیسم” گفت: هدر Alberro یک دانشیار استاد سیاست در دانشگاه ناتینگهام ترنت در انگلستان که در مطالعات محیط زیست رادیکال و آرمانی فکر می کردم.

مشکلات مانند تغییر آب و هوا, گسترش شکاف بین غنی و هر کس دیگری و نژادی و نابرابری می دهد بسیاری از این حس که آنها زندگی می کنند از طریق یک غول بی سابقه بحران است. و ترکیب این حوادث ایجاد “شرایط دقیق است که به ظهور انواع و اقسام عبارات” از آرمانی فکر Alberro گفت. از گسترده ایده های سبز معامله جدید — آب و هوا-شغل-عدالت بسته بندی نکردم نیویورک نماینده اسکندریه Ocasio-کورتز — به سیاتل “منطقه خودمختار” مردم در حال ارائه برنامه های جدید برای جهان چگونه می تواند به کار گیرند. که آیا آنها از ادبیات و یا در زندگی واقعی آزمایش این آرمان تلاش های خار می تواند گسترده تر فرهنگی و سیاسی را تغییر دهید حتی اگر آنها شبهه.

بر اساس رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توییتهایی دربارهی سیاتل را ریز ریز کردن (یا فاکس وب سایت های خبری’ فتوشاپیه پوشش اعتراض) شما می خواهم تصویر هرج و مرج خالص با ساختمان های در حال سوختن و معترضان در حال اجرا amok. این واقعیت که بیشتر شبیه مردم نشسته در اطراف پارک, نمایش فیلم مانند13″ و هنر. آن را جدی اعتراض بیش از حد با جمعیت جمع آوری شده برای مذاکرات در مورد نژاد پرستی و خشونت پلیس در مقابل رها شده در حوزه پلیس. معترضان در یمن شامل لغو اداره پلیس سیاتل از بین بردن پلیس از مدارس لغو نوجوان بازداشت و دادن غرامت به قربانیان خشونت پلیس.

تبلیغات:

“کاپیتول هیل خودمختار منطقه #CHAZ نیست lawless زمین بایر از آنارشیست قیام — آن است که بیان مسالمت آمیز از جامعه ما جمعی غم و اندوه و تمایل خود را برای ساخت یک دنیای بهتر” سیاتل شهردار جنی Durkan توییتی هفته گذشته است.

اعتراض به منطقه می رود با نام های بسیاری از: در اصل به نام کاپیتول هیل خودمختار منطقه یا CHAZ آن بود و بعد rebranded به ریز ریز کردن. این سنگر منطقه که از دهانه از کال اندرسون پارک به خیابان های نزدیک بخشی اردوگاه بخشی از بلوک. گردشگران سرگردان را از طریق خوراکی عکس از خیابان هنر.

یک هفته زودتر تظاهرات در کال اندرسون پارک برانگیخته شده توسط مرگ جورج فلوید Breonna تیلور و دیگران بودند ملاقات کرد توسط ماموران پلیس پاشش گلوله های لاستیکی گرز و گاز اشک آور. سپس هفته گذشته پلیس رها شده در این منطقه و معترضان اعلام آن را خود به خود تبدیل به “سیاتل اداره پلیس” به “سیاتل مردم در بخش” با یک بیت از spraypaint.

تبلیغات:

این CHAZ شرح زیر است سابقه ای طولانی در ضد سرمایه داری آزمایش که reimagined راه جهان اجرا شد. در سال 1871 مردم پاریس بیمار از ظلم و ستم برخاست و به دست گرفتن کنترل شهر را برای دو ماه از روی لئامت دادن. کمون پاریس لغو بدهی به حالت تعلیق اجاره و لغو پلیس پر کردن خیابان ها با جشنواره است. دولت فرانسه به زودی نقض آزمایش خود, قتل عام دهها هزار نفر از پاریسی در “خونین هفته است.” حتی اگر آن را در کوتاه مدت کمون پاریس الهام گرفته از جنبشهای انقلابی برای آینده 150 سال است.

در سال 2011 اشغال وال استریت معترضان در زمان بیش از شهر نیویورک Zuccotti پارک برای دو ماه به برجسته کردن مشکلات نابرابری درآمد. خود را در اردوگاه ارائه رایگان مواد غذایی در سخنرانی ها و کتاب ها و گسترده بحث. رادیکال جنبش به پایان رسید تا در حال تغییر راه آمریکایی ها صحبت کردیم و به آنها واژگان جدید — که “99 درصد” و “1 درصد” — و نگرانی خود را در مورد نابرابری درآمد در ادامه به قالب اولویت های حزب دموکرات است.

تبلیغات:

Alberro در مقایسه سیاتل را ریز ریز کردن یک جامعه از 300 نفر از فعالان محیط زیست در غرب فرانسه که در راه اندازی اردوگاه در یک سایت اختصاص داده شده برای یک بحث جدید فرودگاه شروع و در سال 2008. یکی از بسیاری از ZADs (مناطق à défendre) که فنر در فرانسه جامعه به پایان رسید تا بودن نه فقط یک محل در اعتراض به فرودگاه اما به موضع برابر آنچه معترضان را دیدم به عنوان مشکلات اساسی — سرمایه داری نابرابری و نابودی محیط زیست. (دولت به پایان رسید تا قفسه بندی و برنامه ریزی برای این فرودگاه در سال 2018). “نقطه از این مناطق خودمختار است که نه تنها به ایجاد این میکرو exemplars بهتر جهان” Alberro گفت: “اما همچنین به لحاظ جسمی توقف در حال حاضر نیروهای تخریب” — که آیا یک فرودگاه و یا در مورد کاپیتول هیل, چگونه پلیس درمان مردم سیاه و سفید.

سیاتل دارای یک تاریخچه طولانی از مشاغل سیاسی و تظاهرات ردیابی بازگشت به سیاتل اعتصاب عمومی در اوایل 1900s. در این دوران حقوق مدنی آورده تحصن و راهپیمایی. بومی معترضان اشغال یک دژ نظامی در سال 1970 و مذاکره با شهر به 20 هکتار از کشف پارک. دو سال بعد فعالان اشغال رها شده در مدرسه ابتدایی در بیکون هیل و خواستار آن است که آن را تبدیل به یک مرکز جامعه (در حال حاضر El Centro de la Raza).

و آن را ممکن است یک اتفاقی که جدید اعتراض در منطقه به نظر می رسد در سواحل غرب اغلب به تصویر کشیده شده در ادبیات به عنوان یک “ایده آل” را به راه اندازی آرمانی جوامع Alberro گفت. برای مثال کتاب “Ecotopia” منتشر کرد و در سال 1975 توسط ارنست Callenbach به تصویر کشیده شده سبز جامعه — کامل با سرعت بالا مغناطیسی-معراج قطار! — تشکیل شده که شمال کالیفرنیا و اورگان و واشنگتن جدا از ایالات متحده است. این کتاب در ادامه برای تبدیل شدن به یک فرقه رمان مؤثر در جنبش زیست محیطی تمرکز بر مواد غذایی محلی حمل و نقل عمومی و انرژی های تجدید پذیر.

تبلیغات:

Ecotopia نیست دقیقا ایده آل موازی برای جریان موج اعتراضات به آن مدینه فاضله سفید بود. Callenbach پیش بینی یک تفکیک جامعه که در آن مردم تصمیم گرفتند به زندگی می کنند در کمتر مرفه “روح شهر”. هنوز هم آن را آشکار است که برخی از آن پیام های دیگر زندگی می کنند. Alberro صحبت کردند بسیاری از “رادیکال” محیط زیست و مخالفان برای تحقیقات خود را و بسیاری از آنها را خوانده نشده هر یک از سبز تخیلی کتاب های او می پرسد در مورد. اما آنها تکرار برخی از ایده ها و عبارات از آن ادبیات تقریبا “کلمه به کلمه” هنگامی که توصیف تغییراتی که می خواهید در جهان ببینید.

هر چند سیاتل در اعتراض به منطقه متمرکز نژادی و ظلم و ستم نیست, محیط زیست, تخریب Alberro می بیند مشابه ضربه پشت تمام این پروژه ها است. “بسیاری از فعالان استدلال می کنند که این همه بخشی از همان مبارزه,” او گفت: با این استدلال که مردم نمی توانند با موفقیت در مسائل زیست محیطی و بدون پرداختن به نژاد پرستی و دیگر مشکلات اجتماعی و اقتصادی. “به نظر می رسد فضای فرهنگی که در قالب های مختلف این جنبش حتی اگر آنها اغلب نمی آمد در تماس با یکدیگر است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>