سوئد دولت تلاش کرده است مخاطره آمیز coronavirus استراتژی است. آن می تواند نتیجه معکوس.

به عنوان بسیاری از دولت ها در سراسر جهان تحمیل سخت اجتماعی فاصله اقدامات سعی کنید برای جلوگیری از گسترش coronavirus سوئد در تلاش است چیزی کاملا متفاوت — و معلوم نیست اگر آن را ثابت خواهیم کرد موفق و یا منجر به مرگ و میر بیشتر.

برای ماه های اسکاندیناوی ملت اجازه اجتماعات بزرگ به فرم مدارس برای کودکان باقی می ماند باز رستوران به خدمت اواخر شب مهمان و تفرجگاه برای استقبال از هیجان به دنبال اسکی بازان. اگر چه برخی از محدودیت ها را در جای خود و بسیاری از افراد مشاهده شده ایمنی عمومی و اجتماعی فاصله اقدامات بهداشتی سوئدی مقامات احساس بهتر بود به خیلی از کشور عامل تا حدودی به طور معمول به جای بستن آن را تمام کردن.

در نظری مقیاس فعالیت های که در آن بسیاری از کشورها به ارمغان آورد و آن را به صفر امید به سرعت ramping تا 100 دوباره کارشناسان می گویند سوئد در تلاش است برای حفظ کشور در یک بجوش و خروش آمدن از 30 به مدیریت بحران برای سال آمده است.

“دلیل داده شده توسط مقامات سوئد در مورد انعطاف پذیری” پیتر لیندگرن مدیر عامل این موسسه سوئدی برای سلامت اقتصاد به من گفت. “ما ممکن است مجبور به انجام این کار برای مدت زمان طولانی شما قرار داده و تمام چیزهای سنگین در محل در هنگامی که از آن خواهد شد بسیار دشوار است برای حفظ آن است. با داشتن برخی از اقدامات صورت گرفته و تلاش می شود کمی بیشتر متناسب با آن را ممکن است به واقع این را تحت کنترل است.”

سوئد همسایگان گرفته اند یک رویکرد تهاجمی تر در طول Covid-19 شیوع. دانمارک و نروژ به عنوان مثال بسته به سرعت مرزهای خود را همراه با مدارس و صنعت به حداکثر رساندن اجتماعی فاصله.

اما در سوئد مسئولان و به خصوص رئیس دولت اپیدمیولوژی آندرس Tegnell استدلال می کنند آنان را به راه راست رو به جلو است. “قفل کردن مردم در خانه کار می کنند در دراز مدت. دیر یا زود مردم در حال رفتن به بیرون رفتن به هر حال” Tegnell به خبرنگاران گفت: به تازگی. او همچنین گفت: بارها و بارها این امر می تواند خوب برای جمعیت سوئد برای به دست آوردن ایمنی به این بیماری هر چند او را به صراحت تکذیب کرد به صورت هدفمند به دنبال “گله ایمنی است.”

هر چه هدف واقعی, سوئد استراتژی به نظر می رسد مشکل.

همانطور که در آوریل 9, سوئد نرخ سرانه از تایید مرگ از coronavirus بالاتر از نرخ آن دیگر کشورهای اسکاندیناوی و یا ما. بیمارستان ها به سر می برند و اعضای هیات overworked و نظامی را آغاز کرده است راه اندازی بیمارستان در شهرهای بزرگ از جمله استکهلم پایتخت این کشور و کانون آن شیوع. دولت در حال حاضر به دنبال قدرت فوق العاده ای برای اعمال محدودیت بیشتر.

برخی از کارشناسان صحبت کردم که تخمین زده است که به عنوان بسیاری از 4 میلیون سوئدی — از جمعیت حدود 10 میلیون — در نهایت ممکن است قرارداد این بیماری است. و نخست وزیر سوئد Stefan Löfven اظهار داشت: در این هفته که “هزاران نفر” در کشور خود را با مرگ از Covid-19.

کارشناسان توجه داشته باشید هنوز خیلی زود به بگویید اگر دولت سوئد روش ثابت خواهد کرد موفق در پایان. اما بسیاری از سوئدی ها صحبت کردم گفت آنها ناراضی بودن جهان را خوک گینه در چنین خطرناک زمان.

“من نمی امضای من رضایت آگاهانه برای این آزمایش” virologist سیسیلیا Söderberg-Nauclér از موسسه کارولینسکا پزشکی مرکز تحقیقات در نزدیکی استکهلم به من گفت. “من نمی دانم اگر [از من] می توانید اقامت در یک کشور است که حفاظت از جمعیت آن است.”

به عنوان شیوع شروع به ضربه اسکاندیناوی نروژ, محدود, هوای آزاد, گردهمایی به بیش از پنج نفر و تشویق کسانی که در داخل به نگه داشتن شش پا و دور از یکدیگر. دانمارک یکی از اولین کشور در اروپا به بستن مرزهای خود را به عنوان آن را نیز توقیف مدارس و رستوران ها و محدود آزاد گروه به 10 یا کمتر.

سوئد دولت در مقابل آن گفت: خوب بود تا 500 نفر برای دیدار با خارج است. مدارس برای کودکان 16 و جوان باز خواهد ماند, به عنوان خواهد موسسات دیگر از رستوران ها به سالن مو. و دولت حاضر به بستن مرزهای زیرا در Tegnell سخنان ماه گذشته “ما در مهار فاز. ما در کاهش فاز” از آنجا که این ویروس در حال حاضر آمار کشور است.

دولت روشن بود هر چند که سوئدی ها باید اتخاذ اجتماعی معمول و فاصله گرفتن اقدامات لازم برای پهن کردن منحنی. و کارشناسان به من گفت که مردم به طور معمول تراست آنچه مقامات می گویند و کمال دستورالعمل های خود را اجازه می دهد مقامات نیست که به اعمال اقدامات سختگیرانه.

مردم در شکوفایی درختان گیلاس در Kungstradgarden در استکهلم در مارس 8, در طول Covid-19 بیماری همه گیر.
جاناتان Nackstrand/خبرگزاری گتی ایماژ

بالا سوئدی مقامات می گویند که دو طرفه اعتماد پرداخت. “این یک اسطوره است که زندگی می رود به صورت عادی در سوئد. بسیاری از مردم در خانه بماند و باید متوقف سفر” در سوئد وزیر بهداشت و امور اجتماعی لنا Hallengren به من گفت. “وجود دارد هیچ کامل مستند از سوئد اما بسیاری از قطعات در جامعه سوئد را تعطیل.”

Hallengren ارائه برخی از نقاط داده ها را مورد او. Ridership در حمل و نقل عمومی در استکهلم کاهش یافته است و حدود 60 درصد, او گفت:. تقریبا همه پروازهای داخلی در سوئد لغو شده است. همه عمده اسکی در کشور بسته اند به طور داوطلبانه. و رسانه های محلی گزارش می دهد که 85 درصد از مردم که می خواهم برنامه ریزی برای سفر به استان گوتلاند محبوب سوئدی, تعطیلات, جزیره, را لغو سفرهای خود را پیش از آخر هفته عید پاک.

لودویگ بکمن یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه استکهلم, توافق با این نمای کلی. “اکثریت بزرگی هستند پس دولت مشاوره” او به من گفت. “این بسیار خالی وجود دارد.”

حتی منتقدان دولت را از دست داده و شیوع مانند Söderberg-Nauclér گفت که “این یک چیز عالی بود از ابتدا به اعتماد مردم است.” اما او اشاره کرد که هر کس پاداش خواهد بود استکهلم اعتماد — و این که عمده مشکلات بوجود آمده اند.

دانستن است که حوادث پوش شد 500 نفر در سازمان هدفمند فروش 499 بلیط به مشتریان. برخی از افراد احساس کمی فشار از مقامات در ادامه به بیرون رفتن به شلوغ و عمومی مربع. و میله مرکزی پاتوق نقطه برای بسیاری از افراد جوان در استکهلم هنوز هم در خدمت مراجعان به.

“واقعا که لعنت بد؟” ساندرا Bergkvist یک 28 ساله مواد غذایی کارمند در سوئد خواسته در مصاحبه با واشنگتن پست در این ماه در حالی که نوشیدن آبجو با دوستان. “البته ما نگران هستیم مردم در گروه های در معرض خطر, اما اگر آن را برای رسانه ها آن را نمی توانست به این هیستریک.”

که nonchalance ممکن است منجر به این کشور را وخیم تر شدن coronavirus اعداد.

تعداد تایید سوئدی Covid-19 مرگ و میر افزایش یافته و به بیش از 650 عنوان از آوریل 9. آورده است که میزان مرگ و میر به ازای هر میلیون نفر در سوئد — اسکاندیناوی بزرگترین اقتصاد به حدود 65. در مقایسه با دانمارک نرخ نزدیک به 40 در حالی که نروژ شد نزدیک 20.

و سوئد اعداد به احتمال زیاد به بدتر: یک سوم از همه از استکهلم خانه های سالمندان باید حداقل یک مورد از coronavirus.

در پاسخ دولت گرفته است برخی از گام های مهمی مانند محدود کردن تجمعات در خارج از سالن به 50 نفر و گفتن کسانی که در رستوران ها به نشستن تنها در جداول نه شلوغ در اطراف نوار. آن را نیز به دنبال قدرت فوق العاده ای برای تحمیل اقدامات بیشتری را که می تواند منجر به مجبور به تعطیلی کسب و کار و مدارس و فرودگاه و راه آهن ، نظامی نیز راه اندازی بیمارستان صحرایی در یک کنفرانس بزرگ در مرکز پایتخت.

“دولت آماده است تا به اتخاذ اقدامات سختگیرانه تر برای مبارزه با این ویروس در هر زمان که ما در نظر آن لازم است” Hellengren گفت.

اما virologist Söderberg-Nauclér نیست و خرید آن: “این خیلی دیر به امتحان کنید و متوقف کردن” بزرگتر شیوع او به من گفت.

که بدان معنی است که بسیاری از سوئدی ها در حال حاضر به طور بالقوه در معرض خطر ابتلا به این ویروس کشنده که نمی توانست به حال دولت تحمیل این اقدامات هر چه زودتر.

مردم شام خوردن در یک رستوران در تاریخ 27 مارس در استکهلم.
جاناتان Nackstrand/خبرگزاری گتی ایماژ

برآورد متفاوت در میان کارشناسان من صحبت کرد اما این کشور در نظام سلامت به احتمال زیاد تا به حال در جایی بین 500 تا 1000 تخت موجود در بیمارستان در بخش مراقبت های ويژه. این زیر سریع سطح شیب دار تا از دولت و تعداد زیادی از بودجه برای, جهانی, نظام سلامت که در نظر گرفته ردیف بالا در سراسر جهان به خوبی آموزش دیده پزشکان.

با توجه به لیندگرن سوئدی موسسه اقتصاد بهداشت و بیمارستان و به طور معمول به اندازه کافی تجهیزات برای 48 ساعت باید هیچ محموله از تجهیزات حفاظتی مانند ماسک می رسند. او گفت: دولت ملی خوب بوده در مورد خرید و توزیع مواد به مراقبان زمانی که مورد نیاز است.

و در حالی که پزشکان overworked به عنوان موارد افزایش لیندگرن گفت: تعداد پذیرش به ويژه در طول دو هفته گذشته باقی مانده است تخت در حدود 30 تا 40 نفر در هر روز است.

منتقدان هر چند توجه داشته باشید که اصلاحات اخیر به این کشور سیستم مراقبت های بهداشتی منجر به غیر ضروری کمبود در انبارهای مواد محافظ قبل از بحران و کاهش ظرفیت در بیمارستان.

بنابراین سوئد ممکن است بهتر از بسیاری از, اما آن را می تواند در تلاش برای مقابله با سریع سربازان ارتش در coronavirus موارد مانند بسیاری از کشورهای دیگر.

هنوز هم بسیاری از سوئدی ها دیدن بدون نیاز به وحشت. “من فکر می کنم دولت ما در حال انجام کار درست” Margareta Eriksson بازنشسته 67 ساله در استکهلم گفت واشنگتن پست این هفته.

که احساس امنیت می آید تا حدی از اعتماد گسترده در آژانس بهداشت عمومی. آن را بیشتر یک سازمان مستقل است که طول می کشد سرب در عمده بهداشت عمومی بحران مانند بیماری شیوع و شدت محافظت از دخالت های سیاسی است.

هیچ وزیر دولت در واقع نظارت آژانس می دهد که Tegnell دولت رئیس اپیدمیولوژی و پاسخ هماهنگ کننده مقدار زیادی از اتاق را برای تصمیم گیری به عنوان او می بیند مناسب است.

“وجود دارد باعث می شود برای یک [دولت] وزیر به اخراج اگر آنها دخالت” با مستقل عمومی بدن لیندگرن به من گفت. “رسوایی است که گزارش شده در اینجا هنگامی که وزرای سعی کنید به جای نفوذ ناروا در کارشناسان است.”

که مشخص شد در طول مصاحبه با وزیر بهداشت Hallengren که گفت دولت به عهده آژانس در بسیاری.

مثلا “دولت متکی مشاوره از سوئد آژانس بهداشت عمومی در مورد تعطیلی مدارس,” او به من گفت. “اگر سوئدی آژانس بهداشت عمومی باعث می شود ارزیابی است که همه مدارس در سوئد باید به منظور مبارزه با گسترش Covid-19 دولت آماده است برای انجام این کار” پس از هماهنگی بین این دو مجموعه از مقامات.

که همه به نظر می رسد خوب بر روی سطح. در طول یک بحران پزشکی — به ویژه یکی به عنوان بزرگ به عنوان شیوع کروناویروس — این مهم است که سیاستمداران به کنار و اجازه دهید کارشناسان منجر به راه است. اما این تنها کار می کند اگر کارشناسان ارائه مشاوره صدا و روشن نیست Tegnell است.

اپیدمیولوژی آندرس Tegnell سوئدی آژانس بهداشت عمومی است که در مصاحبه بعد از کنفرانس مطبوعاتی به روز رسانی در Covid-19 coronavirus وضعیت در تاریخ 1 آوریل سال 2020 در سولنا سوئد.
جاناتان Nackstrand/خبرگزاری گتی ایماژ

منتقدان می گویند او در تلاش برای توسعه کشور گله ایمنی یک بحث رویکرد که هدف بسیاری از میلیون ها نفر قرارداد این بیماری گسترده جمعیت مقاوم به عفونت پایین خط. این یک ایده است که به نظر می رسید را نگه دارید در دولت های بریتانیا و هلند — قبل از مدل نشان دادن چنین سیاستی خواهد صرفا منجر به مرگ و میر بیشتر آنها منجر به تغییر مسیر است.

Tegnell قویا رد می کند که در حال توسعه گله ایمنی در سوئد است که هدف خود را, اما او به خبرنگاران گفت: این “نه متناقض” به اهداف خود ، دانشگاه استکهلم را بکمن اشاره کرد که Tegnell گفت: به تازگی سوئد تنها دو گزینه دارد: یا همه واکسن و یا کشور توسعه گله ایمنی.

این نظر مانند این است که موسسه “کارولینسکا” را Söderberg-Nauclér عمیقا تردید دولت با هدف. او و بیش از 2000 نفر دیگر دانشگاهیان و کارشناسان امضا طومار درخواست که دولت به دنبال استراتژی های مختلف. “این مسئولیت من به عنوان یک دانشمند” برای تماس با آنها را از او به من گفت. “من نمی اعتماد مقامات. من اعتماد داده است.”


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>