دیوان عالی کشور می گوید: دولت قوانین نیست Copyrightable


A 19th-century building surrounded by greenery and a statue.

گرجستان کاپیتول ساختمان ساخته شده در سال 1889 در مارس 16 در آتلانتا.

جان Amis/گتی ایماژ

زمانی که دانشگاه هاروارد تصمیم به رقمی کردن کل آن مجموعه ای از ایالات متحده قانون مورد در سال 2013 آن را نمی تواند اسکن فقط 40 میلیون صفحات آن را انباشته بود در آن قانون و مدرسه و کتابخانه و قرار دادن آنها را آنلاین—آن را تا به حال به انجام گران قیمت و وقت گیر فرایند redacting یادداشت و حاشیه نویسی و هر چیز دیگری در اطراف واقعی قانون مورد که ممکن است در حوزه عمومی و در نتیجه می تواند باعث حق طرح دعوی در دادگاه.

همان سال کارل Malamud, بنیانگذار سازمان غیر انتفاعی Public.Resource.Org تصمیم به انجام کاری مشابه با گرجستان قوانین ایالتی. او در زمان یک مسیر متفاوت است. او خریداری یک کپی از کد رسمی از گرجستان و مشروح برای بیش از $1,200 از LexisNexis اسکن و ارسال درایوهای USB با دو نسخه از کل دولت کد به چند گرجستان قانونگذاران. او همچنین نوشته شده آن را به صورت آنلاین و سبب شد که دولت گرجستان به شکایت او برای نقض کپی رایت در یک طرح دعوی در دادگاه است که فراموش نشدنی متهم Malamud از “تروریسم” بیان “سازگار با استراتژی خود را از تروریسم متهم آزادانه اذعان به کپی کردن و توزیع اعداد شاکی حق کپی رایت حاشیه نویسی در حداقل آن https://yeswescan.org وب سایت است.”

روز دوشنبه دادگاه عالی به نفع حکومت Malamud گفت که گرجستان از قوانین دولتی و رسمی خود را حاشیه نویسی مانند دیگر آثار این نویسنده توسط قضات یا قانونگذاران نیست copyrightable. این تصمیم را به یک 5-4 تقسیم بین دادگاه جوانترین پنج قضات (جان رابرتز, Sonia Sotomayor النا کاگان نیل Gorsuch و برت Kavanaugh) و آن چهار قدیمی ترین اعضای (کلارنس توماس ساموئل Alito, Stephen Breyer و اموزش Bader Ginsburg).

آن ممکن است کمی تعجب آور است که در سال 2020 قوانین ایالتی نمی شد در حال حاضر به وضوح در حوزه عمومی به ویژه به دلیل قانون کپی رایت ایالات متحده به صراحت تعیین محل کار و اساسنامه تولید شده توسط دولت فدرال به عنوان توسط کپی رایت محافظت شده. که معافیت اعمال نمی شود به دولت های ایالتی ، و کد رسمی از گرجستان و مشروح است و نه فقط متشکل از دولت ، حاشیه نویسی در این قوانین ارائه شده توسط یک شرکت به نام متی بندر & Co. Inc. ، که بخشی از پژوهش های حقوقی و پایگاه داده شرکت LexisNexis ، با توجه به دیوان عالی کشور آن حاشیه نویسی “اغلب شامل یادداشت سردبیر است که ارائه اطلاعات در مورد ریشه های قانونی متن, مانند این که آیا آن را مشتق از خاص تصمیم قضایی یا شبیه تر ارائه شده است که در تفسیر گرجستان توسط دادگاه است.”

روند نصب و راه اندازی کل OCGA است نظارت گرجستان کد تجدید نظر در کمیسیون 15 نفر که اکثریت باید عضو گرجستان قانونگذاری ایالتی. که کمیسیون قرارداد با LexisNexis به نوشتن حاشیه نویسی و همچنین “نظارت که کار می کنند و مشخص می کند چه حاشیه نویسی باید در جزئیات سخت” با توجه به اکثریت حاکم است. Lexis دریافت حق انحصاری نشر توزیع و فروش OCGA و در مقابل شرکت “توافق برای محدود کردن قیمت آن ممکن است مسئول برای OCGA و به unannotated نسخه از این متن قانونی در دسترس عموم آنلاین به صورت رایگان.” با حاشیه نویسی یک کپی سخت OCGA هزینه $412 برای دولت گرجستان ساکنان هر چند Malamud است که یک اقامت گرجستان, ارسال شده دریافت نشان یک قیمت از $1,010 برای کپی دیسک به علاوه $97.36 برای حمل و نقل و دست زدن به دست آوردن OCGA کامل با حاشیه نویسی.

اما کسانی که حاشیه نویسی نیست فقط معادل دی وی دی تفسیر در یک فیلم.

قاضی جان رابرتز نوشت که آنها “اهمیت عملی” برای درک قوانین ایالتی. به عنوان یک مثال او اشاره می کند که یک شهروند که گرجستان

می خواند [رایگان] اقتصاد-کلاس نسخه از گرجستان کد در دسترس آنلاین و … را ببینید قوانین نیاز به نامزدهای سیاسی به پرداخت هزینه های سنگین هزینه های تحصیلی (بدون indigency استثنا), جرم دسته گسترده ای از رضایت طرفین رفتار جنسی و معافیت برخی شواهد کلیدی در دادگاه کیفری از استاندارد مدارک محدودیت—بدون اشاره است که جنبه های مهمی از این قوانین برگزار شده است خلاف قانون اساسی توسط گرجستان دیوان عالی کشور است.

در مقایسه او می نویسد: “کلاس اول خوانندگان با دسترسی به حاشیه نویسی خواهد بود مطمئن باشید که این قوانین در مهم جهات غیرقابل اجرا و آثار که مجلس قانونگذاری است نه زحمت برای محدود و یا لغو.”

مهمتر از کپی رایت دیدگاه اکثریت دادگاه نشان داد که دخالت دولت در کمیسیون نظارت بر annotation روند بدان معنی است که این یادداشت ها را می توان به عنوان یک محصول از فرایند قانونگذاری و در برخی حس می شود نوشته شده توسط قانون گذاران. “اگر چه Lexis صرف تلاش قابل توجهی آماده سازی حاشیه نویسی برای مقاصد کپی رایت که کار redounds به این کمیسیون به عنوان قانونی نویسنده” رابرتز نوشت. او نتیجه گرفت که “هر کار [a] قاضی و یا قانونگذار تولید در این دوره از قضایی یا قانونی وظایف است نه copyrightable.”

این مهم حاکم نه فقط برای Malamud و Public.Resource.Org بلکه برای دیگران علاقه مند در حال حرکت بیشتر دولت-صدور اسناد آنلاین که در آن آنها می توان به عنوان خوانده شده و می شود. مثلا وکلا برای Caselaw دسترسی پروژه در دانشگاه هاروارد—ابتکار که اسکن شده 40 میلیون صفحه از ایالات متحده در مورد قانون—ثبت کوتاهی amicus در مورد توصیف خود را گسترده انشاء مراحل و چالش های تلاش برای ایجاد قانونی مواد در دسترس عموم که خیلی ابهام در اطراف چه چیزی است و نه در حوزه عمومی وقتی که می آید به چیزهایی مانند حاشیه نویسی.

Kendra آلبرت مدرس در دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد و یکی از وکلا برای Caselaw دسترسی پروژه که در زمینه amicus مختصر بر اهمیت به حکم دادگاه در ارائه وضوح به مردم در تلاش برای ایجاد دولت مواد بیشتر قابل دسترس برای عموم است.

“به نظر می رسد تعجب آور اما معنادار وجود دارد عدم قطعیت قبل از این حدود کپی رایت قانونی اسناد” آلبرت گفت. “دادگاه کشید یک خط تیز و گفت که اگر چیزی است که کار قوه مقننه در آن قانونی کسب و کار و سپس آن را copyrightable—من امیدوارم که این را دلسرد دولت از تلاش برای محدود کردن انتشار از طریق قانون کپی رایت.”

حکم دادگاه عالی مانند Caselaw پروژه دسترسی است شدیدا تشویق برای افرادی که مراقبت در مورد دسترسی به قوانین و دولت اسناد و مدارک. اما آن را نیز یک استارک یادآور چقدر کار وجود دارد که از چپ به کار به رها کردن ما پرونده های عمومی از درآمد تولید paywalls و سیستم های. حتی اگر کار محصولات قضات و قانونگذاران را به طور خودکار وارد حوزه عمومی وجود دارد هنوز هم قابل موانع برای افرادی که قادر به دسترسی به آن اسناد در بسیاری از موارد—مانند سیستم های PACER که نیاز مردم به پرداخت این صفحه به عنوان خوانده شده اسناد دادگاه و یا شرکت هایی مانند Lexis ایستاده گارد بیش قانونی پرونده و شارژ صدها هزار دلار به عنوان خوانده شده آنها را در خود به صورت کامل. رقص برهنه کردن این اسناد از کپی رایت حمایت تغییر نمی کند این واقعیت است که بسیاری از مردم هنوز هم ممکن است قادر به آنها دسترسی داشته باشید اما این به آن معنا است که زمانی که افراد مانند Malamud یا موسسات مانند دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد می توانید استطاعت به خرید آن سوابق آنها حداقل قادر به به اشتراک گذاری آنها را آنلاین با بقیه جهان بدون ترس از تعقیب قانونی بسیار کمتر متهم به تروریسم است.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>