خجالتی ؟ شما فقط ممکن است یک رهبر بزرگ است.


Headshots of Abraham Lincoln, Bill Gates, and Eleanor Roosevelt.

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس های هولتن/بایگانی/گتی ایماژ, Getty Images/گتی ایماژ برای شهروند جهانی و Bettmann/گتی ایماژ.

در یک قسمت جدید از نحوه!, سوزان کین نویسنده آرام: قدرت درونگراها در جهان است که می تواند به توقف صحبترا باز کرد تا در مورد تجلی او در طول این سالها به عنوان وکیل شرکت: درونگرایی یک ابرقدرت. قابیل به حفر تحقیقات و متوجه شدند که افراد درونگرا ، هر چند اغلب به عنوان رد منفعل می تواند قدرتمند رهبران به عنوان نشان داده شده توسط امثال آبراهام لینکلن النور روزولت و بیل گیتس. در این قسمت از چگونه!, قابیل سهام چگونه درونگرا را مهار می تواند استعدادهای خود را به رشد در محل کار و فراتر از آن—شروع با تسلط بر بحث کوچک. این متن شده و تغلیظ شده و ویرایش شده برای وضوح.

چارلز Duhigg: من فکر می کنم از شرکت های بزرگ وکلا به این برونگرا هستند که با صدای بلند و لجوج. آیا شما در تلاش برای شبکه و صحبت با همکاران خود در خود قانون شرکت ؟ آیا شما احساس می کنید مثل این است که یک درونگرا بود چیزی ساخته شده است که شما را از محل ؟

سوزان کین: من تا به حال به عهده گرفت در ابتدا که من در این نقطه ضعف بزرگ به دلیل راه من بودن. من خیلی جوان کاردانی و ارشد شریک من در کار با نوع در آخرین لحظه نمی توانستم به این بزرگ مذاکره بنابراین من تا به حال به آن را انجام دهد. و من کاملا وحشت زده. اما آن را به پایان رسید تا این تکان دهنده, موفق, چیزی که در آن پس از آن دادستان به نمایندگی از مشتری دیگر می خواستم به من استخدام و مشتری شروع به ارسال های جدید کسب و کار. آن را همه به خاطر من انجام این کار در خود من بیشتر آرام و متفکر راه است. بسیاری از آنچه که باعث می شود یک مذاکره کننده خوب کسی است که واقعا می تواند عمیق گوش کنید و سعی کنید به آمده تا با سازنده موافقت نامه که برای همه کار. پس از آن نبود همیشه راحت برای من اما من شروع به درک که درونگرایی بود این عجیب و غریب ابرقدرت.

که جالب است. شما می توانید به من بگویید که دقیقا چه چیزی درونگرایی است ؟ چگونه است که یک درونگرا متفاوت از خجالتی بودن?

درونگرایی در مورد اولویت برای محیط های که بیشتر دلپذیر برای قرار دادن آن در واقعا محاوره نظر. وجود دارد کمتر محرک بمباران شما در هر زمان همین دلیل است که شما اغلب می شنویم مردم می گویند: “چگونه می توانم شما احساس می کنید بعد از شما بوده ام در یک مهمانی برای چند ساعت؟” برای برونگرا آن را به عنوان اگر آنها یک باتری داخلی است که گرفتن شارژ که تجربه و به طوری که آنها در حال حاضر واقعا revved تا آنجا که آنها در حال گرفتن انرژی است. برای درونگرا حتی اگر آنها بسیار اجتماعی ماهر و بزرگ در بحث کوچک در پایان دو ساعت آنها احساس به عنوان اگر باتری داخلی است که خشک شده و آنها شروع به آرزو می کنم که آنها می توانید به خانه بروید. همه که متفاوت از کمرویی است که خیلی بیشتر در مورد ترس از قضاوت جامعه است.

شما حتی نوشته شده است در مورد برخی از تحقیقات نشان می دهد که رهبران درونگرا اغلب ارائه نتایج بهتر از برونگرا رهبران. این است که درست است ؟

بله. وجود تحقیقاتی که آدام گرانت در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا بود که در آن او در بر داشت که هنگامی که شما یک گروه فعال و مشغول کارکنان رهبران درونگرا تمایل به ارائه نتایج بهتر از برونگرا انجام دهد. به این دلیل است که رهبران درونگرا عشق به تبادل ایده ها. آنها می خواهند به گوش دادن به ایده های که کارکنان خود را در حال آوردن رو به جلو است. در حالی که اگر شما یک رهبر است که بیشتر غیر قابل جلوگیری و یا غالب طبیعت, شما ممکن است صمیمانه می خواهم به دانستن ایده های افراد دیگر اما یک مکالمه به سبک که در آن شما آنها را به اندازه و شما کمتر احتمال دارد به آنها را دنبال کنید چرا که شما تمایل به قرار دادن مهر خود را بر روی همه چیز.

و پس چگونه ما استفاده از درونگرایی به نفع ما?

این واقعا یک موضوع آگاه از مکان شما می توانید خودتان کشش—و انجام آن توسط خودتان. شما ممکن است بخواهید به مرحله خارج از منطقه راحتی خود را بیشتر و به دست آوردن مهارت های جدید است که شما سپس می توانید با استفاده از خارج از منطقه راحتی اما این که واقعا متفاوت از تغییر که شما اساسا. این واقعا یک سوال “چه هدیه ای که من به ارمغان بیاورد ؟ چه راهی هست که من دوست دارم با مردم ارتباط برقرار و چگونه می تواند من را در واقع اتفاق افتاده است؟”

وجود دارد یک مطالعه جالب است که در بر داشت که در یک کار سلسله مراتب مردم بسیار راحت زمانی که همسالان خود نشان از آسیب پذیری در مورد خود, اما آنها تبدیل شدن به کمتر و راحت هنگامی که افرادی که ارشد در سلسله مراتب آن را انجام دهد. اما هنوز هم وجود دارد یک کل جهان است که شما می توانید بحث در مورد در زندگی خود را که نمی توانید به هر نوع از منطقه خطر. آنچه که مردم واقعا در هنگام برقراری ارتباط آنها با یکدیگر صحبت این است که زندگی عاطفی و بنابراین آنچه شما می خواهید به telegraphing خود را گرما و منافع خود را در آنها. و این موضوع است که تقریبا در کنار نقطه.

شما گفته اید یکی از مورد علاقه خود را نمونه هایی است که داگلاس Conant که تا همین اواخر بود که مدیر عامل شرکت کمپبل سوپ.

بله. و یکی از چیزهایی که داگ بود—نه اینکه schmoozy پسر که عاشق راه رفتن در راهرو بود شناسایی کارکنان در کمپبل که واقعا بوده است کمک. سپس او را به نشستن و نوشتن آنها را شخصی این نامه با تشکر. در طول زمان خود را در کمپبل او نوشت: 30,000 از این نامه چرا که روشی که در آن او واقعا متصل و قدردانی به مردم است. مردم می تواند احساس می کنید که آن را بی ریا و که آن را معتبر و پس از نامه به معنای زیادی به آنها نیاز ندارد او را به آمدن به دفاتر و گفت: کسانی که همه چیز. زمانی که او برای اولین بار در زمان بیش از کمپل آن را در پایین تعهد کارمند رتبه در فورچون 500. زمانی که او پا به پایین در حدود یک دهه بعد آن را در بالا بود.

بنابراین به عنوان یک رهبر بزرگ شما لازم نیست که به اتخاذ یک شخصیت خروجی و یا تظاهر به برونگرا. اما ما تمام شده است در موقعیت های اجتماعی که در آن ما باید به بحث کوچک—شاید شما به تنهایی در یک کنفرانس و یا تلاش برای معاشرت در کار همسر ، چگونه شما را به این گفتگو لذت بخش تر برای هر دو شما و هر کس دیگری ؟

برای بسیاری از افراد درونگرا ، مشکل این است که آنها در واقع به درخواست بیش از حد بسیاری از سوالات. آن را بسیار آسان تر برای کسی که نه آشکار و اطلاعات که به جای درخواست شخص دیگر بسیاری از چیزهایی که در مورد خود. این مشکل که شما می توانید به با است که در آن به پایان می رسد تا صدایی بیش از حد مانند یک مصاحبه و یا حتی بازجویی.

آیا احساس عجیب و غریب در مورد شاخص آن است. شما ممکن است فقط به نوشتن چند غذای گفتگو مختلف است که شما می توانید قبل از اینکه شما را دور در اطراف دفتر. که متفاوت از prepping برای هر نوع دیگر از نشست و می توان آن را واقعا به خوبی کار می کنند. این خنده دار است که من میگویم این من فکر می کنم از زمانی که من این را زمانی که من 14 سال است. من به یاد داشته باشید داشتن یک له شدن یک مرد و من در گرفتن تلفن همراه او را برای اولین بار. من به یاد داشته باشید نگران کننده است که ما قرار بود برای اجرا از چیزهایی که می گویند بنابراین من jotted چند مکالمه بر روی یک تکه کاغذ از قبل. من احساس مانند یک ادم سفیه و احمق, اما من آن را انجام داد و آن را فوق العاده موفق است. و این چیزی است که من نمی باید انجام دهید این است که برای بقیه زندگی من در این نوع از مکالمات. این چیزی است که من تا به حال انجام تا زمانی که من کردم به شیار از دانستن اینکه چگونه به این نوع از مکالمات.

برای شنیدن Susan Cain کمک به آرام, رئیس, استاد بحث کوچک و رشد به عنوان یک رهبر گوش دادن به قسمت با کلیک کردن بر روی بازیکن زیر و یا اشتراک به چگونه! با چارلز Duhigg هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>