“شروع به باور” نویسنده: چگونه “پول و مدال” را فعال کنید سریال molester کودک لری Nassar

آن را تکان دهنده سوء استفاده جنسی داستان, یک, که شامل صدها نفر از بازماندگان یک گردان از توانمندسازها و قدرتمند اعتماد ، دو سال پیش سابق ایالات متحده آمریکا, ژیمناستیک, دکتر تیم لری Nassar بود به جرم تجاوز جنسی در یک مورد که شامل چندین دهه از جنایات. اما با بسیاری از آمار و ارقام در این داستان هنوز در حال پاسخگو و تحقیقات سابق المپیک زنان, ژیمناستیک, مربی جان Geddert در جریان این هفته تلاش برای عدالت هر چیزی است اما بیش از.

Peabody برنده جایزه ESPN روزنامه نگار دن مورفی شده است پوشش Nassar مورد برای سال در حال حاضر و همکاری نویسنده همراه با جان Barr از “شروع با اعتقاد: لری Nassar را از جنایات این موسسات است که او را قادر و زنان شجاع که متوقف شده هیولا.” سالن صحبت مورفی به تازگی در “سالن ایران” در مورد Nassar و “مدال و پول” محیط زیست فعال است که یک سریال درنده به رشد است. سازمان دیده بان مکالمه ما در اینجا و یا خواندن یک متن از قسمت زیر دانلود کنید.

تبلیغات:

این داستان بسیاری از ما شده اند پس مربوط به بالا نام مشخصات و معشوق المپیک قهرمان مانند علی Raisman سیمون Biles, McKayla Maroney. در عین حال من خواندن این کتاب وجود دارد و چیزهایی که هنوز هم شوکه و شگفت زده به من. چگونه می توانم به شما پاسخ به این سوال: که لری Nassar?

یکی از توضيحات ما بارها و بارها شنیدن بود “استاد manipulator.” یکی از سوالاتی که من نمی دانم که ما تا به حال واقعا به ریشه این است که آیا او کسی است که مجموعه ای را به انجام این کار از همان ابتدا و یا کسی که به سقوط این به دلیل موقعیت او در. او در سطح فوق العاده دوستانه, گلهای, مسخره, درس خوان پسر که به دست آورده اعتماد نه تنها صدها نفر از زنان جوان و ژیمناست اما ده ها و ده ها تن از مردم بیشتر در اطراف آنها استفاده می شود که برای بدترین راه شما احتمالا می تواند انجام دهد. آن را سخت بدانید که زمانی که نمای دور پژمرده و آن را تبدیل به وسیله ای برای پایان دادن او را به حمله جنسی به بسیاری از بیماران خود و دیگر زنان است. او بسیار با تجربه به عنوان یک استاد کنترل و پدوفیلیا.

عنوان این کتاب است که بسیار معنی دار است. این یک عبارت است که قدرت های بزرگ و همچنین طنز زیرا برای چندین دهه مردم باور نمی کند. به من بگویید چه این عبارت بدان معنی است که آن را از می آید و چه چیزی تغییر کرده که کسی که در واقع شروع با اعتقاد داشتند.

تبلیغات:

یک درس برای یادگیری از همه این است که بسیاری از علائم هشدار دهنده از دست رفته بودند چرا که مردم شروع نمی شود با این تصور که این ممکن است درست باشد. آنها از راه های دیگر به توضیح دهد که زنان هم صحبت کردن و تلاش برای متوقف کردن Nassar.

راشل Denhollander برای اولین بار بود که صحبت کردن علنی در مورد Nassar و باز floodgates به صورت داستان در ایندیاناپولیس ستاره هنگامی که او ثبت گزارش پلیس در سال 2016. هنگامی که او رفت و به دانشگاه پلیس برای اولین بار در ماه اوت 2016, Andrea Munford که به پایان رسید تا شد منجر پلیسی در این پرونده و بررسی آن را در راه است که دیگر مردم تا به حال قبل از زمان خود اطلاعات تماس. در بالای صفحه که در آن اطلاعات تماس شد و سه نفر عبارت “شروع به کار آید.”

پس ما تصمیم گرفتیم که ما می خواستم به عنوان است که ما کتاب ما به دنبال در اطراف یک کمی بیشتر و متوجه شد که در واقع با راه اندازی کمپین است که آغاز شده توسط پایان خشونت علیه زنان در گروه بین المللی است که با استفاده از آن به عنوان یک کمپین سعی کنید برای اطلاع بیشتر مردم چگونه برای رفتن در مورد واکنش و تحقیق و یادگیری در مورد تجاوز جنسی. ما به آنها می خواستم تا مطمئن شوید که آنها با ما خوب استفاده از آن را در این راه و مطمئن شوید که ما مسئولانه با استفاده از آنچه آنها ایجاد کرده بود. آنها فوق العاده مفید و فوق العاده است. ما تا به حال برخی از مردم از آن سازمان با خواندن این کتاب و به ما کمک کنید و مطمئن شوید که ما به کار گرفته و آن را در راه است که مراقب باشید و احترام و نمی شود هر گونه آسیب بیشتری نسبت به خوب. ما فقط خیلی هیجان زده است که آنها را در آغوش گرفته ام آن را و به ما اجازه رفتن به جلو و امیدوارم که جسورانه و سریع درس حق در پوشش است که شما می توانید از این کتاب است.

تبلیغات:

من مصاحبه ابیگیل Pesta نوشت که “دختران” است که همچنین در مورد لری Nassar مورد. هر دو از این کتاب از عناوین به بعد در مورد دختران تجارب خود را و شرایط اطراف آنها را. که بسیار مهم است در گفتن این نوع از داستان است.

John [بر] و من تا به حال مشغول به کار در این داستان یک زن و شوهر از سال قبل از ما حتی تصمیم گرفت که شاید یک کتاب در نظم بود که بیشتر داستان برای گفتن. اولین مکالمه ما بود و ما قصد داریم برای نوشتن یک استثماری کتاب. ما قصد داریم برای نوشتن یک کتاب است که احتمالا نمی تواند یک تصمیم گیری کسب و کار, اما ما در حال رفتن به تمرکز بر آن در کمتر از چیزی است که رفتن به نگاه بزرگ بر روی یک قفسه کتاب و مطلب در, واقعا,, گفتن, کامل, کامل و جامع داستان از آنچه در اینجا اتفاق افتاده است امید است که مردم ممکن است چیزی یاد بگیرند از آن است. زنان که بسیار این اتفاق می افتد را سزاوار یک حساب کامل که 100 درصد دقیق و صادقانه به آنچه در واقع اتفاق افتاده است. خوشبختانه ما تا به حال یک ناشر کسانی شد که از همان آغاز و به ما اجازه به چوب به آن. آن را بسیار آسان به لغزش به یک استثماری نوع مدل زمانی که شما یک داستان است که باعث ایجاد سرفصل های مثل این. و ما سعی بسیار مراقب باشید برای جلوگیری از آن.

تبلیغات:

این داستان بخشی از داستان های دیگر که ما شده اند حساب با در این لحظه در فرهنگ ما است. یکی از اولین چیزهایی است که جهش دوباره و دوباره است که زمینه را که گذاشته است حتی قبل از سوء استفاده جنسی می گیرد, آب و هوا که در آن این نوع سوء استفاده رخ می دهد. من می خواهم شما را به بحث در مورد این مورد روانی و عاطفی جای این ورزشکاران جوان هستند در حال حاضر. واقعا توضیح می دهد که بسیاری از چگونه این اتفاق می افتد.

ما سعی کردیم به شیرجه رفتن به آغاز و یا ریشه آن فرهنگ در جهانی ژیمناستیک. آن را منحصر به فرد به ژیمناستیک این اتفاق می افتد در همه نوع ورزشی و تمام دیگر جنبه های زندگی به عنوان به خوبی.

نظامی و کلیساها. ما می بینیم که در آن اتفاق می افتد.

تبلیغات:

این یک قدرت دینامیک چیزی که در آن وجود دارد چند gatekeepers برای برخی بسیار باارزش نقاط و آنها در نهایت گرفتن مقدار زیادی از کنترل است. در جهانی ژیمناستیک بود که قدرتمند, مربیان, مردم مانند بلا و مارتا Karolyi که بیش از رومانی و تاسیس ایالات متحده به عنوان یک قدرت بین المللی در ژیمناستیک. آنها را تغییر آنچه که ایالات متحده آمریکا در جهانی ژیمناستیک و آنها را با واقعا سخت و بی رحمانه و سوء استفاده در بسیاری از شیوه های مربیگری. که فیلتر کردن را از طریق هر کس دیگری که به مربیگری در ژیمناستیک. هر دو مربیان که می خواستم به یک حرفه ای به عنوان یک نخبه ژیمناستیک مربیان و ژیمناستیک خود شروع به این باور است که تنها راه برای رسیدن به سطح بعدی بود که یک مربی که در حال رفتن به فشار شما که در راه. این سخت بود برای رسم خط بین خواستار مربی و کسی که توهین آمیز و بی رحمانه در سوء استفاده در راه است. که محیط زیست ایجاد بسیاری از بد پلیس در پلیس بد/سناریوی پلیس خوب و یک محیط که در آن بسیاری از ژیمناست ها از ترس از خود, مربیان, ترس, ترس به صحبت می کنند زمانی که آنها راحت یا نیست درست خوردن و یا نبودند گرفتن مراقبت از آنها مورد نیاز است.

ما به دنبال در یک فرهنگ که در آن دختران در حال هل دادن از طریق آسیب های که در آن وجود دارد اختلالات خوردن.

رفتن برای دهه ها و دهه ها است که به عنوان یک مشکل بزرگ در ژیمناستیک. این پناهگاه امن برای بسیاری از آنها شد لری Nassar. او بازمی گردد تا خود را به عنوان فرد آنها می تواند اعتماد. او را دزدکی حرکت کردن آنها را کمی میله های آب نبات و تنقلات زمانی که آنها به اندازه کافی مواد غذایی است. او گاهی اوقات صحبت کردن به یک مربی و می گویند: “هی شما نیاز به سهولت از این دختر در حال حاضر. او از بازگشت از یک آسیب است.” و یا حتی فقط وجود دارد به عنوان حمایت عاطفی برای بسیاری از آنها. این زنان را دوست داشتم و او در زمان استفاده از آن است. این که چگونه او به دست آورده است که اعتماد که با او کردم.

تبلیغات:

که پویا است که شما در سوء استفاده که در آن شما را قربانی چیزی به چسبیدن به. به همین دلیل است که بسیاری از قربانیان خود را حتی نمی دانند که آنها قربانیان برای یک مدت زمان طولانی و تا به حال به آمده پس از آن حساب تا چند سال بعد.

بسیاری از این زنان صحبت می کنیم تا به حال تظاهرات سوء استفاده — که آیا آن را مسائل مربوط به سلامت روان یا سلامت جسمی مسائل — و آنها نمی دانند ریشه که در آن همه که از آینده بود. ناگهان یک زن و شوهر از سال پیش زمانی که این خبر بیرون آمد و آنها را درک آنچه رخ داده به آنها. ناگهان همه از یک نور کمی رفت. آنها گفت:, “اوه, این است که چرا من باید همه این مسائل است.” بسیاری از آنها هنوز هم در برخورد با این مسائل.

این امر می تواند به خوبی فکر می کنم لری Nassar یکی مرد بد و ما به این پسر بد و در حال حاضر او در زندان است و این بیش از همه. اما این کتاب بسیار مورد حمایت و فرهنگ سکوت در اطراف او. شما با استفاده از یک عبارت که واقعا جهش: “این بود که در مورد پول و مدال.”

ما فقط می توانید نگاهی به آنچه اتفاق افتاده است به سیمون Biles و آنچه که او نه گفت و نه قادر به شرکت در.

تبلیغات:

وجود دارد مقدار زیادی از لحظات که در آن شما می خواهید به فریاد وقتی که شما شنیدن این مسائل. یکی از آخرین فرصت های از دست رفته برای جلوگیری از Nassar رخ داده است در تابستان 2015, هنگامی که یک تعداد کمی از زنان بودند که در Karolyi انزال مشهور مرکز آموزش از ما المپیک آغاز شده چت و بیان شده است که آنها نگران یا ناراحت کننده با این راه که لری Nassar بود و درمان آنها را زمانی که او آنها را دیدم. مربی شنید این و آن را مطرح نردبان به سرانجام استیو پنی بود که پس از آن مدیر عامل و رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا, ژیمناستیک.

خود پاسخ اولیه حتی اگر توسط قانون آنها ملزم به اطلاع رسانی در اجرای قانون به استخدام منابع انسانی مشاور می آیند و موضوعات را بررسی کنید و سعی کنید برای به دست آوردن یک دسته بهتر از آنچه در این داستان بود. آنها صحبت کردیم به چند pussy McKayla Maroney, علی Raisman. اما بودند کسانی که تا به حال ابراز نگرانی از جمله سیمون Biles بود که در آن زمان قهرمان جهان بالا ژیمناست در جهان باقی می ماند بالا ژیمناست در جهان و آموزش برای سال 2016 بازی های المپیک تابستانی که در آن او را تبدیل به فقط یک ژیمناستیک, ستاره اما یک برک آوت آمریکایی ستاره و قهرمان تن از دختران کوچک در سراسر کشور است.

اما آنها تصمیم به صحبت کردن با سیمون. آنها تصمیم گرفتند با وجود شنیدن برخی بسیار محکم چیز از McKayla Maroney و دیگران در مورد خیلی روشن ادعای تجاوز جنسی. من نمی بینم هر راه دیگری که در آن شما می توانید آنچه را که آنها شنیده ام از آن زنان است. آنها رفت و به اف بی آی در نهایت پنج یا شش هفته پس از آنها برای اولین بار شنیده ام این شکایات. چند ماه بعد زمانی که آنها تا به حال به توضیح دهد که چرا لری Nassar شد دیگر حضور برخی از این ملاقات آنها تا به حال یک فرصت برای اجازه دهید مردم می دانند چه آنها که آموخته به دیگران هشدار می دهند مانند مردم در ایالت میشیگان که در آن او هنوز هم از دیدن بیماران. اما آنها تصمیم گرفتند که این تبلیغات منفی از آن و پتانسیل مسئولیت قانونی آنها ممکن است خود را در معرض اگر آنها به توضیح دهد که چرا Nassar نیست در برخی از این حوادث بود که ارزش حفاظت از دیگر دختران جوان است. به آنها اجازه دهید او را بی سر و صدا بازنشسته از ایالات متحده آمریکا ژیمناستیک. برای نزدیک به یک سال دیگر او ادامه داد: به دیدن بیماران. وجود دارد ده ها تن از دختران — ما واقعا نمی تواند آنها را زنان, آنها هنوز هم نوجوانان — که گفته ام آنها مورد آزار قرار گرفته بودند در آن زمان.

وجود دارد نمونه های بی شماری بود که قصد بازگشت به اواخر ’90s [و] اولین ادعا می کند که ما باید از مردم صحبت کردن در مورد Nassar و ساخت صریح ادعا می کند در مورد آنچه که او انجام شده بود که در آن او از دست زدن به آنها را. وقت و زمان دوباره, بزرگسالان در شارژ که آیا آنها مربیان و یا مربیان و یا در اجرایی کنار برخی از این اماکن تصمیم به باور این زنان است. تصمیم گرفت که آنها نمی معتبر ادعا می کند که این دختران باید اشتباه گرفته شود و یا باید وجود داشته باشد برخی از پاسخ. بخشی از من می داند که آن را بسیار سخت برای به دست آوردن سر خود را در اطراف این ایده است که این می تواند اتفاق می افتد به خصوص با یه پسر که تا به حال مرتب مردم را به خوبی در اطراف او به فکر می کنم او این پسر دوستانه. اما من فکر می کنم وجود دارد مقدار زیادی از انگیزه به همین دلیل شما نمی خواهید به صحبت کردن. وجود دارد بسیاری در خطر است. برای ایالات متحده آمریکا, ژیمناستیک بود که نیاز به تعمیرات اساسی فرهنگ برای جلوگیری از این نوع از چیزی و به طور بالقوه مخرب شفاف آمریکا دلبر شهرت که آنها تا به حال که بسیار سود آور برای ایالات متحده آمریکا ژیمناستیک و ما در کمیته ملی المپیک. این مردم بودند که بهره که نیست علاقه مند به قرار دادن که در معرض خطر است.

تبلیغات:

حتی قبل از اینکه ادعا می کند در برابر Nassar ما می توانید به بازگشت به اواسط دهه 90 زمانی که وجود دارد اعتراض در مورد آنچه که قرار بود در آمریکا ژیمناستیک و فرهنگ از پتانسیل سوء استفاده و قطعا روانی و فیزیکی. هیچ چیز تغییر پس از آن. زنان ناراضی بودند. [. . . ] زمانی که آنها برنده جایزه شجاعت و آنها بحث در مورد وجود دارد شکایت در سال 1999, 2000, دوباره و دوباره و دوباره. و سپس هنگامی که لری Nassar مواجه شد فقط چند سال پیش, او گفت:, “من فکر می کنم این قابل توجه است که شده است وجود دارد هرگز یک شکایت علیه من است.”

ما تا به حال یک فرصت به تماشای مصاحبه های او با پلیس در طول سال به عنوان بخشی از تحقیقات ما. آن ذهن ترا درهم میشکنند و سر تکان دادن مقدار زیادی از زمان. حتی قبل از Nassar شد, کانون مرکزی یک زن به نام جوآن رایان که فوق العاده روزنامه نگار [نوشته شده] یک کتاب در مورد برخی از اقدامات توهین آمیز در هر دو ژیمناستیک و اسکیت جهان است. پس از آن بود بسیاری از اختلالات خوردن و سوء استفاده فیزیکی و نگران چاق بشود و وحشتناک چیزهایی که شما نمی باید گفت, به دختران جوان که در حال حاضر راه آهن نازک و ورزشکاران است.

وجود دارد ناگهانی ما در بر داشت با مردم در تلاش برای فکر می کنم “شاید ما نیاز به تغییر این فرهنگ است.” حتی یک لحظه در اواخر ’90s هنگامی که یک زن به نام نانسی Thies مارشال استخدام شد توسط ایالات متحده آمریکا ژیمناستیک به اتهام ورزشکار سلامتی و آنها در تلاش بودند به نوبه خود صفحه. در آن زمان این بود که بسیاری در مورد اختلالات خوردن و اطمینان از تغذیه مناسب با ژیمناست. اما بود که به سرعت snuffed زمانی که آنها شروع به از دست دادن. آنها تا به حال یک زن و شوهر underwhelming المپیک اجرای برنامه و اجرای برنامه در جهان مرحله ملی به عنوان بلا Karolyi بازنشسته شده بود و Karolyis شد و پله به عقب. این Karolyis بودند به سرعت دعوت و آنها تصمیم گرفتند که آنها نیاز ندارد و این ورزشکار برنامه سلامتی بنابراین بودجه ای که برای خشک کردن حق دور. من فکر می کنم وجود ندارد یک خط مستقیم وجود دارد, اما من فکر نمی کنم آن طول می کشد بیش از حد از یک جهش به درک که اولویت وجود دارد مطمئن شوید که آنها همچنان به برنده مدال طلا آورد و در تایید قرارداد. که قرار بود در مقابل مطمئن شوید که رفاه همه ورزشکاران خود را به درستی انجام مراقبت از.

در چند سال گذشته شده است وجود دارد این لحظه از حساب و یا حداقل ظاهر آن است. Nassar است پشت میله های زندان به اتهامات متعدد از حمله و پورنوگرافی کودکان را که یکی دیگر از عناصر داستان است که ما اغلب فراموش کرده ام به دلیل جنایات خود هستند بسیار طاقت فرسا و شنیع. در عین حال ما می بینیم بسیاری از بازیکنان کلیدی یا هنوز در حال کار یا طلایی چتر نجات. نگاه ما به خشم که در اطراف این عدالت است که پدر و مادر می خواهند. وجود دارد یکی از خاص پدر خواست که برای پنج دقیقه. سه نفر از دختران خود را به حال حمله شده است. آنچه اتفاق افتاده است با او ؟

تبلیغات:

آن را در شهرستان یتن صدور حکم شنوایی است که در واقع دومین صدور حکم شنیدن که Nassar از طریق رفت و مردم را فراموش کرده ام به عنوان نوعی از یک چاره اندیشی موقت است. [پدر] به پایان رسید تا شارژ در Nassar در وسط دادگاه. من فکر می کنم بسیاری از مردم می تواند با همدردی و می تواند درک خشم است. من با صحبت او را به طور خلاصه پس از آن و رفتن نیست وجود دارد که روز به انجام این کار است. آن هم از نوع بهتر از او چرا که او شنوا و دختران خود را توصیف آنچه رخ داده به آنها. ما صحبت کرد و به بسیاری از پدر و مادر به عنوان بخشی از تحقیق و پژوهش برای این کتاب و برای ما گزارش. کسانی که برخی از این سخت تر مصاحبه که جان و من. شما در حال نشسته در سراسر از پدر و مادر سرزنش خود را برای اجازه دادن به دختران خود و احساس گناه.

یکی از چیزهایی که ما آموخته است که در این گزارش از بسیاری از زوایای مختلف Nassar شد فقط به عنوان موثر در بدست آوردن اعتماد از پدر و مادر. او را به انجام کارهای در حالی که برخی از مادران و پدران بودند و در اتاق امتحان. او خواهد بود حمله دختران خود. آن را وحشتناک به فکر می کنم که. او پس از تمرین در این است که او دقیقا می داند که چگونه به آن را انجام دهد. او با استفاده از آن به نفع خود. وجود دارد که فکر می کردم “این را احساس نمی کند اما مادر من نشسته است سمت راست وجود دارد.این باید باشه این حق باید باشد.” در انتهای دیگر وجود دارد پدر و مادر که فکر می کردم: “خب دختر من به نظر می رسد راحت و او را هیجان زده برای دیدن این معروف جهان ، او باید می دانم آنچه که او انجام می دهند.” وجود دارد مقدار زیادی از پدر و مادر مقدار زیادی از متخصصان پزشکی او نیز دستکاری و فریب خورده به عنوان بخشی از این دهه ،

به عنوان هیولا و وحشتناک به عنوان او است و جنایات خود هستند این است که نه فقط یک داستان جدا است و این نه فقط یک نفر. این است که در مورد فرهنگ را قادر می سازد که این. این است که در مورد سیستمیک اولویت از پول مدال دیگر مردم شهرت بیش از ادعای کسانی که می گویند آنها صدمه دیده اند. شما در حال حاضر شده است پوشش این داستان برای یک زمان طولانی. شما می دانید که در آن ما در حال حاضر در آن امروز است. چه اگر چیزی تغییر کرده است ؟

شده است وجود دارد تغییر دهید. من نمی خواهم برای گفتن وجود ندارد ، تا آنجا که هر چیز آن است که عموم مردم احساس و احساسات نسبت به این چیزها و تقاضا برای تغییر, آیا نشان می دهد که در جایی که آنها خود را به دلار و یا جایی که آنها قرار داده و توجه خود را. لحظه ای که دو سال پیش در حال حاضر در محکومیت جلسات در میشیگان یک نقطه عطف بود از انواع که در آن بسیاری از زنان ریختن انگ تجاوز جنسی و احساس راحت تر صحبت کردن. که در جریان بود واقعا راست به عنوان #MeToo جنبش بود و در حال تبدیل شدن بسیار محبوب فرهنگی تغییر است. من فکر می کنم آنها نقش زیادی در آن است. بنابراین در این جبهه شده است وجود دارد تغییر دهید.

Institutionally هنوز هم وجود دارد افرادی که باید پاسخگو باشند و برای آنچه که در حال حفاری در نمی شود عمدتا برای حفظ نفس ، که قفل شده است و در برخی از stalemates که هنوز هم ادامه دارد دادخواهی مدنی هر دو با ایالات متحده آمریکا ژیمناستیک و کمیته ملی المپیک. وجود دارد چند مردمی که خواهید بود در دادگاه جنایی در اینجا در سال آینده است. و ایالتی میشیگان هنوز فرو رفته در برخی از جنگ حقوقی با برخی از اسناد و مدارک آنها و واقعا به طور کامل بررسی می دانستند که چه زمانی و چه مقدار از آنها می دانید ؟

من نمی دانم دقیقا چه عدالت واقعی به نظر می رسد. من نمی دانم که هر کسی می تواند به طور کامل بازسازی از آنچه به آنها اتفاق افتاده است. یک لحظه وجود دارد از عدالت است که این زنان هنگامی که لری Nassar محکوم شد و به زندان موثر برای بقیه عمر خود را. که فوق العاده نادر چیزی که در تجاوز جنسی موارد به عنوان شما می دانید. برای برنده شدن که فوق العاده سخت بود برنده لحظه ای از عدالت بود اما فقط یک لحظه. هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از آنها را که در حال مبارزه است که می خواهید برای دیدن قوانین تغییر کرده و قوانین را تغییر داد. اینها راه هایی است که ما می تواند منعکس کننده است که ما در حال گرفتن این جدی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowbeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaOmegleelf bar 5000silivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişbetboogenco bahisKurtköy Escort