خود توصیف مادام العمر Kansas City Chiefs فن یک بار از من پرسید که معنی این کلمات هستند که به عنوان خوانده جمعیت انجام “نوک پیکان ریز ریز کردن” در ستاد بازی های مورد علاقه فن شعار ساخته شده از یک سری از تحت اللفظی “اوه اوه اوه”s.

“آنها به این معنی نیست که هر چیزی که” من به او گفتم منزجر و ناراحت است.

“واقعا هیچ چیز در همه؟”

چهره من کردم و من می توانم احساس قلب من ضرب و شتم سریع در قفسه سینه. “هیچ چیز” من تکرار می شود.

این تنها یک نمونه از موقعیت های ناراحت کننده من با برخورد به عنوان یک Acoma پوبلو زندگی در منطقه کانزاس سیتی.

در این سال من شهر NFL تیم فوتبال اشراف خواهد شد بازی در سان فرانسیسکو در سوپر باول. از آن شده است 50 سال صبر برای این تیم به نظر می رسد از آن آنها مورد علاقه را به نفع خود. متاسفانه, که همچنین بدان معنی است که نوک پیکان ریز ریز کردن پخش خواهد شد در میلیون ها صفحه نمایش در سراسر کشور همراه با طرفداران در لباس و همه می آید که با داشتن یک تیم است که یک بومی آمریکایی طلسم. برای سال ملی گفتگو در سراسر تهاجمی تیم کثافت که کلیشه فرهنگ بومی آمریکا متمرکز شده Washington Redskins و سرخپوستان کلیولند در حالی که شهر کانزاس ستاد پرواز تحت رادار.

دیگر نه.

به عنوان یک مربی در Haskell, هند سازمان ملل و دانشگاه تنها چهار سال دانشگاه فدرال به رسمیت شناخته شده قبایل بومی — من انجام داده اند بسیاری از سخنرانیها در تصورات غلط در مورد بومی مردم آمریکا و خیلی کلیشه است که در حال تقویت ورزش کثافت مانند ستاد. و هر زمان آن است که پس از سانحه به بیش قتل عام و نژاد پرستی و نسل کشی انجام شده علیه مردم بومی این کشور است. همچنین طاقت فرسا است.

این unsanitized حقیقت در مورد تاریخ آمریکا احتمالا شما نیست تدریس در مدرسه در کنار داستان “وحشی نجیب” و یا حکایات در مورد صلح آمیز شام بین بومیان و زائران در روز شکرگذاری: مهاجران اروپایی بیرحمانه حمله و کشته شدن مردم ما است. خود من مردم Acoma, Haaku بودند حمله توسط فاتحان اسپانیایی به دنبال تلافی زودتر مبارزه است که منجر به مرگ 12 فاتحان. به عنوان مجازات آنها در زمان مناسب پای مردان بیش از سن 25. آنها به سرقت برده و بسیاری از ما زنان و فروش آنها به عنوان برده در مکزیک است. این است که نه تنها قتل عام به ندرت در مدارس تدریس شود. وجود دارد بسیاری از کالیفرنیا قبایل بودند که نابود به علت عجله طلا از اواسط 1800s. سان فرانسیسکو تیم فوتبال the 49ers, است, اشاره مستقیم به این دوره از تاریخ است.

امروز حک و سرکوب بومیان تنها همچنان ادامه دارد. این جنبش از ناپدید شدن و قتل زنان بومی, #MMIW شده است که برای سال, اما این رسانه ها عمدتا آن را نادیده گرفته تا قتل باردار, Savanna Grey باد و گرفتن نوزاد در داکوتای شمالی در سال 2017. در همین حال مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش کرده است قتل به عنوان سومین علت مرگ و میر برای سرخپوستان آمریکایی و بومیان آلاسکا بین سنین 10-24. در سال 2016 با توجه به شهری هند موسسه بهداشت گزارش وجود دارد 5,712 موارد از دست رفته آمریکا و آلاسکا مادری زنان است. که در مجموع تنها 116 وارد شده بودند به وزارت دادگستری پایگاه داده.

پس وجود این واقعیت است که آمریکایی های بومی در حال کشته در برخورد پلیس در یک نرخ بالاتر از هر نژادی یا قومی با توجه به داده ها از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. که در آن است که داستان را گفت ؟

تاریخی صدمات آمریکایی های بومی صورت آشکار کرده اند از طریق از دست دادن از مردم ما و از دست دادن سرزمین ما. و در حالی که ما گفته شده توسط غالب جامعه به “دریافت بیش از آن” و به جذب همه ما مردم بومی می خواهید انجام دهید این است به یاد داشته باشید و به افتخار کسانی که به زندگی خود را بنابراین ما می تواند در اینجا. ما نیازی به یادآوری است که کل جامعه آمریکا بسیار بی طرفانه و بی احترامی از فرهنگ ما است که آنها را انتخاب کنید برای انجام مزخرف شعارهای در حالی که لباسهای ما برای به حداقل رساندن کل نژاد ما را به مسخره کاریکاتور برای ورزش است.

بیش از حد بسیاری از مردم نمی مراقبت در مورد آمریکایی های بومی مگر اینکه آنها می توانند با استفاده از شباهت ما خود را برای شرکت های اتومبیل و یا لباس. بسیاری از مردم نمی بینم بومی روسری مگر اینکه آنها در KC یا واشنگتن, فوتبال بازی ها, هالووین احزاب و یا جشنواره های موسیقی.

بسیاری از تصاویر مورد استفاده در کانزاس سیتی بازی — نوک پیکان است که به طور خاص بومیان آمریکا; اسب به نام “رنگ جنگ” آنها prance در اطراف این میدان قبل از بازی; ضرب و شتم (درامز); و که tomahawk خرد — در حال استفاده در بی احترامی و اغلب bastardized زمینه. برای مثال مردم بومی احترام درام و درام است استفاده می شود هرگز در حضور الکل. جنگ رنگ استفاده می شود به علامت اسب های ما و رزمندگان برای حفاظت از آنها. با استفاده از فرهنگی ما راه به “پمپ کردن” خود را به تیم بی احترامی و نژادپرست است.

من ملاقات یک مرد از یک زن و شوهر از سال پیش در لارنس بود که یک عضو پیشاهنگی پسر از امریکا قبیله Mic-o-می گویند که اعضای آن لباس به عنوان آمریکایی های بومی و انجام پاوا رقص. میکروفون-o-می گویند در حال مستقر در میسوری و شرق کانزاس و دولت ماموریت آنها این است که “به انتخاب اخلاقی را بیش از طول عمر خود را با القای در آنها ارزش های دیده بانی سوگند و دیده بانی قانون است.” این گروه تاسیس شد توسط H. کوچک Bartle سفید مردی که طلایه دار moniker “رئیس تنهاست خرس” به کانزاس سیتی, تیم فوتبال نام خود را.

مرد من صحبت کرد و به او نیز یک نظامی کهنه. او حاضر به این باور است که خود را پانسمان تا به عنوان یک بومی آمریکایی است که تخصیص بودجه فرهنگی به جای گفتن لباس و رقص “افتخار” آمریکایی های بومی با ادامه سنت خود را.

من او را پرسید که چگونه او احساس می کند در مورد افرادی که تظاهر به جانبازان زمانی که آنها نیست. این چیزی است که بومی ارایش مو برابر است با: ستاد رفت و به نبرد به دست آورده و آن را بسیار شبیه به مدال جانبازان نظامی درآمد. اما او حاضر به دیدن این همبستگی.

این باعث تاسف من است که شهر من در ادامه به جشن نژادپرستانه “tomahawk ریز ریز کردن.” من شنیده ام آن را در کنسرت, در تبلیغات برای فروشگاه های مواد غذایی. من عاشق شهر کانزاس به خصوص تنوع آن است. من همچنین نگران است که این سنت را پیدا خواهد کرد یکی دیگر از مخاطبان از افراد جوان که تداوم آن بدون تحقق آنچه در آن انجام شده است برای پاک کردن بومی آمریکایی زندگی در اینجا.

به عنوان بخشی از کلاس آموزش ارتباط جمعی به بحث ما فقط در مورد تاریخ واقعی آمریکایی های بومی و تاثیر کلیشه بلکه ما چگونه می تواند به حل این مشکل است. آموزش دانش آموزان در مورد مردم بومی نیاز به یک اولویت در سیستم مدرسه در سراسر کشور; مربیان نیاز به تاکید بر واقعی unsanitized تاریخ چگونه مردم بومی تحت درمان قرار گرفتند و مشکلات مرتبط با بد کلیشه. مردم بومی باید شامل بزرگتر مکالمات به عنوان واقعی مردم نه فقط به عنوان سرگرمی در بازی های ورزشی.

من فقط امیدوارم که مردم را درک کنند این است که در مورد اینکه “به لحاظ سیاسی درست است.” آن است که مورد درک و احترام وحشتناک تاریخچه اجداد ما قرار گرفتند و سیاست های تصویب شده توسط دولت ایالات متحده برای پاک کردن هویت بومی ما.

شاید وقت آن است برای شروع یک سنت جدید درمان همه مردم از جمله آمریکایی های بومی به عنوان انسان است.

روندا LeValdo می آموزد ارتباطات رسانه ای در Haskell هند در سازمان ملل در دانشگاه لارنس ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی