سلامت روانی انشعابات ما انتظار می رود برای پزشکان در حال حاضر اینجا


A medical staff member in protective gear walks past a flower tribute to the late ophthalmologist Li Wenliang at the Houhu Branch of Wuhan Central Hospital in Wuhan in China's central Hubei province on February 7, 2020.

پزشکی عضو هیات پیاده گذشته یک گل ادای احترام به اواخر چشم پزشک Li Wenliang در Houhu شعبه ووهان بیمارستان مرکزی در ووهان در چین مرکزی هوبئی استان در 7 فوریه سال 2020 است.

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس توسط STR/خبرگزاری گتی ایماژ.

دو پزشکان اورژانس مستقر در بيمارستان هاي مختلف در منطقه متروپولیتن نیویورک در حال ورود به سیستم خود را روز به صورت تخته سنگ. در پایان هر شیفت آنها ارسال پاسخ به سه سوال: چه شد امروز ؟ چگونه آن را در مقایسه با دیروز ؟ و چگونه می توانم شما احساس می کنید ؟ ما پیشنهاد آنها را از گمنامی به طوری که آنها می توانند آزادانه در مورد تجارب خود را. دکتر کلی Keene و دکتر لورن Serino هستند نام مستعار. بخوانید 1 هفته اینجاهفته 2 اینجا, هفته 3 در اینجا, و در هفته 4 در اینجا.

دکتر Serino, مارس 23

“من فکر می کنم من با داشتن یک حمله وحشت می گوید:” دوست من علامت بر روی گوشی. او تا به حال هرگز قبل از. “قلب من مسابقه و من نمی تواند آن را متوقف کند.” من از او بخواهید برای قرار دادن بر روی پالس اکسیمتر من او را متقاعد به خرید زمانی که او برای اولین بار بیمار شد با COVID 6 هفته پیش. “این 160” او می گوید.

من به او بگویید به من ارسال یک ویدیو. ضربه اول من این است که به شک و تردید از خواندن دلیل من ترجیح می دهم که به آن درست است. ضربان قلب از 160 خطرناک است خاک نشان دهنده آریتمی خون لخته سپسیس چیزی. اما شاید یک سنسور نیاز به پاک به سرعت با یک پارچه. شاید آن را در انگشت خود را تمام راه را! من همچنان ذهنی توهین هوش خود را از آنجا که امن ترین توضیح.

من دریافت تصویری: آن 120-160 ضربه در دقیقه تندرست عقب و جلو. او نه نفس. او سرفه. وجود دارد بدون تب است. از آنجا که از راه رای دادن است که به سرعت در حال تغییر من فکر می کنم در مورد یک دروغ است که می تواند باعث سکته مغزی است.

“شما در حال رفتن به نیاز به رفتن به بیمارستان” من به او بگویید که تاکی کاردی نمی حل و فصل.

وجود دارد در حال حاضر آشنا مکث. من آن را تشخیص زمانی که صحبت من به هر بیمار, آیا من آنها را می دانیم یا نه.

ترس. ترس تبدیل شده بومی در طول COVID فصل است.

این نه فقط از ویروس. همه چیز را تا زنگار از ترس. به تازگی پیدا کنم که من نمی تواند به توقف تماشای کلیپ در یوتیوب از معترضان خواستار اقتصاد دوباره باز کنید. قرمز رو ، من واقعا نمی شنیدن آنچه که آنها می گویند, اما من آن را ببینید: ترس. ترس از سقوط اقتصادی و ترس از تغییر ترس از عدم قطعیت است.

من احساس عدم اطمینان بیش از حد همه ما انجام دهد. حتی اگر واکنش من و من پاسخ کاملا متفاوت از آنهایی که من می تواند نگاه به دور از بر روی صفحه نمایش.

ترس است که فقط عدم اطمینان است که می آیند به دنبال یک هدف است. هنوز هم وجود دارد پس ما در مورد چگونه به آن را حذف رفتار است که در آن, کسی که نمی, آنچه در آینده به ارمغان خواهد آورد. عدم قطعیت ناراحت کننده است. من تفکر و یکی از سخت ترین قسمت برای من نشسته است با یک احساس ناراحتی است. گاهی اوقات آن سخت است برای تشخیص اگر یک احساس عاطفی و یا فیزیکی هر چند دیگر من نشستن با آن تمایز اغلب می شود در کنار نقطه. یک حس مبهم از خبري که نمی تواند پایین دوخته است اضطراب برانگیز. ما می خواهند بدانند که که در آن ترس از آینده است و بنابراین ما انگشت اشاره. اقامت در خانه سفارشات هدف برای برخی از کسانی که معترضان آنلاین مطمئن شوید که از یک سلسله مراتب از آزادی متقاعد شده است که ظاهر خواهد شد و دفع مرگ است. برای دیگران, ترس مراکز سلامت خود و خانواده شان را. اما زمان از دست رفته در ترس به نظر می رسد تبدیل شده اند منتشر. شما می توانید آن را تشخیص دهد در همه چیز. اما هیچ چیز آنقدر گسترده نماینده از ترس ما به عنوان بیمارستان خود را.

این جداسازی از خانواده و عدم بازدید کنندگان است. بصری و نوشته نمایندگی از تمام افرادی که آورده بودند و هرگز بیرون آمد; که بدن دیده می شد هرگز آخرین بار که خانواده نمی کنید که آخرین نگاه برای متقاعد کردن خود و عزیزان خود و مير است. بیمارستان synecdoche کل COVID بحران است.

این است که چرا بیماران در تماس هستند به telehealth برای مشکلات هستند که بیش از حد پیچیده برای حل هر نقطه به جز اتاق اورژانس و یا مراقبت حاد تنظیم. اما به عنوان من صحبت کرد به من—که ضربان قلب و در نهایت بهبود و موافقت کرد که دیده می شود در درمانگاه روز بعد—من می دانم که ترس تبدیل شده است چنان ریشه دوانده است که حتی افرادی با COVID می ترسند برای رفتن به بیمارستان است.

من تقریبا می توانید شنیدن تفکر جادویی: اگر من در وجود من باشد خوب است. به عنوان اگر عمل وارد بیمارستان علت مرگ و میر نه علائم است که مورد نیاز سفر در وهله اول.

من تقریبا می توانید آن را بشنوند چرا که این نقش در سر من بیش از حد. آن را خطرناک صدای. به عنوان به طور کلی مرگ و میر در به شدت تحت تاثیر قرار شهرستانها افزایش نسبت به مشابه ماه در سال قبل از آن ثابت می شود یک صدای در که می کشد. مهم است توجه به هشدارها: پوشیدن ماسک, فیزیکی, فاصله, شستن دست نمی آیند به ER مگر در موارد اضطراری. مشکل این است که درک آنچه واجد شرایط به عنوان یک اورژانس در حال حاضر. چرا که اگر در آن است ؟ لطفا آمده است. لطفا صبر کنید تا شما را آپاندیس بترکد و یا اجازه دهید سکته مغزی خود را به درمان نشده و یا اجازه می دهد خود را COVID علائم مربوط به تهدید زندگی خود را هنگامی که ما می تواند از شما حمایت کنند.

و هنگامی که شما می آیند به ما بگویید شما می ترسم. ما بیش از حد. ما را از این طریق دریافت کنید با هم.

دکتر Serino, مارس 25

این هفته یک پرستار در کینگز کانتی – mythologic در حضور او وجود دارد برای 30 سال گذشته – درگذشت. من هم بسیار دوست داشتنی ICU دکتر نیز در شاه. در چند بیمارستان های دیگر در اطراف شهر بیشتر کارکنان مراقبت های بهداشتی گذشت و یک دارو شرکت—که همواره چنین لذت بخش برای کار با—در ECMO و من نمی توانم تصور کنید که او را برای رفتن به آن را. همه از این مرگ و میر ناشی شد COVID19.

امشب یک دوست و همکار به من گفت که یک دکتر ER در این شهر که او شناخته شده است پس از اقامت روز درگذشت خودکشی. 24 سال, EMT را به عنوان به خوبی. خود مرگ و میر ناشی شد COVID-19 ،

من فکر کردن به چیزی است که من نوشت: در هفته اول این سیاهههای مربوط. “ما از دست دادن همکاران به این ویروس است. هر دو به بیماری و احتمالا به اخلاقی آسیب های بعد. من نگران همه سلامت روان.”

ما در حال حاضر بدست به بعد.’ بعد از آن در حال حاضر.

شده است وجود دارد برخی از حدس و گمان در میان روانپزشکان من با کار به عنوان به احتمال فیزیولوژیک, عصبی اثر ناشی از COVID19. پس از همه, از دست دادن حس چشایی و بویایی در بسیاری از بیماران نشان می دهد که این ویروس می تواند هدف سیستم عصبی است. شده اند وجود دارد گزارش مورد آنسفالیت بیماری التهابی مغز و شناختی-رفتاری اثر است. آن را دنبال کنید که شاید افسردگی و روان پریشی یا suicidality نیز می تواند ناشی از عفونت.

اطلاعات از جمعیت عمومی را به منبع داده ها است که کمک می کند تا ما را ببینید اگر این مورد است. چرا که ما هرگز پیدا کردن اگر تکیه ما پزشکان است که تا به حال COVID-19 به self-report. ما ممکن است آن را تجربه و احساس آن و ترس از آن. اما ما نمی خواهد آن را می گویند. فرهنگ پزشکی خواسته مردانگی.

در اینجا یک داستان: هنگامی که من مشغول به کار در کل شیفت متصل به قطب IV با مایعات و Zofran. من بیمار برای روز اما اگر من می خواهم به نام من می خواهم که مسئول پیدا کردن خود و جایگزینی آنها را با توجه به نفع و مارک به عنوان فاقد اخلاق کاری. وجود دارد گفت: در میان پزشکان: شما یا مراقبت از بیماران و یا شما یک بیمار است. اگر شما نیاز به بستری شدن و شما ادعا می کنند شما قادر به کار شما ضعیف است. و ضعف ؟ در میان پزشکان که در نظر گرفته شده بیشتر تلخ تر از هر بیولوژیک عفونت است.

ما همه شناخته شده همکاران که کار می کرد تا زمانی که آب خود را شکست و پس از آن هنوز هم به پایان رسید و روز خود را به دلیل انقباضات به نظر می رسید به اندازه کافی دور از هم جدا. پزشکان که متوجه پدر و مادر خود را کشته و پس از آن نشان داد تا بعد از یک ساعت به شروع و تا 12 ساعت شب-shift. همه ما می دانیم که این داستان از آنجا که ما به آنها بگویید خودمان را در یک نوع پیش گیری از تعهد است. این نوع از غرور باید ناشی از یک نوع پزشکی سندرم استکهلم. چرا که اگر شما را متوقف به در نظر گرفتن چقدر احمقانه است که به افتخار قرار دادن خود و بیماران خود را در معرض خطر شما را مجبور به اعتراف است که شما آن را انجام دهید به دلیل آن را از شما انتظار می رود و شما باید آن را انجام دهد بدون توجه به چگونه شما احساس می کنید در مورد آن و یا خطر شهرت خود را. بهتر است حداقل در احساس به دیدن این رفتار به عنوان یک نشان افتخار به جای یک راه خود را در زمینه موضوعات شما را به سوء استفاده سیستمیک.

نرخ خودکشی برای مرد به پزشکان است 1.41 برابر بیشتر از کل جمعیت مرد. برای پزشکان زن نرخ 2.27 برابر بیشتر از کل جمعیت زنان. آن را دومین علت مرگ و میر برای دانشجویان پزشکی.

تروما سرخی در. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی—از EMTs به پرستاران و پزشکان هر کسی واقعا که بخشی از مراقبت از بیمار تیم—دیدن چیزهایی که بوده است سترون از زندگی مدرن است. اولین بار یک بیمار می میرد تحت مراقبت ما اولین ضربه بازداشت, اولین فرد جوان ما از دست بدهند. ما اذعان اوایل تاثیر است. اما همانطور که جمع درد و رنج و از دست دادن آن را تبدیل به نرمال. ما حساسیت تبدیل شده. و یا ما می گویند ما انجام می دهیم اما دیگر من عمل کمتر من قانع شدم.

فقط به خاطر اینکه ما آموزش دیده ایم خودمان را تلفظ کنند زمان مرگ از 6 سال که بلد در تروما خلیج ثانویه به یک گلوله و سپس در کمتر از پنج دقیقه بعد بود در کنار تخت یک مرد با عفونت و سنگ کلیه (بدون اشاره بر چهره ما را به دور از آنچه که ما فقط دیدم حتی اگر هنوز هم وجود دارد یک نقطه از خون متعلق به این پسر ما کفش) به این معنا نیست که سالم پردازش صورت گرفته است. Compartmentalization ممکن است لازم باشد برای ما برای انجام شغل ما هست و باید یک مهارت همه ما—شما نباید به یک بیمار عام توجه و مراقبت به دلیل زمان واقعی پاسخ عاطفی به دیگری—اما تجربه نمی کند فقط ناپدید می شوند از آنجا که ما آن را به, یا, بیشتر, فقط همین نیست که زمان برای آن است.

ما تمام چیزهایی است که نمی تواند فراموش شود. همه ما نام و چهره کسانی که انسان ملاقات ما و از دست رفته در طول ساعت یا دقیقه تسلیم عمیقا در ما منجر میشود. که جدا شدن ما را کشت چیزی است که ما را نگه می دارد رفتن. اما این باعث نمی شود آن را مناسب برای مقابله. و این به آن معنا نیست که یک روز کسانی که هاردی خاطرات پیشی نمی چشم انداز leeching رنگ از ما به خوبی تمایل باغ.

بنابراین هنگامی که ما تعجب است که وجود دارد چیزی در مورد COVID که بر تصمیم گیری; می تواند آن را به یک اثر روانی?—وجود دارد یکی دیگر از موذی جزء را در نظر بگیرید. ما ساخته شده آن را بسیار اجتماعی فرهنگی و bureaucratically تنبیهی برای یک پزشک به جلو آمده و با سلامت روانی نگرانی – حتی یکی این است که در واکنش به یک بار در طول عمر همه گیر شخصی استرس است که به طور گسترده ای اذعان کرد که بسیاری از آنها بیش از حد ترس از پایین دست اثر به دنبال کمک کند ؟

هنگامی که یک دکتر می یابد خود را در یک موقعیت روانی ناراحتی تصمیم به دنبال کمک می آید با یکی دیگر از انتخاب میان کار آنها کار کرده ایم و تمام عمر خود را و زندگی خود را. در برخی از نقطه, اجازه دهید من به شما اطمینان دهم این دو چیز احساس مانند یکی و همان است. این که آیا شما به دنبال مراقبت برای تشخیص و یا به دنبال مشاوره به کار از طریق یک ویرانگر تجربه بیمار و یا طرح دعوی در دادگاه در عمل صرف به دنبال آن مراقبت خواسته است در مورد زمانی که تقاضا برای مشاغل و مجوز. ترس از انتخاب “بله” به این سوال به دنبال مراقبت بهداشت روان در این برنامه ها منجر به تاخیر و یا کامل اجتناب از درخواست برای کمک. آن است که اگر آن را انجام داده است که اغلب با ترس و اجتناب از استفاده از بیمه و یا قابل ردیابی گزینه های پرداخت را مجبور کرد در حال حاضر مملو عمل اعتراف به نیاز برای کمک به عرصه احساس شرم آور است.

این سوال اغلب استفاده می شود برای توجیه تنبیهی طبیعت از افشای این است: اگر یک پزشک سلامت روان نگرانی های آنها منجر به ناتوان از ارائه مراقبت های پزشکی? چه اگر آن را قرار می دهد بیماران در خطر است ؟

اما این سوال اشتباه است. زیرا اگر یک دکتر نمی مراقبت قرار می دهد یک بیمار در خطر است ؟ اگر یک دکتر نمی مراقبت قرار می دهد دکتر در خطر است ؟ اگر ما احساس می کنیم که گرفتن حتی اساسی بهداشت روانی حمایت ممکن است علامت یک پزشک به عنوان نا مناسب برای مراقبت از بیمار چه می کند که آیا به تاکید ننگ در حال حاضر اطراف مراقبت از سلامت روان? اگر همه چیز بسیار است که ما انسان است که باعث عمیق لطمه می زند و می شد در برابر ما هنگامی که ما اذعان انسانیت ما و درخواست کمک چه چیز دیگری می توانیم انجام دهیم اما اجتناب از پشتیبانی و خودمان را متقاعد کند که موضع ما به عنوان پزشکان به نوعی باعث می شود ما کمتر در خطر است ؟ حق سوال باید این باشد: چگونه می توان اذعان استرس و تروما ذاتی در حال حاضر برای خیلی از مرگ و درد و رنج و بهبود پشتیبانی ؟ اگر واقعی وجود دارد نگرانی از سلامت روان پزشکان با توجه به نتایج بیمار به ما امر مستلزم به کسانی که رنج می برند اما به طور گسترده جلوگیری از عوارض عدم درمان بیماری یا تروما است.

روانپزشکان باید آن را به سمت راست. آنها اغلب نیاز به ارائه و یا درمانی و پشتیبانی خود را برای آموزش به طوری که آنها بهتر می تواند درک بیمار روند اما همچنین به کار را از طریق تجارب خود را و یاد بگیرند که به تشخیص بین خود و بیمار خود را بار. آن را به من تیغه است که ما نیاز ندارد و عادی مشاوره در زمینه های دیگر. بسیاری از ما را توسعه داده اند ما را, بیشتر, موفق, مکانیسم های مقابله ای. اما بسیاری از ما نیست.

برای من نوشتن در مورد چیزهایی که من می بینم. من همیشه نوشته شده است در مورد چیزهایی که من می بینم. اغلب من نمی دانم آنچه که من فکر می کنم تا زمانی که من نوشتن آنچه که من فکر می کنم. من نمی دانم آنچه که من احساس می کنم تا زمانی که من نوشتن آنچه که من احساس می کنم. و در انجام این کار من کشف روکش جدا شدن است از مسدود کردن راه به تعدادی از اغلب دشوار و پیچیده افکار. آن را نگه می دارد من صادقانه با خودم. آن را نگه می دارد به من متصل است. داستان یک محل برای من مرده به بقیه. حتی وجود آنها راه تبدیل شدن به بی قراری.

امشب من نوشتن در مورد ما از دست همکاران. من آن را به یاد داشته باشید آنها را فراموش نکنید. اما آنچه که من واقعا می خواهید بدانید که چگونه ما می تواند به جلوگیری از از دست دادن بیشتر است. و من نگران هستم که نوشتن کافی نیست که.

دکتر Serino, مارس 26

من رفتم برای COVID آنتی بادی آزمایش امروز. این طبیعت انسان را می خواهید بدانید. من نه بالاتر از آن. مشکل این است که یک چیز وجود دارد که من در حال حاضر آیا می دانید: من نمی اعتماد نتایج. با برخی از آزمایشات داشتن حساسیت به عنوان کم 80 درصد و ويژگی در محدوده 90-98 درصد (ارزش که نفوذ در تفسیر نتایج تغییرات با شیوع این بیماری است که البته چیزی است که ما نیاز به تعیین و با کمک تست) هر نتیجه مثبت یا منفی همراه با احتمال اشتباه بودن.

اگر نتایج مثبت بازگشت آن ممکن است که من یک مثبت کاذب یا که شاید آن را فقط چیدن در دیگر متفاوت coronavirus عفونت از من گذشته شاید علت فصلی سرد. اگر من نتایج بازگشت منفی آن ممکن است منفی کاذب. من ممکن است آلوده شده اند اما آزمایش قبل از بدن من تا به حال زمان به تولید به اندازه کافی آنتی بادی به کمیت یا من ممکن است آلوده شده اند اما تولید یک معنی دار پاسخ دهی. بنابراین اگر من مثبت من ممکن است یا ممکن است آن را به حال. و اگر من منفی من ممکن است یا ممکن است آن را به حال. بدون همراه و بینی گرد و خاک آن را سخت می گویند.

و در عین حال من هنوز هم گرفتن تست چرا که حتی اگر آن را تغییر نمی دهد هر چیزی در مورد من چگونه زندگی می کنند زندگی من این یک نقطه داده. و بیشتر نقاط داده ها ما را به ارتباط با سواب بینی و گزارش علائم و جمعیت بزرگ مطالعات بهتر است ما می توانیم تفسیر نتایج. بدیهی است که من امیدوار هستم که من آن را سحر و جادو بادی سرشار به سرریز اثبات خاموش و در حال حاضر تکمیل تقلا coronavirus. من که این احمقانه است. من درک می کنم که ما حتی نمی دانیم که اگر و یا برای چه مدت آنتی بادی مشورت ایمنی. هنوز هم من می خواهمآنها را.

شده است وجود دارد از جمله عدم اطمینان در رابطه با کوروناویروس. این طبیعی است—وجود دارد عدم اطمینان در رابطه با هر چیزی رمان. اما این هم طبیعی است که ما هنوز هم می خواهید کارشناسان ما قادر به بگویید که ما چیزی به عنوان ساده به عنوان “کلاسیک” ارائه از بیماری و یا به ارائه یک تست است که می توانید به ما بگویید که با برخی از سطح از یقین اگر ما آن را یا نه. من می خواهم این, حتی به عنوان کارشناس گاهی است که من. توانایی ما برای مدل های آینده در صورت COVID بستگی به توانایی ما برای پاسخ به این سوال که آلوده است و چه آنتی بادی چیست عملا. است گله ایمنی ممکن است ؟ چگونه ایمنی گذشته است ؟ می تواند حضور آنتی بادی بود گذرنامه به بازگشت به “عادی” زندگی ؟ من می دانم که از روز در دانشکده پزشکی که وجود دارد یک فرصت خوب برای آنها چیزی را انجام دهید که از آن خواهد شد چیزی محافظ. اما آن را نمی داده. و تغییر رفتار ما بیش از حد به زودی ممکن است منجر به خطرات غیر ضروری. تا زمانی که ما می دانیم بیشتر ما باید به جایی باقی ماندن زمان ما است.

وجود دارد یکی دیگر فکر من شده است با داشتن بیش از حد: آنتی بادی ممکن است یک دارایی قدرتمند در جستجو برای کار است که در ادامه به یک سری از مرده به پایان می رسد محلی که به احتمال زیاد ادامه خواهد این مورد تا موج بعدی بازدید و بازار کار را بهبود می بخشد. از جمله آنتی بادی وضعیت در یک نامه ممکن است مفید باشد اگر آن را معلوم آنتی بادی مشورت برخی از سطح از ایمنی. قبل از بیماری را نشان می دهد شما می شود بعید است به تماس از بیمار و یا شکایت در مورد PPE. این هفته حتی به عنوان همکاران مردن از بیماری بسیاری از داشتن ساعت کاهش قابل توجهی عطف به ماسبق کاهش پرداخت شده است برخی از فارغ التحصیلی ساکنان را به حال اول خود را ارائه می دهد کار لغو و استخدام که قبلا تهاجمی در تاکتیک های خود را به استخدام نیست بازگشت تماس. یکی که بود گفت که آنها شنیده بيمارستان شد با تمرکز بر یک پرستار-پزشک led ER-نیروی انسانی مدل, بنابراین آنها برگزاری روز پزشک استخدام به صورت در حال حاضر. آنچه که بدان معنی است که پزشکان و ده ها هزار نفر ساعت از آموزش و تخصص ممکن است در صفوف “قهرمانان” اما بیمارستان ها به زودی ممکن است ترجیح می دهند به ارائه بخش عمده ای از یک بیمار مراقبت اورژانس از یک نوع متفاوت از مراقبت سلامت کارگر. غیر پزشک مراقبت های بهداشتی کارگران مانند پرستار و دستیار پزشک بازی مهم تیم نقش, اما آنها لازم نیست برای تکمیل سه تا چهار سال اقامت در تخصص طب اورژانس پس از اتمام دانشکده پزشکی.

بنابراین در حالی که من منتظر نتایج من من امیدوار هستم که من داده های نقطه ای (مخلوط با هزاران نفر دیگر نقاط داده ها در این مطالعه که شامل نمونه برداری از بدون علامت در معرض خطر از قرار گرفتن در معرض افراد) منجر به اطلاعاتی که امتیاز ما رو به جلو است. اگر من به نظر می رسد که آنتی بادی من قادر خواهید بود برای آزمایش بار دوم و اگر مثبت اهدای پلاسما به بیماران بدحال در نیویورک است. که راه من قرار داده می شود به کار در برابر COVID حتی زمانی که من در بیمارستان در شیفت. کمک به درمان مردم در حالی که خواب در تخت خود را من? چیزی که پزشکان از خواب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>