داستانی آینده Cyberpunk در مورد به حقیقت می پیوندند


The White House under an ominous cyberpunk red sky

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس الکس ونگ/گتی ایماژ.

که در آن رئیس جمهور در تیغ دونده?

در زیر 1982 نئو-نوآر را مظاهر از مهندسی ژنتیک انسانی اتوماتیک یک داستان در مورد قدرت شرکت های بزرگ و بی تفاوتی به زندگی خود بیگانگی در صورت ثروتمند بی تفاوتی به وضعیت اسفبار کارگران است. جای Tyrell شرکت با آمازون و reframe این آنال عنوان “خدمات ضروری” و ناگهان شما یک جهان از کارگران وحشت زده است که شغل خود را ذاتا حکم اعدام—در حال حرکت را مستقیما از داستان به واقعیت است.

اما در حالی که Blade Runner‘ثانیه یک بار-آینده دور از نوامبر سال 2019 احساس رزونانس در بسیاری از راه—های گسترده شرکت های بزرگ قدرت مداوم نظارت, زندگی در یک زمان ثابت بحران — آن را نتواند واقعی 2019 را برجسته ترین ویژگی ها: غیر قابل اجتناب دردناک آگاهی از سیاست و از حضور یا عمدی نبود دولت در زندگی روزمره.

دولت به عنوان تجربه برای بسیاری از 20th قرن است که تا حد زیادی وجود ندارد و از زندگی شخصیت ها در داستان های سایبرپانک. پلیس با دوام ویژگی اما خدمات دولت و عملکرد فراتر از امنیت دولت وجود ندارد.

در عین حال برای تمام تهاجمی دید از سیاست ما در زندگی روزمره ما که دور از ناتوانی cyberpunk آینده. Cyberpunk صحبت می کند به در حال حاضر به دلیل شرایط است که الهام گرفته از سایبرپانک تا حد زیادی بدون تغییر باقی می ماند.

به عنوان COVID-19 همه گیر نوردد و آن برخورد با دولت ها در غرب است که باید صرف دهه عمدا ریختن قدرت و توانایی و مسئولیت کاهش خود را به کمی بیشتر از ذره اندام که هماهنگ کردن بخش های خصوصی و دولتی از مسئولیت مدنی. این شناسایی از دولت به صورت جدی آغاز شد و در سال 1980 و تخیلی که در زمان اولین متون cyberpunk—آنچه را که اتفاق می افتد هنگامی که این فرایند کامل است. Cyberpunk است یک نوع از گسترده قدرت شرکت های بزرگ و حاد شخصی محرومیت. این فن آوری در مرکز آن همه وسیله کنترل خریداری شده توسط ثروتمند یا شکسته توسط جنایتکاران. که در آن توسل در دسترس است در هر چه کوچک راه, آن را از طریق اقدام مستقیم.

وجود دارد بیش از یک کمی از Tyrell شرکت در محتاطانه امید به زندگی در طراحی چگونه آمازون در پاسخ به کارگر در اعتراض به عدم حفاظت فردی تجهیزات.

در ویلیام گیبسون Neuromancerشخصیت در تعامل با دولت یا از طریق گذشته خدمت نظامی و یا در قانون به معنای واقعی کلمه آشکار ساخته شده در کد. قدرت واقعی محفوظ است برای تثبیت ثروت است. برای بروس استرلینگ را سلیمان در شبکه, سیاست قابل مشاهده است اما رانده شده توسط شرکت های بزرگ و یا خم متحده به اراده خود و یا به طور فعال مسیریابی در اطراف حکومت. این dystopias هستند منطقی اوج یک پروژه سیاسی اساسا طراحی شده برای محدود کردن آنچه که دولت می تواند برای مردم و گسترش آنچه در آن می توانید انجام دهید برای ثروتمند.

“پشت در 1980s قبل از فیلم و بازی های ویدئویی کاهش می یابد این نوع به یک توده از باسمهای خشونت و اصلاح بدن استعارههای, cyberpunk بود جنبش ادبی بود که مشغول طرح ریزی ترس های ما در مورد شایع سرمایه داری, رسانه های oversaturation و ظهور شبکه های کامپیوتری به داستانی آتی” می نویسد: بی نهایت جزئیات نویسنده و روزنامه نگار, تیم Maughan.

2020s در یک واقعی و ملموس حس, نتیجه گیری از طولانی 1980s. نوشتن در 1980s بنیادی cyberpunk نویسندگان که به عنوان رهبران در هر دو طرف اقیانوس اطلس به دنبال مجموعه ای از اصلاحات سیاسی جمعی شناخته شده به عنوان نئولیبرالیسم. اولویت رقابت در بازار بالاتر از همه چیز این اصلاحات بودند و اساسا یک پروژه سیاسی با هدف کاهش حوزه عمومی و لغو بسیاری از تعهدات به رفاه اجتماعی است که تا به حال ساخته شده است در پی هرج و مرج تحول و محرومیت از نیمه اول از 20th century. این نئولیبرالی به نوبه خود یک پروژه از پاسخ نوری المالکی دولت برای افراد و جوامع و بازسازی آن برای سرمایه است.

Cyberpunk مصرانه خواست جهان در این پایان دولت نئولیبرالی سازماندهی مجدد. سلیمان در شبکه ویژگی های هواپیماهای بدون سرنشین جنگ راه اندازی شد, در برابر داده های در دستور شرکت های بزرگ. در تیغ دوندهسود ملاحظات شرکت های چند ملیتی تعیین کارگر تشخص. وجود دارد بیش از یک کمی از Tyrell شرکت در محتاطانه امید به زندگی در طراحی چگونه آمازون در پاسخ به کارگر در اعتراض به کمبود تجهیزات حفاظت شخصی. امروز cyberpunk را پیش بینی نئولیبرالی پایان دولت چیزی بیشتر خیالی از زندگی به عنوان ما آن را می دانم.

آنچه قابل توجه است این است که نویسندگان پیش بینی چگونه نئولیبرالی به نوبه خود خواهد رفتن اما 40 سال و چندین اقتصادی بین المللی بحران های بعد از سیاستمداران هنوز هم پاسخ دادن به این بحران با راه حل هایی که اولویت بندی بازارهای بیش از مردم است. در ایالات متحده تا حد زیادی کاهش دولت ظرفیت جاری شده دو حزبی پروژه از سال 1981. حتی قانون مراقبت مقرون به صرفه خود را گل سرسبد لایحه از دورترین سمت چپ دولت در ایالات متحده در نیم قرن است که اساسا ساخته شده در اطراف بازار اول با دولت ملزم انسان ها را به شرکت در این بازار است. از آن آسان است برای دیدن مراقبت های بهداشتی بازارهای تاب به آنچه ما می بینیم در cyberpunk. سبک و غنی است و با تقویت بدن و اندام مصنوعی موجود در یک شیب تند قیمت—یک امتیاز موجود به ultrawealthy یا به صورت فوق العاده ای بدهی که ملزم گیرنده به یک بانی خیر. این وعده از بهترین مراقبت های پزشکی شناخته شده به تاریخچه—و حداقل مقرون به صرفه معنی آن را دریافت کنید.

بیمارستان در سراسر ایالات متحده در مناقصه جنگ با ثروتمند انکلاوها سیاه بازار سود و یکی دیگر به صورت محدود عرضه تجهیزات حفاظتی. در هر نقطه که در آن زنجیره تامین است باز به بازار مشوق شرکت ساخته شده است به اولویت بندی سود بهره برداری از فقدان کنترل دولت ، bogarting آزمایشگاه تست قراردادها و ماسک محافظ خطوط تولید.

Cyberpunk تصویر می کشد جهان تحت سلطه توسط یک عایق نخبگان ثروتمند catered به خدمات منحصر به فرد ارائه نسخه حق بیمه از آنچه که دولت یک بار ارائه شده است. در سال 2019 را Alita: نبرد فرشته, خود را یک schlocky اقتباس از 1990s cyberjunky مانگا Gunnmبر طبقه فوقانی به معنای واقعی کلمه زندگی در یک شهر شناور که در آن آنها ماهانه دریافت محموله های استثنایی اندامهای برداشت شده از طبقه زیر. آن را مدرن پیوند عضو تفاوت لعنتی به هذلولی نسبت.

که اختلاف گسترده به تمام جنبه های زندگی است و در پایان مرحله عمدی روند سیاسی. مورخ Nils گیلمن در توضیح این سیاست برنامه به عنوان یک “plutocratic شورش” که در آن ثروتمند به دنبال “به حک کردن عملا مناطق از استقلال خود را با فلج کننده دولت توانایی محدود خود آزادی (اقتصادی) عمل است.” ثروتمند این کار را در انتخاب اتاق و خارج از آن برخی از هزینه های کوچک بخشی از ثروت خود را برای اطمینان از سیاستمداران دیدار با بحران با کاهش مالیات به جای اجاره یخ.

به عنوان ثروتمند گسترش فضای که در آن آنها می تواند با مصونیت از مجازات آنها کمک هستند از زیر توسط کارآفرینان از جرم و جنایت. در خالی که در آن دولت یک بار ارائه شده و حفاظت و حمایت مالی و دسترسی به دارو به جای رشد اتحاد غنی که باور خود را بالاتر از قانون و انجام مایل به دست انداختن قانون است.

چه ممکن است این معنی گفتن به تجربه یک بیماری همه گیر دانستن است که بسیاری از مورد نیاز تجهیزات پزشکی در حال گرفتن خریداری شده برای استفاده شخصی توسط ultrarich و یا گرفته شده توسط بازار سیاه و حراج کردن به جان? و از همه مهمتر چه اتفاقی می افتد زمانی که شرکت ها را بیش از توابع است که در دوره قبل شده اند که مراقبت های گرفته شده توسط دولت ؟ آمازون تدارکات امپراتوری در حال حاضر می شود سرفصل های مقایسه آن را به صلیب سرخ و حتی به عنوان انبار کارگران در اعتراض به عدم استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی. در حالی که ایالت تگزاس منتظر تا 31 ماه مارس به موضوع اقامت در خانه سفارش در صورت همه گیر سن آنتونیو–بر او-B فعال خود را مرکز عملیات اضطراری در مارس 4. در مقابل پنتاگون است که هنوز هم در حال انتظار برای جهت که در آن به ارسال آن از 2000 هواکش.

آن سخت است تصور کنید که پس از همه گیری های نادرست از فدرال منابع استفاده خواهد شد به عنوان دلیلی برای تسلیم شدن و حتی بیشتر دولت ظرفیت برای شرکت های خصوصی که دولت را ترک کنند و حتی بدتر مجهز به رسیدگی هر چه بحران بعدی می آید. قابل توجه استراتژی plutocratic شورش به عنوان فعال توسط نئولیبرالی به نوبه خود به دولت را ترک می کنند بیمار مجهز به یک بحران است.

سهمیه بندی یک بار-کالاهای عمومی توسط ثروت یک انتخاب است جوامع را مهم نیست که چقدر بازار essentialists به تصویر کشیدن آن به عنوان طبیعی است. این همان منطق است که بداند مردم سفارش کالا در صفحه اصلی شایسته حفاظت در حالی که انکار حمایت به کارگران آماده سازی آن تحویل. آن است که کوتاه هاپ پرش و پرش از آمازون نام تجاری کل نیروی کار خود را “خدمات ضروری” به تصور آینده ای که پیش بینی توسط کاریکاتوریست مت Lubchansky که در آن “تضمین خدمات حمل و نقل رایگان.”

یکی از cyberpunk را با دوام ترین spinoffs است steampunk که transposes فن آوری, ابتکار و خلاقیت و اکتشاف از تصور آینده ای نزدیک به متناوب گذشته از 21st به اواخر قرن 19th century. موتورهای بخار و خارق العاده مفتولهای کنار آن گفتن است که این کنوانسیون از cyberpunk کار یکپارچه در طلاکاری شده سن. 2020s به سختی اولین دوره از غیر قابل توصیف قدرت شرکت های بزرگ, از محرومیت و غیرانسانی به نام بازار و پیشرفت های تکنولوژیکی است.

فرار یک طلاکاری شده سن طول می کشد بیش از فقط باهوش قهرمانان که می تواند به زرنگ تر بودن از ظلم و ستم و ایجاد ثروتمند ، به عنوان غیر قابل عبور به عنوان قدرت دزد بارون هنگامی که به نظر می رسید cataclysm و سیاسی عمل آورده the Gilded Age توجهی به پایان رسید. این واکسن در برابر یکی دیگر از طلاکاری شده سن یافت می شوند به مراتب کمتر در آثار cyberpunk و به مراتب بیشتر در آثار پیشرفت دولت است. فرار یک طلاکاری شده سن یک فعال جمعی و سیاست یکی است که اجازه نداده دولت پنهان در پشت الگوریتم و یا کناره گیری از مسئولیت به بازار است.

بدون که سیاست ما نه فقط در زندگی در پیش گفتار به cyberpunk آینده. ما در حال زندگی در فصل اول از یک cybourgeoisie واقعیت است.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>