بیتلز در Jacksonville, 1964: در داخل فاب چهار تاریخی ایستادگی در برابر تبعیض نژادی

بیتلز سپتامبر 1964 ظاهر در جکسون ویل فلوریدا Gator کاسه بود تاریخی در بیشتر راه بیش از یک. به عنوان Beatlemania نورد در سراسر ایالات متحده در این گروه اولین تور آمریکای فلوریدا شده بود ویران شده توسط طوفان دورا خروج بسیاری از ساکنان بدون برق در طوفان را از خواب بیدار. اما ماندگار داستان که ماه درگیر بیتلز ثابت قدم اخراج از شیوه های سیستماتیک تبعیض نژادی که typified آن دوران به خصوص در آمریکای جنوبی.

در آن برهه کلید نیروهای در بازی که شروع عطف جزر و مد در زمینه ، تنها چند ماه قبل از آن به عنوان نقطه عطفی حقوق مدنی عمل می کنند ساخته شده راه خود را از طریق کنگره, Martin Luther King, Jr., led, شبانه, راهپیمایی در سراسر St. Augustine, Florida در اعتراض به ادامه تبعیض نژادی در مدارس منطقه. در همان زمان وجود دارد امیدوار نشانه هایی از تغییر در اینده نزدیک. بعد از آن سال پادشاه را کسب حد سزاوار جایزه صلح نوبل خود را بدون خشونت مقاومت به نژاد پرستی. قوی مثال از دوران را سیاسی تغییرات رخ داده در مارس سال 1965 زمانی که هوستون عظیم Astrodome باز کرد که برای اولین بار به طور کامل یکپارچه مرکز در نوع خود در جنوب غربی است.

تبلیغات:

اما در سپتامبر 1964 Gator کاسه نبود موضوع به این روشنگری. استادیوم مدیریت رعایت شیوه های استاندارد در آن زمان که به نام برای تفکیک صندلی دستشویی و آب چشمه. برای بیتلز برای تفکیک مخاطبان شد آشکارا غیر قابل قبول است. آنها تا به حال حتی شامل یک سوار برای سپتامبر 11th, کنسرت که به صراحت ذکر شده این گروه امتناع از انجام یک تفکیک تسهیلات.

در ابتدا مروج خودداری کردند در مفهوم پیوستن به این گروه خواسته است. اما Beatles — جان لنون به خصوص ساخته شده این گروه موضع روشن در هیچ شرایط نامشخص. “ما هرگز به تفکیک مخاطبان” او اظهار داشت: در آن زمان “و ما نمی خواهید برای شروع در حال حاضر. من می خواهم هر چه زودتر از دست دادن ظاهر ما پول است.” لنون و هشدار داد که این گروه را چشم پوشیدن یک payday — این 32,000-صندلی ورزشگاه فروخته شد — انجام روز و مروج کوتاه آمد.

گوش دادن Paul McCartney به توضیح بیتلز امتناع از بازی به تفکیک مخاطبان:

تبلیغات:

آن زمان است که این کنسرت به تصویب آمد فلوریدا به حال و هوای طوفان دورا و همراه آن تخریب قبلی برای چند روز مجبور طرفداران بسیاری را به جست و خیز نشان می دهد در مجموع به عنوان آنها ماندم, به در خانه. برای بیتلز کنسرت ثابت می شود سخت رفتن. باقی مانده 45 مایل در ساعت بادها کوبیده مرحله که شب مجبور Beatles’ اعلان Mal ایوانز به ناخن رینگو استار درام کیت. به عنوان استار بعد به یاد می آورد, “موهای من بود باد و من فکر کردم آن را عجیب و غریب اما, درامز گره خورده است بنابراین ما ساخته شده آن را شما می دانید.”

در حالی که گروه تا به حال زده یک ضربه در راه خود را در برابر نژادپرستی نهادی کنسرت خود دیدم گروهی شروع به پژمرده تحت فشار و ضرب وشتم از Beatlemania. آن شب آنها انجام شده و معمول خود را 30 دقیقه ای مجموعه ای از نشان می دهد, درب بازکن, “پیچ و تاب و فریاد” از طریق smash hits مانند “او شما را دوست دارد” “من می خواهم به دست خود را نگه دارید” و “شب یک روز سخت را.” ساخت راه خود را از این مرحله است که شب با جمعیت با صدای بلند تقاضاهای مصرانه برای اطلاعات بیشتر بیتلز jetted به بوستون به تجربه عجیب و غریب خود را با نام تجاری سوپر استار شدن همه را دوباره و دوباره در یکی دیگر از شهرستان. اما آنها در پشت یک میراث در جکسنویل آن شب که در آن سنگ مشهورترین عمل ایستاده بود تا به نژادپرستی نهادی و برنده شد.

گوش دادن به بیتلز انجام “پیچ و تاب و فریاد” در Gator کاسه:

تبلیغات:

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>