Taika Waititi کمک اسکار اذعان کرد که آنها را در سرزمین مادری


Taika Waititi, in a tux, speaking solemnly

Taika Waititi صحبت روی صحنه در سال 2020 اسکار.

کوین زمستان/گتی ایماژ

عالی بود بدیهی است که وقتی Taika Waititi برنده جایزه اسکار شد. عالی بود زمانی که او گفت: “کیا اورا” جهانی مائوری مهربانی—بسیار گسترده به سلام نیوزیلند—از این مرحله است. عالی بود زمانی که او خود را جمع اسکار زیر صندلی در مقابل از او و زمانی که او از انجمن صنفی نویسندگان امریکا برای انجام کاری در مورد لپ تاپ های اپل, صفحه کلید.

اما مهم ترین چیز Taika Waititi را در روز یکشنبه اسکار نیست که هر چیزی برای انجام با خود جوایز. معرفی برندگان اسکار افتخاری جوایز از جمله بزرگ مادری بازیگر آمریکایی Wes Studi, Waititi با شروع سریع به رسمیت شناختن مردم بومی بر زمین که هالیوود نشسته در:

آکادمی می خواهم به اذعان کرد که امشب ما جمع آوری شده در سرزمین آبا و اجدادی از Tongva این Tataviam و Chumash. ما اذعان می کنند که آنها را به عنوان اولین مردمان این سرزمین است که در آن تصاویر متحرک جامعه زندگی و کار می کند.

در جولای 4, 2016 اولین روز از فیلمبرداری از Thor: Ragnarok, بازیگران و خدمه بودند دستور داد به گزارش در 7:00 صبح به مقدار زیادی خارج از مرحله 5 Village Roadshow Studios در طلا ساحل, استرالیا است. وجود دارد تحت یک زمستان شکوه آسمان آبی یک گروه رقصنده بومی محلی قبیله Bundjalung مردم استقبال تولید در یک زمین اذعان مراسم همراه با یک مائوری برگذار که تحویل یک برکت و رحمت در ته reo مائوری زبان نیوزیلند و فرهنگ بومی. “این فرهنگ مائوری دیدار با مردم بومی محلی درست متولیان که در زمین با هم در آینده با همه ما است. آن شگفت انگیز” Chris Hemsworth, به یاد می آورد زمانی که من مصاحبه او را برای یک سال 2017 مشخصات Waititi. “و من به یک آه بزرگ امداد است که Taika وارد چنین با اعتماد به نفس.”

داده عظیم بودجه برای اولین بار در راگناروک, Waititi که پدر از ته Whānau-ā-Apanui iwi دعوت چند جوان بومی فیلمسازان به سایه با تجربه و خدمه در مجموعه برای monthlong چرخش. اما او همچنین می دانست که قدرت از مراسم و آیین عادی این تصور که حتی عظیم هالیوود تولید مورد نیاز اجازه از مردم که زمین آن را با استفاده از. “این در واقع یک برکت و رحمت” Waititi به من گفت از او در مراسم افتتاحیه. “اما این برای من مهم است.” چنین گواهينامه سنتی در نیوزیلند صنعت فیلم. “حتی چیزی بسیار کوچک ما می خواهم چیزی شبیه به این که” Waititi ادامه داد. “در امریکا, آنها هرگز انجام این کار است. اما اگر من به امریکا آمد تا فیلم را من می خواهم را لعنت مطمئن شوید که من می دانستم که برای اولین بار وجود دارد.”

این نوع از مراسم اذعان به تبدیل شدن به بیشتر امری عادی در فعالیتهای علمی پژوهشی در سال های اخیر در فیلم, جشنواره بین المللی فیلم تورنتو انجام داده است آن را قبل از هر غربالگری برای دو سال و ساندنس آغاز شده در جشنواره امسال. به رسمیت شناختن نمادین است اما آن را بسیار قدرتمند و نماد است. این معنی به آدرس استعمار بنابراین آشکارا در یک نهادی زمینه و به Waititi در تلویزیون میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان گفت: کسانی که کلمات امیدوارم طنین انداز برای یک زمان طولانی.

اعلام بداهتا حرکت توسط Waititi? متوجه شدم او با دقت به تعبیر بیانیه خود را در چنین راه به گواهی این آکادمی را حمایت کرد. شاید آنها توافق کردند که به درخواست خود و یا شاید او هوشمندانه ساخته شده آن را غیر ممکن است برای آنها و نه برای حمایت از آن را پس از این واقعیت است. من بسیار کنجکاو اگر ما شنیدن چنین گواهينامه در سال زمانی که یک مائوری مرد نیست یک جایزه برنده شوید. بنابراین من امیدوارم. من هم می خواهم اپل برای تعمیر صفحه کلید خود را, اما من می خواهم این نوع از ظریف اما بسیار مهم تغییرات در نگرش و حتی بیشتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی