سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد شیوع کروناویروس جدید, پخش كردن, به سرعت در سراسر چین یک اورژانس بهداشت جهانی — نادر تعیین این سازمان به بیماری تهدید که مطرح بین المللی در خطر است.

این تصمیم روز شنبه در آمد که تعداد زیادی از مردم مبتلا به این 2019-nCoV ویروس سر به فلک کشید به بیش از 8,200, فراتر سارس مورد تلفات. نیز وجود دارد که در حال حاضر مردم در حداقل 18 کشور دیگر با این ویروس.

“در طول چند هفته گذشته ما شاهد ظهور یک ناشناخته پاتوژن است که به تشدید بی سابقه شیوع” که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus گفت.

فقط یک هفته پیش این آژانس مصمم رسمی “اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی” و یا PHEIC اعلام شد زودرس.

اما پس از آن وضعیت به طور چشمگیری تغییر کرده. با توجه به این که در حال حاضر 98 موارد در خارج از چین در 18 کشور از جمله هشت نمونه از انسان به انسان انتقال در چهار کشور جهان است. اکثریت قریب به اتفاق این مرتبط شده اند به چین هوبئی که در آن شیوع نشات گرفته است.

“اگر چه این اعداد هنوز نسبتا کوچک … ما باید همه با هم عمل می کنند در حال حاضر برای محدود کردن گسترش بیشتر” دکتر Tedros گفت, فریم, اعلامیه به عنوان یک اقدام احتیاطی. او همچنین پرچم که نگرانی با آسیب های بالقوه این ویروس می تواند انجام دهد در کشورهای ضعیف تر سیستم های بهداشتی در تماس با جامعه بین المللی برای کمک به.

یک PHEIC — تلفظ “جعلی” — تعریف شده است به عنوان “یک رویداد فوق العاده ای است که مصمم به تشکیل یک خطر بهداشت عمومی به کشورهای دیگر از طریق بین المللی گسترش بیماری و به طور بالقوه نیاز به یک هماهنگ بین المللی پاسخ.”

در واقع آن را یک ابزار سیاسی که می توانید استفاده کنید به منظور جلب توجه به یک بیماری جدی است که گرفتار جهان خاموش نگهبان قرار داده و سلامت مردم در خطر است. آن را به معنای تعامل با جامعه جهانی در هماهنگ شیوع پاسخ galvanize منابع و جلوگیری از این بیماری از گسترش بیشتر در سراسر مرز.

قبل از شنبه را که تا به حال تنها اعلام اضطراری برای بهداشت عمومی در پنج بار پس از سال 2007 تصویب مقررات بین المللی بهداشت که حکومت جهانی بهداشت اضطراری پاسخ.

چند جهانی کارشناسان بهداشت و درمان را خواستار شده است از هفته گذشته برای آژانس به تجدید نظر در تصمیم خود در مورد رمان coronavirus. “این طولانی سر رسیده و باید آن را اتفاق افتاده است دوشنبه” Devi Sridhar استاد و صندلی جهانی بهداشت عمومی در دانشگاه ادینبورگ گفت: Vox.

سازمان بهداشت جهانی مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus که دفتر مرکزی آن در ژنو در اکتبر 18, 2019.
فابریس Coffrini/خبرگزاری گتی ایماژ

“این یک اضطراری بین المللی” تام فریدن سابق مدیر مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری. “یک PHEIC اجازه می دهد تا [که] به بیشتر تکیه به نقش رهبری جهانی برای دولت و بخش خصوصی است.”

شیوع این بیماری شد و برای اولین بار گزارش که توسط مقامات چینی یک ماه پیش در دسامبر 31. پیشرو فرضیه این بود که این ویروس پدید آمده در ووهان یک شهرستان از 11 میلیون نفر در استان هوبی, پخش مستقیم از حیوانات به انسان ها در بازار وجود دارد.

دانشمندان هنوز در تلاش برای suss کردن ریشه های شیوع, اما این ویروس پس از گسترش فراتر از ووهان — و به 18 کشور دیگر. Sridhar با اشاره به این که یکی از دلایل این که مکث قبل از راه اندازی یک PHEIC است به دلیل اقتصادی خرید اینترنتی توجه بین المللی در یک بیماری تهدید می تواند به ارمغان بیاورد. به گزارش رویترز جهانی زیان های اقتصادی از سال 2003 شیوع سارس بالغ بر 40 میلیارد دلار و در جهان تولید ناخالص داخلی “دچار 0.1% آمار با توجه به شیوع بیماری است.”

اما در هفته گذشته کشورها در حال حاضر مهر و موم شده مرزهای خود را به چین صادر مشاوره های مسافرتی و شروع به بازگرداندن شهروندان است. استرالیا در زمان فوق العاده ای اندازه گیری ارسال و بازگشت شهروندان از ووهان در مرکز چین شیوع به یک جزیره دور افتاده از 1200 مایل در سواحل سرزمین اصلی است. در ضمن متعدد شرکت های هواپیمایی از جمله بریتیش ایرویز — اعلام کردند که تعلیق سفر به این کشور است.

“در حال حاضر ما نیاز به برخی از هدایت” Sridhar اضافه شده است. “همه شده است انتظار برای که. جهان در حال حرکت است با یا بدون که.”

در یک نشست خبری دوشنبه دکتر Tedros گفت: جامعه بین المللی باید کمک به کشورهای ضعیف تر سیستم های بهداشتی آماده شدن برای شیوع است که کشورها باید برای مبارزه با گسترش اطلاعات غلط و شایعات و به اشتراک گذاری اطلاعات و دانش در مورد این ویروس در میان توصیه های دیگر.

“این زمان برای علم نه شایعات” دکتر Tedros گفت. “این زمان برای همبستگی و نه ننگ.”

آژانس نمی تماس بگیرید برای هر سفر و یا محدودیت های تجاری مانند مرز تعطیلی ویزا فسخ یا quarantining افرادی که در شرایط خوبی هستند.

دکتر Tedros نیز تحسین چین در تلاش. “ما را دیده اند بسیاری از موارد در خارج از چین در حال حاضر,” او گفت:. “در بسیاری از راه های چین است که تعیین یک استاندارد جدید برای شیوع پاسخ.”

فقط به خاطر ظهور جدید کروناویروس در حال حاضر رسما جهانی بهداشت اورژانس معنا نیست که آن را تبدیل به یک بیماری همه گیر. این مهم است به یاد داشته باشید شیوع است که هنوز هم به شدت محور در سرزمین اصلی چین است. از 8,235 تایید موارد 8,124 یافت شده در سرزمین اصلی چین با بیش از نیمی از کسانی که در هوبئی استان است.

نیز وجود دارد هنوز هم که معلوم نیست در مورد 2019-nCoV از جمله چگونه کشنده آن است. در انسان coronaviruses می تواند منجر به علائم است که طیف وسیعی از سرماخوردگی شدید ذات الریه و مرگ در مورد سارس و MERS. آن را هنوز رتبهدهی نشده است شناخته شده است که در آن 2019-nCoV می افتد که طیف و آن خواهید بود هفته قبل محققان یک تصویر واضح تر. اما ما نمی دانیم که در علاوه بر این به 171 مرگ و میر این ویروس باعث شده اند وجود دارد گزارش های بسیاری از مردم با علائم خفیف. همچنین شواهدی از موارد بدون علامت.

این امکان وجود دارد که همانطور که ما یاد بگیرند که بیشتر 2019-nCoV را نگاه کنید بیشتر شبیه به سرماخوردگی نسبت مانند سارس. که به دلیل بیماری های عفونی به طور معمول نگاه شدید تر زمانی که آنها برای اولین بار کشف شده از این افراد در بیمارستان ها تمایل به sickest. پس بیشتر از این خفیف یا بدون علامت موارد کشف این ویروس می تواند از باد به دنبال بسیار کمتر ترسناک است. (برای اطلاعات بیشتر در که دیدن این Vox مبین.)

“ما [با] و تحمل زیادی از ویروس های تنفسی گفت:” جنیفر Nuzzo ارشد پژوهشگر در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت “که برخی از آنها حتی بیشتر از انتقال از برآورد مردم خود را برای این یکی — اما آنها را میدانم.” اگر جدید کروناویروس باد تا به دنبال کمتر شدید او افزود: “ما ممکن است در حال حرکت به دور از های حاوی ویروس را به عنوان یک هدف به یکی از به حداقل رساندن آن گسترش یافته است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی