این ترکیب کشنده از Covid-19 آلودگی هوا و نابرابری توضیح داد

آلودگی هوا را در سراسر ایالات متحده در حال حاضر به عنوان ماشین و کامیون انتشار شاقول از توده های اجتماعی فاصله. اما دهه سطوح بالایی از آلاینده ها مانند ذرات معلق و ازن و دی اکسید نیتروژن داشته مزمن تاثیر منفی بر سلامت.

میلیون ها نفر از آمریکایی ها در حال حاضر شرایط مانند فشار خون بالا و آسم است که می تواند متصل به آلودگی هوا است. و همان کسانی که بیماری در حال حاضر در ارتباط با موارد شدید Covid-19.

اما آنها در حال توزیع به طور مساوی. جمعیت اقلیت هستند و تحمل فشار از این اغلب کشنده لینک.

در آوریل 5, قبل از چاپ مطالعه منتشر شده توسط دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی به طور مستقیم در ارتباط آلودگی هوا به احتمال شدید Covid-19 موارد است. که می پیوندد دهه از ادبیات علمی است که نشان می دهد نژاد و درآمد تاثیر چقدر مزمن آلودگی هوا شما را در معرض. و این می تواند یک عامل مهم در نامتناسب Covid-19 میزان مرگ و میر ما در حال حاضر شاهد در غیر سفید جمعیت.

در لوئیزیانا به عنوان مثال مردم سیاه و سفید نشان دهنده 32 درصد از جمعیت و 70 درصد از Covid-19 مرگ و میر. در ویسکانسین — در آنچه در آن رژیم صهیونیستی است. تونی Evers است به نام “بحران در بحران” — black مردم برای حساب و شش درصد از جمعیت و نیمی از Covid-19 مرگ و میر. در میشیگان 12 درصد از ساکنان سیاه و سفید هستند اما حساب 32 درصد از مرگ و میر. Latinx جمعیت نشان می دهد به طور مشابه نامتناسب نرخ: در شهر نیویورک ایالات متحده مردم نمایندگی 29 درصد از جمعیت و 34 درصد از این شهر مرگ و میر — بزرگترین درصد توسط نژاد.

آن را به خوبی شناخته شده است که اقلیت های شانه بزرگتر بار از این کشور به بیماری است. “نابرابری نژادی را برای همیشه در قرار بزرگتر اجتماعی زمینه می گوید:” نانسی Krieger استاد اپیدمیولوژی اجتماعی در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی بود که درگیر با قبل از چاپ. “شما خواهید دید آنها به ناچار در هم تنیده با نابرابری اقتصادی و نابرابری قدرت سیاسی است.”

Lubna احمد, مدیر بهداشت محیط در شهر نیویورک غیر انتفاعی ما عمل می کنند و برای محیط زیست و عدالت است و ضخیمتر میشود. “ساخت یک بیانیه المثل مثل سیاه و سفید جامعه است در معرض خطر بالاتر بدون فراهم کردن زمینه خطرناک است,” او می گوید. “این ژنتیک است که باعث می شود ما بیشتر مستعد ابتلا. شما باید به درک این است که به مسائل زیست محیطی نژاد پرستی. و این چیزی است که منحصر به فرد به Covid-19.”

یک کارگر پوشیدن تجهیزات حفاظت فردی هل Covid-19 بیمار از تخصصی, اتوبوس, شناخته شده به عنوان یک تخلیه پزشکی واحد حمل و نقل انجام شده بیماران به مرکز پزشکی مونته فیور موسی پردیس در 7 آوریل در برانکس قصبه شهر نیویورک است.
جان مور/گتی ایماژ

حتی قبل از Covid-19 بالاتر قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا ساخته شده است که مردم بیشتر احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند فشار خون بالا می گوید: Tarik Benmarhnia یک اپیدمیولوژی محیط زیست در دانشگاه کالیفرنیا در سان دیگو که در مطالعات آلودگی هوا.

اثرات منفی سلامت از بودن در اطراف آلودگی هوا مانند مرگبار بیماری های قلبی عروقی —ثبت شده حتی در آلودگی سطوح پایین تر از محافظه کار ترین US air استانداردهای کیفیت. به نظر می رسد هیچ امن سطح ذرات ماده — ساطع شده از نیروگاه ها و صنایع و وسایل نقلیه — برای انسان است. و آلودگی بیشتر شما در معرض بدتر سلامت می تواند تبدیل به.

ناشی از آلودگی هوا می تواند حتی قبل از شروع برخی از افراد متولد: محققان “دوده و ذرات” در مادران placentas نشان می دهد ذرات که مادر تنفس ممکن است تحت تاثیر رشد جنین. قرار گرفتن در معرض آلاینده های هوا شده است مربوط به وزن کم هنگام تولد و تولد زودرس است که به نوبه خود مرتبط شده اند به کاهش عملکرد ریه. و ارتباط بین آلودگی هوا و آسم و میر به خوبی تاسیس شده است.

Mychal Johnson, a Bronx مقیم و شرکت-عضو موسس انجمن حمایت از برانکس جنوبی متحد می گوید که در برانکس “ما در حال حاضر نرخ بالاتر از کودکان از دست رفته مدرسه از آنجا که آنها تا به حال برای رفتن به بیمارستان برای مشکلات تنفسی.” هر سال برانکس 21 بار بیشتر به آسم بستری شدن در بیمارستان از دیگر نیویورک نیویورک و بیش از پنج برابر میانگین ملی است.

محله جانسون می گوید, است که شناخته شده به عنوان “آسم کوچه” و او و خانواده اش تنفس گازهای خروجی از صدها دیزل کامیون ها که جریان از محله انبارها و همراه محلی بزرگراه. آن است که نامربوط است که 44 درصد از برانکس سیاه و سفید است. در سراسر کشور, black کودکان در حال 500 بار بیشتر احتمال دارد به مرگ از آسم از سفید کودکان و 250 درصد بالاتر از میزان بستری شدن برای این بیماری است.

این اثرات منفی سلامت فقط بدتر همانطور که شما مسن. “در طول زندگی خود را, شما در حال جمع آوری آلودگی هوا مواجهه می گوید:” راشل Nethery یک biostatistician در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی که همکاری جدید قبل از چاپ. آلودگی هوا و قرار گرفتن در معرض در بزرگسالان جوان شده است مربوط به تغییرات غیر طبیعی در خون که می تواند منجر به بیماری های قلبی و فشار خون بالا در مراحل بعدی زندگی هر دو عوامل خطر شدید و کشنده Covid-19 موارد است. در بزرگسالان این شده است تا از نزدیک در ارتباط با بیماری های قلبی عروقی و دیابت است.

حتی قبل از این بیماری همه گیر کوروناویروس سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که آلودگی هوا مسئول است برای 7 میلیون مرگ و میر زودرس در سال در سراسر جهان. آلودگی هوا در نظر گرفته شده است بزرگترین محیط زیست عامل خطر برای بیماری در ایالات متحده است. (با وجود شواهد کافی از آسیب به دلیل Covid-19 مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به حالت تعلیق اجرای هوای پاک قوانین.)

“در میان اثرات مستقیم از دهه های طولانی صنعتی اثرات آن بر جامعه ما” جانسون می گوید: “برانکس ترین ناسالم شهرستان در دولت نیست چرا که از هر چیزی مردم در این جامعه انجام داده اند.” Covid-19 او می افزاید: فقط “ثابت می کند این نقطه است.” همانطور که در آوریل 9, سیاه و لاتین مردم حساب 62 درصد از شهر نیویورک را تایید مرگ — اما فقط 51 درصد از جمعیت و برانکس ساکنان نشان می دهد به خصوص نرخ مرگ بالا. (درست Covid-19 مرگ عوارض هستند به احتمال زیاد به طور قابل توجهی بالاتر گزارش شده است.)

این است که سازگار با دیگر داده های سلامت. اخیر PNAS مطالعه نشان داد که در سراسر ایالات متحده و مردم اسپانیایی زبان هستند در معرض به ترتیب به 56 و 63 درصد بیش از حد قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا — تحمل فشار از سلامت این اثرات. در حالی که این مطالعات متمرکز بر آلودگی هوا وجود دارد بسیاری از دیگر نمونه هایی از مردم از رنگ معرض نامتناسب خطرات زیست محیطی که تاثیر سلامت خود را. Benmarhnia نگران است که به عنوان یک نتیجه Covid-19 است “فقط به تشدید نابرابری.”

Nethery و نویسندگان با استفاده از داده ها از استان ها در سراسر کشور برای دیدن چگونه آلودگی هوا ممکن است تاثیر Covid-19 موارد است. این تیم دریافتند که افزایش یک ميکروگرم از ریز ذرات در هر متر مکعب است در ارتباط با 15 درصد افزایش در Covid-19 مرگ و میر. که قابل توجهی به عنوان یک مقایسه, سازمان حفاظت محیط زیست می گوید: یک سطح قابل قبول سالانه قرار گرفتن در معرض به طور متوسط 12 میکروگرم در هر متر مکعب.

Nethery می گوید که اگر چه مطالعه نیست طراحی شده به نگاه نژاد, مدل تنظیم برای ترکیب نژادی از استان ها و نژاد هنوز هم به پایان رسید تا بودن “بزرگترین اثر بسیار معنی داری.” او می افزاید: “این بسیار تکان دهنده است.”

مه را پوشش می دهد و پایین منهتن افق دیده می شود از استاتن آیلند در تاریخ 17 مه سال 2019 در شهر نیویورک است. با توجه به گزارش سالانه صادر شده توسط American Lung Association, the New York metro منطقه 10 بدترین کیفیت هوا در کشور از نظر افزايش سطح ریه آسیب رساندن به ازن, آلودگی, بین 2015-2017.
درو Angerer/گتی ایماژ

اضافه کردن یکی دیگر از لایه ای به این موضوع است که ناهموار توانایی دسترسی به مراقبت های بهداشتی منجر به بیشتر نابرابری در سلامت است. “است که باعث می شود کاملا whammy,” Krieger می گوید.

با توجه به کالج آمریکایی پزشکان “اقلیت کمتر دسترسی به مراقبت های بهداشتی از سفید پوستان است.” در جهانی همه گیر برای مثال, آن را سخت تر برای خانواده هایی که ممکن است در حال حاضر یک پزشک مراقبت های اولیه برای دسترسی به telehealth منابع است.

یوسف Ravenell استاد سلامت جامعه در NYU Langone بهداشت می گوید که علاوه بر عدم دسترسی وجود دارد می تواند یک “سطح بی اعتمادی” در برخی از جوامع در بخشی به دلیل تاریخی شیوه های غیر اخلاقی استفاده از مردم به عنوان افراد مورد آزمایش و همچنین تجارب قبلی از نژادپرستی در سیستم مراقبت های بهداشتی. یک سال 2016 مطالعه در PNAS یافت گسترده باورهای غلط های برگزار شده توسط کادر پزشکی مورد بیولوژیکی تفاوت بین سیاه پوستان و سفید پوستان و همچنین تعصب نژادی در ارزیابی درد و درمان است.

مردم از رنگ همچنین ممکن است کمتر توانایی پیاده سازی بهداشت عمومی توصیه ها; به عنوان Krieger یادداشت با وجود های اخیر CDC توصیه به پوشیدن ماسک هنگامی که در مکان های بسیاری از مردم از رنگ ها حق ترس از پوشیدن ماسک به یک فروشگاه و دیده شدن به عنوان یک تهدید.

نیز وجود دارد یک بخش اقتصادی به این نابرابری ساختاری: مردم سیاه و سفید اسپانیایی و آسیایی باید از نظر آماری بالاتر از سطح uninsurance نرخ بیش از افراد سفید. “وجود ساختاری نژادپرستی و نابرابری اقتصادی و آنها هر دو ماده و ترکیب می تواند هر یک از دیگر می گوید:” Krieger. “یا نیست یا.”

“ما شناخته شده به معنای واقعی کلمه برای همیشه لطفا برای است که بیماری هایی مانند دیابت و فشار خون بالا و چاقی و آسم هستند و به طور نامتناسبی جمعیت اقلیت” دکتر Anthony Fauci, مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی گفت: در مارس 7 کنفرانس مطبوعاتی. “وجود دارد هیچ چیز ما می توانیم در مورد آن انجام دهید در حال حاضر است.”

در حالی که وی با تاکید بر حصول اطمینان از این جوامع دریافت بهترین مراقبت ممکن است که نوع شانه-مایکروسافت است که در ریشه این مشکل را نشان می دهد و وجود دارد هرگز یک زمان مناسب برای پرداختن به یک مشکل شبیه به این.

اما در واقع وجود دارد چیزهایی که می تواند انجام شود در حال حاضر: یکی گسترش مالی فدرال پوشش برای آزمایش و درمان Covid-19 طوری که افراد کم درآمد باید دسترسی برابر به مراقبت. و به جان Balmes یک ریه و سخنگوی American Lung Association پیشنهاد نیویورک تایمز حصول اطمینان از بیمارستان در بیشترین خطر در محله آماده شده و به ترتیب اولویت برای بحرانی منابع.

چه مفید است قرار دادن سرزنش مردم رنگ: به عنوان مثال ما جراح عمومی جروم آدامز در یک نشست خبری در کاخ سفید در آوریل 10, هشدار اقلیت به “اجتناب از الکل و مواد مخدر.” این یک مشکل نیست مسئولیت شخصی — آن را یکی از نابرابری.

احمد می گوید او امیدوار است Covid-19 کمک خواهد کرد که هر دو عموم و کلید تصمیم گیران به درک که “کمک به آسیب پذیر ترین جوامع است به کمک به هر کس— کاهش گسترش بیماری در همه جا.”

لوئیس Parshley آزاد روزنامه نگار و 2019-2020 Snedden صندلی روزنامه نگاری در دانشگاه آلاسکا فیربنکس. دنبال او Covid-19 گزارش در توییتر @loisparshley.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>