این بیماری همه گیر است که ما به سوال ارتباط بین کار و پول. که یک چیز خوب

“پول همیشه می پوشد چهره رئیس.”
—آنتونیو نگری

یک چیز عجیب و غریب اتفاق می افتد در طول COVID-19 بحران و همراه آن سقوط اقتصادی: آشنایی با رابطه بین پول و کار در حال ناپدید شدن هستند. بیشترین راست-تفکر آمریکایی ها بیشتر و یا کمتر مطمئن شوید که پول به نوعی از ارزش ذاتی است که ما دارای زمانی که ما کسب آن از طریق کار. به عنوان John Houseman گفت: در بدنام تبلیغات تلویزیونی ساخته شده در سال 1980 برای سرمایه گذاری شرکت اسمیت بارنی “آنها پول راه قدیمی از مد افتاده: آنها کسب آن است.” این است tautological عجیب.

تبلیغات:

ما فکر می کنم از پول را به عنوان اگر آن را با دوام خوب مانند یک ماشین است. قطعا, شما می توانید خرید یک ماشین با پول پس چرا آنها یکسان است ؟ تنها تفاوت ما تصور است که شما نمی توانید با قرار دادن خودرو در جیب شما. پول معادل و راحتی. اما ما نمی ایستادگی قبل از اینکه ماشین و ما نباید نگاه به پول به عنوان اگر آن را یک چیز یک بانک لجر نشستن بر میز. بلکه ما در داخل جهان پول و کالا.

و چگونه ما به ارمغان آورد داخل ؟ آن استفاده می شود که ما غوطه ور شدن در آمد از طریق هفتگی کمک هزینه برای چمن زنی و یا از طریق روزنامه تحویل. این نباید تعجب شما را به یاد بگیرند که ما teched تا کسانی که روش های قدیمی از مد افتاده. به عنوان نگهبان خبرنگار سالی Weale نوشت: در سال 2018:

پیشرو [لندن] موسسات اصرار دولت شامل مالی آموزش و پرورش در برنامه درسی دوره ابتدايی پس از یک خلبان طرح آن را در بر داشت کمک به افراد جوان یادگیری به تاخیر انداختن ارضاء و لذت بردن از مزایای صرفه جویی در.

بیست و پیشرو در انگلستان پس انداز و سرمایه گذاری شرکت های مجموعه آموزش مالی ابتکار به نام KickStart پول برای آزمون اثربخشی آموزش کودکان دبستانی در مورد مدیریت پول.

“اونا در حالی که آنها جوان!”

تبلیغات:

اما در پاشنه-بر-سر هرج و مرج اقتصادی ملی shutdown چیزی عجیب و غریب اتفاق افتاده—پول چشم. این اعتراف چیزی که تهدید مشروعیت آن چیزی است که یک تلویزیون تجاری نمی تواند کاغذ را بیش از. دولت فدرال به خاک سپرده شد هر مفهوم ارزش به عنوان نتیجه کار (این ایده که خیلی کار تولید خیلی ارزش). این فرض که “پول” مربوط به “کار” دیده می شد برای آنچه در آن بود: گمراه کننده است.

در روز روشن در مقابل خدا و همه وزارت خزانه داری و فدرال رزرو ایجاد پول برای هیچ چیز به عنوان مناسب-نام گروه Dire مصنوعی سنگ. میلیارد, بر میلیارد تریلیون, در حال سقوط از آسمان بیشتر از آن به منظور نگهداری سیستم بانکی سمت راست بالا. اما برخی از متوسط کسری از این پول مستقیم سپرده به بانک شخصی حساب اگر شما به اندازه کافی خوش شانس را به یک. بسیاری از مردم در بیکاری کشف کرد که آنها در حال حاضر ساخت بیشتر پول از آنها تا به حال شده زمانی که آنها در واقع انجام کاری در نه در نظر گرفتن محل خود را بر روی تسمه نقاله در کارخانه بسته بندی گوشت و یا در به اشتراک گذاری فضاهای اقتصاد اطلاعات. آن ساخته شده است ما تعجب فقط آنچه پول است و چگونه پاداش برای کار شدند و در حال حاضر به درک. آن را ساده برای دیدن: این پول سحر و جادو پول از جیبش یک کیمیاگر کلاه. پول بود mysterium این matéria پریمانهفته ماده که چه پایه (نیروی کار) به چیز گرانبها (طلا). اما کجا بود آن اشراف در حال حاضر ؟

این امور به نظر می رسید هر دو خوب و بد. بد چیزی بود حس سرگیجه سحر و جادو پول ایجاد شده است. پول به نظر می رسید unmoored به هر چیز جامد. اگر پول تا به حال هیچ اعتماد و ارزش چیزی است که ما “به دست آورده” از طریق کار, آنچه که درباره پول جمع آوری شده را در بانک ما حساب ؟ می تواند که به رقص کردن جادویی مانند چیزی پاشیده با بدخیم پری گرد و غبار ؟ ما در نگاه اعداد در بانک ما بیانیه و آنها quivered unstably مثل یک خیال مثل ادم خسیس و لئیم بدترین کابوس به او نشان داده شده توسط روح کریسمس در فصل 11. در دیکنز داستان ادم خسیس و لئیم می آموزد که باید سخاوتمندانه با پول خود را اما او نمی یاد بگیرید که چیزهای غیر واقعی است — یک “خالص ظاهر” که مارکس آن را به نام.

تبلیغات:

ممکن است خوب در این وضعیت بود که با ما عادی جهان در حال حاضر ایستاده بر سر آن بحران شد یک فرصت برای تجدید نظر در آنچه که ما یک بار تصور می شود جامد و مقدس. ما پرسید: “اگر سحر و جادو پول می تواند باران را بر ما در این سال, چرا سال دیگر چرا هر سال ؟ شاید چیزی که سوسیالیست به معنای ” حداقل پایه درآمد.'” می تواند پول خود را تغییر رنگ و تبدیل به وسیله ای برای اطمینان جهانی سلامت که در آن افراد به طور کامل در رحمت شرایط در رحمت خود را به کد پستی? می تواند ما را در دلار آمریکا با یک blueback آبی به آسمان ؟

به این دلیل است که بسیاری از اعضای کنگره در برابر چنین مفاهیم به خصوص ایده اساسی جهانی درآمد است به دلیل آنچه که آن را نشان می دهد در مورد پول: آن است که یک کلاهبرداری, شگرد, یک, ruse, اعتماد به نفس, فوت و فن انجام شده توسط مردم که اهمیتی نمی دهند اگر ما زندگی می کنند و یا می میرند. هست. نیست ما در باهم در حال حاضر ؟ شاید ما باید به خیابان با شعارهای “ما چه می خواهیم؟” “سحر و جادو پول!” “هنگامی که ما آن را می خواهید؟” “در حال حاضر!”

تبلیغات:

* * *

دیگر واضح و بدیهی است که عجیب و غریب عینک از COVID-19 همه گیر شد که آن را به صورت کامل نمایش عمومی یک ناپیدا ارتباط بین این بیماری و پول است. برای برخی از دلیل نفوذ ناپذیر آن را احساس به عنوان اگر بیماری و پول دو جنبه از یک چیز تاریک. این چیزی است که از مرگ و آن جنبه های هستند ویروس-مرگ و پول-مرگ. شرکت mingling از این دو است که هیچ راز به کارگرانی که مجبور به انتخاب بین خطر عفونت و پرداخت اجاره. این هیچ راز به خانواده گوادلوپ Olivera یک قصاب در تایسون گوشت گاو-کارخانه بسته بندی در ریچلند واشنگتن. هنگامی که دختر خود را از او پرسید چه اقدامات خاص بودند در محل در کارخانه او پاسخ داد: “هیچ چیز وجود ندارد. آن کسب و کار به عنوان معمول است.” بنابراین او می میرند به دلیل یک ویروس و یا او مرگ به خاطر پول ؟ او یک قهرمان جنگجو به عنوان برگ برنده ادعا ؟ و یا آن را بیشتر شبیه به آنچه John Ruskin دیدم زمانی که او نوشت:, “کار این است که مقدار ما زحمت کشیدن که ما می میرند.”

وجود دارد یک وجودی طرف به پول-مرگ به عنوان زمانی که ما تعجب “با فقدان کار از اعتماد جریان از اعداد به حساب بانکی من واریز خواهد شد من وجود دارد ؟ من نگاه در آینه من, اگر من هنوز هم یک آینه به خود من تماس بگیرید و در صورت وجود خواهد داشت و پر از نگرانی خود موشکافی. نمی توانید خرید هر چیزی نمی تواند اندازه گیری من در رابطه با دیگران نمی خواهد می دانم که من هستم!

تبلیغات:

در پاسخ به این اضطراب بیشتر به ما می گویند “کار است در خون من. این راه ما از زندگی و من به آن افتخار می کنم. آن را فراهم می کند با یک درآمد ثابت به طوری که من می توانید با قرار دادن نان در خانواده من است.” ما اطمینان خودمان را با کلیشه. اما در حال حاضر ما می توانید ببینید که طنز بود زیرا هرگز پنهان: کار/پول است که در خون ما همه حق است, اما از آن است که در خون ما مانند یک “نامرئی دشمن” در مغلوب ساختن پیشی جستن عبارت که به طور منظم به جان ما. پول است “خونریزی ما خشک است.”

پول یک قاتل به مراتب کشنده تر از یک ویروس بیولوژیکی. طاعون رانندگی تغییر آب و هوا در پول است. سود. به دنبال اجاره. “منابع طبیعی استخراج” ما به عنوان دولتمردان drily آن قرار داده است. از طریق واحد فکر دستیابی به سود بشریت می شود چه Reg موریسون به نام یک “طاعون گونه است.” تمام سموم صنعتی منتشر شد در زمین و آب و هوا, همه تلف جنگل ها و تالاب ها تمام پترو-دلار ریخت و به همان چند جیب در حالی که حیوانات از هر نوع پژمرده جایی که آنها ایستاده و سقوط به جایی که آنها ایستاده بود disconsolate. تسلی ناپذیر. غمگین. همه به قتل رسیدند ، به عنوان Albert Camus نوشت: در طاعون, “[این] نظم اجتماعی در اطراف من بود بر اساس حکم اعدام است.”

به گزارش مجله پزشکی لانست, 9 میلیون نفر در اثر آلودگی هوا و آب در سال 2015. و در مارس 4, 2020, مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم پیش بینی کرد که تا 2070 بین 2 و 3.5 میلیارد نفر در سراسر جهان خواهد بود در تلاش برای زندگی در مکان هایی که تا به حال تبدیل شدن به unlivable. در مصاحبه ای در , نگهبان, Michael Pollan نظر:

تبلیغات:

به عنوان وحشتناک به عنوان [تاج] ویروس است, موج گرما در, خشکسالی, آتش سوزی و سیل, رانده شده توسط یک سیاره بیش از حد گرم را کشته اند بسیاری از مردم است. و اگر روند فعلی باقی بماند مرگ و میر را افزایش می دهد نمایی از طریق پایان قرن.

ما مرگ حیوانات می میرند به طوری که پول ممکن است رشد. این یک شوخی مناسب برای مارکس برادران معمول بود و این یکی از “نارگیل” که در سال 1929 (سال سقوط وال استریت):

چیکو: در حال حاضر من می خواهم هر چیزی برای پول است. من می خواهم کشتن کسی برای پول است. من می خواهم کشتن شما برای پول.

[Harpo به نظر می رسد لازم است.]

چیکو: هاهاها. آه هیچ. شما دوست من. من می خواهم شما را بکشند ،

یکی از ماندگارترین تصاویر به بیرون آمدن از این بیماری همه گیر بود, بی رحم منظره فوق العاده-قایق بادبانی شناور دریایی به عنوان دور که ممکن است از ما “توده ها نشسته.” این نباید تعجب: غنی باید همیشه خود جدا شده است. آنها همیشه تمرین های اجتماعی-فاصله. به طوری که آنها کاملا مطمئن است که بقیه از ما در واقع وجود داشته باشد. آنها به ما دیده می شود در تلویزیون خوانده شده در مورد مشکلات ما در روزنامه ها اما آنها هرگز در میان ما. ما یک شایعه به آنها چیزی است که آنها “در مورد شنیده.” ما کاملا واقعی نیست و قطعا نه به عنوان واقعی مردم در کنار قایق بادبانی ،

ثروتمند در میان ما سعی می کنید برای محافظت از خود در برابر بیماری نه با احتکار کاغذ توالت یا یخ خشک پد تایلندی; آنها محافظت از خود با جمع اوری پول است. آنها صرفه جویی در پول به منظور محافظت از خود را از پول است. آنها جمع آوری پول خود را به امید گرمی, اما آن را تنها فراهم می کند همانطور که ما می گویند سرد راحتی. آنها ذخیره کردن پول با هیچ ایده چقدر است به اندازه کافی. آنها می خواهند به احساس امن, اما در چه نقطه است که اتفاق می افتد ؟

اما آن را فقط به “آنها” از آنجا که هر کس مجبور است به فکر می کنم در این اضطراب راه. به شما می گویند “من به برخی از پول را نجات داد, بنابراین من خوب است. من فکر می کنم آن را به اندازه کافی. آیا این کافی است؟” بهتر است گوشی خود را سرمایه گذاری و برنامه ریز و پیدا کردن.

تبلیغات:

یا بیایید می گویند شما شرکت و یا سالیانه خود را با MetLife, آیا ارسال پول به شما به طور منظم — و اقتصاد در مسیر بازگشت مسائل است ساخته شده از نفت است که معاملات بیش از 100 دلار در هر بشکه آن را در حالت عادیتا زمانی که آن را می شود بسیار داغ یکی منهتن یکشنبه که همه MetLife رایانه ذوب به خیابان. و در حال حاضر شما می دانید که بازی آن را امن سرمایه گذاری است که کمی اندوخته در این فرصت طلایی که برای سی و چهل و پنجاه سال بود که این straightest جاده ای به جهنم. اقتصاد شما خیلی نگران این است که خوب در حال حاضر به جز که آن را کشتن شما است.

در دهه های آینده بسیاری از میلیون ها و شاید میلیاردها نفر از مردم خواهد شد در حال اجرا از بعد از طاعون و یا در حال اجرا از یک “کشور مبدا” با متوسط درجه حرارت در تابستان از 115 درجه و تا. (در اواخر ماه آوریل از سال 2020 لاس وگاس و محفل ققنوس ثبت نام پنج روز متوالی از رکورد گرمای 100-115 درجه است. این همراه بود با رکورد پایین در بالا 70s. در ماه آوریل است.) این چیزی است که در آینده وجود خواهد داشت جمعیت مرگ آف برای هر گونه وجود خواهد داشت و انقراض برای اکثر اگر نه همه آنها. کالبد شکافی گزارش دولت laconically “مرگ با توجه به عوارض زیست محیطی قرار گرفتن در معرض حرارت.”

اما ما واقعا primal fear است که “آنها ممکن است آن را به دور از من.” آنها ؟ کج بانکداران و سیاستمداران عمیق دولت و یا “gubmint”? یا شاید آن را به همسایگان خود که آن را دور با مجموعه گسترده ای از اسلحه است که آنها بوده ام احتکار به جای پول دانستن که قانون AK است در پایان قابل اعتماد تر قانون. این aesop’s ملخ تبدیل رمبو, گاییدن در مورچه درب با ته تفنگ حمله. مارکس به نام چنین ملخ را “خطرناک class”:

اجتماعی سفیدی که منفعلانه فاسد جرم پرتاب کردن توسط بالاترین لایه هایی از جامعه ممکن است در اینجا و آنجا بود جاروب به جنبش توسط یک انقلاب پرولتری آن شرایط زندگی حال آماده سازی آن به مراتب بیشتر برای بخشی از رشوه ابزار ارتجاعی فتنه است.

بنابراین ما خود را مغلوب ساختن پیشی جستن-محبت MAGA-کلاه-پوشیدن حلقه-thumping چهره-ماسک-نفرت و تفنگ-crazy هموطنان.

تبلیغات:

* * *

از طریق تمام این پول بی حرکت باقی می ماند. مانند Ozymandias پول هنوز هم می گوید: “submit” حتی اگر سر آن است نورد در اطراف بر روی زمین است. آن را نمی تواند هر چیزی می گویند دیگر به دلیل آن ترس است. ترس از آنچه اتفاق می افتد اگر ما ارسال نشده است. ترس از آنچه اتفاق می افتد زمانی که ما حاضر آن کار رژیم و شروع به خود-سازماندهی و توسعه خود به منظور ایجاد خود ما رضایت—فقط به عنوان ما در حال انجام در حال حاضر در بسیاری از راه. ما شروع به اصلاح آنچه که مارکس به نام ما “غنی فردیت” در یک راه جدید از طریق محلی و منطقه ای استقلال.

برای مثال همه گیر انجام داده است و ما به نفع تحریک رشد “کمک های متقابل” سازمان است که رشد از طریق محلی بالا بردن صندوق به منظور دیدار به طور کامل نیازهای محلی. (The Black Panthers را “بقا برنامه”—از جمله یک صبحانه رایگان برای کودکان برنامه و خدمات بهداشتی—در میان اولین آزمایش در رادیکال localism است که localism خارج از پول است.) علاوه بر این وجود دارد مواد غذایی co-ops در سراسر کشور فروش محصولات محلی و بسیاری از CSA (جامعه حمایت کشاورزی) گروه ارائه جعبه های تازه تولید را به کشورهای همسایه. CSAs در حال “ساخت یک دنیای جدید در پوسته های قدیمی” را به عنوان Wobblies گفت. درست است که اسلحه فروش “از طریق سقف” در حال حاضر اما تا فروش مرغ coops.

در بقای ما بستگی به شکوفایی محلی استقلال متمرد اما روشنفکر جوامع گسترش ظرفیت های خود را در پیشرو, مناطق, همه با این امید که بیشتر و بیشتر مکان ها در سراسر کشور و در سراسر جهان را ببینید این جوامع و مانند آنچه آنها را ببینید. مشغول به کار در این راه ما خواهد بود با تصویب آنچه کارل Boggs به نام “prefigurative” سیاست: ایجاد در حال حاضر “اشکال روابط اجتماعی تصمیم گیری, فرهنگ و تجربه انسانی است که هدف نهایی.” اشغال وال استریت بود prefigurative و بنابراین سیاتل کوتاه ریز ریز کردن/CHAZ, پایتخت تپه منطقه خودمختار بودند و تئاتر را به صورت جدی معرفی به استقلال. CHAZ ساکنان کاشته شده در باغ سبزی. آیا آنها تصور کنید که آنها می خواهم به ماندن طولانی به اندازه کافی برای برداشت? اما هدف این نبود. این یک تظاهرات باغ.

تبلیغات:

بنابراین ما نباید صرفا سرپا ایستادن کردن با ما احتکار مواد غذایی و پول به این امید که ما می توانیم آن را صبر کنید تا زمانی که اقتصاد “به حالت عادی برمی گرداند.” عادی ما همواره straightest مسیر به جهنم. پول در وال استریت است که شرط بندی بزرگ که طبیعی است در این راه اما بیایید ببینیم که اگر ما می تواند ارائه یک جایگزین شروط. بیشتر حالت عادی اگر آن را تنها به معنی مرگ است. اجازه دهید ما جایگزین شود چه بودایی دارما معلم Thanissara خواستار “Samadhi جمعی.” این یک ساده روشنگری در محل روابط متقابل و سخاوت. به دلیل آزاد بودن است نه تنها در مورد فردی رهایی از درد و رنج است; آن هم در مورد زندگی پر رونق است. Samadhi همبستگی است.

به عنوان جاز Arkestra رهبر خورشید Ra گفت: “در بهشت جایی است که شما هنگامی که شما در حال خوب راست که در آن شما هستند.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>