مختصر شگرف مرگ کیم جونگ سازمان ملل متحد


Kim Jong-un and senior officials touring a factory.

رهبر کره شمالی کیم جونگ سازمان ملل متحد دوباره در یک تصویر روز شنبه منتشر شد.

KCNA/Latin America News Agency کرج

برای هفته مانند شرودینگر معروف cat, رهبر کره شمالی کیم جونگ سازمان ملل متحد اشغال فضای آستانه ای بین مرگ و زندگی. شایعاتی وجود دارد که coronavirus او را کشته است که او تحت عمل جراحی قلب شد و recuperating که چینی, دکتر, اعزام به درمان او به او این ویروس که یک تاخیر روش پزشکی چپ او را در یک “زندگی نباتی.” و یا شاید هیچ چیز اتفاق افتاده است در همه. خوشمزه اما اثبات شایعات موجب شد در 15 آوریل زمانی که درجا کیم موفق به حضور در جشن برای تولد پدر بزرگ خود را—این کشور موسس کیم ایل سونگ—کشور بزرگترین تعطیلات. سپس, زمانی که او ظاهرا بازگشت و در روز جمعه به قطع نوار در یک کارخانه کود با توجه به کره شمالی را به شدت غیر قابل اعتماد رسانه های دولتی آن را در خدمت به عنوان یک یادآوری به فقط کمی ما می دانیم که در مورد کیم و کشور خود را: ما آنها را با یک سطح از جزئیات است که در مورد به صورت مجزا و رضایت بخش به عنوان نقد و ماه با چشم غیر مسلح.

کره شمالی ترین در جهان است بسته ملت است. قطعه اساسی از دانش و مانند آن شهرنشینی نرخ دیدگاه های سیاسی خود را به مردم و حتی به اندازه اقتصاد آن باقی می ماند پنهان. کره شمالی متخصصان quip که هیچ کس نباید اعتماد هر گونه آمار از کشور است که دارای یک نقطه اعشار است. “تجربه کره ناظران در حال مشاوره ‘ما نمی دانیم که ما باید برای تایید صبر کنید تا یکی دیگر از نوشیدنی,’ ” گفت: تحلیلگر سابق سازمان سیا بروس Klingner در مورد کیم ناپدید شدن است.

در مورد مسائل مهم به عنوان کره شمالی, ما فقط نمی توانید صبر کنید برای دور بعدی—ما نیاز به مفروضات. این به شدت ضعیف دولت از 25 میلیون مسائل به بقیه جهان به دلیل تهدید آن را به همسایگان خود و ایالات متحده است. چه اتفاقی می افتد به آمریکا و منافع چینی اگر کیم ناتوان می شود و یا می میرد و یا اگر او را برمی گرداند به نور افکن قوی تر از همیشه ؟ خواهد قوی تر Kim راه اندازی سلاح های هسته ای وجود دارد و یا در معرض خطر بیشتری است که ناشناخته کلی خواهد گردش کنترل کاخ پیونگ یانگ?

بهترین راه برای درک کره شمالی سیاست خارجی این است که به فرض سه چیز است. برای اولین بار است که پیونگ یانگ عقلانی به دنبال منافع خود: که برای همه صحبت از آن که “نامنظم” کیم رژیم انجام آنچه در آن می تواند به حفظ و گسترش قدرت آن است. دوم این است که با وجود تغییرات ساختاری در ایالات متحده-روابط چین و نه پکن و واشنگتن می خواهید تغییر رژیم در پیونگ یانگ. سوم این است که ما در جهل باقی می ماند استثنا و نه هنجار.

دیده می شود از سطح یک فرد کره شمالی یک شکست بی پایان. صدها نفر از هزاران نفر از مردم از گرسنگی به مرگ در اواسط 1990s گوشت باقی می ماند کمیاب و پزشکی زیرساخت های بسیار shambolic که بیماران تجویز شده کریستال مت برای سردرد. اما خانواده کیم سلسله آغاز شده توسط کیم ایل سونگ در سال 1948 بوده است فوقالعاده موفق در به دنبال منافع خود است. سه حکم Kims جان سالم به در سقوط خود را حامی دولت اتحاد جماهیر شوروی outlasted 12 روسای جمهور ایالات متحده و قدرت با در نظر گرفتن یک سال قبل از حزب کمونیست چین به دست آورده تمایز مشکوک بودن جهان طولانی ترین در حال اجرا یک حزب دولت است. مصاحبه و مطالعات بر روی ده ها هزار نفر از جداشدگان به نظر می رسد نشان می دهد که بسیاری از مردم کره شمالی هنوز هم واقعا می پرستمش کیم ایل سونگ ،

“کره شمالی را به اتهام میل شدید به صورت غیر منطقی و رفتار نامنظم است وهم” می نویسد: پروفسور آندره Lankov در سال 2013 کتاب واقعی کره شمالی. رهبران این کشور “نه دیوانه و نه ایدئولوژیک متعصبان اما به جای قابل ملاحظه ای کارآمد و سرد فکر ماشین حساب شاید بهترین پزشکان Machiavellian سیاست است که می توان در جهان مدرن است.”

بنابراین آنچه که برای شرودینگر کیم ؟ که اگر او در سلامت خوب, وضعیت, موجود, است, امن ترین فرض است. سر از کره جنوبی سازمان اطلاعات Suh Hoon گفت که کیم به احتمال زیاد سالم است و ترس از coronavirus توضیح ناپدید شدن او. اما اگر او بیمار است ؟ آن را هنوز هم ممکن است—در واقع, عمومی, اثبات جمعه ظهور می آید از یک کره شمالی تصویری که می توانست doctored و یا به ضرب گلوله چند هفته پیش. اگر او می شود و یا ناتوان خواهر کیم یو-جونگ خواهد بود که بهترین شرط برای موفقیت او است. جوانترین فرزند رهبر کره شمالی دوم حاکم کیم جونگ سازمان ملل متحد, او دارای جنش نسب—یک دارایی کلیدی در کشور است که به خود می بالد در آن خلوص نژادی و تجربه مرتبط. برخی از تحلیلگران معتقدند او در حال حاضر مدیریت کیم تصویر و به او توصیه می کند در سیاست داخلی و خارجی. یا شاید او را صرفا به صورت رژیم با مشاوران نظامی مانند چو Ryong-hae تصمیم گیری های کلیدی.

وضعیت موجود است که برای رهبری کشور: غیر قابل پیش بینی تست موشک و یا سلاح های هسته ای است به احتمال زیاد به سر. چرا خطر است ؟ چرا که پیونگ یانگ به نظر می رسد به درک که نه پکن و واشنگتن می خواهید آن را به شکست است.

با وجود هم مرز 14 کشور چین است و نه برخورد با یک پناهنده بحران در دوران مدرن است. یک سقوط کره شمالی می تواند نه تنها به ارسال صدها هزار گرسنه کره شمالی در حال فرار در سراسر مرز, اما آن را می تواند به خطر اندازد چین در تلاش برای جلوگیری از coronavirus—به خصوص با توجه به کره شمالی شهروندان خواهد شد به احتمال زیاد در یا نزدیک به پایان خط برای نهایی واکسیناسیون. با تنش ها بین ایالات متحده و چین, پکن نمی خواهند که تقریبا 28,500 نیروهای ایالات متحده در کره جنوبی هر نزدیکتر به چین در شمال شرقی مرز و نه آن را می خواهم دموکرات ایالات متحده آمریکا متحد افزایش نفوذ خود در بخش شمالی شبه جزیره کره—یا در میان میلیون ها نفر از قومی, کره ای, چینی, زندگی در شمال شرقی چین است.

در ایالات متحده مغلوب ساختن پیشی جستن هنوز هم معتقد است که او می تواند به حل این تهدید کره شمالی و نظامی خود را مطرح بهبود شخصی خود را در ارتباط با کیم. او نشان داده علاقه کمی مخالف views. در ماه سپتامبر یک روز پس از شلیک مشاور امنیت ملی جان بولتون تهمت او را به نام یک “فاجعه” در کره شمالی برای خواستار کیم ترک خود سلاح های هسته ای. (وزیر امور خارجه مایک Pompeo و دیگر مشاوران بدست پیام و باب روز پایین انتقاد خود را از این کشور است.) در حالی که مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی به دور از میز مذاکره در طول دو رهبران دوم اجلاس در هانوی در فوریه 2019 رهبران هنوز هم ممکن است دیدار دوباره در سال 2020 یا زود مغلوب ساختن پیشی جستن در دوره دوم. علاوه بر صدمه زدن به مغلوب ساختن پیشی جستن نفس یک کره شمالی سقوط نیز تسهیل گسترش جهانی شوم سلاح—نه فقط کیم اتمی بلکه خود ذخایر بیولوژیکی و شیمیایی معمولی سلاح و تهدید ایالات متحده به عنوان بسیاری از nonstate بازیگران نگاه به ضرر کشور است. این پویا لزوما با تغییر یک رئیس جمهور جدید ایالات متحده. اگر چه کره شمالی به نام دموکرات نامزد ریاست جمهوری جو بایدن یک “سگ هار” که باید مورد ضرب و شتم به مرگ بایدن گفت: در ماه ژانویه که با پیش شرط های او می تواند در دیدار با کیم.

کره شمالی ممکن است در تلاطم تغییر رژیم یا نه. یک نقل قول معروف منسوب به وینستون چرچیل در مقایسه با اتحاد جماهیر شوروی فتنه به دو سگ مبارزه زیر فرش: “یک خارجی تنها می شنود growling” تا “او را می بیند استخوان پرواز از زیر.” همه تجزیه و تحلیل از کره شمالی باید caveated با آگاهی از فقط کمی ما می دانیم. Thae یونگ-هو سابق رده بالای کره شمالی دیپلمات گفت که در سال 2011 این کشور را وزارت امور خارجه نیست گفت: در مورد کیم جونگ ایل مرگ تا یک ساعت قبل از اعلام رسمی. من یک بار صحبت کرد و به یک منبع که کار را برای کره شمالی در یک ساختمان اداری در پیونگ یانگ—او گفت که محرمانه بودن او مانع از یادگیری آنچه که اتفاق افتاده در طبقه دیگر این ساختمان اداری است. و این که برای کسانی که در داخل کره شمالی سیستم. گزارش های اطلاعاتی منابع خود در منطقه و طبقه بندی تصاویر ماهواره ای باید دولت ایالات متحده با بینش واضح تر: آنها حداقل باید ابزار برای دیدن برجستگی و پشته از ماه.

برای بقیه از ما, ما باید به یاد داشته باشید ما در حال انجام این کار بدون یک تلسکوپ است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>