این queering دوستی: تجدید نظر در روابط افلاطونی هدایت LGBTQ مدل

وجود دارد یک خط برای عبور به سمت بیشتر صمیمیت و وابستگی متقابل که ما را کنار گذاشته مدرن کنوانسیون دوستی و در یکی دیگر از کسب و کار. در طرف دیگر است نه یک جایگزین و یا حتی فقط یک تعداد انگشت شماری از گزینه های. وجود دارد تمام طیف ممکن است روابط است. من می تواند در هر یک از دوستی به عنوان منحصر به فرد جفت با خود فرهنگ استاندارد عامل هنجارهای رفتاری و ارتباطی رویکرد انتظارات و تعهدات. فرهنگ دوستی چیزی است که ما می توانیم اگر ما این فرصت را به بحث در مورد آنچه که ما می خواهم آن را به. که بی نهایت امکان آزادی.

فضا در طرف دیگر از این خط ممکن است غیر متعارف برای cisgender علاقمند به جنس مخالف, مردم, اما در میان بسیاری از عجیب و غریب دوستان و خانواده می بینم مختلف هنجار است که امتیاز من رو به جلو است. عجیب و غریب مردم به مدت طولانی بیان و تمرین طیف گسترده ای از روابط از cishet مردم است.

تبلیغات:

ایده افلاطونی دوست پسر/دوست دختر/همکاران و “بوستون ازدواج” (19th-century عبارت توصیف دو زن که یک زندگی مشترک و با هم زندگی می کردند بدون حمایت یک مرد) بوده است در اطراف در حالی که برای. در روز گاهی اوقات این روابط در واقع روابط جنسی بین مردمی که نمی شود به دلیل آن را غیر قانونی و اجتماعی غیر قابل قبول و خطرناک است. اما گاهی اوقات آنها صمیمی nonsexual دوستی.

مدرن تر چتر مدت برای این روابط است queerplatonic. کلمه ابداع شد تعریف شده و تعریف شده توسط فاقد خاصیت جنسی و aromantic مردم برای توصیف یک رابطه است که عاشقانه نیست اما از لحاظ عاطفی نزدیک تر از آنچه که ما به طور کلی فکر می کنم به عنوان دوستی. این “عجیب و غریب” بخشی است که در مورد تمایلات جنسی, اما در مورد queering از ایده های ما در مورد آنچه در روابط مانند نگاه. به عنوان نویسنده و فعال شون فی قرار می دهد آن را “عجیب و غریب است که در مورد از بین بردن برچسب و جایگزین کردن آنها را با یک سوال. آن است که از یک طرف چشم و چالش بازگشت به جریان اصلی جامعه و سیاست است. می گوید: “من نمی دانم که این پاسخ اما چرا شما با پرسیدن این سوال؟'” Queering روابط است رد محدودیت کنوانسیون اما آن را نیز liberatory حقیقت-پیدا کردن. این اجازه می دهد تا ما را به نگاه, در یک رابطه (و بسیاری از چیزهای دیگر) محروم برآمد و بپرسید این واقعا چیست ؟ چه اجزای ؟ آنچه اتفاق می افتد در داخل آن ؟ هر کسی در هر گرایش جنسی و جنسیت و یا روابط دیگر وضعیت را می توان در یک queerplatonic ارتباط است.

بیشتر زبان ها و نمونه هایی که بیان یک راه به در ارتباط با دیگران در خارج از متعارف درک است تصدیق چون من و می خواهید بیشتر روابط مانند آن. حتی اگر من نمی aromantic یا فاقد خاصیت جنسی, راه مردم با کسانی که در حال جعل هویت به طور کامل که آنها را برای بقیه از ما بیش از حد. مردم زندگی می کنند به هویت است که پذیرفته شده و یا حتی به رسمیت شناخته شده توسط جامعه. اصرار خود بر خود-تعریف و ایجاد فضا برای همه ما برای خود تعیین هویت ما.

تبلیغات:

اجازه دهید من بسیار واضح و روشن در مورد چند چیز در حال حاضر ، وجود دارد مقدار زیادی از نوشتن در مورد queerness, queering و queer theory. من خوانده و شنیده شده است و تحصیلات توسط عزیزان در برخی از آن. اما من یک متخصص در queerness. اگر شما یا من از شما دعوت به پیوستن به من در تمام عمر نقش دانش آموز. در نوشتن در این مورد من بسیار می خواهم به ماندن در خط. به عنوان یک cishet فرد لین که در درجه اول مورد بازجویی هوموفوبیا heterosexism رابطه سلسله مراتب و باینری norming جنسیت و تمایلات جنسی و هویت به انجام بخشی از من پیاده سازی سیستم های که با رعایت همه که از جمله راه هایی که من شخصا آنها را حمایت. اما آن را فقط در مورد افزایش عدم وجود ظلم و ستم. آن را نیز در مورد تمرین چیز دیگری در خود جای داده است. آن را در مورد افزایش آزادی است.

اما! این است که در مورد اختصاص و یا gentrifying queerness. من اصلا به قرار دادن یک رنگین کمان در اطراف روابط من در حالی که نگه داشتن محکم به مزایای cishet فرد و نشان نمی دهد تا به صورت عجیب و غریب مردم است. مستقیم و/یا cisgender مردمی نمی توانید به افرادی که بیشترین سود را از کار عجیب و غریب مردم را به خود را بیشتر رایگان. من مسئولیت را به گوش دادن, برای مراقبت, برای دفاع از, برای محافظت از. من اغلب آن را انجام می دهند زیرا من می دانم که آن را درست انجام دهید و آن را هم راستا با ارزش ها و باورها. اما بیشتر و بیشتر من آن را انجام می دهند چرا که من به وضوح ببینید که آزادی من به عجیب و غریب مردم آزادی.

من در تلاش برای خارج از گام های باریک لیست از امکاناتی که به ما داده شده است. بخشی از این به این معنی له روابط سلسله مراتب است که می گوید یک تک همسری عاشقانه/رابطه جنسی بی نهایت مهم تر از سایر روابط در زندگی ما است. برای من این معنا نیست که کاهش ازدواج من اما بالا بردن روابط دیگر.

تبلیغات:

این یک چیز به احساس می کنید که چیزی دیگری است که واقعا ممکن است. در جامعه ما ایجاد سیستم های بسیار واقعی محدودیت برای افرادی که پول محدود و یا زنان عجیب و غریب و یا دارای معلولیت ، اما ما همچنین قرار دادن محدودیت در خودمان زندگی می کنیم و داخل آنها را ما به آنها را نگه دارید به امید وعده ما فکر می کنیم “طبیعی” دارد.

* * *

تبلیغات:

“من فکر می کنم خانواده من به عنوان عجیب و غریب خانواده حتی زمانی که آن را پر از مستقیم مردم است. این یک رویکرد غیر متعارف برای خانواده” گابی که عجیب و غریب است transgender و genderqueer گفت: من تأمل در این ایده که “queering” است که در مورد برخلاف کنوانسیون—نه فقط به خاطر خود, اما به دلیل آن چیزی است که در واقع کار می کند. آنها به من گفت: “من عاشق سرپیچی از سپر برچسب ‘نمی شده و غریب به عنوان در شما است.'”

Gabi است “مخلوط نژاد, سفید,-ارائه, مکزیکی آمریکایی و (حداقل) نسل پنجم کالیفرنیا” در هر دو طرف از خانواده بیولوژیکی خود را. خود را اولین خاطرات هستند که در جمع های خانوادگی نگاه کردن به اطراف اتاق فکر “این نیست من مردم. من نمی اینجا, اما من نیاز به آن صبر کنید و سپس مردم من خواهد آمد و به من.” این احساس خارج از محل و نه متعلق مرکب با داشتن یک حس از چه چیزی بهتر است مانند نگاه. اما آنها باید یک ایده از آنچه در آن می خواهم به در خانه مردم می شود دوست داشت و آنها را دوست دارم و آنها موفق به ایجاد که برای خود.

زمانی که گابی بود در مدرسه پدر و مادر خود را بهترین دوست بود به نام گوئن. “او شگفت انگیز بود. او این supercrotchety بالا, fem, مدرسه قدیمی, لزبین. او در یک فروشگاه صرفه جویی پانسمان فرد بود و یک سگ و سوار یک جیپ و زنجیره ای-دودی و او تا به حال بدون فیلتر.” گابی پدر و مادر واقعا نمی هر گونه دیگر دوستان تا گوئن دوستان شد دوستان خود و با گسترش گابی را خاله عمه ها و عموزاده.

تبلیغات:

زمانی که گابی شد و در اوایل دهه بیست سالگی خود گوئن شد مبتلا به سرطان ترمینال. (“دکتر گفت:” من فکر می کنم شما کردم سه تا شش ماه “و او راست در پشت دکتر و گفت:” من فکر نمی کنم آن را که طولانی است.’ او در بیست و سه روز بعد.”) مردم آمدند تا او را ببیند به او عشق و می گویند خوب خداحافظی. یکی از این افراد بود و یک دختر به نام دبورا. “او فقط جالبترین لعنتی شخص من تا کنون ملاقات کرد. او به نوعی مرا به یاد جورج کارلین در تحویل همه چیز را به او گفت. او یک هنرمند—نقاش—در نیویورک زندگی می کنند.” پس از گوئن یادبود گابی و دبورا باقی ماند و گاهی به یکدیگر ارسال طرح ها در ایمیل. آنها می خواهم به بازدید از هر یک از دیگر زمانی که گابی در نیویورک یا دبورا بود در منطقه خلیج که در آن گابی زندگی می کند.

در یک دیدار دبورا شد رفتار عجیب و غریب مانند او می خواستم چیزی بگویم اما کاملا آماده و یا نمی دانید که چگونه. گابی ترس بود که او در حال مرگ بود. پس از دبورا چپ گابی کردم یک ایمیل از او: “با عرض پوزش آن را عجیب و غریب آنچه که من در تلاش بود به درخواست, اما من می تواند شما را به من وکالت ؟ می تواند به بحث ما در مورد پیشرفته بهداشت و درمان-مراقبت از دستورات?” دبورا دوستان دیگر بودند یا سن او مسن تر و یا “مرده” و او نمی خواست او و مستغلات رفتن به خانواده های بیولوژیکی چرا که او به آنها نزدیک است. گابی البته گفت: بله.

در بازتاب خود را در روابط گابی گفت: “من حتی نمی دانم چه مسیر هندسه چیزی شبیه به آن است. من پدر و مادر بهترین دوست, دوست, زمانی که من در مدرسه که من به فکر می کنم به عنوان مادر تعمیدی من حتی اگر او نبود, دوست دختر او از دهه 70 و سپس دوستان یکی از من بد خو پاتوق و آبجو رفقا و در حال حاضر ما مثل خانواده. آن را می سازد هیچ حس, اما من آن را دوست دارم.”

تبلیغات:

* * *

شاید بخشی از چالش ما در تفکر expansively در مورد دوستی ما این است که ما محدود کلمه دوست. مانند جامعه, کلمه, دوست, دوست آمده است به طوری گسترده ای به عنوان به از دست داده اند معنی. ما می توانیم هزاران نفر از “دوستان” در رسانه های اجتماعی از جمله مردم ما هرگز ملاقات کرد و از هیچ تلاشی برای دانستن است. دوستان می توانید توصیف یک کار آشنایی که زندگی شخصی شما می دانید چیزی در حدود یا نزدیک و صمیمی با آنها به اشتراک میگذارید تاریخچه و خود را realest خود. زیبا وجود دارد کلمات در زبان های غیر از زبان انگلیسی است که در برخی از غنا و تنوع دوستی مانند اسکاتلندی عبارت anamcara که به معنای واقعی کلمه ترجمه به عنوان “روح دوست”; و یا به آرامی havruta که به معنی “دوست” و بسته به نام تجاری خود را از یهودیت می تواند به معنای یک فرد با آنها شما را به مطالعه تورات و یا کسی که با آنها شما درگیر در خود آموزش و پرورش; یا ژاپنی نکما که می تواند به معنای “دوستان” و یا “مردم که شما می توانید اعتماد در همه چیز است.” و سپس وجود دارد سیاه و سفید آمریکا عمل از اعمال فاميلی کلمات به دوستانی که دوست دارند در خانواده مثل خاله یا برادر. دانستن که وجود دارد عبارت دیگر پشتیبانی از توانایی من برای دیدن امکانات که قبلا پنهان به من حتی اگر من هرگز از آنها استفاده کنید.

در حالی که بخشی از آنچه که من در حال کار به سمت مسطح است رابطه سلسله مراتب من نیز روشن است که من دوستی بخشی از آنچه را من ازدواج کند. من طیف وسیعی از عشق, تاکید, توجه, الهام بخش, چشم انداز و تعامل نیست که وابسته به شوهر یا دولت از روابط ما. شوهر من به عنوان فوق العاده به عنوان او است ندارد به من ارائه دهد وقتی که می آید به برخی از چیزهایی که برای من مهم مانند روایت تغییر استراتژی و یا سیاه و سفید فمینیستی آزادی (و من لازم نیست به او ارائه دهد که به می آید به ایجاد موسیقی یا فیزیک ذرات). وقتی که من عصبانی در او دوستان من به من اجازه می دهد به دریچه بلکه حرکت من به سمت همدلی و آشتی. و وجود یک شادی عمیق و درستی با این جهان که من از نشستن در حضور نزدیک ترین دوست دختر, عاشق, یکی, خنده, خوردن, نوشیدن, و unapologetically خودمان چیزی است که هیچ مردی تا به حال خواهد شد را به من بدهد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>