Hands are seeing being washed under a running faucet.

ChesiireCat/iStock/گتی ایماژ Plus

شستن دست! در آن طول می کشد حداقل تلاش و فوق العاده موثر و در عین حال ما هنوز هم نمی توانم آن را به درستی. در این زمان از Covid-19 ما واقعا باید به تغییر است که جیمز Hamblin نوشت: در آتلانتیک هفته گذشته جان دکتر درخواست مردم برای انجام بهتر. “بسیاری از مردم باقی می ماند بی اعتنا از مهمترین و به طور گسترده ای پذیرفته شده, توصیه های ساده برای کاهش سرعت گسترش بیشتر ویروس ها” Hamblin اشاره می کند. هیچ کس از مرد و زن و یا مراقبت های بهداشتی کارگر (اوه) دست شسته و به اندازه کافی.

چه مقصر جمعی ما عدم اسکراب برای تجویز 20 ثانیه با استفاده از مقدار زیادی از صابون و اصطکاک بعد از استفاده از دستشویی و قبل از خوردن غذا ؟ Hamblin نشان می دهد ممکن است امریکا را “تاریخ عمومی با تمرکز کمتر بر شواهد مبتنی بر رفتارهای پيشگيری کننده از billable درمان است.” برای تلفن های موبایل مناسب است. اما آن را نیز شایان ذکر است که مطابق شکاف جنسیتی در شستن دست ها-شیوه های. که فاصله خود گزارش داد: یک نظرسنجی از زنان و مردان آمریکایی گرفته شده در سال 2018 پرسید که آیا خاص بهداشتی رفتارهای مهم بودند—تغییر لباس زیر خود را هر روز شستن دست های خود را پس از استفاده از حمل و نقل عمومی مطابق با فضاهای زندگی و پیدا شکاف جنسیتی بین 8 و 10 درصد است. محققان این زمانی که آنها را با مشاهدات در فضاهای عمومی ، در سال 2003 یک مطالعه از مسافران در آمریکای شمالی فرودگاه متوجه شد که 83 درصد از زنان دست شسته و بعد از استفاده از دستشویی در مقابل 74 درصد از مردان. در سه نظرسنجی انجام شده بین سال های 2005 و 2010 ناظران تماشای بازدید کنندگان به در دستشویی عمومی جاذبه های مانند موزه ها و استادیوم ها در آتلانتا و شیکاگو, شهر نیویورک و سان فرانسیسکو و کشف شستن دست ها-شکاف جنسیتی در محدوده بین 16 و 25 درصد است. یک مطالعه از سال 2003 حتی پیدا کردم که ساده ثبت نام ارسال شده در پردیس سرویس بهداشتی اصرار شستن دست تا حد زیادی افزایش انطباق میان زنان اما هیچ چیز برای مردان است.

شستن دست ها فاصله است یک تفاوت که دارای سابقه است. وجود دارد وحشتناک پنجره—بین پذیرش جوانه نظریه در اواخر قرن 19th قرن و کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های عفونی (با تشکر بهداشت واکسن ها و آنتی بیوتیک ها) در وسط 20th—هنگامی که زنان آمریکایی گفته شد که خانواده خود را در قبال سلامت وابسته به آنها در اجرای دقیقترین استانداردهای بهداشت. در کتاب انجیل از میکروب ها: مردان, زنان و میکروب در زندگی آمریکاییمورخ نانسی Tomes توصیف بسیار زیاد فشار بر زنان است که دانش جدید از جوانه نظریه تولید می شود.

An old poster displaying a list of healthy habits, along with illustrations surrounding the border

“کارهای مدرن درمانی صلیبیون” 1924.

حسن نیت ارائه میدهد از رفاه اجتماعی تاریخچه Archives دانشگاه مینه سوتا کتابخانه ها

اواخر 1800s شد زمان ناراحت کننده برای زنان متهم به جلوگیری از بیماری از طریق بهداشت. دانشمندان یادگیری که در آن بسیاری از بیماری های کشنده واقعا از قبل بدانند چگونه به جلوگیری و یا درمان آنها را با واکسن یا دارو ها و پیام ها در مورد بسیاری از منابع عفونت شده اند کاملا وحشت آور. یک سال 1874 در سرمقاله اصلاح طلبان’ مجله Sanitarian توصیف تمام نقاط خانه است که می تواند مردم را بیمار. این یک نهی لیست: “از انبار, فروشگاه اتاق, شربت خانه, اتاق خواب, اتاق نشیمن و سالن; از پوسیدگی میوه ها و سبزیجات, گوشت, گرم, لباس, لباس قدیمی, پیر, مبلمان امتناع از آشپزخانه mouldy دیوار همه جا میکروسکوپی جوانه تبلیغ.” پس از رابرت کخ ثابت کرد که سل عفونی و نه ارثی فعال ملی سل ارتباط blitzed مردم با هشدار در مورد تماس در زندگی روزانه است که می تواند گسترش عفونت است. یک مثال: یک ملی سل در انجمن مقاله از سال 1910 به نام “کمی خطرات اجتناب شود روزانه در مبارزه با سل” موجود (تامز می نویسد) “یک مجموعه ای گیج کننده از هشدارهای برابر نوشیدن فنجان پول کاغذی چوبی مداد خراش از یک پین و چنگال عرضه شده در صدف می ایستد.”

زنان همیشه در مرکز بهداشت تلاش بهبود. سلامت عمومی کارگران که رفت به اتاق های اجاره ای و مزارع به موعظه این “انجیل میکروب” به عنوان بازدید از پرستاران و مددکاران اجتماعی و اقتصاددانان اغلب زنان است. و در این راه جدید فکر کردن مادران قرار شد نقش مدل برای تمام اعضای خانواده—آموزش شستن دست, توقف مردان از تف کردن در خانه و نگه داشتن هر کسی از بوسیدن نوزادان خود را. وزارت بهداشت در نیوآرک, نیوجرسی, ارسال ماهیگیری به هر نوزاد متولد شده در این شهرستان در سال 1929 بود که افسانه “من نمی خواهم به بیمار نمی شود لطفا مرا ببوس.” (این یک هدیه است که من گمان می کنم برخی از معاصر پدر و مادر قدردانی در این سال بد آنفولانزا.)

کار بهداشت دروازه بان آمد تا حدودی به طور طبیعی به ویکتوریا زنان و دختران خود را که استفاده می شود به این انتظار که آنها می تواند اخلاقی مربیان از خانواده خود را, اما آن را هنوز هم می تواند یک ناخوشایند. Tomes جزئیات مکاتبات بین خانه اقتصاددانان و زنانی که نوشت که اعضای خانواده تمسخر آنها خود را برای ایده های جدید و حاضر به توقف های قاشق و بشقاب با نوزادان خود را و یا جویدن گزش از مواد غذایی قبل از دادن آنها به نوزادان. “تف شد مفید تاکتیک برای مردان به آزار بهداشت-آگاهانه بانوان” Tomes نوشت: حتی پس از یک دهه کامل ضد سل صلیبیون تشویق مردان برای جلوگیری از expectorating در خیابان در حمل و نقل عمومی و حتی (دچار) در داخل خانه است.

قبل از معرفی بهتر مقررات بهداشتی از شیر و مواد غذایی به فروش می رسد تجاری زنان نیز گفت: آنهایی که به مصرف کننده اعمال فشار برای خرید غذای سالم برای خانواده خود را در حالی که همچنین وادار کردن فرد فروشندگان خود را برای بهبود شیوه های بهداشت. صفحه اصلی اقتصاددانان گفت: زنان برای انتخاب فروشگاه استفاده می شود که فردی برای بسته بندی مواد غذایی و نوزاد, شیر از گاوداری که در آن dairymen تمیز و شسته دست خود را غالبا—صرفه جویی در هزینه های سر در گم می شود. زنان می تواند با استفاده از قدرت خود را از دلار به نیروی بیشتر نانوا و بقال و به اتخاذ عادات بهداشتی با اجتناب از موسسات که در آن نانوا مجاز موش به اجرا در سراسر نان یا مواد غذایی که در آن گربه lazed در اطراف ترقه بشکه. و هنگامی که زنان از رای آنها استفاده می شود آن را به صندوق افزایش در هزینه های بهداشت و درمان است که پشتیبانی از فشرده آموزش بهداشت مبارزات با اعتبار برخی از midcentury بزرگ در کاهش مرگ و میر کودکان به عنوان کمک مالی میلر پیدا کرده است. رای گیری زنان در زمان سوال از جوانه کنترل به طور جدی و آن را بخشی از سیاست است.

میراث زنان خانه دار’ جوانه اضطراب پافشاری در حوزه های تجاری که در آن تبلیغات برای محصولات پاک نگه داشته و ترس زنده است.

بسیاری از این سابقه می تواند نگاه نوع mockable از یک فاصله به این دلیل که مشاوره برای تلفن های موبایل از کوره در رفته و برخی از آن نمی پوشیدن. فاضلاب و گاز بود و نه برضد ویکتوریا باور علت همه آفات; کتابخانه کتاب نمی نیاز به fumigated با فرمالدئید بین وام گیرندگان; لباس نمی تواند انتقال تب زرد; اتاق تاریک نمی نژاد میکروب ها بیش از هر روشن آنهایی که فراموش. اما تاریخ نیز یکی از دلخراش فاجعه است. اخبار خوب از جوانه نظریه برای زنان: از طریق تهاجمی بهداشت و بهداشتی شیوه های آن را به طور ناگهانی ممکن است برای صرفه جویی در بسیاری از نوزادان از بیماری های عفونی است که علل مرگ برای تقریبا 2 نفر از هر 10 کودکانی که مرده قبل از سن 5 در سال 1900. خبر بد برای این زنان پس از سن دانش اما قبل از سن آنتی بیوتیک: اگر نوزادان مرده در آینده آن را فقط ممکن است مادران آنها unhygienic گسل.

بسیاری از زنان فقیر زندگی در اتاق های اجاره ای و در مزارع بودند در یک موقعیت وحشتناک: آنها تا به حال دانش, اما نه منابع برای رسیدگی به این مشکل از میکروب ها است. دردناک نامه Tomes, خواندن, بین خانه اقتصاددان Martha Van Rensselaer و یک کشاورز همسر او مواجه می شوند در کار توسعه نشان داد که بسیاری از زنان در زمان این درس از مجرمیت به قلب است. “مزرعه ما شسته و رفته و تمیز, تمام, اما, خانه, حیاط و انبار و نگه می دارد که برای رد” این زن تبدیل به ون رنسلیر انجیل از جوانه کنترل اما قادر به اجرای برخی از تغییرات مورد نیاز را نوشت. “حتی اگر من قادر به تنظیم آن را مانند یک کاخ, پس به صحبت می کنند, دست من گره خورده است. … مردان, مردان, گل, گل و انبار. من تعجب می کنم ما زنده هستند. من بیچاره من می دانم که اگر همه چیز را تا به حال نگه داشته شده است به درستی فرزندان من خواهد بود زنده و سالم است.”

در طول زمان چه Tomes خواستار “نهادینه شدن جوانه حفاظت” ثابت بسیاری از مشکلات زنان خانه دار در اوایل 20th قرن تا به حال آموزش داده شده است برای کنترل با زور از hypervigilance وسواسی تمیز و دقیق در انتخاب مصرف کننده. در جنگ جهانی دوم ما بهتر بود و بیمارستان و بهتر خدمات شهری و بیشتر تنظیم تولید مواد غذایی به سقوط به عقب بر. “به طور فزاینده” Tomes می نویسد: “خانه دار مهم بهداشت عمومی وظایف آمد شامل immunizing کودکان و تحصیل آنها در اجتناب از تماس با عفونت است.” به عنوان قرن اقدام کمتر و کمتر زنان از دست بچه ها به “تابستان شکایت” (اسهال حاد) و ترس از عفونت تا حدودی کمرنگ شده. (فلج اطفال نگه داشته و آن را زنده اعلام واکسن در سال 1953.)

اما میراث خانه دار’ اوایل 20th-قرن جوانه اضطراب پافشاری در حوزه های تجاری که در آن تبلیغات برای محصولات پاک نگه داشته و ترس زنده است. یک Lysol آگهی از سال 1929 پرسید: “آیا خود را درب-دستگیره امن برای دست های کوچک به تماس ؟” و افزود: “مهم نیست که چگونه به طور کامل شما را تمیز با آب و صابون مکان دست کمی لمس میکروب باقی می ماند به انجام مرگبار خود را به کار به گسترش بیماری های شایع است که هر مادر dreads.” در سال 1950 Lysol آگهی با یک عکس از یک زن برگزاری یک کودک و پرسید: “چرا خود را در معرض خطر سلامت موقت و ضد عفونی کننده?” بازی کردن در آستین منسوخ باور است که گرد و غبار خانگی می تواند حمل “بیماری میکروب” و حتی در “تمیزترین-looking خانه.” حتی امروز در آن “تخت بیمار بیش از حد” تلویزیون, آگهی, Lysol است اوراق بیشتر از fearmongering اما حفظ این ایده که این مادر است که خلاص شدن از شر “بیماری-باکتری” هنگامی که یک کودک لب از بیماری انجام شده است.

این تاریخ دردناک از چ مسئولیت برای همه سلامت است که هنوز هم با ما هستند اما در حال حاضر آن را در سایه حضور در چیزهایی مانند گیج کننده تفاوت بین مرد و زن استانداردهای خانواده پاکیزگی و مداوم شستن دست فاصله. در اینجا چند نمونه از پوشش خبری این موضوع بهداشت و شستن دست است که نشان می دهد چقدر تثبیت این “naggy پاک کردن مامان” مثالی است: “مادر شما احتمالا بدحجابی شما برای بازی در خاک اما انجام این کار ممکن است سالم” (U. s. اخبار و گزارش جهانی); “جایی بین این مادر است که با وسواس دستمال مرطوب کردن هر دکمه و اسباب بازی کودک ممکن است لمس و پدر که فکر می کند نورد در خاک است” خوب ” برای کودکان و نوجوانان وجود دارد یک سالم متوسط” (دائم); “آن را شیوع ترسناک به طور بالقوه کشنده بیماری های عفونی مانند سارس به مردم به دنبال مادر و توصیه به شستن دست های خود را پس از استفاده از حمام؟’ “(EurekAlert!).

پاسخ: شاید بله. همانطور که برای من تازگی, من آواز “تولدت مبارک” دو بار و بچه من آن را انجام بیش از حد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی