Contagion2011 فیلم در مورد یک کشنده در سراسر جهان شیوع ویروس بود بسیار محبوب هنگامی که آن بیرون آمد raking در 135 میلیون دلار در سراسر جهان است. و سپس تحریک: به عنوان 2020 coronavirus شیوع گسترش آن ناگهان محبوب شد دوباره لحظه شکستن به بالا 10 در آیتونز فیلم اجاره نمودار در ژانویه 28. همانطور که از فوریه 3, آن برگزاری مداوم در شماره 11 درست پشت خداحافظی.

ظاهرا بسیاری از مردم از خواندن این خبر تبدیل به فیلم برای ایجاد حس از آنچه در جریان است که ممکن است هوشمند بوده است. پس از انتشار آن سرایت بیشتر بود مورد تحسین قرار گرفته توسط جامعه علمی (هر چند نه به صورت یکنواخت) برای آن غیر منتظره ای تصویر دقیق از چگونگی مرگبار شدت انتقال ویروس می تواند گسترش در سراسر جهان موثر بر هر کس از دانشمندان و رهبران دولت به مردم عادی.

فیلم ویژگی های همه ستاره گروه (از جمله مت دیمون, Gwyneth Paltrow, لورنس Fishburne, Marion Cotillard, Jude Law, Kate Winslet, Jennifer Ehle, Bryan Cranston, و بیشتر) و یک برنده نویسنده-مدیر اواز یا موسیقی دو در, Scott Z. Burns و استیون سودربرگ که تا به حال همکاری در The Informant! در سال 2009 و پس از سرایتخواهد دوباره تیم برای عوارض جانبی (2013) و رختشویخانه (2019). (سوختگی نیز نوشته و کارگردانی 2019 را گزارش.) مانند بسیاری از تلاش های خود را در آن محکم بسته شده, هیجان انگیز برای wonks عمیقا تحقیق و پر از اصطلاحات که coaxes رتبه بینندگان به توجه; پشت سرگرمی اطلاعات است که می تواند یک تاثیر واقعی در زندگی خود را.

سرایت به تصویر می کشد یک جهان موجب ویرانی نه فقط یک ویروس اما در کل مجموعه ای از مشکلات است که آمده است همراه با آن — اختلال تجزیه اجتماعی به مشکلات ذاتی در پیدا کردن یک درمان افرادی که حاضر به پیروی از قوانین افرادی که مجموعه ای از اولویت های است که محافظت از عزیزان خود را قبل از عموم مردم. و جای تعجب نیست که مردم می خواهند به تماشای آن را در حال حاضر. آن را احساس می کند مانند آن می توانست دیروز منتشر شد.

سرایت این است که هر دو هولناک و کمی آرامش; دانشمندان را در نهایت پیدا کردن و انتشار یک واکسن و حتی اگر بسیاری از مردم می میرند بیشتر از جمعیت جهان موفق به زنده ماندن. جنگ جهانی نمی شکستن. این هم یک فیلم ترسناک و نه بدترین سناریو.

اما تماشای سرایت در سال 2020 آنچه بیشتر قابل توجه در مورد این فیلم واقعا مرکزی ویروس خود را — و یا حداقل آن را برای من هر چند شاهد افزایش coronavirus مرگ و میر تعداد دفعات مشاهده شده دلخراش. آنچه بیشتر قابل توجه و امیدوارم iTunes مستاجرها در حال گرفتن توجه داشته باشید از یک نوع متفاوت از ویروس موازی شیوع که آلن Krumwiede (با بازی جود لاو) است که بیمار به صفر برسد.

آلن Krumwiede نوع شخصیت که هنوز هم احساس کمی خارق العاده که من به یاد بیاورید در سال 2011. او یک وبلاگ نویس یک نظریه پرداز توطئه یک “روزنامه نگار مستقل” در قالب الکس جونز با 12 میلیون طرفداران اختصاص داده شده و یک میل شدید برای کانون توجه است. به مخاطبان خود Krumwiede peddles نظریه های مختلف در مورد ویروس مانند این ایده که آن را از لحاظ ژنتیکی مهندسی شده. او می رود در تلویزیون ملی به متهم CDC مدیر دکتر الیس Cheever (Fishburne) و کل دستگاه دولت از توطئه بزرگ داروسازی به سرکوب ساده هومیوپاتی درمان به نام forsythia در جهت سود کردن یک واکسن.

Jude Law, as conspiracy theorist Alan Krumwiede, in a protective suit sticking a flyer under a car windshield wiper in the movie Contagion.
جود لاو در سرایت.
Warner Bros.

اما Krumwiede یک شارلاتان است که می ایستد به سود کردن forsythia خود را. (جونز ساخته شده است که یک مبلغ سنگین خود را هاوکینگ از مکمل های غذایی مانند یک قرص است که درمان “بیماری همه گیر قارچی” جارو ملت.) در یک ویدیو ارسال شده به وب سایت خود را Krumwiede تقلبی علائم این ویروس و سپس “بهبود” خود را با forsythia. بعد ما می بینیم او رومینگ خیابان, کامل, دنده محافظ, حتی اگر او ظاهرا ایمنی بدن; این همه اومدی.

در عین حال Krumwiede را دروغ باشد فقط به اندازه کافی از این حقیقت که آنها به سرعت گسترش آلوده کردن بینندگان در معرض ابتلا به کوکتل ترس و بدگمانی و بی اعتمادی مقامات به خصوص کسانی که قرار بود به دنبال آنها. که به او می گوید یک مرد است “تجاری”.

هنگامی که او در برابر Cheever در تلویزیون Krumwiede استدلال می کند که با طوفان کاترینا و وال استریت (احتمالا او به معنی بحران مسکن) چه واقعا در رفتن است که از زندگی روزمره انسان است. Cheever تلاش برای نگه داشتن خود را, سرد, rebuffs او. “به منظور تبدیل شدن به بیمار,” او می گوید: “شما باید برای اولین بار از تماس با فرد بیمار یا چیزی که آنها را لمس کرد. در سفارش به ترس همه شما باید انجام دهید این است که تماس با یک شایعه و یا تلویزیون و یا اینترنت. من فکر می کنم آنچه آقای Krumwiede در حال گسترش است به مراتب خطرناک تر از بیماری است.”

“اوه واقعا,” Krumwiede شاخه های عقب. پس از آن او نشان می دهد در هوا که یک ایمیل نوشته شده توسط Cheever ظاهر شده است و گردش در Facebook. Cheever فرستاده بود آن را به نامزدش هشدار او را از قرنطینه در مورد به اجرا در شیکاگو جایی که او زندگی می کند. قرنطینه نبود اعلام به عموم مردم تا چندین ساعت پس از ارسال ایمیل. دیدن ؟ شما تقریبا می توانید شنیدن Krumwiede 12 میلیون بیننده فریاد از طریق صفحه نمایش. آنها هستند خودداری حقیقت از ما.

بخش ترسناک در مورد Krumwiede نام تجاری از “ویروس” است که آن را آلوده ذهن مردم و باعث می شود آنها را به عمل در راه است که به صراحت مقابله با خود را در بهترین منافع خود به ذکر است بیشتر خوب است. یک بار واکسن توسعه داده شده است, او را تهدید به توصیه او بینندگان را به اجتناب از آن و زمانی که او را دستگیر و به اتهام تقلب اوراق بهادار توطئه و احتمال قتل نفس آنها استخر پول خود را و پس از او به قید وثیقه.

حتی “معقول و منطقی” به نظر می رسد مردم در معرض ابتلا به راه خود را از تفکر در پی این ویروس که آیا یا نه آنها در تماس با Krumwiede خود و یا هرگز به گوش کسی مثل او را در شرایط دیگر. یک دانشمند می گوید دیگر offhandedly که او را بخوانید که آمریکایی ها یک درمان و تولید آن را در راز; هنگامی که او از او می پرسد که در آن او را بخوانید که او می گوید: “اینترنت است.”

“اینترنت ؟ شما آن را باور کنید ؟ ” او می گوید.

“من نمی دانم” او پاسخ.

بدیهی است که مردم همواره قادر به فروش و تئوری های جعلی برای درمان انواع مشکلات برای افرادی که ترس برای زندگی خود را در طول تاریخ. اما سرایت به ما یادآوری می کند که ساختار اینترنت اجازه می دهد تا اطلاعات بد به در راه است که بطرز عجیبی شبیه یک ویروس مسری است. (آبله, کیت وینسلت را دانشمند شخصیت به ما اطلاع اوایل بود که اغلب از انتقال یک بیمار به سه نفر دیگر; گسترش نادرست مضر اطلاعات بسیار سریع تر و بیشتری را پوشش می دهد زمین به لطف اینترنت.) و که اطلاعات نادرست — آن دسته از شایعات تایید نشده و شیطانی نظریه — آیا در دنیای واقعی مفاهیم.

من حدس می زنم که آسان است برای دیدن در سال 2020 با QAnon و Pizzagate و بسیاری دیگر از اینترنت-سوخت باغ-انواع توطئه wreaking ویران در دنیای واقعی در همه زمان ها. اما حتی معقول مردم پیدا کردن آن را دشوار است به مقاومت در برابر احتکار ماسک یا خاموش کردن مضر در مورد گسترش coronavirus. ما ترس و ترس ما مخلوط با شایعه و شایعات می تواند عواقب خطرناک.

به همین دلیل است که سرایت هنوز هم حلقه درست تا امروز — و به همین دلیل شاید این خوب است که مردم در حال تماشای آن را در زمان هایی از این. آن را احتمالا نمی تلقيح در برابر پارانویا اما حداقل آن را فراهم می کند یک بیت از یک مانع بین ما و ویروس.

سرایت موجود برای جریان در Hulu (با Cinemax add-on) و یا دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, YouTube, آمازون, Vuduو Google Play.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی