تاریخ طولانی پشت 5G-Coronavirus تئوری توطئه


A person walks by a Verizon storefront with signs that say "5G built right for NYC."

یک فروشگاه ورایزون تبلیغات 5G در روز یکشنبه. 5G است نه علت بیماری همه گیر.

سیندی Ord/گتی ایماژ

“قبل از هر بیماری همه گیر از گذشته 150 سال وجود دارد یک جهش کوانتومی در برق از زمین است.”

که بیانیه ای پایان نامه از یک ویدیو یوتیوب با عنوان بی ضرر “دکتر توماس Cowan, M. D. در مورد کوروناویروس.” 10 دقیقه ویدئو ویژگی های یک مرد سخنرانی در مقابل یک تخته سفید. به نظر می رسد مانند هر دیگر کم بودجه ویدئو کنفرانس, اما این نامه—که بیماری های همه گیر هستند مربوط به “برق” از زمین کردم خاصی توجه مردم است. این تصویری که ارسال شده در مارس 18, در حال حاضر شده است به تماشای بیش از 660,000 زمان و الهام گرفته شده است و نه کنجکاو و نه خطرناک تئوری توطئه: جدید 5G شبکه های تلفن همراه باعث گسترش COVID-19.

5G شبکه های تلفن همراه وعده سریع تر سرعت انتقال و تاخیر پایین تر است. آنها بوده است و محور تبلیغات مختلف از حامل های تلفن همراه و آنها را تبدیل به یک میدان جنگ برای فن آوری تسلط بین ایالات متحده و چین است. در 2019 در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اعلام کرد طرح خود را برای “برنده شدن در مسابقه” برای 5G و با تکنولوژی منابع bemoaned که ایالات متحده کاهش یافته بود پس از چین در 5G توسعه است. برخی از اولین 5G شبکه های فعال در 2019 و تازگی است چگونه 5G به نحوی مرتبط با COVID-19 در ذهن برخی از مردم. اما در حالی که در شرایط خاص از این توطئه منحصر به فرد هستند ارتباط بین شبکه های تلفن همراه و بیماری هستند یک مثال از اینکه چگونه تاریخ تکرار می شود. تقریبا هر بی سیم جدید می شود زیرساخت های مرتبط با بیماری در یک فرم و یا دیگری.

قبل از رفتن را از طریق تاریخچه ارتباطات زیرساخت و بهداشت ترس آن را برای اولین بار ارزشمند برای ردیابی چگونه ما نقل مکان کرد و از چند تصادفی رسانه های اجتماعی پست های که در آن ما در حال حاضر زمانی که بریتانیا تهدید کرده است که خوب پخش که سرزنش 5G شبکه های COVID-19 و برخی از افراد را تهدید پهنای باند مهندسین که کار بر 5G. به عنوان بسیاری از منابع اعم از ایالات متحده آمریکا امروز به رویترز اشاره کرده اند وجود دارد هیچ لینک های واقعی بین COVID-19 و شبکه های 5G. توطئه ندارد حتی یک هسته از حقیقت است. اما ریشه های آن گویا از چگونگی توطئه گسترش به طور کلی: مردم در زمان دو پدیده رخ داده در تقریبا مشابه زمان و ساخته شده تا لینک های علی بین این دو است. در مقیاس بزرگ تصویب 5G شبکه آغاز شد و در اواخر سال 2019; شناسایی نخستین مورد از COVID-19 اتفاق افتاد در اواخر سال 2019. از وجود گروه های خاصی بودند خاموش را به رقابت با یک مشترک شایعه حاکی از این است که ووهان چین شد و هر دو وهله اول به شناسایی coronavirus مورد و برای اولین بار در شهرستان به نوبه خود در مقیاس گسترده ای 5G شبکه. (دومی به احتمال زیاد درست نیست.) توطئه سپس گسترش بیشتر و بیشتر ادعا می کند با استفاده از ساده ارتباط به استدلال می کنند که 5G باعث شد COVID-19. برای مثال یک توطئه است که رفت نیمه ویروسی در مقایسه با یک نقشه از COVID-19 نقاط در ایالات متحده آمریکا به مکان های که تا به حال تست 5G شبکه. این نقشه نشان داد و روشن با هم همپوشانی دارند اما آن را واقعا فقط نشان داد مناطق عمده شهری است. بدون در نظر گرفتن وجود 5G در مکان COVID-19 تشخیص داده شده بود به اندازه کافی به فن شعله های آتش.

تقریبا هر بی سیم جدید می شود زیرساخت های مرتبط با بیماری در یک فرم و یا دیگری.

از وجود توطئه ، یک Facebook پست به اشتراک گذاشته بود چند هزار بار. ویدیو یوتیوب من قبلا ذکر است که نزدیک شدن به 700,000 views. صدای یادداشت ها و نوشته ها در مورد این توطئه شد و به اشتراک گذاشته شده بر روی سیستم عامل مانند واتساپ و همسایه. توطئه حتی آن را بر روی Woody Harrelson را Instagram. با آغاز ماه آوریل توطئه به نظر می رسید به همه جا. مردم در انگلستان حتی شروع به سوختن کردن 5G برج به دلیل COVID-19 ترس.

در حالی که 5G/COVID-19 توطئه می کند و به نظر می رسد که تقریبا از جایی آمده, آن را می سازد یک مقدار مشخصی از حس هنگامی که قرار داده در تاریخ زیرساخت های بی سیم. در Cowan تصویری در مرکز توطئه او لینک کلیک کنید بیماری های همه گیر به یک توسعه پس از دیگری در شبکه های بی سیم. سخنرانی خود را شروع می شود با صحبت کردن در مورد 1918 آنفلوآنزای اسپانیایی که او معتقد بود که ناشی از طولانی-برد رادیویی. (در اینجا یک موضوع خوب رد کردن این نظریه.) او سپس با استفاده از “برق” پایان نامه برای حرکت را از طریق 20ام و 21سنت قرن (در حالی که گرفتن برخی از تاریخ های اشتباه) به فعال شدن شبکه های 5G و گسترش COVID-19 در سال 2019. تاریخ او می گوید از بی سیم جدید ساختها منجر به بیماری های همه گیر شد برداشت بیش از همه رسانه های اجتماعی تبدیل شد و بخش مهمی از گسترش این توطئه است. نگاهی به توییت زیر را به عنوان تنها یکی از بسیاری از نمونه:

من نمی خواهم به flippantly برابر نگرانی در مورد سرطان و زیرساخت های بی سیم با توطئه در مورد COVID-19. بیشتر تحقیقات نشان می دهد بی سیم زیرساخت امن است اما برخی از دانشمندان مخالف و استدلال می کنند قرار گرفتن در معرض ما دستورالعمل ها بیش از حد سهل انگار (هر چند که هیچ ربطی به ایجاد ویروس ها). بدون در نظر گرفتن آنچه که قابل توجه است در مورد روابط عمومی به این زیرساخت است که نگرانی عود دوباره و دوباره هر زمان جدید زیرساخت های توسعه یافته است. 5G در نهایت برنده شود و به طور گسترده ای مستقر شده و برخی از روز ما را به احتمال زیاد حرکت به یک نسل ششم موبایل زیرساخت ها است. تظاهرات در مورد سرطان و سطح تابش و توطئه در مورد زیرساخت های بی سیم و بیماری خواهد شد و سپس بیش از شروع دوباره. با 5G ما دیدن تکرار تاریخ خود را در زمان واقعی است.

مغز انسان جستجو برای الگوهای. گاهی اوقات ما کمک می کند که نقطه قابل دوام نگرانی و بر این اساس واکنش نشان می دهند. اما گاهی اوقات ما تمایل به لینک پدیده ما را در مشکل. آن منجر به توطئه که ببینید علت و معلول که در آن وجود دارد تنها ضعیف ترین نوع همبستگی است. 5G/COVID-19 توطئه مثال نخست و توطئه بیش از یک کنجکاوی; آنها باید عواقب واقعی. برای یک بخشی از این توطئه است که تابش باعث می شود که ویروس به گسترش و انسان-به-انسان تماس بگیرید. افرادی که این توطئه به طور جدی ممکن است اجتماعی فاصله احتیاطی چرا که آنها باور نمی انسان ها مسری هستند. این توطئه در حال حاضر یک راه حل ساده—متوقف کردن گسترش 5G برای جلوگیری COVID-19—به یک تهدید وجودی است که هیچ راه حل آسان است. سرانجام توطئه ایجاد بی اعتمادی در یک تکنولوژی است که آن را دوست دارم یا نه, خواهد بود یک سایت بزرگ ملی سرمایه گذاری در سال های آینده. روزنامه نگاران در حال حاضر نشان داده شده است که چگونه سازمان های اطلاعاتی روسیه را گسترش شایعات در مورد 5G در رسانه های اجتماعی به مردم بی اعتمادی به فن آوری است. آن را نمی خواهد تکان دهنده اگر روسیه نقش مهمی در تقویت 5G/COVID-19 توطئه نیز هست.

در نهایت, آن است که ارزش پرسیدن که چرا این لینک کلیک کنید دوباره و دوباره. وجود دارد چیزی در مورد بی سیم ارتباطات زیرساخت است که آشنایی خود را به نگرانی در مورد همه چیز از کنترل ذهن به سرطان به بیماری های همه گیر? شاید وجود دارد. شاید این واقعیت است که امواج رادیویی هستند در اطراف ما نامرئی و نامحسوس و در عین حال بسیار مهم, موجب ترس در نهان. ما ممکن است هرگز برای مطمئن دانند. اما ما نمی دانیم که 5G/COVID-19 توطئه هستند و تنها جدیدترین در یک خط طولانی از نگرانی ها در مورد بی سیم و زیرساخت و این را نمی خواهد آخرین بار ما می بینیم مردم در تلاش برای لینک جدید بی سیم زیرساخت به نوعی از بیماری کشنده.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>