مبارزه به حالت تعلیق در پرداخت اجاره بها در سیاتل


People exercise social distancing at a park in West Seattle on March 20, 2020 in Seattle, Washington.

سیاتل اولین شهر آمریکا به ممنوعیت زمستان اخراج و کم درآمد ساکنان. به بیکاری تعداد موشک وار رفتن خواهد شد آن را در حال حاضر تعلیق اجاره و آب و برق پرداخت ؟

کارن Ducey/گتی ایماژ

تخته سنگ است که ساخت آن coronavirus پوشش رایگان برای همه خوانندگان. مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شروع محاکمه آزاد خود را.

در سیاتل یکی از اولین فاصله از کروناویروس در آمریکا که در آن کسب و کار شدند و دستور توقیف در اواسط ماه مارس عضو شورای Kshama Sawant شده است خواستار یک مهلت قانونی برای ابزار وام مسکن و پرداخت اجاره بها در طول سلامت و بحران اقتصادی است.

برای نزدیک به یک هفته Spike شده است گردش دادخواست اصرار واشنگتن و رژیم صهیونیستی. جی Inslee به صدور یک فرمان اجرایی قبل از اینکه هزاران نفر از ساکنان باید پرداخت تا در تاریخ 1 آوریل. در این طومار همچنین خواستار ایالت اجاره یخ از طریق پایان سال 2020 معنی صاحبخانه نمی تواند افزایش اجاره تا مارس سال 2021 در اولین.

“این حداقل شما می توانید برای افراد مشغول به کار در حالی که بانک های بزرگ و شرکت های بزرگ دریافت bailed با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. من مصرانه از شما را به این گام فعال در حال حاضر به محافظت از مستاجرها در واشنگتن از بودن قیمت از خانه های خود در این بحران” درخواست می خواند.

همانطور که از دوشنبه, Spike گفت: بیش از 6,200 مردم طومار را امضا کردند. او شنیده نشده از رژیم صهیونیستی است. Inslee.

Spike مبارزه برای اجاره و وام مسکن تسکین predates coronavirus بحران است. در ماه دسامبر Spike که در سال 2013 اول شد سوسیالیستی به خدمت در سیاتل شورای 97 سال معرفی یک پیشنهاد است که ممنوعیت مسکونی اخراج در طول ماه های سرد سال است. سیاتل به تصویب رسید و این قانون در ماه فوریه البته با اصلاحات چند که Spike مخالف از جمله کوتاه شدن این ممنوعیت از پنج سال به سه. هنوز این لایحه شد و اولین از نوع خود در آمریکا با الهام از قانون مشابه در فرانسه.

یک ماه پیش Spike این فعالیت نگاه انقلابی است. امروز به نظر می رسد ضروری است. من به صحبت کرد Spike بر روی گوشی این آخر هفته گذشته. ما در مورد مبارزه او از طرف مستاجرها در سیاتل و در دولت تاریخ از توسعه دهندگان با استفاده از طبقه کارگر در یک بحران و به همین دلیل سازماندهی حتی در فاصله بسیار مهم است. در زیر مصاحبه شده و تغلیظ شده و ویرایش شده برای وضوح.

جوئل اندرسون: اول حال شما خوب است ؟ چگونه شما در حال مرور این جهان حقیقی است که ما در حال زندگی در حال حاضر ؟

Kshama Sawant: منظورم این است که من و خانواده ام خوب هستند در حال حاضر. اما ما آن را در نظر ما اخلاقی و سیاسی وظیفه خود را به انجام همه چیز را در قدرت ما برای استفاده از موقعیت ما موقعیت ما در شورای شهر و موقعیت نه تنها مبارزه برای حقوق افراد مشغول به کار در این زمان بلکه واقعا کمک به سازماندهی کار مردم مستاجرها همه کسانی که به حاشیه رانده شده که نه تنها به صورت فشار از همه گیر خود را از نظر سلامت تاثیر آن را به از دست دادن زندگی است که برای رفتن به اجتناب ناپذیر بلکه این واقعیت است که آن را فقط یک بیماری همه گیر آن را یک بیماری همه گیر در چارچوب سرمایه داری جهانی به معنی تمام بار خواهد بود منتقل روی شانه های طبقه کارگر است.

در شرایط عادی تحت سرمایه داری می بینید کارفرمایان میلیاردر کلاس صاحبخانه کاملا parasitically بهره برداری از کار مردم و مستاجرها. اگر شما به یاد داشته باشید آنچه اتفاق افتاده است با توفان کاترینا نه تنها سیاه و طبقه کارگر جامعه در لوئیزیانا رنج می برند از طوفان خود طوفان به عنوان… کاملا طلبانه و بی شرمانه به عنوان یک فرصت سرمایه داری تجارت به بازسازی لوئیزیانا در چشم انداز خود را به معنی بهره گیری از فروپاشی سیستم مدارس دولتی تحت طوفان به حافظه ram از طریق charterization و خصوصی از عمومی سیستم مدرسه. مسکن که سیاه و طبقه کارگر جامعه از دست رفته به دلیل آن به طور کامل گرفته شده برای سود توسعه دهندگان.

شما بچه ها بودند یکی از شهرهای ضربه سخت coronavirus و این همه توجه به. آیا شما هنوز هم فکر می کنم که در اوج است و پیش از شما ؟

اوه آره, و این نه نظر من. این چیزی است که متخصصان بهداشت و درمان و اپیدیولوژی و اضافی دانشمندان نشان می دهد.

و در وسط این همه شما باید به وزارت کار گزارش [پنج] که فقط در هفته گذشته بیش از سه میلیون آمریکایی گذاشته شده است. و از آن سه میلیون بیش از 133,000 در ایالت واشنگتن که تعداد 133,000 14 برابر حالت عادی نرخ بیکاری است. به عنوان یک اقتصاددان من می دانم که به طور خودکار یک دست کم نگیرید چرا که بسیاری از وقت و قرارداد کارگران, فرفره, اقتصاد, کارگران, کارگران خود اشتغال هیچ یک از آنها واجد شرایط برای بیکاری. بنابراین تعداد واقعی افرادی که ضربه سخت شده اساسا با درآمد صفر و آمدن ماه آینده بالاتر از 133,000. بنابراین تصور کنید تعداد زیادی از مردم که در حال رفتن به قادر به پرداخت اجاره و یا وام مسکن در ماه آینده.

من خوشحالم که به شما کردم که به دلیل در حال حاضر شما در حال گردش دادخواست به حالت تعلیق اجاره مسکن و آب و برق پرداخت و همچنین به صورت یک ایالت اجاره یخ برای بقیه سال. شما می توانید به من بگویید که در آن شما کردم که این ایده از?

ما موفق به کسب پیروزی های قابل توجهی برای مستاجر حقوق بیش از سال گذشته است. به عنوان به زودی به عنوان coronavirus بحران آغاز شد در ایالات متحده ما را دیدم که آن را در حال حاضر شروع به آشکار شدن در سیاتل و ما بلافاصله پس از قرار دادن یک تماس از طریق یک درخواست. در حال حاضر به نظر می رسد مانند یک سن پیش از آن فقط چند هفته پیش در واقع. آیا شما احساس که راه بیش از حد ؟

این بود که یک ماه از یک هفته بسیار زیاد است.

بله دقیقا دقیقا. پس به هر حال این اولین درخواست ما راه اندازی شد یکی از اولین درخواست ما راه اندازی شد که برای رفتن به یک مجتمع مسکونی و کسب و کار کوچک و اخراج و تعلیق و همچنین سلب حق اقامه دعوی در مهلت قانونی و الزامی صاحبخانه و دارندگان وام مسکن به کار در آینده با مناسب برنامه پرداخت. بنابراین ما برنده بسیاری از کسانی که خواسته های تقریبا بلافاصله به دلیل وجود چنین فوق العاده عمومی پاسخ به درخواست ما. در حدود یک یا دو روز ما تا به حال مانند 8,600 امضا در این طومار که تقریبا بی سابقه از آن فوق العاده بود. و به طوری که فشار—که یک مثال از اینکه چگونه حتی زمانی که شما در حال محدود در روز اجتماعی فاصله به رسانه های اجتماعی و آنلاین, سازماندهی, سازماندهی است که هنوز هم کلید.

آن را برای ما روشن درست بعد از ما برنده است که پیروزی در اخراج و تعلیق و توقف سلب حق اقامه دعوی است که دوم صبر رانت خود را نمی تواند پرداخت. پس از آن حتی یک سوال از متوقف کردن اخراج. مردم نمی خواهد که پول برای پرداخت اجاره. و است که چرا ما راه اندازی یک طومار خواستار آن است که فرماندار Inslee تعلیق تمام اجاره مسکن و آب و برق پرداخت و همچنین به عنوان شما گفت: یک اجاره یخ برای سال 2020 است. این است که حداقل ما می توانید انجام دهید برای توده های مردم که رنج می برند.

چه چیزی شما فکر می کنم که اتفاق خواهد افتاد در آوریل 1? منظورم این است که به خصوص پس از شما شنیده ام از فرماندار Inslee.

خوب, من امیدوارم که چیزی را تغییر دهید در حال حاضر و مارس 1st. و مثل من گفت: “ما در حال رفتن به خستگی ناپذیر کاملا خستگی ناپذیر و بی امان در تلاش های ما در سازماندهی. اما از من انتظار دارند که وجود خواهد داشت بسیاری از خانواده ها که نمی خواهد بود قادر به پرداخت اجاره خود را در 1st آوریل یا مارس 5th, و یا در هر زمان آن است که آنها با توجه به پرداخت اجاره و رفتن به اجتناب ناپذیر است.

حتی اگر وجود دارد یک وضعیت فرضی که در آن اکثر مردم قادر خواهد بود به آب و طوفان در آوریل 1st, آنچه آنها می خواهند به انجام در مه ؟ از آنجا که تخمین های اقتصادی بسیار بد — و این نه مثل من مارکسیست بینی. این است که فدرال رزرو اعلام کرد که در سه ماهه دوم این سال که خود را برآورد نرخ بیکاری 30 درصد است. که افسردگی-سطح اشتغال است. بنابراین ما در حال رفتن به برخی از واقعا دشوار و زمان بر است که بسیاری از ما را تجربه نکرده قبل از.

من می خواستم برای رفتن به عقب برای بار دوم به دسامبر هنگامی که شما برای اولین بار معرفی این پیشنهاد به ممنوعیت اخراج در طول ماه های زمستان. چه شد مقیاس مشکل در سیاتل ساخته شده است که شما به دنبال چیزی شبیه به آن ؟

زمانی که من اول منتخب در سال 2013 یکی از چیزهایی که ما تا به حال وعده داده شده به انجام بود به شروع به ساختن سیاست را تشکیل می دهند که کامل مستاجران لایحه حقوق. اما این دلیل ساده که چرا ما [آن] است که به دلیل مقیاس قیمت مسکن و بی خانمانی بحران نه فقط در سیاتل اما در کل King County منطقه است. و واقعا در این لحظه وجود یک بحران در سراسر ایالت واشنگتن.

این واقعیت است که بسیاری از مستاجرها هستند از لحاظ اقتصادی اجاره بر دوش این معنی شما پرداخت در هر نقطه از 50 تا حتی 70 درصد از درآمد خود را در اجاره آن را به طور کامل غیر قابل تحمل. و به طوری که که در آن ما شروع به ائتلاف سازمان ها و سیاتل زنان کمیسیون که در انجام این مطالعه به نام “از دست دادن خانه” و ما متوجه شدیم که اخراج شایع و آنها مؤثر ترین آسیب پذیر است. و به این ترتیب زمستان اخراج شد بخشی از این تلاش است. ما از انجام در واقعیت است. آنچه که ما شده ایم برای مبارزه بسیار بزرگتر از آن است که در سراسر شهر بود اجاره کنترل سیاست های رایگان شرکت ها و نقاط ضعف که ممکن است به یک حرکت عظیم و حتی نافرمانی مدنی.

من دیده ام و خوانده شده که در آن صاحبخانه و حتی شهردار استدلال کرد که تمرکز باید بر اجاره برنامه کمک حال قوی تر به جای اضافه کردن این محدودیت بر صاحبخانه و صاحبخانه گفت: آنها نگران تاثیر اقتصادی بر روی آنها. چه به شما می گویند به آنها را زمانی که آنها گفت: “خوب این است که به علت مشکلات اقتصادی برای ما چون ما خودمان به پرداخت صورتحساب”?

ما به سادگی نمی را که در ارزش اسمی. صاحبخانه می گوید: “من نمی exploit من مستاجر.” و سپس شما می گویند “خوب اگر شما در حال بهره برداری از مستاجران خود, سپس شما باید به مستاجران چند روز به پرداخت.” چرا که—و این یکی دیگر از این واقعیت مهم—ما یاد گرفتیم که از طریق نظرسنجی که رایج ترین سناریو است که در آن خانواده خانواده بودند که اخراج شد برای چند دلار برای اجاره.

همین دلیل است که جنبش باید به بازوی خودمان را با شواهد آماری و اجازه استقرار به شما فریب با دروغ است. به دلیل این واقعیت است که اگر شما یک استثمار صاحبخانه و شما نمی تنبیهی پس چرا نمی خواهد شما را به مستاجر خود را چند روز برای صرفه جویی هم کامل اجاره به طوری که آنها را بیرون کردند ؟ و به همین دلیل شما می خواهید برای انجام این کار [است] از آنجا که شما می خواهید دفعه بعد که شما یک مستاجر جدید, شما در حال رفتن به جک اجاره برای آنها.

بنابراین گام بعدی چیست ؟ من می دانم که شما ساخته نشده و بسیاری از دوستان در آمازون …

آره حتی [اگر] در بسیاری از آمازون کارگران که دوستان من هستند در واقع.

درست به آن نقطه: من به عنوان خوانده شده که شما به فکر یک آمازون کسب و کار مالیات به صندوق coronavirus امداد. این است که چیزی که ممکن است یکی دیگر از درخواست پیشنهاد کردن خط ؟

بله, ما در واقع در حال حاضر مشغول کار بر روی آن است که آمازون و کسب و کار قانون. ما در حال رفتن به مبارزه برای 500 میلیون دلار از مالیات در شرکت های بزرگ. و ریاضی صحبت مقیاس بحران اقتصادی همانطور که گفتم احتمالا رفتن به نزدیک به یک افسردگی از حتی فقط یک رکود عمیق است. و بنابراین ما نمی تصور کنید که 500 میلیون دلار است که برای کاهش آن چه نیازهای مردم در حال رفتن به.

اما آنچه در آن خواهد بود و این مهم ترین چیز است که بتن نبرد بین مردم کار و کسب و کارهای بزرگ مانند آمازون است. و اگر ما می تواند برنده این نبرد اگر ما می تواند برنده مالیاتی که به من گفتن شما از آن خواهد شد یک پیروزی تاریخی. ما دو چالش سازماندهی بدون اینکه قادر به پاسخگویی در یک اتاق بدون اینکه قادر به تظاهرات. بنابراین من لازم نیست که فوری پاسخ به چگونه ما آن را انجام دهد اما ما کاملا رفتن به مبارزه برای آن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>