یکی از محبوب ترین جنبه های Netflix فوق العاده محبوب و فانتزی سری Witcher آن ضربه ویروسی آهنگ “بازی شیر یا خط یک سکه به همه چیز.” خوانده شده توسط نغمه سرای سیار به نام Jaskier در نشان می دهد و در قسمت دوم این آهنگ شده است earworming راه خود را از طریق روال گسترش فراتر از رسیدن به نشان می دهد پس از آن عرضه در دسامبر 20.

هفته گذشته پس از یک عجیب تاخیر طولانی آهنگ شد در نهایت در دسترس در Spotify و دیگر خدمات جریان که در آن آن را به سرعت جلب توجه به صورت خود, جاذب, گروه کر و دمدمی متن ترانه همه را دوباره و دوباره.

حتی اگر آن را بیشتر به یک قطعه از تغزلی مزخرف بر اساس حوادث نشان می دهد قسمت دوم, “بازی شیر یا خط یک سکه به شما همه چیز” انباشته شده است سپاه از طرفداران. در ماه های پس از آن را به نمایش در واقع کمتر از چهار نسخه از آن — سه حالت مختلف “فلز” را پوشش می دهد از این آهنگ به عنوان موسیقی متن فیلم اصلی نسخه — تمام جدولها در انگلستان است. در یوتیوب که در آن تمام زمان ارسال از موسیقی متن فیلم در حال غیر رسمی چهار پربیننده ترین نسخه از این آهنگ ترکیبی نظر تعداد بیش از 40 میلیون.

اگر شما شنیده ام “بازی شیر یا خط یک سکه به شما Witcher,” شما می دانید که آن چیزی است که از بسیاری از سر هیدرا. این آهنگ دارای جنبه های قرون وسطی ابزار دقیق و کلاسیک آهنگ, ساختار به عنوان شما ممکن است انتظار برای یک آهنگ به ظاهر شدن در یک فانتزی قرون وسطی نشان می دهد. اما آن را نیز مملو از پاپ حرکت و ریتم و حتی یک دسته علف و غیره از موسیقی تئاتر ایجاد سبک.

یکی از دلایل این آشفته بازار را تحت تاثیر قرار است که این آهنگ آهنگسازان سونیا Belousova و لیس زدن کون Ostinelli می خواستم به منعکس کننده تلفیقی از ژانرهای و زیبایی را تحت تاثیر قرار است که شامل همه چیز خود را. نشان می دهد بر اساس یک سری کتاب محبوب که بعدها الهام بخش یک ضربه فانتزی سری بازی های ویدئویی, پس از آن رو متمایز بازی تحت تاثیر زیبایی — اما آن را نیز هدایت, همه چیز از, حماسه, احساس, از , بازی تاج و تخت به زبان-در-گونه موسیقی طنز Galavant.

من اعتراف می کنم که پس از اولین جلسه “بازی شیر یا خط یک سکه به شما همه چیز” من واقعا درک نمی کنند تجدید نظر شود. در واقع من jarred با این آهنگ بسیاری از عناصر ناسازگار. بنابراین من تصمیم به صحبت کردن با آن را با بیش از چارلی هاردینگ یک musicologist و شرکت میزبان از Vox را روشن سبک پاپ پادکست برای به دست آوردن یک حس که چرا بسیاری از مردم آنقدر احمقانه با این لحن عجیب و غریب. و از طریق بحث ما, من متوجه شدم که بخش هایی از آهنگ من بیشتر گیج واقع شد و کلید آن تجدید نظر شود.

در یک نگاه “بازی شیر یا خط یک سکه” در تلاش است به آن کیک و خوردن آن: است که می خواهد آن را به هر دو صورت جدی آهنگی که متناسب با diegetically در آن عجیب و غریب جهان داستانی و جاذب متا پاپ آهنگ. ارائه آن عمیقا جدی و ساده با بازیگر جوی Batey آواز به همراه یک ارکستر همراهی می شود که بیشتر و بیشتر sweepingly چشمگیر است.

اما آن را نیز مملو از کوتاه سازی واژه: کلمات آن زمین در خارج از ضربان و آن را با استفاده از ریتم است که واقعا وجود دارد در تاریخی قرون وسطی فرهنگ آن تلاش برای کانال. و در همراهی با نمرات از بازی های ویدئویی که در آن بزرگ سنتز درام بخش ها یک ویژگی مشترک آن را نیز دارای یک کوبه ای سنگین backing track. این نوع از چیزی که شما ممکن است انتظار می رود به شنیدن در موسیقی متن بازی درست زمانی که جنگ می شود خوب — اما نیست که دقیقا چه شما ممکن است انتظار برای شنیدن از یک آهنگ تنظیم در این بازی جهان داستان.

نه تنها این, اما اشعار عمدا زبان-در-گونه با خطوط مانند “او نمی تواند بع بع کردن” (بز مربوط به جناس) و “او محوری هر جن دور برگشت در قفسه” متا-شوخی که به طور کامل می شکند دیوار چهارم.

“چیزی وجود دارد که تقریبا مانند [یک] uncanny valley در راه است که [آهنگ] قرض دهیم تا بین سبک های مختلف است که ما انتظار داریم وجود داشته باشد در رسانه های مختلف مانند بازی های ویدئویی, موسیقی پاپ, موسیقی رنسانس, همه تاری با هم” هاردینگ گفت. او با اشاره به این که Batey همچنین با استفاده از یک سبک آواز که نزدیک به موسیقی تئاتر نسبت به یک قوم/نغمه سرای سیار صدا که بیشتر باعث ایجاد یک حس از قطع ارتباط بین این آهنگ بسیاری از عناصر مختلف است.

مقایسه همه این ها به یک آهنگ مثل بازی تاج و تخت‘ “The Rains of Castamere” است که نگه می دارد به روشن عامیانه زیبایی هر دو lyrically و موسیقی: آن را ساده با استفاده از چند ابزار با یک طبیعت خواننده و ترانه ای که احساس می کند بسیار balladic. رسمی موسیقی متن نسخه از “Rains of Castamere” نیز ثبت شده توسط شناخته شده indie rock band ملی که ریگ عامیانه را تحت تاثیر قرار به طور طبیعی مکمل بازی تاج و تخت‘ زیبایی شناسی. بنابراین بین این گروه و خود را نشان می دهد وجود دارد ایجاد یک محیط برای چگونه به “شنیدن” این آهنگ. با ترکیبی-نوع نمایش مانند همه چیزکه محیط کاملا نمی وجود دارد.

هاردینگ توضیح می دهد که این عناصر ناسازگار بخشی از “بازی شیر یا خط یک سکه” اساسی تجدید نظر شود. “من فکر می کنم این نقاشی بر کسانی که عشق بازی های ویدئویی نمرات و کسی که [چیزی] مانند دیابلو یا World of Warcraft: پادشاهان” او به من گفت. “این آهنگ حمایت از کسانی که بازی در حال تمام شبه قرون وسطی اما نیز بسیار موسیقی معاصر. … و صدا تبدیل شده است و صدای هر نوع تصویری بازی موسیقی است.”

هاردینگ به من گفت که محبوبیت “بازی شیر یا خط یک سکه به شما همه چیز” در واقع نشان می دهد یک نقطه بزرگتر در مورد فرهنگ پاپ — آن است که آنچه ما فکر می کنم به عنوان “موسیقی پاپ” است که در واقع بسیار بزرگتر از آنچه که در صدر بیلبورد در هر لحظه است.

“بسیاری از مردم می گویند همه موسیقی پاپ برای تلفن های موبایل همان است که معمولا آنچه اتفاق می افتد بر روی بیلبورد [نمودار] خواهد بود که غالب صدا — در حال حاضر که صدا خواهد بود trap music,” او به من گفت. “اما من در واقع بر این باورند که آنچه در محبوب زمانه در هر لحظه است بسیار گسترده تر و شامل چه چیزی اتفاق می افتد در نمرات فیلم چه در بازی های ویدئویی, موسیقی چه چیزی اتفاق می افتد با موزیکال.”

“ما به راحتی با انواع مختلف موسیقی با توجه به زمینه و فضایی که آنها در حال بازی” هاردینگ اضافه شده است. با تجربه با مرزهای میان انواع ژانرهای موسیقی و زیبایی شناسی او توضیح میدهد: “بازی شیر یا خط یک سکه به شما همه چیز” با این ایده که همه ما راحت با کاملا متفاوت سبک های موسیقی داده می شود زمینه های مختلف.

با بازی با این زمینه از همه این های مختلف ژانرهای موسیقی و ترکیب آنها با یک جاذب قلاب هاردینگ گفت: “بازی شیر یا خط یک سکه” در نهایت تبدیل به چیزی است که شما ممکن است جریان در پس زمینه از روز خود را.

موفقیت “شیر یا خط یک سکه” نیز مدیون زیادی به یک نوع شما ممکن است انتظار نیست: موسیقی تئاتر است. در واقع “بازی شیر یا خط یک سکه” است که شاید بهترین فکر به عنوان یک موسیقی تئاتر شماره — چرا که مانند بسیاری از موزیکال, The Witcher استخدام یک غرور است که در آن زمان دوره خود را تنظیم و سبک تولید خود را لازم نیست به چین.

“مثل وقتی که شما گوش دادن به گریس,” هاردینگ اشاره کرد. “گریس نیز 1950s موسیقی است.”

“هر موسیقی خود زیبایی قوانین است که آن نیاز به رعایت و سپس آن را با استفاده از اشارات به سبک های دیگر برای بیرون کشیدن یکی دیگر از دوره” او توضیح داد. “مانند شبح اپرا تداعی باروک با کیفیت, حتی اگر آن را کاملا معاصر ’80s در موسیقی.”

“بازی شیر یا خط یک سکه” نیز عمدتا با استفاده از سنتی هارمونیک پیشرفت وتر از دنیای موسیقی کلاسیک. در این آهنگ اوج اطراف کلمات “اچ بشریت” آهنگ تغییرات به چه نوازندگان تماس با یک آهنگ کامل است. که زمانی که یک cadential پیشرفت وتر بر آن بسیار مهم وتر غالب — وتر ساخته شده از پنجم توجه داشته باشید در یک مقیاس معمولی — قبل از حل و فصل به آن “خانه” وتر یا آکورد تونیک. آن را برای تلفن های موبایل مانند این:

هنگامی که ما به شنیدن وتر غالب در این زمینه گوش ما به طور طبیعی می خواهید که وتر برای حل و فصل بازگشت به آکورد تونیک است که “ریشه” وتر کلید. قدرت غالب وتر و ما نیاز به آن برای حل ایجاد پیشرفت ایجاد تنش و انتشار است.

هنگامی که آن هم اتفاق می افتد در یک آهنگ که نوشته شده در یک کلید کوچک مانند “شیر یا خط یک سکه به شما همه چیز” این اثر یکی از فوق العاده چشمگیر, در حال تعلیق است. (در واقع چنین آکورد اغلب به نام معلق آکورد اگر آنها نمی بلافاصله حل و فصل کنید.) “بازی شیر یا خط یک سکه به شما همه چیز” همه اما overemphasizes آن وتر غالب. نتیجه یک صدا است که نه تنها باعث بالا درام برای شنونده اما همچنین به یاد می آورد ایده بیشتر ساختار کلاسیک. این می افزاید: به یک معنا از سنت و حتی فراز به کل آهنگ در همراهی با موسیقی تئاتر پرنیان.

و مهمتر از همه هاردینگ به من گفت که درام فوق العاده می دهد شنوندگان آزادی به احساساتی — آزادی موسیقی پاپ اغلب آنها را انکار می کند. “این بسیار revelrous نوع با کیفیت آن را,” او گفت:. “و من فکر می کنم که جادویی چیزی که موزیکال, هنوز هم اجازه می دهد برای. در موسیقی پاپ و احساسات است بنابراین تکبر.” موزیکال, اما اجازه می دهد تا برای استقبال از افزایش احساسات: آنها به شما “اجازه به موج مشت خود را در هوا.”

بنابراین دفعه بعد که شما گوش دادن به “بازی شیر یا خط یک سکه به همه چیز” و شما احساس می کنید برای پیوستن به اوج خوشگذرانی شما می توانید با آگاهی کامل از آنچه که آهنگ می شود راست و چگونه شادی شما را از هدف قرار دادن پخش واقعا در مورد خیلی بیشتر از فقط یک جاذب قلاب.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی