سودان فقط در زمان یک گام رو به عقب در مسیر خود به دموکراسی

سودان به نظر می رسد به دست گرفته اند و اخلال گام رو به عقب در مسیر خود به سوی دموکراسی است.

روز پنج شنبه در سودان نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک آور در تظاهرات در خارطوم که در اعتراض به دولت را به حذف از افسران و سربازان که می خواهم به حمایت از انقلاب و سرنگونی رژیم کشور دیرین دیکتاتور Omar al-Bashir در مارس 2019.

پس از کودتا علیه al-Bashir 11-عضو مستقل شورا در زمان بیش از در ماه اوت آن را برای اولین بار رهبری ارشد نظامی رسمی عبد فتاح البرهان برای 21 ماه و پس از آن خواهد شد به ریاست یک غیر نظامی برای 18 ماه.

این 39-ماه دولت انتقالی است که انتظار می رود برای حمایت از صلح و گام به حرکت کشور به سوی دموکراسی منجر انتخابات در سال 2022. اما روز پنجشنبه اقدامات تلافی جویانه علیه معترضان می گوید چیزی متفاوت با تردید در صداقت مستقل شورای.

در روز سه شنبه به سودان نیروهای مسلح منتشر شد بیانیه ای که شامل اسامی افسران و سربازان بودند که به اخراج شود.

در پاسخ به سودان حرفه ای انجمن (SPA) یک گروه است که فعال بوده است و رهبر انقلاب در برابر al-Bashir به نام برای تظاهرات در روز پنج شنبه در اعتراض به تخلیه از افسران و خواهان اصلاحات است.

تظاهرات “در برابر ارجاع از یک افسر ارتش سودان, 1st سرهنگ محمد Siddiq که به حمایت از معترضان در طول نشستن در مقابل ارتش ستاد” Abdelrahman Mohamed al-Gasim خارجی روابط دبیر دارفور کانون به من گفت. “معترضان خواستار هستند که او توان بازگشت به ارتش.”

او افزود که دیگر وجود دارد را رد کرد و نیروهای نظامی که همچنین طرفه با انقلاب است که او نمی تواند تایید نشده است.

در Facebook, آبگرم بعد اشتراک عکس و فیلم است که نشان میدهد معترضان مجروح و تصاویر از کودکان بودند که تحت تاثیر گاز اشک آور.

Al-Gasim نیز با تایید این حملات. “نیروی پلیس استفاده بیش از حد از زور علیه معترضان را با شلیک گاز اشک آور به شدت و گاهی چماقی,” او گفت: صحبت کردن به من از طریق پیام مستقیم در توییتر از اوگاندا.

آبگرم بعد مشترک بیانیه ای در Facebook محکوم نظامی را در واکنش خشونت آمیز به تظاهرات.

“حملات رخ داده است که در برابر مسالمت آمیز شهروندان به طور کامل و کاملا رد … خیابان ها نمی تواند آرام باشد مگر اینکه خواسته های این جریان در حال انجام” این بیانیه که ترجمه از اصل عربی بخوانید.

در فوریه 11, سودان مستقل شورای نشانه های آن ممکن است مایل به استرداد al-Bashir از سقوط دیکتاتور به دادگاه جنایی بین المللی (ICC) در لاهه هلند به صورت طولانی مدت به اتهام نسل کشی و جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی برای نقش خود در نسل کشی در منطقه دارفور که در سال 2003 آغاز شد.

محمد حسن Taishi یک غیر نظامی عضو مستقل شورا گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این شورا “توافق کردند که هر کسی که تا به حال حکم بازداشت صادر شده علیه آنها ظاهر می شود قبل از ICC. من آن را گفت: بسیار واضح است.” Al-Taishi نیست به طور خاص می گویند al-Bashir نام اما روشن است که که او صحبت کردن در مورد.

Al-Taishi با تاکید بر اهمیت این مرحله به صورت دموکراتیک آینده کشور است. “ما تنها می تواند دستیابی به عدالت اگر ما التیام زخم با عدالت خود را,” او گفت:. “ما نمی توانیم فرار از مقابله با آن است.”

اما واکنش خشونت آمیز به تظاهرات در روز پنج شنبه — و این تصمیم به عنوان فعالان ادعا می کنند به زور پلیس و افسران نظامی که حمایت خود را از انقلاب چالش صداقت از آن احساسات است.

اگر جدید مستقل شورای نزنی با خشونت چقدر پیشرفت کشور واقعا ساخته شده پس از انقلاب ؟ است دولت انتقالی فقط وسیله ای برای تسکین سودان ،

“این به این معنی است که دولت انتقالی نیست احترام به حق اعتراض و آزادی بیان” al-Gasim به من گفت. آن را “نقض قانون اساسی دولت است.”

“دوران سلطه و دیکتاتوری گذشته و این دولت انتقالی باید احترام آن تعهدات قانونی بر اساس میثاق بین المللی,” او اضافه شده است.


اصلاح: نسخه قبلی داستان misstated محل از یک منبع.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>