اسرائیل و فلسطین بحث در حال گسترش است—اما این گزینه تنها کاهش


A wall seen in a landscape photo with houses in the background.
این تصویر گرفته شده در ژوئن 30 از شرق قدس پشت اسرائیل را مورد بحث مانع جدایی را نشان می دهد اسرائیل حل و فصل Maale شد در کرانه.
احمد Gharabli/خبرگزاری گتی ایماژ

دیرین خاورمیانه مذاکره آرون دیوید میلر نوشتن در سیاست خارجی یک بار مراجعه به اسرائیل و فلسطین صلح به عنوان یک “دین” که آن را “رانده شده توسط گزاره است که اتصال و یا پایبند مؤمن به فوتی و فوری مجموعه ای از ایده ها که برآورده عقلانی یا معنوی اما همیشه متعهد و ملتزم.” و هیچ شعار مرکزی بیشتر به این ایمان از راه حل دو کشور.

پس از آن تعجب آور نیست که روزنامه نگار پیتر Beinart مقاله در این مجله یهودی جریان باعث چنین واکنشی از وفادار هفته گذشته است. Beinart فصاحت باعث می شود که مورد مترقی مسلمانان باید با کنار گذاشتن راه حل دو کشور پارادایم و به جای فشار برای یهودی-عربی برابری در یک دولت است. او با اشاره به بلژیک و ایرلند شمالی به عنوان امیدوار کننده نمونه از “binational متحده” است که در آن گروه های قومی حفظ سطح سیاسی استقلال در حالی که به اشتراک گذاری یک کشور مستقل.

Beinart استدلال نیست و با نام تجاری جدید. آن را به شدت متکی بر 2018 کتاب فراتر از دولت-ملت توسط مورخ دیمیتری Shumsky. فلسطینی آمریکایی فعال و محقق یوسف Munayyer خود را ساخته جامع مورد که چرا یک دولت اجتناب ناپذیر است در امور خارجی در سال گذشته است. اما آن را هنوز هم قابل شنیدن در این مورد ساخته شده توسط Beinart برجسته چپ-از-مرکز اما به طور کلی جریان اصلی صوتی در ایالات متحده بحث در اسرائیل است که حمایت از راه حل دو کشور به ویژه در سال 2012 کتاب بحران صهیونیسم. که کسی مثل Beinart هم اکنون می توانید قیافه ایده نه-تنها-دولت یهودی است نشانه ای از چگونه به سرعت در حال بحث بر روی این موضوع در حال تغییر. اما در حالی که خود را جدید مقاله ممکن است راندند Overton پنجره از آمریکا بحث اسرائیل و فلسطین مسائل باز فقط یک ذره این معنا نیست که آن را به تغییر آمریکا به اسرائیل-فلسطین سیاستو این درست است حتی اگر دولت آمریکا کمتر تراز وسط قرار دارد با اسرائیل حق را به دفتر می آید در سال آینده.

جرمی بن-Ami مدیر مرکز-چپ “طرفدار اسرائیل و طرفدار صلح” لابی گروه J Street, به من گفت از طریق ایمیل ” ‘یک دولت” است و نه یک راه حل این مشکل است. این ایده از یک دولت دموکراتیک با حقوق برابر برای همه بین اردن و دریای مدیترانه به خوبی ممکن است درخواست تجدید نظر در مجامع علمی و محافل فکری به عنوان یک انتزاعی, ایده شایسته بحث و بررسی است. اما در نظر ما به عنوان یک دنیای واقعی راه حل آن را فقط در مورد تنها چیزی که خاورمیانه به احتمال زیاد کمتر از رسیدن به یک مذاکره و توافق برای پایان دادن به درگیری های طراحی شده توسط یک مرز است که نتایج در دو عملی مستقل متحده است.”

حزب دموکرات را در سال 2020 پلت فرم گزارش شامل تقریبا هیچ تغییر زمانی که آن را می آید به اسرائیل با وجود افزایش فشار از سمت چپ محکوم به اشغال سرزمین های فلسطینی و یا محل شرایط کمک های نظامی. و جای تعجب نیست که حزب باقی می ماند متعهد به راه حل دو دولت.

در آوریل آنتونی بلینکن یکی از جو بایدن را بالا مشاوران سیاست خارجی گفت که “کشیدن پلاگین بر روی یک راه حل دو کشور است کشیدن پلاگین به طور بالقوه در اسرائیل است که نه تنها امن است اما یهودی و دموکراتیک برای آینده است. این چیزی است که هر یک از ما که از حامیان سرسخت اسرائیل می خواهید برای دیدن.” حتی سناتور. برنی ساندرز—سابق kibbutznik که انجام داده است و بیش از هر کسی به گسترش طیف وسیعی از ایالات متحده بحث در اسرائیل ساخته شده است روشن است که او معتقد است که یک دولت راه حل “خواهد بود تا پایان دولت اسرائیل و حمایت اسرائیل حق دارد وجود داشته باشد.”

رهبران فلسطینی نیست و کاملا آماده به رها کردن دو کشور در چارچوب دو. در یک رویداد آنلاین میزبانی توسط مرکز در چهارشنبه صائب صائب عریقات دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین و دیرین جانباز اسرائیل-فلسطین و مذاکرات کمی cagey در مورد این موضوع گفت: “راه حل دو دولت است نه موقعیت من; آن را به من امتیاز.” اما او ادامه داد: در این زمان موضع رسمی از سازمان آزادیبخش فلسطین است “با راه حل دو کشور ما با قوانین بین المللی است.” او همچنین پیشنهاد کرد این می تواند تغییر کند اگر اسرائیل حرکت به جلو با برنامه های به ضمیمه بخش های زیادی از سرزمین های فلسطینی.

در واقع جدی ترین تهدید در حال حاضر به دو دولت پارادایم می آید نه از مقالات در تو رفتگی در دیوار یهودی آمریکایی انتشارات اما از زمان دولت اسرائیل و توانمندسازها در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر ساخته شده است روشن است که او نمی خواهد اجازه می دهد تا ایجاد یک دولت فلسطینی—یا حداقل چیزی شبیه تعریف سنتی یک کشور مستقل تحت قانون بین المللی. نتانیاهو بوده اند که در تاریخ 1 ژوئیه به اعلام برنامه ریزی برای الحاق بخش بزرگی از کرانه اما این برنامه در حال حاضر به نظر می رسد در backburner. نتانیاهو از رقیب تبدیل به شریک Benny Gantz پیشنهاد کرده است دلیل این است که دولت با اختصاص کامل آن با توجه به تجدید حیات از coronavirus اما آن را نیز به نظر می رسد روشن است که دولت قادر به دست آوردن پشتیبانی کامل از تهمت و دولت برای آن برنامه ریزی کنید.

در بیشتر کتب لحظات مغلوب ساختن پیشی جستن رسید “زندگی با” یا یک دولت یا دو دولت حل اما رسمی دولت باقی می ماند متعهد به دو کشور—مرتب کردن بر اساس. Shaul Arieli بازنشسته ارتش اسراییل سرهنگ و کارشناس برجسته اسرائیلی-فلسطینی مسائل ارضی, یادداشت ها در یک آینده اسرائیل سیاست فروم گزارش که جارد کوشنر–مغز متفکر طرح صلح است که دولت در اوایل سال جاری منتشر شد با استفاده از “واژه های کلیدی که مشترک در طول قبل دیپلماتیک فرایند”—از جمله “دو کشور است.” “این تفسیر این اصطلاحات در راه است که مغایر با همه چیز است که مورد بحث قرار گرفت و به توافق طرفین و جامعه بین المللی (به رهبری آمریکا) قبل از انتشار آن.” به عبارت دیگر مغلوب ساختن پیشی جستن-کوشنر هنوز طرح تماس خود را به یک “راه حل دو کشور” اما آن را ترک فلسطینی ها با تنها محدود اداری حاکمیت بیش از یک noncontiguous خاک به طور کامل احاطه شده توسط اسرائیل است.

به عنوان “طرح صلح” از مغلوب ساختن پیشی جستن-کوشنر تلاش شد مرده در هنگام ورود از رهبران فلسطینی—که نه درگیر با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از تصمیم خود برای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس در سال 2018—حتی آن را در نظر بگیرید. Arieli نشان می دهد که طرح هدف واقعی بود نه برای حل مناقشه اما به “رسمی وضعیت موجود که در آن دو نوع متفاوت از سیستم های حقوقی وجود داشته باشد در همان منطقه بر اساس قومی معیار و ترکیب این با اجازه الحاق آن را ایجاد یک واقعیت آپارتاید.”

نتانیاهو الحاق حرکت را تهدید وضعیت موجود—آن را قطعا می تواند ملاقات با یک furious بین المللی واکنش اگر نه پایان فلسطین همکاری های امنیتی—به همین دلیل است که حتی بسیاری از گوش خراش اسرائیل و جنگ طلبان در آمریکا مخالف آن است. واقعیت این است که برگ برنده دولت است که دولت اسرائیل چراغ سبز در تقریبا همه چیز آن را می خواستم به انجام به نظر می رسد که قرار دادن ترمز در اسرائیل طرح و یا حداقل متوقف کوتاه از حمایت آن نشان می دهد که چگونه مشکل آن است که برای به چالش کشیدن دو دولت پارادایم حتی اگر آن را صرفا لفظی چارچوب به جای واقعی سیاسی قصد.

طرفداران راه حل دو کشور شده اند هشدار برای سال های سال است که آن را در آستانه تبدیل شدن به غیر ممکن است که افزایش این سوال از زمانی که آن را خیلی دیر خواهد بود و آنچه در نهایت می تواند آن را بکشند ،

نتانیاهو الحاق طرح که ممکن است درگیر آنجا که 30 درصد از کرانه ممکن است چنین نقطه اوج. اما حتی در این وضعیت موجود, Beinart و دیگران استدلال می کنند که اسرائیل حل و فصل رشد در حال حاضر دو کشور خام. “دو کشور ممکن است آغاز یک راه حل پایدار. ما به احتمال زیاد هرگز نمی دانید چرا که در دهه های پس از فلسطینی ها پذیرفته شده و دولت مستقر در کرانه اسرائیل ساخته شده است که یک غیر ممکن است” او می نویسد.

دیگران مانند Arieli ادعای ما نیست و نقطه اوج رسیده و در عین حال نمی خواهد هر زمان به زودی که اکثر اسرائیلی یهودی رشد جمعیت در کرانه شده است در چند شهرک بزرگ در نزدیکی مرز جدایی معنی ترین جمعیتی مسائل را می توان حل و فصل از طریق نسبتا کوچک زمین معاوضه.

این است که بسیار خوش بینانه است. به عنوان Beinart پیشنهاد که یک binational دولت بین رود اردن و دریای را شبیه معاصر ایرلند شمالی—به سختی یک مدل حکومت داری موثر—به جای یوگسلاوی از اوایل 1990s یا لبنان از 1980s.

راه حل دو کشور پافشاری کرده است به عنوان یک پارادایم حاکم تا حد زیادی از آنجا که هیچ کس تا به حال یک ایده بهتر است. نظرسنجی ها نشان می دهد پشتیبانی از آن در منطقه کاهش یافته است شتاب یک دهه گذشته به 49 درصد در میان اسرائیلی ها و 43 درصد در میان فلسطینی—اما این حمایت به صورت جایگزین از جمله binational دموکراتیک, دولت, الحاق بدون حقوق کامل فلسطینیان و اخراج از گروه دیگر نظرسنجی ها حتی پایین تر است.

تلاش برای کشف برخی از این کمتر وحشتناک جایگزین لازم است به عنوان چالش به روند صلح جامعه ارتدکسی. اما تا زمانی که وجود اراده سیاسی برای به چالش کشیدن وضع موجود همه راه حل ها به همان اندازه تحصیلی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>