انفجاری اسناد و مدارک است که حل 45 ساله استرالیایی سیاسی رمز و راز


Black-and-white photo of Gough Whitlam.
گاف Whitlam در سال 1973.
استرالیا حفاظت از پایه/ویکی پدیا

چهل و پنج سال پیش در استرالیا محبوب ترین کار نخست وزیر, مردی که چهره و کلمات هنوز هم زینت مد حمل و نقل کردن کیسه اخراج شد توسط ملکه الیزابت دوم را نماینده. که اگر این نبود عجیب و غریب به اندازه کافی تا سه شنبه, استرالیایی نمی دانم که اگر هر کسی مجاز آن است.

گاف Whitlam حذف شد از دفتر فراموش نشدنی یاد روز, Nov. 11 سال 1975 پس از دو دوره متوالی در انتخابات برنده شود اما تنها سه سال توسط فرماندار کل آقا جان کر و جایگزین محافظه کار مخالف Malcolm Fraser (نباید با اشتباه های اخیر محافظه کار غاصب Malcolm Turnbull). این حرکت بود ظاهرا برای شکستن بن بست در مجلس به عنوان مخالف کنترل سنا بود به دلیل خودداری از تصویب لوایح تخصیص بودجه تا زمان انتخابات عمومی نامیده می شد—بیش-از-بالای تقاضا که در سمت چپ این نخست وزیر با انتخاب از انتخابات و یا استعفای. Whitlam حاضر شد بازدید استاندار به صورت نیمه سنا در انتخابات زمانی که او خدمت خود را فسخ توجه کنید. در حالی که استرالیا شده است از لحاظ سیاسی مستقل از بریتانیا پس از سال 1942 ملکه است که هنوز هم رئیس دولت و انتصاب یک فرماندار کل در مشاوره نخست وزیر به عمل در آورد. استاندار خاصی است “رزرو قدرت” نه گنجانده شده در قانون اساسی—از جمله برکناری نخست وزیر و یا انتصاب یک اگر یک انتخابات نتیجه نامشخص است—که از طریق قدرت از پادشاه.

هنوز استاندار نقش عمدتا تشریفاتی است و نه قرار است به شامل در نظر گرفتن طرف در منازعات سیاسی. Whitlam را حذف آمد و به عنوان یک شوک عظیم به Whitlam و به استرالیا دولتی و به خصوص سمت چپ. با وجود کوتاه و پر سر و صدا در اتاق های اصلاح طلب Whitlam مسئول بسیاری از استرالیا چپ بزرگترین دستاوردهای جهانی بهداشت دانشگاه آزاد (پس از بازگشت) شناخت بومی سرزمین حقوق, بودجه هنر, شروع حرکت برای تغییر سرود ملی از “خدا ملکه را حفظ کند” و تصریح می کند یک مطلب مستقل هویت ملی. Whitlam شد همچنین یک سخنران کاریزماتیک و بعد از ظهر گفته یکی از معروف ترین عبارات در تاریخ استرالیا گفتن یک جمعیت از خشم معترضان از مراحل مجلس: “به خوبی ممکن است به ما می گویند:” خدا ملکه را حفظ کند ” چرا که هیچ چیز را ذخیره استاندار!”

برای بسیاری از Kerr رفته به عنوان یک “حیله گر و محاسبه” تبه کار یک غیرمنتخب رسمی که نقض قرار در بی طرفی سیاسی. اما آنچه از ملکه انگلستان, استرالیا, واقعی رئیس دولت که استاندار می ایستد ؟ این یک مثال از نئو امپریالیسم از یک پادشاه reining در موهای افراد در طرف دیگر از جهان ؟ استرالیایی ها به مدت طولانی مجذوب ملکه نقش در بحران و پس از چهار دهه و نیم, ما در نهایت می دانم. مرتب کردن بر اساس.

به اصطلاح کاخ نامه—211 بایگانی نامه های رد و بدل شده بین کر و پادشاه از طریق دبیر خصوصی آقا مارتین Charteris—منتشر شد در روز سه شنبه پس از 45 سال از فتنه و چندین سال در دادگاه ها به رهبری Whitlam را در شرح حال جنی هوکینگ. (Whitlam درگذشت در سال 2014 Charteris در سال 1999 کر در سال 1991; ملکه البته outlives همه آنها را.) حروف نوشته شده و بین 1974 و 1977 و با افزایش فرکانس در زمان Whitlam اخراج شده بود برگزار شده توسط آرشیو ملی استرالیا در نظر گرفته شد اما “شخصی” سوابق و قرار داده شده تحت تحریم از ملکه تا استرالیا بالا تصمیم دادگاه در مارس اعلام کرد آنها اموال مشترک المنافع در طول اعتراضات archives کاخ باکینگهام و دولت استرالیا به هیجان مورخان ضد سلطنت طلبان و سیاسی معتادان در سراسر کشور. در روز سه شنبه, آرشیو ملی وب سایت سقوط از تعداد زیادی از مردم در تلاش برای دسترسی به نامه ها در یک بار.

این نامه نشان می دهد که ملکه بود به صراحت گفت: از Whitlam را اخراج قریب الوقوع, و نه او منظور است که کاخ مشورت در طول کر را monthslong مذاکرات ارائه مشاوره حقوقی و تشویق او به عنوان وزن گزینه های خود را و قدرت (در حالی که کاخ را missives هستند به قلم Charteris آنها تایید ملکه را بخوانید کر است). دولت و مخالفان به نظر می رسید قادر به رسیدن به یک مصالحه با مخالفان ادعا کر باید گونی Whitlam اگر او نمی تواند دولت او چگونه خواهد شکستن بن بست.

“آخرین چاره” گزینه ای برای اخراج ویتمن دولت مورد بحث قرار گرفت در نامه ها و Charteris تایید به کر است که او تا به حال قدرت به استفاده از آن. اما کر را انتخاب و به forewarn ملکه از چه بود برای تبدیل شدن به شناخته شده به عنوان “اخراج” برای او نزاکت نوشتن در روز “من از این نظر است که بهتر بود برای اعلیحضرت او به در پیشبرد دانم”—”تحسین در نظر گرفتن” که Charteris بعد از او تشکر کرد. در این نامه همچنین فاش کر ترس است که او می تواند با نخست وزیر اگر Whitlam باد از اهداف خود implicating ملکه (و پرنس چارلز) در کثیف سیاسی بازی ماهرانه او باید شده اند بخشی از.

“اگر چنین رویکردی ساخته شده شما ممکن است مطمئن باشید که ملکه را بیشتر unkindly به آن” Charteris مطمئن کر. اما تصمیم نهایی آن تاکید شد باقی مانده با Kerr, با Charteris گفتن او را “نامطلوب” انتخاب شد خود را. کاخ او گفت: اعتماد به نفس بود کر نمی خواهد انجام سلطنت هر گونه آسیب در این دوره از عمل او را انتخاب کرد.

(دیگر جزئیات آبدار از حروف: 25 ساله و پرنس چارلز نیاز به منصرف از خرید یک استرالیا گاو ایستگاه برای جلوگیری از روابط عمومی فاجعه در طول یک رکود اقتصادی; general bitching در مورد پوشش از برجسته استرالیا “نرم افزار-کار” روزنامه نگاران در ماه های پس از اخراج و نگرانی در مورد حمایت کر بود دریافت از یک نژادپرستانه و ضد یهودی اما طرفدار سلطنت جناح راست گروه “گرفته شده تا باعث شود.”)

انتشار این نامه باید برای قرار دادن به بقیه چندین توطئه در مورد ملکه نقش در حماسه یعنی که او شخصا دستور Whitlam را حذف. وجود دارد یک مجموعه جداگانه از تئوری های توطئه در اطراف این که آیا ایالات متحده نیز درگیر در حذف یک ساعت که خارج از استرالیا نیروهای خود را از ویتنام. این به احتمال زیاد به باقی می ماند. (به عنوان کمدین تام بالارد توییتی “در حال حاضر انتشار نامه از سازمان سیا”). در همان زمان نامه’ آزادی مطرح شده سوال بیشتر بر نقش ملکه در استرالیا به طور کلی.

دلایل استرالیا باقی مانده است تحت مشترک المنافع بریتانیا بستگی دارد که شما بخواهید اما روشن است که آن را در برخی از قسمت ریشه در بی تفاوتی—اگر یک سلطنت مشروطه است و نه شکست نمی, آن را تعمیر کنند. اما آیات مانند این می تواند آتش بی تفاوت در مردم است. پس از همه, چرا باید قصر شده اند مشورت در مورد بحران قانون اساسی در همه ؟ چرا باید پادشاه را غیرمنتخب نماینده تا به حال یک جانبه قدرت برای انجام این کار ؟ و چرا نیست استرالیایی مجاز به دیدن این “شخصی” نامه—نامه های مربوط به حذف یک انتخاب نخست وزیر تا به حال ؟ کاخ بود سریع به پاسخ به نامه’ آزادی گفت: آنها نشان داد که آن را به حال چیزی برای انجام با اخراج اما چرا باید که حتی در سوال ؟ استرالیایی ها در سال های اخیر به نظر می رسید نسبتا سرد با ناگهانی, انتخابات, رایگان, رهبری تغییر, اما این کل داستان متفاوت که یک غیرمنتخب سر از دولت enacts یکی.

هوکینگ های علمی که مبارزه برای آزادی خود را به نام نامه “هر بیت بمب آنها وعده داده شده بود.” او می گوید آنها نشان می دهد که ملکه contravened یک ویژگی تعریف از یک سلطنت مشروطه است که با پادشاه “باقی می ماند به شدت خنثی و با توجه به مسائل سیاسی.” او این کار را با تعامل با کر در “ذاتا مسائل سیاسی و حتی مشاوره او در قدرت از مجلس سنا و انتقادی وجود و استفاده بالقوه از ستیز و رقابت رزرو قدرت به اخراج از دولت است.” “آسیب این انجام داده است و به ملکه به کر و سلطنت نا معلوم است” او می نویسد.

کار آمار و ارقام و جمهوری خواهان (کسانی که می خواهند به استرالیا را ترک سلطنت) نیز شروع به پریدن کرد و در این نامه خواستار بازنگري در جمهوری, چیزی, استرالیا, آخرین رای دادند را در سال 1999. Turnbull که در حال حاضر نخست وزیر سابق و رئیس سابق جنبش جمهوری خواهان گفت که کر گزارش به ملکه “مانند یک مدیر محلی گزارش به دفتر مرکزی و به دنبال مشاوره به عنوان گزینه های خود را” در حالی که زمان زايمان رهبر Anthony Albanese گفت: این امر بود “سوختگی در شخصیت ما به عنوان یک ملت” که “تقویت نیاز برای ما به استرالیا سر از دولت است.”

انتشار این نامه ممکن است در نهایت می تواند به اندازه کافی برای از خواب بیدار شدن چند استرالیایی به این دیدگاه آن است که رئیس دولت باید نه فقط در استرالیا بود اما پاسخگو به استرالیا. وجود دارد هیچ راز توطئه بین ملکه و استاندار های موجود در نامه ها; بلکه وجود یک یادآوری ساده از راز باز که استرالیا رئیس دولت است ارثی پادشاه زندگی در طرف دیگر از جهان است و غیرمنتخب نماینده اینجا که ظاهرا نیازی به تصویب او به هر حال.

خوب ممکن است انگلیسی ها می گویند “خدا ملکه را حفظ کند”—نامه به ما بگویید که در آن زمان استرالیا نقل مکان کرد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>