این بیماری همه گیر کوروناویروس موجب آرام دیوانگی از اتحادیه سازماندهی

“دلیل ما همه کار در سازمان های غیر انتفاعی است چرا که ما به حمایت از ماموریت های غیر انتفاعی می گوید:” Kayla Blado که با این نسخهها کار در موسسه سیاست اقتصادی. آن را حس می کند. مانند بسیاری از زمینه ها که شامل انجام کاری خوب برای جهان غیر انتفاعی کار تمایل به آمده با حقوق پایین و ساعت های طولانی. اما در حال حاضر بیشتر از همیشه قبل از آن می آید با چیزی دیگری: اتحادیه درایو. غیر انتفاعی اتحادیه موج در حال افزایش است حق با شدت بحران است که سازمان های غیر انتفاعی در برخورد با ما بد بد جهان است.

بیش از دو سال گذشته شده است وجود دارد مشروع رونق در غیر انتفاعی اتحادیه مبارزات. همه کسانی که رفته اند, عمومی موفق بوده است. در کنار افزایش اخیر در unionization در رسانه ها موزه ها و نهادهای فرهنگی غیر انتفاعی کارگران بخشی از یک اقدام بی سابقه قیام کارگری سازماندهی در یقه سفید مشاغل است.

تبلیغات:

در مرکز آن همه است غیر انتفاعی و حرفه ای کارکنان اتحادیه (NPEU) که در آن Kayla Blado به عنوان رئیس جمهور. این NPEU شده است در اطراف از سال 1998 زمانی که EPI اتحادیه اما دو سال پیش از آن شروع به شدت جذب سازمان های غیر انتفاعی. در حال حاضر—به ظاهر همه ناگهانی—این نشان دهنده 27 مختلف و محل های کار از جمله نفوذ سی نهادها مانند مرکز آمریکایی از پیشرفت باز, بازار, موسسه و J Street. هر چند وابسته به اتحادیه ملی IFPTE این NPEU اجرا شده است به عنوان یک داوطلب عملیات (تنها با یک چهارم زمان پرداخت organizer) با یک هیئت اجرایی ساخته شده از اعضای یک سازمان استراتژی محور کلمه از دهان در تنگ گره سی غیر انتفاعی در جهان است. اعداد داستان چگونه چشمگیر اخیر و افزایش سازماندهی شده است: با توجه به Blado این NPEU دارای 250 غرامت پرداخت اعضای یکی دیگر از 400 قرارداد چانه زنی در حال حاضر بیش از یک هزار و سازماندهی در مغازه ها که هنوز عمومی نشده است.

تا کنون NPEU برنده داوطلبانه به رسمیت شناختن در هر اتحادیه کمپین آن را سازماندهی کرده است—یک رکورد قابل توجه است که نشان دهنده استفاده ماهرانه ای از این واقعیت است که مدیریت پیشرفته ترین سازمان های غیر انتفاعی نمی خواهید به دیده می شود به عنوان ضد اتحادیه (حتی اگر آنها مایل است که این اتحادیه وجود ندارد). این واقعیت که در چند اخیر مبارزات مدیریت گرفته هفته به طور داوطلبانه به رسمیت شناختن اتحادیه نکات در سوء نیت طبیعت از پذیرش خود را از نو سازمان یافته از نیروی کار خود را.

در طول یک دوره دو هفته در ماه مارس به عنوان coronavirus بحران خروشان اقتصاد buckled و کارگران دفتر فرار به خانه های خود NPEU اعلام کرد موفق هفت اتحادیه درایوهای خود را تقویت تعدادی از مغازه ها توسط یک سوم است. که ضبط شده است به احتمال زیاد بی بدیل در هر نقطه از اتحادیه جهان است. Blado می گوید که سازماندهی در همه آنها آغاز شده بود قبل از بحران بود اما شتاب ضرورت لحظه است. صدمه دیده است نیست که همه کسانی که کارگران در حال حاضر یک وسیله نقلیه برای شرکت در این گفتگو در مورد زمانی که آن را بی خطر است برای بازگشایی دفاتر خود را. “این دقیقا همان است که چرا مردم را انتخاب کرده اند به یک اتحادیه” Blado می گوید: “از آنجا که از موقعیت هایی مانند این که در آن مدیریت می تواند [در غیر این صورت] را یک طرفه تصمیم گیری است.”

تبلیغات:

در کمیته حقوقدانان برای حقوق مدنی تحت قانون کارکنان شروع به بحث در مورد unionizing پاییز گذشته. پس از چند ماه خرید در اطراف برای اتحادیه های آنها در حل و فصل NPEU. “ما احساس واقعا متصل به NPEU چرا که آنها ماموریت محور و ما به طور مشابه یک ماموریت محور سازمان می گوید:” مورگان کانلی یک انتخابات ملی حفاظت هماهنگ کننده وجود دارد. کارکنان خود را دیدم اتحادیه درایو که مدیریت اعلام کرد که “قصد” به رسمیت شناختن در ماه آوریل به عنوان کاملا تراز وسط قرار دارد با گروه های حقوق مدنی هدف. “ما می خواستیم تا مطمئن شوید که ما حق تصمیم گیری برای کمیته حقوقدانان,” او می گوید. “ما احساس این را واقعا اطمینان از موفقیت و زنده ماندن این سازمان است.”

در مترقی غیر انتفاعی تصمیم چگونه شدید و به هر کار نبرد است روی حیله و تزویر. بر خلاف به طور منظم در شرکت های, بسیاری از کارکنان در این اتحادیه ممکن است احساس پاره شده بین سازمان حفاظت از شهرت ارزشمند است برای خدمت به یک هدف آنان و حفاظت از خود و حقوق کار. این NPEU را افزایش سازماندهی بدون شک از مزایای افزایش ستیزه جویی نسل جوان کارگران—و نه فقط در سازمان های غیر انتفاعی اما در همه جا—که در حال حاضر زندگی می کنند از طریق دوم بحران اقتصادی از حرفه خود. “بسیاری از غیر سود انتظار می رود که ماموریت محور کار را حفظ خواهد کرد و کارگران به خصوص کارگران جوان راضی به پرداخت هزینه پایین تر می گوید:” Alyson Samach یک کارمند در لیبرال طرفدار اسرائیل غیر انتفاعی J خیابان که در آن به رسمیت شناخته شده جدید اتحادیه هفته گذشته پس از یک ماه از مذاکرات است. “ما هزاره کارکنان در حال حاضر در تلاش برای راه اندازی مشاغل از طریق یک رکود و ما Gen-Z کارکنان در حال حاضر رانش به بی ثباتی مالی دیگر. همانطور که همه ما در مواجهه با وخیم اقتصادی چشم انداز ما با هم متحد شدند برای اطمینان از امنیت بیشتری را برای کارکنان ما است.”

که تعهد به “ماموریت” است که در همه جا به عنوان یک انگیزه برای سازماندهی. جسی هان و Trudy Rebert در حال وکلای مدافع ملی قانون مهاجرت در مرکز که با این نسخهها کار برای پیشبرد حقوق کم درآمد مهاجران در امریکا است. هنگامی که کارکنان شروع به صحبت کردن با یکدیگر در مورد سازماندهی چند ماه پیش آنها متوجه شدم مشترک میل به شفافیت و برخی از سیستم به صورت مشترک تصمیم گیری در محل کار. یک اتحادیه به نظر می رسید مانند یک طبیعی مناسب است. “ما یک ماموریت محور سازمان” هان می گوید. “مردم به کار می آیند در اینجا به دلیل آنها چین با آن ارزش ها. ما شاهد شروع یک اتحادیه به عنوان یک راه مهم برای مدل آن ارزش ها.” Rebert پژواک این اشاره کرد که او و دیگر وکلای آمد به سازمان به طور خاص به دلیل آنها می خواهند به زندگی می کنند از کسانی که ارزش های “نه به این دلیل که ما می خواهیم به پرداخت دیگران بزرگ.” با وجود این NILC اتحادیه در حال حاضر مذاکره برای به رسمیت شناختن از مدیریت برای بیش از یک ماه است. رئیس NILC, Marielena Hincapié بود به تازگی اعلام کرد به عنوان یک عضو از بایدن-ساندرز مهاجرت نیروی کار خواهد شد که از نزدیک دقیق برای مترقی واجد fides.

تبلیغات:

نه بی سر و صدا و بدون پرداخت کارکنان NPEU گرفته گام های جدی نسبت به unionizing یک صنعت با یک معامله خوب از ذاتی قدرت سیاسی و عمومی بالا مشخصات. بسیاری از چپ متمایل رسانه و گفته لیبرال نهادهای فرهنگی در حال حاضر شده است از طریق مقیاس کامل جنگ علیه کارکنان خود را که رنگ آنها را به عنوان ریاکارانه برای مبارزه با unionization. این NPEU است تا به حال به انجام این کار نشده است, اما تاریخ به ما می گوید که آن روز خواهد آمد. (در واقع در حال انجام مبارزه برای به رسمیت شناختن اتحادیه در ACLU در کالیفرنیا ممکن است به نوبه خود به مانند یک نبرد است.) هر کس در اتحادیه—که اعضای آن شامل بسیاری از وکلا محققان و P. R. حرفه ای است که به مقدار گیری از یک داوطلب ارتش—نشان می دهد آنها نیست ترس از مبارزه هر چند آنها به دنبال یک.

در یک تصویر بزرگ حس آینده جنبش کارگری نیاز آبی یقه سفید و یقه های انتفاعی و غیر انتفاعی. هر یک از کارکنان اتحادیه کمپین که NPEU برنده است که یک گام به سوی یک جهان که در آن مترقی فعال سازمان قادر خواهد بود به می گویند که آنها پول خود را که در آن دهان خود هستند. “فقط به خاطر شما یک مدرک پیشرفته شما را ندارد و مصون از تبعیض در محل کار و یا اخراج شدن بدون داشتن فقط علت” Blado می گوید. “من فکر می کنم ما در حال ایجاد جنبش کارگری است که ما می خواهیم.”

تبلیغات:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>