تکنولوژی بارون رویای یک دنیای بهتر — بدون بقیه از ما

هر دو در حال حاضر و در گذشته غربی لیبرال دموکراسی نزدیک شده اند و بازار آزاد سرمایه داری با یک الگوی نظری و توهم زیرساخت ها و فن آوری سرمایه گذاری. پدر و مادر ما وعده داده شده بود ماشین پرواز. ما وعده داده شده بود یک “اینترنت برای مردم” یک پلت فرم جهانی که در آن هر کس یک صدا. جهان امروز ما این است که در آن نوآورانه فن آوری های دیجیتال ما خیره بله, اما همچنین که در آن بسیاری از این وعده ها — حمایت از دموکراسی تنوع یا امنیت اقتصادی — آمده اند می شود.

پس چرا سیاسی توهمات از فن سالاری در ادامه به tantalize ما ؟

تبلیغات:

چگونه ما به یک نقطه که در آن کسانی که رانندگی آینده تکنولوژی —که برگزاری چنین قدرت های بزرگ بیش از جوامع ما — پور تریلیون دلار به سرمایه گذاری اغلب ساخته شده بر اساس علنا بودجه یارانه ها با کمی تاثیر مثبت در زندگی ما و یا سیاره ؟ چرا برخی از فن آوری بزرگترین کارآفرینان بنابراین سرمایه گذاری در این پروژه از گرفتن همه ما به بدن ما را ترک و تنها سیاره ما گونه که تا کنون شناخته شده است ؟

پاسخ را می توان جمع آوری شده توسط به دنبال در ناخودآگاه ما پیوست و فرضیات در مورد فن آوری است. یک مثال متعارف قدمت آن به یونان در ادبیات و فلسفه و بنیادی به تفکر غربی در علم و تمدن است deus ex machina. اگر چه مدت زمان را با استفاده از گرفته شده از آن متن اصلی یونانی آن را یک بار مراجعه به یک ترفند در تئاتر که در آن بازیگرانی است که بازی خدایان آورده بودند با مکانیکی جرثقیل و یا افزایش سیستم عامل بر روی صحنه از بالا یا پایین به pleasingly و به سرعت حل و فصل این داستان برای مخاطبان است. مکانیکی تکنولوژی آن زمان بود و یک پل بین آسمانها و زمین است. هر چند مورد علاقه جمعیت آن را نیز یک “ترفند” که به ظاهر نشدنى داستان unsatisfactorily حل و فصل شود.

امروز هزاران سال بعد ما همچنان به زندگی در سن که در آن خدایان و ماشین آلات تلفیق شدهاست—یکی که در آن فن آوری ‘حل’ هستند دیده می شود به عنوان وسیله ای برای حل و فصل مشکلات جامعه و در عین حال هرگز کاملا به نظر می رسد برای ارائه متقاعد کننده. ما در حال تبدیل شدن به آگاه باشید که قوس از پیشرفت اجتماعی است برگشت ناپذیر خم نسبت به خطر و precarity در حالی که بسیاری بر این باورند که تکنولوژی می تواند ما را نجات دهد.

تبلیغات:

فن آوری و ماشین آلات نیز loom که ما چرخش اسطوره است که فشار رو به جلو موتورهای نظری سرمایه عظیم غیر منطقی و undemonstrated سرمایه گذاری ساخته شده در دیجیتال زیرساخت—به تولید فن آوری است که می تواند ما را نجات از بلایای طبیعی از خود ما ساخت. ما در حال حاضر در حال تحقق است که این افسانه ها آمده اند می شود. بسیاری از “نوآورانه” سیستم تشخیص صورت برای ماشین-الگوریتم های یادگیری اعمال انسان-منابع بیمه و بانک های وام, سیستم های یافت شده اند بارها و بارها به تبعیض علیه اقلیت نژادی,زنانوفقیر.

ما کور اعتماد در فن آوری دیجیتال نه تنها تا به حال تاثیر بسیار زیادی بر روی واقعیت های اقتصادی و سیاسی بلکه اعتقادات و آرمان; از آنچه که ما در نظر به پیشرفت به داستان ما به خودمان اطراف که مبتکر است. Perniciously این داستان حتی به نظر می رسد علوفه برای کسانی که امید به فرار ظاهرا unredeemable جامعه و unsaveable سیاره است. آیا با توجه به بیماری های همه گیر جهانی آب و هوا, بحران, تکثیر سلاح های هسته ای و یا ناخالص اقتصادی و سیاسی نابرابری سقوط به نظر می رسد همیشه در اطراف گوشه سمت راست اگر نه در اینجا در حال حاضر ثروتمندترین و قدرتمند ترین در جهان ما در حال برنامه ریزی برای آن و بهره مندی از آن در حالی که بقیه از ما به سمت چپ به قبول سرنوشت ما.

تکنولوژی مهمی لنز ما می توانید استفاده کنید به دیدن و درک تک قطبی نامحدود سرمایه داری جهانی در حالی که همچنین عمده راننده و shaper اقتصاد در سراسر جهان است. متاسفانه تکنولوژی امروز به خصوص دیجیتال انواع کردند به آدرس انسانی ما و سیاره در خطر است. بلکه به عنوان ما به تازگی دیده می شود, آن را تبدیل به ارتباط با اعتیاد, مصرف برنامه ریزی شده و منسوخ شدن نیروی کار و محیط زیست بهره برداری. ما صرف چند دهه گذشته قالب تکنولوژی نظامی (به عنوان اینترنت در اصل) به یک سلاح است که ممکن است سازش به جای حمایت از ما توانایی به گرد هم می آیند societally و در سطح جهانی برای غلبه بر این چالش مواجه هستیم.

تبلیغات:

هدف ما در این مقاله این است که برای درک این که چگونه این فن آوری های ارائه شده به ما به عنوان هر دو اجتناب ناپذیر و در عین حال عمدا پنهان. عدم شفافیت و یا پاسخگویی در اطراف فن آوری های جدید باعث می شود آن را سخت به درک چرا و چگونه ایجاد می شوند. همچنین نوار ما از قدرت ما نیاز به اطمینان حاصل شود آن را در خدمت مردم ما بر اساس منافع.. ما همچنین بحث در مورد چگونه تکنولوژی رانندگی مرزهای سرمایهداری فراتر از آن حوزۀ سنتی به ذهن ما بدن و فضای بیرونی است. Troublingly این تحولات بقیه بر فرض که مردم و سیاره خود را ناخوشایند هستند و در کاهش و به جای انجام همه چیز ما می تواند به درمان سیاره ما و بالا بردن گونه های ما ما به جای طراحی فن آوری است که تقویت شک و بدبینی.

* * *

تبلیغات:

قبل از ما می تواند درک whats و wheres امروز و فردا فن آوری ما نیاز به بازجویی از زن گرفتن. به عبارت دیگر آنچه که در تفکر و حتی روانشناسی در پشت فن آوری های دیجیتال است که بودجه و در نهایت توسعه یافته ؟ این به ما کمک خواهد کرد درک و چرا از فن آوری است که نه تنها تصور و درمان به لحاظ اخلاقی خنثی “علمی”, “نوآورانه” و رو به جلو متمرکز — اما چرا از آن است که اغلب بهآنها بزرگ اجتماعی و حتی شبه مذهبی احترام و پمپ. به جای اینکه به عنوان اجتماعی سیاسی و یا حتی narcissistically یا delusionally ساخته شده ما اغلب نمایش تکنولوژی به عنوان “طبیعی” و شفقت حتی متعالی و الهی نادیده گرفتن آن ریشه های واقعی و کمک در جهت خاص ایدئولوژیک و سیاسی و یا اقتصادی در دستور کار است.

بیایید در نظر گرفتن اصطلاح“شبکه های عصبی”که در آن سلول های مغز و نحوه عملکرد آنها در حال نقشه برداری بر روی یک کامپیوتر آموزش مدلوجود ما نه دانستن دقیقا چگونه سلول های عصبی تابع و نه قادر به بیان راه های این سلول ها با هم به ما کمک کند “یادگیری” در ایمن ریاضی یا زبان علمی. با وجود این مسائل مشکل ما به ندرت مشاهده هر گونه بازجویی از ضمنی و بی اساس مفروضات پشت ما چگونه درمان یا فکر می کنم در مورد تکنولوژی کامپیوتر از قبیل: مغز کامپیوتر است ما می توانیم مدل کامپیوتر پس از مغز و در نتیجه یک سیستم هوش مصنوعی است که کمی بیش از یک شبیه سازی از چگونه مغز ما تابع ولی با خیلی بیشتر از محاسباتی اسب بخار.

البته نه یک دیسک سخت و پیچیده ماشین-الگوریتم یادگیری همان متعالی تجارب ذهن از synesthesia به آگاهی است. هیچ هوش مصنوعی با وجود همه این اعلامیه از زمان خود وارد شده تا کنون به تصویب تست تورینگقادر به متقاعد کردن یک انسان آن است که یک فرد و نه یک ماشین.

تبلیغات:

با وجود این چهره های پیشرو در تاریخ هوش مصنوعی مانند ماروین مینسکی به مدت طولانی تحت درمان بدن و ذهن و فناوری به عنوان قابل تعویض. در نظرمینسکی را در متن معروف “در جامعه از ذهن”که به فرض که ذهن می تواند محاسباتی مدل, اگر نه, افزوده, به سادگی با تغذیه یک “هوشمند” سیستم های کامپیوتری با به اندازه کافی بزرگ مجموعه ای از حس مشترک قوانین. نه تنها چنین فریم نادیده گرفتن عاطفی و معنوی و تجسم اشکال از هوش را کاهش می دهد ذهن ما به صورت رسمی و محدود مجموعه ای از قوانین. آن را نادیده تمام راه های دیگر یاد بگیرند ما می دانیم و ما متنوع فرهنگی و اجتماعی هستی شناسی. آن مشرف اجتماعی و حتی زیست محیطی تولید هوش جایی که ذهن ما در صمیمیت و همدلی با کسانی که از دیگران و یا حتی در رابطه با چیزهای مکان های گیاهان یا حیوانات ایجاد معنی و دانش است.

دیگر بنیادی عوالم که در تعریف رویکرد ما به فن آوری تاکید کرد و توسعه بیولوژیکی و شناختی استعاره به طبیعی فن آوری به عنوان به خوبی. در نظر سایبرنتیک به نوبه خود در علوم کامپیوتر است که قدمت آن به اواخر 1940s که به بررسی معماری و ویژگی های ساختاری از سیستم های ارتباطی. بنیادی علم پشت, هوش مصنوعی, سایبرنتیک نیز کورکورانه برابر شبکه معماری از تکنولوژی در ذهن انسان و در ادامه به عنوان انجیل. اما در انجام این کار, همه جارو مفروضات اساسی فیزیولوژی نادیده گرفته می شوند به خصوص پیدایش و توسعه آن به عنوان یک ریاضی معماری از جنگ و دفاع. نوربرت وینر, پدر و بنیانگذار فیزیولوژی و احترام رقم در MIT تعریف شده در این زمینه عنوان“مطالعه علمی کنترل و ارتباط در حیوان و ماشین است.” اما هنگامی که یکی تبدیل به حیوانات, علوم انسانی, زیست شناسی یا علوم اعصاب ما دیدن تعداد بسیار کمی از قطعی پاسخ به چگونه کنترل و ارتباطات رخ می دهد. این نشان می دهد که چگونه فیزیولوژی مانند بسیاری دیگر از اسطوره ها و استعاره های مرتبط با تکنولوژی است به عنوان مثال از فرهنگی و سیاسی طرح به جای صرفا هدف “علم است.”

حرکت رو به جلو به حال و آینده ما باید سوال امروز وسواس با تکینگی,روحانی جانشین فیزیولوژی. بسیاری از رسولان از تکنولوژی نه تنها پیش بینی کند اما این وعده متعالی لحظه ای که سیستم های کامپیوتری به وجود آمده است که پس از خود آگاه است و بسیار بهینه شده است که آنها پیشی انسان در هر دو جسمی و توانایی های شناختی منجر به تغییرات عمده در تمدن و شاید حتی انقراض انسان در دسترس نباشد. تکینگی به عنوان هر دو ایده و پیش بینی می آید در مورد زمانی که ما توسعه فن آوری به خودی خود و بدون در نظر گرفتن عواقب غیرانتقادی فرض کنید به نحوی که آن را نجات دهنده ما. بسیاری از جمله کسانی که مشغول ساخت برخی از کامپیوتر و فن آوری های دیجیتال ما بحث بر این باورند تکینگی یک نتیجه گیری.

تبلیغات:

تکینگی نشان دهنده شاید بهتر از هر یک آغوش فن آوری غیر قابل اجتناب و سهام زیادی با برخی از مهمترین سیاسی با نفوذ سیاسی در تاریخ معاصر است. او بسیار با نفوذ کتاب از سال 1992 “پایان تاریخ و آخرین انسان,” فرانسیس فوکویاما اعلام کرد که سرمایه داری غربی و لیبرال دموکراسی شکست سوسیالیسم با اوج جنگ سرد نشان دهنده یک “پایان تاریخ است.” این قابل توجه است با توجه به این که در بسیاری از رفتار این اعلام پایان تاریخ تعریف شده است ادامه داد: غارت در یک نرم افزار-چارچوب سرمایه داری در سراسر این سیاره است که مطرح وجودی مان و گونه های دیگر اساسا تنظیم مرحله پایانی غم انگیز پایان دادن به این دوره از بشریت است. به عنوان ما می توانیم با موج تظاهرات برای زندگی در سراسر جهان قطعا ما هیچ جا نزدیک به “پایان تاریخ” وقتی که می آید به سوالات نژادی عدالت است.

در میان این وجودی چالش های که در آن ما گرفته شده تکنولوژی ؟ نه در یک جهت است که به طور مستقیم مبارزه آنچه ما با آن نابرابری تغییر آب و هوا یا بیماری همه گیر کوروناویروس اما در عوض در خدمت سرمایه نظری و زیربنایی سرمایه گذاری, آیا از طریق فضا و 5G زیرساختو یا هوش مصنوعیدر حالی که همه چسبیده بر روی تکینگی به عنوان اجتناب ناپذیر و در عین حال چشمگیری بد تعریف شده و نقطه پایان برای بشریت است.

چرا آن را به نظر می رسد که شرکت های فن آوری در غرب هستند تا کور به ما درست معضلات اختراع جدید خیالبافانه واقعیت و امکانات در حالی که اجتناب از چالش های عظیم است که همه بشریت ؟ این است که متفاوت از بسیاری از دیگر بازیکنان بزرگ مانند کسانی که در انرژی و بخش های بهداشتی; برای مثال شرکت های نفتی شده است کهآگاهی از تاثیر آنها بر بحران آب و هوا برای چندین دهه هنوز حاضر به مقابله با آسیب آنها شود و stymy جایگزین. شاید تفاوت در این است که فن آوری دیجیتال شرکت متقاعد کرده اند که ما آنها متفاوت هستند به نحوی روشن تر و دقیق تر از بقیه از ما. ما می دانیم که نام مدیران عامل شرکت های فناوری بزرگ اما نه رئیس اکسون ایتنا بایر یا Pfizer. چرا این است ؟ چرا ما اینقدر علاقه مند در این تیتان از صنعت فن آوری بالا بردن برخی مانند Elon Musk به عنوان آیکون های اجتماعی حتی در حالی که بسیاری از آنها به نظر می رسد علاقه مند است در جهانی فراتر از آن و یا بدون 99.9% از ما ؟

برجسته ترین فن آوری “نوآوران” تمایل برای به اشتراک گذاشتن یک تماس مشترک: اکتشاف مرزهای جدید است که نشان دهنده قرار است ایمنی (برای برخی) در زمان اضطراب زیادی که آیا نسبت به COVID-19 بحران امروز یا دیدنی ماه مارس نسبت به آب و هوا ناشی از انقراض. جای تعجب نیست پس از آن که جهان ثروتمندترین مرد آمازون جف بزوسدارای ماده از factly اظهار داشت که شخصی خود را در ماموریت محور هدف خود را متمرکز شده برای سود فضا اکتشاف شرکت Blue Origin. پوست کمی بیشتر و شما ببینید در بزوس یک قرار مبتکر آوردن جهان ما را به آینده یک مرد پر از اعتقاد به سرنوشت.

تبلیغات:

وقتی پرسیده شد که در مورداهداف برای اکتشاف فضا—و احتمالی استعمار— بزوس توضیح میدهد: “من به دنبال [Blue Origin] چون من اعتقاد دارم اگر ما نمی خواهیم در نهایت تا پایان با یک تمدن از حالت سکون که من پیدا کردن آنها را بسیار تضعیف روحیه.” بزوس, ثروتمندترین مرد جهان است dispirited توسط یک آینده از تمدن استاز. این تعجب آور نیست به عنوان نام تجاری خود را از نوآوری نیاز به کمی عدم تعادل. چگونه می تواند پایدار در سیستم وجود داشته باشد که یک کتابفروشی آنلاین تبدیل به یکی از سود آور ترین شرکت ها در جهان است ؟ یک سیستم پایدار است که آمازون انبار کارگران را $27,000 یک سال در دمای بیشتر یا کمتر از خط فقر در حالی که بزوس باعث می شود نزدیک به 9 میلیون دلار در یک ساعت ودر حال حاضر بیش از 30 میلیارد دلار ثروتمندتر از آنجا شروع COVID همه گیر? یکی نیست به کاوشگر بیش از حد عمیق به ببینید که بزوس’ مسابقه برای فضا نمی توان درک به طور جداگانه از تداوم این شرایط نابرابر او سوء استفاده و صحه بر روی زمین است.

برای اینکه عادلانه بزوس است نه نماینده از هر تکنولوژی oligarch. اما آمازون شخص مهم در میان یکدسته است به تنهایی یا. Elon Musk, ریچارد برانسون و متعدد دیگر میلیاردرهای باید خود قرار داده لفظی و مالی وزن به فضا زیرساخت و هوش مصنوعی است.

از Elon Musk برای مثال در زیر یک روکش نازک نوآورانه انجام هر چیزی روح ما اینسو انسو جمع کردن بدبینانه شکست. در “حقیقت و ببین Reveries از جهان متصل” (2016), او می گوید فیلمساز ورنر هرتزوگ است که او قصد دنبال کردن فضا از آنجا که جامعه در هر لحظه می تواند از هم جدا آمده در درزهای با توجه به طبیعی و یا انسان ساخته شده از بلایای طبیعی است. مشک مسلم است در حال حاضر زمان به اطمینان حاصل شود که انسان باید از این فرصت برای تبدیل شدن به یک سیارات گونه قبل از آن خیلی دیر شده و ما دیگر انرژی یا تکنولوژی همه راه را برای رسیدن به مریخ است. در حالی که ما می دانیم مشک سرمایه گذاری به انرژی خورشیدی او ادامه داد: با توجه به فضا و هوش مصنوعی را افزایش می دهد چند سوال مهم: اگر مشک است که چنین ابتکاری نابغه و انسانی به همین دلیل است که انرژی خود را نه در درجه اول متمرکز بر حل مشکلات او را می بیند در سیاره ما ؟ چرا تمرکز تمام تلاش خود را بر توسعه فن آوری برای توانمند سازی گونه های ما و حفظ این سیاره قابل زندگی به جای مثلا نگرانی بیش از چگونه به terraform مریخ برای سود چند صد نفر ؟ این یک دستاورد فوق العاده برای دیدن مشک را SpaceX طرح در عملاز جمله اخیر راه اندازی رخ داده است که در پایان ماه مه سال 2020اما که دقیقا آنها در نظر گرفته شده به سود ؟

مشک ابراز نگرانی در مورد هوش مصنوعی و سیستم های سبقت انسان; از نظر هوش و تصمیم گیری و در نهایت غصب قدرت سیاسی و اقتصادی. او با اشاره به این که هوش مصنوعی باید “بهینه سازی” چرا که عمدا یا نه, آن می تواند اثرات فاجعه بار. در پاسخ مشک اختصاص داده است که برخی از لفظی و مالی وزن به باز AI که او تاسیس با هزاره میلیاردر و YCombinator بنیانگذار سام آلتمن. مایکروسافت هم فقط کمک 1 میلیارد دلار به این طرح به عنوان به خوبی. باز AI توصیف ماموریت خود را به عنوان کمک های مالی و حمایت از تحقیقات اختصاص داده شده به “کشف و تصویب مسیر امن هوش مصنوعی است.”

تبلیغات:

اما چه امن است و کسی که آن را تعریف می کند? ما باید در حفظ و ساختمان به سمت یک “AI-اجرا-همه چیز” تکینگی با توجه به چنین نمایشی نگرانی ها ؟ اگر ما را به مشک را اعلام اهداف (و نگرانی) در ارزش اسمی نتیجه گیج کننده است. برای مثال چرا او اختصاص زمان و منابع به ما هشدار در مورد هوش مصنوعی در حالی که همچنین در خدمت به عنوان یکی از بزرگترین حامیان خود را از طریق سود شرکت Neuralink, (که دریافت کرده است بیش از 150 میلیون دلار از بودجه بسیاری از آن را شخصا از مشک) که مهندسین کاشت مغز و ماشین رابط? بله, ما می تواند تصور کنید Neuralink کمک به مردم زندگی با معلولیت یک معامله بزرگ به عنوان مثال در کمک به توانایی خود را به راه رفتن بدون هر کاری دست و پا کند. اما خیلی بیشتر به چه Neuralink دهنده: یک رابط است که می تواند انسان و ماشین ارتباط از ابزار به سایبورگ. خواهد مشک نمی خواهید به توقف کار در این منطقه اگر او احساس کند که ما به سمت یک جهان حکومت sociopathic AIs? او بارها و بارها نقل انسان سستی و کمبود در مقایسه با AI مشاوره با ما که ما فقط باید “همراه برای سوار شدن.” باز AI چیزی جز یک انگشت قرار داده شده در یک خاکریز در مورد پشت سر هم از سیل او کمک کرده است ایجاد یک تلاش ناموفق است که او به رسمیت می شناسد خود را به کیک خود و خوردن آن را بیش از حد ؟ که سوار است او در مورد صحبت کردن ؟

ما باید از برخی از پرسش های دشوار از آن ما بالا بر روی صحنه بزرگ به عنوان “فناوری نوآوران” و بازجویی زمینه روانشناسی از خود انگیزه و آرمان. نوآوری یک بار به معنای معرفی تحولات را به جهان ما به سمت فردا ظاهرا با الهام از یک روح است که این دستاوردها می تواند در بلند همه ما تا کسب و کار ما شهروندان محیط ها و جوامع است. نوآوری یک مدت معمولا همراه با ابتکار انجام بیشتر با کمتر ایجاد در شرایط کمبود ایجاد زندگی از مرگ است. نوآوری یک اهل تفریح و بازی, فرایند خلاقیت, یک هدایت انسان در ایجاد فن آوری های از همه نوع که با هم ما می توانیم جشن و لذت ببرید.

که در آن این نوع از نوآوری بروید ؟ می توانید یک بدبینانه defeatist در واقع در نظر گرفته شود یک مبتکر? بیایید نگاهی به اپل به عنوان مثال این است که تحسین در انجیل از تکنولوژی نوآوری است. این شرکت در واقع ابتکاری با توجه به این که این طرح در آن اپل با تیک تاک “برنامه ریزی شده منسوخ شدن” زمان بمب ؟ چرا ما به جای بالا بردن افرادی مانند لس آنجلس مبتنی بر کارآفرین اجتماعی اریک Lundgren که گرفته می شود زباله های الکترونیکی تعمیر آن را به کار ماشین آلات, استخدام ده ها تن از کارگران و ایجاد چند دلار کسب و کار ؟ لاندگرن, خلاقیت و ابتکار است به جای پاداشجنایت محکومیت و حکم زندانهمه به خاطر او در واقع نوآوری — ایجاد ارزش برای خروج از سطل زباله; انجام بیشتر با کمتر.

همانطور که ما در بالا بردن این کوته مات و خود خدمت رویکرد به نوآوری در فن آوری به شاهکارهای قهرمانانه است جای تعجب نیست که خیلی پول نسبت به تحت اللفظی و مجازی moonshots آنهایی که درمان نه تنها سیاره ما بلکه بدن ذهن و رک و پوست کنده بقیه جهان به عنوان فضاهای اشغال می شود و فرستاده شده به منطق سرمایه سفته بازی; پرتاب هنگفتی پول به دور از فن آوری های به شکل و تغییر شکل جامعه به عنوان یک کل و اطمینان ظالمانه بازده سرمایه گذاری. هنگامی که به اندازه کافی کلیدی سرمایه گذاران (ما حتی آنها را “فرشتگان” گاهی اوقات) را یک فرصت و نزول پول به اندازه کافی به یک ایده بقیه از ما مجبور به رفتن همراه برای سوار شدن بدون در نظر گرفتن ابزار اجتماعی از محصول و یا خدمات است.

تبلیغات:

نگاهی به سوار-به اشتراک گذاری در شرکت هایی مانند Uber و Lyft, به عنوان مثال. آنها نه کسب و کار سودآور وتکیه مداوم به تزریق پول نقد از سرمایه گذاران خود را به نگه داشتن درهای خود را باز کنید تا زمانی که آنها می توانند به طور کامل تضعیف سنتی خدمات تاکسی با ارائه مصنوعی قیمت های پایین (به لطف خود را به سرمایه گذاران جیب عمیق), تغییر قوانین به نفع خود و در نهایت جایگزین کردن انسان رانندگان در دسترس نباشد. این است آنچه می گذرد به عنوان نوآوری این روزها و نشان دهنده سمت تیره تر از “اختلال” یکی دیگر از نام تجاری ترم که به طور مداوم bandied در مورد.

یا در نظر بگیرید که کارشناسان پیش بینی کهمعادل 2.7 تریلیون دلار از سرمایه گذاری های مورد نیاز را در مورد 5G شبکه های سراسر جهان است. چرا ؟ به ما ارائه با شبکه هایی که حتیاپراتورهای شبکه خود هیچ ایده چه چیزی برای انجام با و یا چگونه به جبران سرمایه گذاری خود را در. آن است که بسیار کوته بینانه به صرف پول زیادی در تکنولوژی که سود اصلی خواهد بود به واقعیت مجازی برای گوشی های تلفن همراه ما در حالی که به احتمال زیاد باعث مجموعهای از نتایج منفی برای بسیاری از انسان ها از جمله:افزایش استفاده از انرژی به قدرت شبکه توسط یک عامل از 2 یا 3گسترده اتوماسیون منجر به بیکاری, وایجاد میلیون ها تن زباله های الکترونیکی به عنوان به خوبی-عملکرد شبکه و تجهیزات ترمینال است دور انداخته تا راه را برای نسل جدیدی از فن آوری تلفن همراه. در پاسخ به هر دو واقعی و خیالی سلامت اثرات از 5G شبکه های, شده است وجود دارد مقدار زیادی از نگرانی و سازمان یافته اقدام به توقف 5G. آنچه که به طور کلی از دست داده است و در این بحث ها به مراتب بزرگتر چالش های 5G شمار می اید به عنوان یک ساز و کار عظیم و فراگیر نظارت تهدید ما اقتصادی و سیاسی زندگی می کند و به خطر انداختن کار و کارگران از آینده است.

این رویکرد به سرمایه گذاری است نه تنها غیر قابل تحمل است و اساسا حدس و گمان به خاطر خود — در حال حرکت از یک بخش به بخش دیگر بدون تولید بسیاری از ارزش های روزمره مردم همه در حالی که قرار دادن سیاره ما در خطر بیشتر. قابل توجه است که چگونه سرمایه نظری نیز متمرکز بر روی یک محور به دور از زمین حتی به عنوان تکنولوژی سوخت سرمایه داری حرکت به سمت یک 5G-فعال workerless “دنیای جدید شجاع” به منظور غلبه بر تناقض اول سرمایه: که از سازماندهی نیروی کار تعدیل پایتخت’ افراط. علاوه بر این از غیر سیاره جغرافیای و منابع به عنوان مناسب زمینه را برای سرمایه داری گسترش حس را به عنوان سیستم مواجه است با دوم تناقض سرمایه در جایی که overexploitation از زمین محدود منابع طبیعی مانند آب و هوا و مواد معدنی هستند “نه تنها تهدید به سود و انباشت بلکه برای زنده ماندن اجتماعی و “طبیعی” محیط زیست به عنوان وسیله ای برای زندگی.” در کوتاه مدت از بین بردن این سیاره است یک کسب و کار خوب حرکت می کند اما نه در دراز مدت — این است که مگر اینکه شما می توانید پیدا کردن مکان های دیگر که در آن بهاستخراج منابع اولیه ومازاد ارزش و شاید ساکن در نهایت: از این رو فن آوری گرایش به سمت فضای بیرونی و ذهن ما است. بنابراین ما نگه داشتن منطق انباشت فقط تغییر مناظر.

با توجه به اکتشافات فضایی و زیرساخت های ما گفتگو نمی کند شروع و پایان با Elon Musk. به عنوان ذکر شده, جف بزوس (از طریقپروژه Kuiper و آبی مبدا) و ریچارد برانسون (باکره, راه اندازی, Virgin Galactic و غیره.), در میان فن آوری های دیگر میلیاردرهای هستند در مخلوط را به عنوان به خوبی. مشک در حال حاضر, اما این بازیکن در غالب در این بازار با شرکت SpaceX و شرکت تابعه Starlink.

با وجود لفاظی از شرکت های فن آوری مربوط به“اتصال بیارتباط” و یا اتصال “آخرین میلیارد” — به عبارت دیگر گرفتن کل جمعیت جهانی آنلاین — به نظر می رسد آشکار است که اولیه کاربران از فضای جدید مبتنی بر و شبکه های 5G خواهد شد و تجاری و محکم تراز وسط قرار دارد با حمایت از دیگر زیرساخت و خدمات سرمایه جهانی است. مشک را Starlink پایین-مدار زمین (LEO) صورت فلکی ماهواره است که با هدف قرار دادن زمان تاخیر کم و راه حل مانندفرکانس بالا تجارتارائه اتصال برای کشتی ها و هواپیماها و مکمل backhaul برای 4G و 5G ایستگاه پایه. آن را از نظر اقتصادی که با توجه به این که این پروژه باید جبران massive R&D سرمایه گذاری از جمله ساخت و راه اندازی هزاران نفر از ماهواره ها یا صدها هزار نفر از بی سیم جدید پایه-ایستگاه های در مورد 5G.

آن است که قابل توجه و تاسف است که این تلاش ها بعید است که به تاثیر بیارتباط جمعیت با وجود عمده lip-service از هر دو جدید کسانی مانند Starlink و Kuiper و همچنین به عنوان سنتی شبکه های تلفن همراه اپراتورهای. این نکته به این امکان در مورد لئو صور فلکی است که یک بار آنها را امن کافی درآمد زیادی از کاربران تجاری و نظامی آنها باید مقدار زیادی از ظرفیت اضافی برای ارائه خدمات به کشف مناطق. آنچه باقی مانده است دیده می شود این است که اگر این نسل جدید از غیر زمینی اتصال خواهد بود در واقع مقرون به صرفه برای افراد فقیر و به حاشیه رانده شده جمعیت است که شامل بسیاری از “بیارتباط”.

دو نفر از پنج نفر از تکنو-سرمایه داری را مقدس GAFAM اخوان (گوگل, آمازون, Facebook اپل و مایکروسافت) آمازون و Facebook را کم-مدار زمین ماهواره ای سرمایه گذاری در این کار می کند. علاوه بر این گوگل در تلاش است تا بالاتر از زمین با آن پروژه لون البته در حد ارتفاع پایین تر و در جو با استفاده از ارتفاع بالا پلت فرم ایستگاه (HAPS) فن آوری شناور, 4G و WiFi را فعال کنید بالن ها در بالای جو بشاش اتصال به زمین است. حتی اپل با وجود داشتن کمی تجربه در ایجاد شبکه های شایع است به وارد نزاع داشتنبه تازگی استخدام های ماهواره ای و فن آوری های بی سیم کارشناسان برای پیوستن به یک تیم مرموز.

در حالی که این دیجیتال غول عمل مقادیر عظیمی از زیرساخت های فیزیکی در حال حاضر در درجه اول فیبر نوری کابل ومراکز دادهخود را در شبکه های خصوصی و داخلی و در نتیجه غیر قابل دسترس به حکومت و یا نظارت. که این نگرانی وجود دارد که با توجه به این که آنها می خواهند به در حال حاضر کار جهانی, مکان عمومی, رو, اینترنت, ارائه, خدمات, به عنوان, بیشتر تحکیم توانایی خود را برای پول در اوردن همه ما این را فعالیت ها و حرکات در حالی که تصمیم گیری کنند که آیا در اطراف نظارت حریم خصوصی و یا کسب صمیمی داده های ساخته شده در پشت درهای بسته. با این شرکت های بازیگران, کنترل هر لایه از “پشته” از زیرساخت به شبکه به نرم افزار سیستم عامل و الگوریتم های آن خواهد بود تقریبا غیر ممکن است به دانستن آنچه که داده های آنها برداشت و یا چگونه آن را حفظ و یا پس از عمل nevermind حفظ هر صورت ظاهر خالص-بی طرفی.

فضا بر اساس “اتصال فن آوری” ارائه یک میزبان از نگرانی های دیگر. برای یکی از آنها به معنای واقعی کلمه “بالا به پایین” — و نه دموکراتیک و یا تعاونی فن آوری اما کنترل شده توسط یک سرمایهدار نخبگان. ما می توانیم فرض کنیم که برای بسیاری از چیزی است که وجود دارد دلسردکننده در مورد داشتن جهان محاصره شده توسط هزاران نفر از ماهواره, بالن, و هواپیماهای بدون سرنشین. شاید دلیل این است که از یک فضایی دیدگاه وجود دارد هیچ راهی برای دانستن آنچه که زیرساخت های شما در واقع اتصال به آن است و یا آنچه در آن در حال انجام است.

موضوع دیگر این است که این ازدحام و باقی مانده در ارتباط با فضا و مدار اطراف سیاره ما است که باقی می ماند حداقل از نظر قانونی علنی و جمعی تنظیم عوام نظارت سازمان ملل متحد. پس از سال 19578500 اشیاءکه در حدود 5000 ماهواره که تا کنون راه اندازی شده است به فضا است. Starlink به تنهایی درخواست مجوز برای راه اندازیده ها هزار نفر از ماهواره به مدار و حتیبستری در این راه بیش از آنها باید به صورت تجاری قابل دوام. متاسفانه آنها در حال حاضر نشان داده شده است حتی با حدود 500 ماهواره در مدار بهبی علاقه در هماهنگی با دیگران. به نظر می رسد تقریبا اجتناب ناپذیر در این نقطه است که ما را درهم و برهمی مناطق اطراف زمین با بسیاری از بسیاری از اشیاء بیشتر از همیشه قبل از. و این اشیاء به طور عمده ماهواره را روزافزون اهمیت برای فعالیت در سیاره ما است.

این آینده واقعیت است نه فرار از ارتش قابل توجهی از کشورها با سرمایه گذاری های موجود در فضا و حتی برخی که نقش عمده ای در فضا-زیرساخت های مسابقه. در حالی کهمانور برای تبدیل فضا به یک bellicose محیط زیست کاهش قابل ملاحظه ای در سال 1993زمانی که رئیس جمهور آمریکا بیل کلینتون دولت آورده ریگان-عصر ابتکار دفاع استراتژیک برای پایان دادن این موضوع به نظر می رسد به عقب بر رادار.چین و روسیه و آمریکا در حال کار سخت به موقعیت خود را به عنوان اولین قدرت نظامی در خارج از زمین: تفنگ-قایق دیپلماسی برای عصر فضا.

به عنوان یک مثال در نظر بگیرید که به عنوان آخرین دور از فضای استعمار است که ارائه شده توسط شرکت های بزرگ ایالات متحده ششم شاخه ای از خدمات نیروهای مسلح ایالات متحده و اولین نظامی جدید خدمات پس از نیروی هوایی ساخته شد در سال 1947 بود که سال گذشته راه اندازی شد: این فضا نیروی. علامت Esper وزیر دفاعتوصیف کرد هدف از این فضا نیروی بدین ترتیب: “به مطمئن شوید که ما می توانیم حفظ فضا به عنوان یک جهانی عوام . . . این مهم نه فقط به ما امنیت, اما به ما تجارت راه ما از زندگی درک ما از این سیاره آب و شما نام آن را. پس از آن بسیار مهم است که ما — ما در حال حاضر درمان آن است که راه و مطمئن شوید که ما در حال آماده به دفاع از خود و حفظ فضا.” در حالی که Esper توصیف فضا به عنوان یک عوام او نیز روشن می سازد که چه فضایی نیروی است که واقعا در مورد: ساخت فضای بیرونی یک مکان امن به طور انحصاری برای شرکت های ایالات متحده و نظامی خود را.

اینهم پیچیده از شرکت های بزرگ نظامی و منافع در فضا است که ارزش بررسی بیشتر را به عنوان دولت به تغییر قوانین خود را به اجازه می دهد برای شرکت های خصوصی برای راه اندازی تجهیزات نظامی به فضا و شده است به طور فعال ایجاد یک حمایت قانونی و مالی از اکوسیستم است. برای مثال SpaceX برنده اول آن ليزينگ طبقه بندی شده نظامی راه اندازی قرارداد فالکون سنگین موشک در سال 2018 زمانی که مشک را به شرکتاعطا 130 میلیون دلار قرارداد برای راه اندازی نیروی هوایی فرماندهی فضایی (AFSPC)-52 ماهواره ای. اینآبدار قراردادهای دولتیدر بسیاری از مواردایجاد انگیزه و تزریق سرمایه جدید که راه اندازی شرکت های نیاز به معنای واقعی کلمه ، ناگفته اما فرض عوض شد آشکار ساخته که SpaceX رئیس جمهور و رئیس اجرایی Gwynne Shotwell علنا اذعان کرد این شرکت خواهد بود مایل به راه اندازی سلاح های تهاجمی به مدار نظامی ایالات متحده اگر خواسته. در واقع SpaceX اهدا شد چند میلیون دلار قرارداد در سال 2018 به عنوان بخشی ازدفاع از آزمایش با استفاده از فضای تجاری اینترنت برنامه براینصب ماهواره رسیور در هواپیماهای نظامی. این شرکت حتی میله میله برایکمک به یک زندگی-آتش سوزی نسخه ی نمایشی با آمریکا نیروی هوایی و فرماندهی فضایی به عنوان بخشی از تست برای نبرد پیشرفته سیستم مدیریت در مارس, اما این ورزش به تعویق افتاد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

این مشکل است که فصل جدیدی از اکتشافات فضایی است که نوشته شده توسط ارتش و چند میلیاردرهای, در حالی که بقیه از ما به سختی افراد در داستان خود است. همانطور که ما توضیح داد نسل بعدی فضای شبکه های در حال specced و ساخته شده است به ارائه ظرفیت و قابلیت های نظامی چیزی است که ما نیز دیده می شود با5G شبکه های. اصلی گردد چه در نهایت اینترنت تامین شد توسط ما مالیات دهندگان با دخالت نظامی وجود دارد قطعا تاریخی سابقه برای این نوع از مشارکت و در حالی که در مورد آن نباید بیش از حد تعجب آور است که یاد فناوری دوران ما همچنان به حلقه بازگشت به ریشه های آن به عنوان یک نظامی شبکه.

ناهموار کاربرد اصطلاح پیشرفت های فن آوری آشکار بود در طلوع عصر فضا. در نظر بگیرید که رقابت برای فضا در طول تاریخ محروم 99.9 درصد از جمعیت این واقعیت از دست داده است در کسانی که پشت سر گذاشت. 50 سال پیش Gil Scott Heron حماسه “سفید پوست در ماه” روایت نارضایتی از پرداخت مالیات برای قرار دادن “سفید پوست” در ماه در حالی که آمریکایی های سیاه و سفید از رنج نژادی و بی عدالتی و فقدان حقوق مدنی و وخیم فقر است. چرا با چنین عمیق نابرابری خواهد دولت با استفاده از مقدار بسیار زیادی از ثروت کشور برای سفر به فضا ؟

حواصیل می دانستند که این “نوآوری” برای او همکار آمریکایی های سیاه و سفید و یا واقعا هر کسی اما حال بارگذاری-غنی است. ما این را در عمل روشن امروز با نهان موج تظاهرات جهانی در حمایت از زندگی و عدالت است. این که آیا آن است که با بودجه عمومی اکتشافات فضایی (NASA) که هران انتقادات و یا حتی بدتر خصوصی-نظامی اعزامی ما در مورد آن را سخت برای دیدن هر گونه سود برای اکثر مردم است. حواصیل مبالغ آن را تا زمانی که او شعارهای “یک موش صحرایی انجام می شود بیت من خواهر نل با سفید پوست در ماه. صورت و بازوها شروع به عرق و سفید پوست در ماه. من نمی توانم بدون پرداخت صورتحساب دکتر اما سفید پوست در ماه. ده سال از هم اکنون من به شما پرداخت می شود در حالی که هنوز مایل به سفید در ماه. مرد فقط بالا برده اجاره من شب گذشته موجب سفید پوست در ماه است.”

نه بسیار تغییر کرده است در 50 سال در نظر نحوه مظلوم مشاهده سر و صدا برای فضا است. در سال 2016 پیشگام سیاه آمریکا هنرمندان هیپ هاپ A Tribe Called Quest منتشر شد ترانه ای به نام “برنامه فضایی.” از آن می رود: :

آن را همیشه به نظر می رسد فقیرترین افراد در حال ترک dawg. . . آنها می خواهم به جای ما منجر به grayest آب سم مرگبار دود جرم سازمان ملل متحد سیاهی آن اتفاق می افتد شما احساس می کنید آن خانواده? نه ببینید ما در یک سه با سه ساختار با بسیاری از میله های زندان ما را ترک که در آن ما هستند به طوری که آنها می توانید در میان آنها مصرف کردن به مریخ کردم فضای عروق سرشار. وجود ندارد یک برنامه فضایی برای n*****s آره شما گیر گیر گیر کرده است.”

دایره فرایند نظامی و بودجه عمومی مشغول به کار دست در دست با شرکت های خصوصی سود و معاشرت عوارض و هزینه های خود را بر روی عموم منحصر به فرد است به فن آوری دیجیتال. اما آن را احساس می کند به خصوص منحرف در داخل به خوبی کشت اسطوره-اشباع شده پس زمینه که ما در زندگی می کنند: ایجاد فن آوری های “آزاد” بشریت که در نهایت 99% از قدرت و سود در پایان با شرکت های فن آوری است که تسلط بر جهان ما. در ضمن این سوال که چگونه ما انسان گونه زندگی می کنند بر روی زمین در حال حرکت رو به جلو است نه تنها راندند کنار اما ملاقات با سرنوشت بی تفاوتی و حتی جنگ ذکراست.

* * *

آنچه که در اینجا اتفاق می افتد? نه تمرکز بر”‘بهتر tech” و یا هر نمونه روشن از چگونه همه از این را به نفع بشریت و مبارزه با وجودی چالش های ما از بیماری های همه گیر به بحران آب و هوا به اسلحه بود. به جای آن survivalism در عمل است. در سال 2018 تکنولوژی نویسنده داگ Rushkoff مقاله منتشر شدهبا عنوان “بقا از ثروتمندترین: ثروتمند در حال توطئه برای ترک ما پشت” است که در آن او می گوید داستان از دعوت به ارائه یک خوبی جبران سخنرانی برای تعدادی از بانکداران سرمایه گذاری در آینده از فن آوری است. در کمال تعجب چند سوال از او دریافت کرده بودند که اجازه دهید به تنهایی موضوع نوشتن خود را: انسانی فناوری. او به جای فلفلی با سوال در مورد ‘(آخرالزمانی) رویداد یک “تعبیری برای فروپاشی زیست محیطی و اجتماعی و ناآرامی های هسته ای, انفجار, توقف ویروس یا آقای ربات هک است که طول می کشد همه چیز را.”

Rushkoff خواسته شده بود در مورد عصبانی طبقه کارگر اوباش که مناطق شد و به احتمال زیاد بیشتر ویران تغییر آب و هوا و نحوه جبران و اعتماد ماموران امنیتی پس از کل سیستم فرو می ریزد. و سپس او تجلی چرا از او دعوت شده بود به اتاق: “با در نظر گرفتن نشانه خود را ازElon Musk استعمار مریخ, آزادیخواه سرمایه گذاری-سرمایه داری Peter Thielپمپاژ خود را با مردم خون برای معکوس کردن روند پیرییا سام آلتمن و ری کورزويلآپلود ذهن خود را به ابر رایانه, [الیگارشی] آماده می شدند برای یک آینده دیجیتال است که تا به حال در کل خیلی کمتر به ساختن جهان به مکانی بهتر از آن را با فراتر از شرایط انسانی در دسترس نباشد و عایق خود را از بسیار واقعی و در حال حاضر خطر تغییر آب و هوا و بالا آمدن سطح دریا جرم مهاجرت جهانی بیماری های همه گیر nativist وحشت و کاهش منابع. برای آنها آینده از فن آوری است که واقعا فقط یک چیز: فرار کنند.”

در این لحظه از همه گیر هیستری buttressed توسط تکنولوژی سوخت اطلاعات غلط امیدوارم ما می توانیم به دست آوردن وضوح و رانندگی Rushkoff را نتیجه گیری صفحه اصلی: کسانی که در برگزاری اقتصادی و سیاسی ابزار قدرت در جهان ما كافر شدند و نه تنها خود را “نوآوری” پروژه اما سوال ما گونه بقا است. Rushkoff مانند ما به این استدلال برای تکنولوژی است که در خدمت منافع همه مردم اما تلاش خود را برای متقاعد کردن این مدیران صندوق های تامینی در غیر این صورت با مته سوراخ کردن بدون میوه است. و Rushkoff بزرگ بینش این بود: سرمایه داران که پشت سفته بازی (که اغلب توهم) فن آوری سرمایه گذاری ها در هسته خود fatalists. آنها هیچ امیدی برای آینده سیاره ما — belying بازاریابی و بلاغت از شرکت های با تکنولوژی آنها و سرمایه گذاری در.

چگونه می تواند ما را در حرکت گذشته طعمه و سوئیچ از کسانی که به طور مداوم به ما گفتن که فن آوری های مفید هستند حتی aspirational که در بسیاری از موارد آنها مخالف ؟ چگونه ما فراتر از ربودن زبان و کلماتی مانند “نوآوری” برای جلوگیری از کور و به جای دیدن واقعیت دردناک: کسانی که ساختمان و کسب درآمد از این فن آوری امروز و فردا خود را به نظر می رسد به سوال “ارزش” از فن آوری های آن را نگه دارید به سیاره ما و گونه? آنها حتی به نظر می رسد به رسمیت شناختن اگر نه حمایت از یک مسیر به سمت سقوط. فناوری بارون که شکسته اند هر رکورد قابل تصور در شرایط بشردوستانه دادن در همان زمان به شدت با بهره گیری از قوانین هم قوانین و کد آنها نوشتن در اطراف ما چگونه اقتصادی, اجتماعی و سیاسی, سیستم عملکرد.در دوره ای از انسان دوستی ما دیدن و حتی بیشتر حرص احتکار و سالارانه انتقال قدرت از قبل از زمانی که “برندگان را در همه.”

اگر بانکداران سرمایه, سرمایه گذاران, مدیران صندوق های تامینی و فن آوری نوآوران در حال رفتن به ما را ترک پشت و سپس آن را به نظر می رسد کسانی که از ما به مراتب کمتر فرصتی برای حرکت ما تمرکز به این سوال که چگونه فن آوری می تواند در خدمت همه ما و آنچه راه ما وجود دارد می توانید. به عنوان Rushkoff آن قرار می دهد:“کسانی از ما بدون بودجه به طرد انسانیت ما. . . لازم نیست که به استفاده از تکنولوژی در چنین ضد اجتماعی, اسپری راه است.”

شاید مفید مسیر حرکت رو به جلو خواهد بود به چشم پوشی از “فضا” اما در نظر بگیرید که چگونه آن را مانند سیاره ما و گونه ها ممکن است دوباره در نظر گرفته شده در رابطه با جمعی precarity که ما زندگی می کنند. ما توضیح داد که چگونه فوق العاده ثروتمند نگاه به آسمان استراتوسفر و سیارات عرصه به عنوان یک محل برای فرار از سقوط نه چندان متفاوت از خود Dr. Strangelove مانند پناهگاه و سوپر قایق بادبانی. اگر چه فضایی است که به دروغ proselytized به عنوان یک جایگزین به اینجا و در حال حاضر به عنوان یک راه از پیچ خطرناک افراط از اواخر سرمایهداری توسط کسانی که بیشترین سود را از چنین سیستمی که چگونه فضای درمان شده است و تقریبا هر کس دیگری در طول هزاران سال است. فضا در بسیاری از سنتی و فرهنگ بومی است و رابطه ای به سیاره ای زندگی می کنند. بومی نجوم بیشتر از هر فرهنگ سنتی در جهان می بیند فضا و کیهان dialogically با سیاره ما بدن ما ذهن ما و اعتقادات. ما شیوه های زندگی روابط ما به ما زمین به هم پیوسته با فضای بیرونی است. یکی نیست توهم نوش دارو به آنها dialectically الهام بخش و cohabitate.

از کسانی که با وسواس فضا و هدف آسیب دیده به ترک زمین پشت ما می بینیم مشابه پوچ دلبستگی به آزاد کردن ذهن ما از ما شکننده ضعیف بدن. بسیاری از ما تکنولوژی فکر رهبران و نوآوران دیدن ما بدن فیزیکی به عنوان encumbrances باور ما می توانیم و باید ادغام آگاهی ما با کامپیوتر در یک نوع cupio dissolvi (یا مایل به محلول را به یک سایبورگ الوهیت) برای عصر دیجیتال است. اما چگونه می توان دانش بسیار کمتر اخلاق بدون تجسم? آیا ذهن ما واقعا وجود دارد خارج ما بدن ؟ نه ذهن ما نزدیک به مردم, مکان ها و زمان ما ساکن یا تعامل ؟ چگونه می توانید یک ماشین قادر به احساس درد و انتظار می رود به عمل در چارچوب یک کد اخلاقی است که نمی توان آن را مربوط به?

به عنوان پرده بالا می رود در آنچه که ممکن است قانون نهایی از اواخر سرمایهداری و ما همچنان در حال تعلیق آنجا که ما یونانی اجداد هزاران سال قبل در انتظار یک ناجی و یک بازی deus ex machina به کاهش بر روی صحنه. اما از آن زمان به گام از ناتوان نیرنگ غیر قابل اجتناب ضعف و ناتوانی ما کاهش یافته و فشار کنار ترس از ناشناخته است که اجازه چند بدبینانه “نوآوران” برای ایجاد یک آینده که در آن ما حتی قدرت کمتر سازمان یا راه هایی برای نگه داشتن آنها را پاسخگو باشد. اگر ما به جای نگاه در هر فن آوری جدید از محل جمعی بحرانی درگیر شدن در قوی گفت و گو در اطراف آنچه ما انجام می دهند ؟ اگر ما باز جالب ترین فضا از همه: یک جایی که ما اجازه می دهد تا جوامع مختلف در سراسر جهان به طور مستقیم خود را دیجیتال نیازمندند ؟ چرا ما نمی پرسند که آیا ما باید به ایجاد برخی از فن آوری و اگر پس برای چه کسی و برای چه کسی نه ؟ که به ساخت و سود حاصل از این سیستم ؟ چه طرز فکر و دستور کار? ما باید گام به دور از توهم تکنو-غیر قابل اجتناب و به سمت یک مسیر از قدرت جمعی و تخیل است.

وجود دارد چند راه های بتن ما می توانید انجام دهید این است.

در پایان روز ما باید در نظر بگیرید که تکنولوژی در خدمت و کسی که آن را objectifies, instrumentalizes و یا تهدید می کند. آن سخت است تصور کنید که نتایج مختلف بدون عمده جارو تغییر به راه های توسعه فناوری است تامین می شود. ما باید تجدید نظر است که باعث می شود طراحی و مهندسی اجتماعی و سیاسی تصمیم گیری در خصوص توسعه و رول از تکنولوژی در راه است که برنده به جای آنهایی که افزایش سالارانه به دست آوردن بیش از هر کس دیگری. ما در حالت فعلی از سرمایه گذاری ناسازگار است با قرار دادن طرفدار مردم و طرفدار سیاره اهداف در خط مقدم. ما باید reorient چشم انداز ما برای فن آوری و دور از استخراج از زمین محدود انرژی و منابع معدنی و بد فیزیکی و مجازی تولیدی نیروی کار به یکی که ایجاد ارزش برای مردم و کمک به بهبود این سیاره است. از آن زمان به انجام دور با اسطوره پوچ از تعالی و نظری longshots می آید به این فن آوری است که عمیقا تاثیر زندگی ما است.

دیگر تغییر مهم است برای بستن فاصله—جسمی, اجتماعی و سیاسی بین کسانی که در توسعه و رول فن آوری و کسانی که زندگی منوط به آن است. ما باید توقف آسانسور و غنی سازی تکنولوژی “نوآوران” که رویکرد به سمت نوآوری است ناپایدار و پر هزینه برای تقریبا هر کسی جز خودشان. ما باید مراقب باشید که ما با آنها سپردن کلید آینده ما. آن است که به سادگی قابل دفاع برای جامعه ما به ادامه تکیه بر امیال cynics و misanthropes به راس جمعی ما کشتی به آینده است.

افرادی هستند که جوامع و سازمان ها در سراسر جهان انجام این نوع نوآوری است که ما می خواهم برای دیدن. ما ذکراریک Lundgren, بالاتر در این قطعه و او است اما یکی از بسیاری از نمونه های آشکار چگونه فن آوری می تواند افتخار سیاره ما کارگران و روح ابتکار. که به عنوان مثال در مورد repurposing و استفاده مجدد از تکنولوژی که در حال حاضر شده است به فروش می رسد و مورد استفاده در تولید ارزش برای کاربران جدید و نگه داشتن آن را از محل های دفن زباله برای تا زمانی که ممکن است. در این لحظه هزاران هزار از 2G, 3G و 4G پایه-ایستگاه های در حال پاره پاره کردن تا راه را برای 5G. بسیاری از این تجهیزات می تواند به راحتی پیکربندی مجدد برای کار با رایگان و منبع باز نرم افزار و نصب می شود می تواند در بیارتباط جوامع. به جای آن بیشتر از آن را زنگ در زباله های الکترونیکی قبرستان به احتمال زیاد در جایی در آفریقا بیشتر تهدید سیاره ما و گونه. این نوع از “بازیافت و تعمیر” خلاقیت باید همراه با قوانین و مقررات است که تضمین می کند مردم نه تنها قادر به رفع و تعمیر دستگاه های خود را اما که مواد معدنی و دیگر منابع اولیه منابع و استخراج مسئولانه و فن آوری طراحی شده است به آخرین تا زمانی که ممکن است از بین بردن برنامه ریزی محجور به طور کامل از مدل کسب و کار از فن آوری است.

خیلی از این قطعه دارای نگاه زیرساخت بنابراین بسیار مهم است که ما سوال که چرا در بسیاری از مکان ها بر روی زمین آن است که دشوار و گران قیمت و غیر قانونی برای جوامع و روزمره مردم خود را برای ساخت شبکه های ارتباطی. همانطور که ما در بالا دیده می شود ماهواره LEO صور فلکی و 5G شبکه های بسیار پیچیده و گران قیمت بدین معنی که به احتمال زیاد می تواند هرگز ساخته شود و یا کنترل توسط مردم هر روز برای اطمینان از قیمت عادلانه و یا حفاظت از اطلاعات شخصی است. اما با یک “دیجیتال لایحه حقوق” برای جهان از جمله مطلوب تر مقررات نفر از طریق تعاونی شهرداری ها و یا حتی مجموعه ای از کسب و کارهای کوچک و یا شرکت های تعاونی می تواند بیشتر درگیر. تصور کنید اگر $2.7 تریلیون دلار ظاهرا مورد نیاز برای 5G سرمایه گذاری شد در مشارکتی راه برای حمایت از ساخت شبکه های که در آن مردم می خواهند و به آنها نیاز دارید و که شامل جوامع و مردم در حکومت از شبکه و داده های خود را.

ما در زمانی زندگی میکنیم که در آن طرح های پیشنهادی برای مبارزه با ناخالص نابرابری از سیاره ما در حال محبوب تر از همیشه است. اساسی جهانی درآمد به عنوان یک وسیله دوباره هدایت این جریان سود و ثروت به دور از plutocrats به سمت متعادل تر جامعه است wildly محبوب و به واقعیت تبدیل شده حداقل به طور موقت در سراسر جهان در طول coronavirus بیماری همه گیر. وجود داردگفتگو اساسی در مورد دیجیتال شرکت ها و تعاونی است که به کارگران خود حقوق صاحبان سهام بیشتر در کسب و کار; تصور کنید Uber-نوع شرکت اما یکی است که در آن رانندگان قادر به به اشتراک گذاری در این شرکت را به ارزش.بیش از دو سوم از آمریکایی ها حمایت قوانین و مقررات اگر در مجموع نمی شکستن تا از تکنولوژی انحصارات مانند آمازون و یا Facebook. پیشنهادات در اطرافپرداخت مردم برای داده های خود را در حال حاضر در مرحله اصلی ،

این بحث ها حباب تا بله, اما در همان زمان به عنوان ما به دنبال پول ما بیشتر و بیشتر پوچ نظری سرمایه گذاری برای آینده است که در آن بسیاری از ما مهم نیست و وجود ندارد. ما میلیاردها بر میلیاردها دلار ریخت و به طرح های که بیشتر قفل کردن مردم به اکو اتاق های روانی و رفتاری دستکاری و ثابت 24-7-365 نظارت است. ما شاهد تخریب از روزنامه نگاری به عنوان دروغ حاکم عالی بالا بردن authoritarians و نئو-فاشیست به مواضع قدرت های بزرگ است. ما شاهد معاشرت از همه هزینه و درد و خصوصی سازی تمام سود در دست کسانی که چنین ایمان کمی در بقیه از ما و یا سیاره ای که birthed آنها. آن زمان برای یک آینده دیجیتال که در آن همه ما می تواند به رشد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>