اینترنت بایگانی شروع یک “اورژانس” کتابخانه آنلاین. نویسندگان خشمگین هستند.


On a glass window, a sign says "All DC Public Library locations will be CLOSED Monday March 16 - Tuesday March 31."

یک “بسته” ثبت نام در خارج از Tenley/دوستی DC کتابخانه عمومی در مارس 16, 2020, در واشنگتن, DC.

مندل فا نگن/گتی ایماژ

زمانی که اینترنت بایگانی هفته گذشته اعلام کرد که این امر پاسخگویی به تاریخی سازندگان: از آجر و ملات و کتابخانه ها در سراسر کشور با ایجاد یک “اضطراری ملی کتابخانه” اخبار ابتدا ملاقات با ستایش از رسانه ها مانند NPR و نیویورکر دومی خواستار آن را “یک هدیه به خوانندگان در همه جا.” اما بیش از آخر هفته از نویسندگان از جمله Colson وایتهد الکساندر Chee و چاک Wendig را محکوم کرد این حرکت به عنوان قابل مقایسه با دزدی دریایی و سپس دریافت پوش بک در نوبه خود از برخی از خوانندگان که تعجب که چگونه این است که هر یک به طور منظم کتابخانه ارائه کتاب های الکترونیکی.

اینترنت بایگانی is a non-profit شاید بهترین و شناخته شده برای آن Wayback Machine که دارای آرشیو شده بیش از 400 میلیارد صفحات وب است. در علاوه بر این به نسخه های دیجیتال خود را LiveJournal نوشته کاربران همچنین می توانید دسترسی به حدود 4 میلیون کتاب از طریق اینترنت بایگانی, که برخی از 2.5 میلیون نفر در حوزه عمومی است. بقیه که این سازمان می گوید در حال به دست آورد “از طریق خرید و یا کمک مالی” معمولا در دسترس از طریق یک سیستم وام شبیه به یک به طور منظم کتابخانه که در آن وجود دارد تعداد محدودی از نسخه هایی است که می توان در یک زمان.

سه شنبه گذشته اینترنت بایگانی اعلام کرد که تعلیق آن waitlists برای 1.4 میلیون دیجیتالی کتاب در کتابخانه های وام دهی خود را به طوری که نسخه را می توان با تعداد نامحدودی از وام گیرندگان در همان زمان آن را “اضطراری ملی کتابخانه” به جای مکان فیزیکی که تعطیل. توقف اعطای وام به محدودیت برنامه ریزی شده است که گذشته از طریق 30 ژوئن “و یا پایان ما ملی اضطراری, هر کدام که بعدا” اگر کتاب در دسترس هستند و نه فقط به آمریکایی ها اما وام گیرندگان در سراسر جهان است. کتابداران در نهاد مانند Dartmouth, MIT و قهوه ای امضا نامه ای از حمایت عمومی برای اندازه گیری.

توسط شنبه, اما, نویسندگان گرفته بود به رسانه های اجتماعی برای ابراز نارضایتی خود را با اینترنت بایگانی و به انتقاد از تحسین آمیز پوشش از یک وب سایت است که آنها می گویند درگیر در مبارزه با دزدی دریایی. (NPR است پس از اضافه آن پست اصلی با یک پوشش اختلاف است.)

نویسندگان صنفی, یک سازمان است که برای طرفداران فراهم می کند و کمک های حقوقی به نویسندگان نیز محکوم اینترنت بایگانی در هیچ شرایط نامشخص:

ما شوکه شدیم که اینترنت بایگانی خواهد با استفاده از Covid-19 اپیدمی به عنوان بهانه ای برای فشار قانون کپی رایت بیشتر به لبه و در انجام این کار آسیب نویسندگان بسیاری از آنها در حال حاضر در حال مبارزه.

با معنی نوشتن درآمد از تنها $20,300 یک سال قبل از بحران نویسندگان مانند دیگران در حال حاضر تلاش همه بیشتر—از لغو رزرو تورهای داخلی و از دست دادن کار آزاد درآمد مکمل شغل و درگیری های زبان. و در حال حاضر آنها قرار است به بلع این قرص جدید که خوش آنها را از حقوق خود را به معرفی کتاب های خود را به فرمت های دیجیتال به عنوان بسیاری از صدها نفر از midlist نویسندگان انجام زمانی که کتاب های خود را به خارج از چاپ و آن همه اما تضمین می کند که نویسنده درآمد و ناشر درآمد کاهش خواهد یافت و حتی بیشتر.

تیم ملحق شد در نقد آن توسط انجمن ناشران آمریکایی که رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت نوشت که AAP است “مبهوت از اینترنت بایگانی تهاجمی غیر قانونی و فرصت طلب حمله به حقوق نویسندگان و ناشران در میان رمان coronavirus بیماری همه گیر.”

اینترنت بایگانی منتشر طولانی پاسخ به هر دوی این اظهارات که آنها می گویند “حاوی دروغ است که در حال گسترش به طور گسترده ای آنلاین نیست.” این بیانیه تاکید دارد که هنوز دو هفته قرض گرفتن محدودیت در کتاب پس از اعطای وام محدود است مدت اگر نه توسط تعدادی از وام گیرندگان و جلب تشابه بین آن وام کتابخانه و کتاب های الکترونیکی سیستم وام است که سنتی کتابخانه ها استفاده کنید. تنها تفاوت در اینجا این منطق می رود این است که چند نفر می توانید یک کپی دیجیتالی کتاب در یک زمان در حال گسترش دسترسی در طول یک دوره فوق العاده را از زمان که در آن اکثر مردم نمی تواند سفر به آجر و ملات کتابخانه.

آرشیو اینترنت نیز می گوید: آن نسخه از کتاب معاصر “از طریق خرید و یا کمک مالی” بسیار شبیه سنتی کتابخانه ها سازمان حفاظت محیط زیست. “این درست بوده است و حقوقی برای قرن ها. این ایده که این سرقت اساسا misunderstands نقش کتابخانه ها در اطلاعات اکوسیستم” Internet Archive مدیر از باز کردن کتابخانه های کریس Freeland نوشت: او در پاسخ با استناد به “فروش اول دکترین” که اجازه می دهد تا کتابخانه ها به قرض دادن کتاب در وهله اول. اما چگونه اینترنت بایگانی بدست می آورد آن کتاب است که دقیقا مشابه روند که سنتی کتابخانه ها از طریق رفتن.

اولین نشانه این است که کتابهای دیجیتالی در اورژانس ملی کتابخانه ها به عنوان Freeland اذعان نمی e-کتاب—آنها اسکن فیزیکی صفحات. این است زیرا هنگامی که یک سنتی کتابخانه آشنایی از کتاب های الکترونیکی به این معنی که آنها خرید یک مجوز برای یک نسخه منحصر به فرد است که e-book و هر نسخه تنها می تواند توسط یک نفر در یک زمان (یک واقعیت است که ناشی از اصطکاک بین کتابخانه ها و ناشران هنگامی که تنها یک e-book کپی از یک عنوان محبوب در دسترس ساخته شده است). مجوز تنها برای تعداد محدودی از lendings که در آن نقطه کتابخانه باید پرداخت دوباره مجوز کتاب به طوری که آنها هنوز هم می تواند به من قرض بدهید و آن را. مهمتر از آنجا که کتابخانه ها مذاکره نظر خود را کتاب های الکترونیکی صدور مجوز با ناشران و نویسندگان می توانید دریافت حق امتیاز بر اساس کتاب خود را دوباره مجوز.

آنچه اینترنت بایگانی می کند متفاوت است. آن را بدست می آورد کتاب مانند وایتهد آهن زیرزمینی با خرید یک کپی فیزیکی اسکن کتاب را به سیستم خود و پس از آن وام است که کپی کردن. وایتهد خواهد دریافت حق امتیاز از یکی که از فروش اولیه اما نه برای هر اضافی بی حد و حصر بار کاربران بررسی کتاب از ملی اضطراری کتابخانه. اینترنت بایگانی اشاره می کند که کتابخانه های مجاز و گاهی اوقات فراموش میکنید این کتاب راه—اما معمولا برای این منظور است. کتابخانه ها می تواند اسکن کتاب برای مثال برای اطمینان از نسخه فیزیکی در دسترس نابينايان خوانندگان.

اینترنت بایگانی همچنین با اشاره به “استفاده عادلانه” به عنوان پایه و اساس قانونی برای پروژه های خود را, اما آدم Kessel یک وکیل در ماهی و ریچاردسون که متخصص در مالکیت فکری و قانون کپی رایت و به من گفت که استفاده منصفانه دفاع ملی اضطراری کتابخانه احتمالا نمی خواهد نگه دارید تا در دادگاه. تعریف استفاده عادلانه—که بدان معنی است که استفاده نمی تشکیل نقض کپی رایت—بسیار انعطاف پذیر و بسیاری از مرزهای اطراف دیجیتال استفاده منصفانه هنوز در حال کشیده شده است. اما با توجه به Kessel عامل اصلی است که دادگاه در حال استفاده برای تعیین اینکه آیا چیزی واجد شرایط به عنوان استفاده منصفانه است یا نه “استفاده از مواد کپی رایت تحول است. آن است که ساخت های مختلف و استفاده از قبلا در دسترس است ؟ با اینترنت بایگانی, آن را دشوار است بحث را از آنجا که آنها در حال تبدیل کار کپی رایت. آنها لازم نیست که مقدار زیادی از پشتیبانی در مورد قانون نشان می دهد که استفاده از آنها می توان یافت عادلانه در یک دادگاه.”

نیز وجود دارد دلیلی برای باور “برای اولین بار فروش دکترین” درخواست نمی خواهد در اینجا گفت Kessel که به من گفت که نزدیک قابل مقایسه مورد سرمایه سوابق مقابل ReDigi که مردم در تلاش برای فروش mp3s که آنها خریداری کرده بود. اگر کسی اقدام به خرید یک سی دی آنها مجاز به فروش آن. اما مدار دوم دادگاه تجدید نظر حکم داد که همان صدق نمی کند به یک فایل mp3 به این دلیل که فروشنده نیست جسمی و دادن آن به کسی اما ساخت یک کپی از آن. “اولین فروش دکترین را دریافت نمی کند خیلی طول زمانی که شما در حال صحبت کردن در مورد همه چیز در حال دیجیتال و مجازی از آنجا که شما در واقع ساخت نسخه به جای حرکت جسمی ملک در اطراف گفت:” Kessel.

کایل کورتنی حق وکیل است که اینترنت بایگانی ذکر شده در دفاعی جیر مخالف در یک پست وبلاگ نوشتن است که در یک سناریوی اضطراری مانند COVID-19 گیر کتابخانه ها و آرشیو ها را “ابرقدرت” تحت قانون کپی رایت اگر هدف از انتشار مواد کپی رایت است که برای اهداف آموزشی. Kessel گفت که دفاع کار ممکن است—و اذعان کرد که دانشگاه انجام به طور معمول گسترده گریز از لحاظ توزیع مواد کپی رایت شده—اما تنها در صورتی که اینترنت بایگانی شد و ساخت آن اضطراری ملی کتابخانه در دسترس به طور خاص به موسسات آموزشی است. چرا که آنها در حال توزیع کل کتاب ها به هر نقطه ای احتمال این مقدماتی به عنوان استفاده منصفانه خواهد بود پایین.

Kessel افزود که یکی دیگر از عوامل مهم برای استفاده منصفانه “این که آیا آن را تحت تأثیر بازار کار است.” اگر اینترنت بایگانی بودند تنها ساخت کتاب های در دسترس است که در حال حاضر نمی دیجیتال نسخه های موجود برای فروش و یا اگر جسمی کتابفروشی ها و کتابخانه ها بودند که تنها مکان برای دسترسی به این کتاب و سپس بحث خود را که اضطراری ملی کتابخانه واجد شرایط به عنوان استفاده منصفانه خواهد بود قوی تر. اما توزیع کتاب که در حال حاضر کتاب های الکترونیکی و که فروش نه بدیهی است که تاثیر به راحتی در دسترس نسخه رایگان در دسترس بودن مانند وایتهد را—که گرفته شد پس از او ایمیل فرستاده بایگانی—به احتمال زیاد نمی خواهد با تصویب جمع اوری در یک دادگاه با توجه به Kessel.

هنوز به غیر از درخواست اینترنت بایگانی برای گرفتن کتاب از نویسندگان و ناشران باید کمی مراجعه و شاید که در آن ملی اضطراری فریم می سازد ترین حس. “راه همه گیر به این مهمتر است اپتیک” Kessel گفت. “این سرویس در حال ساخت فرهنگی مطالب موجود در طول زمان هنگامی که مردم در داخل خانه های خود. من فکر می کنم که عمده ناشران خواهد بود و تمایلی به مانند بازیگران بد.” و از آنجا که دادگاه تا حد زیادی بسته به صورت غیر ضروری کسب و کار, آن را بسیار بعید است که یک مورد در برابر اینترنت بایگانی خواهد حتی دیدن یک دادگاه تا پس از همه گیر است اگر تا کنون.

در ضمن خوانندگان است که در خانه خسته اما می خواهم برای حمایت از نویسندگان مورد علاقه خود را می توانید در ادامه خرید از کتابفروشی محلی که هنوز تحویل و یا اتمام bookshop.org که اهدا بخشی از درآمد حاصل به indie در کتابفروشی ها. (تخته سنگ است وابسته با همکاری bookshop.org و ممکن است دریافت کمیسیون از کتاب شما و خرید از طریق لینک کلیک کنید.) شما همچنین می توانید هنوز هم خرید کتاب های الکترونیکی و یا آنها را بررسی کنید از کتابخانه های بسیاری از که دیجیتال وام دهی سیستم ها هنوز هم عامل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>