رادیکال مفاهیم اخلاقی شانس در زندگی انسان

در ماه جولای 2018 (هنگامی که ما برای اولین بار منتشر شد این قطعه) وجود دارد جزئی داد و بیداد که Kardashian, قلمه, Kylie Jenner, که همه از 22 به نظر می رسد بر روی جلد مجله فوربس 60 ثروتمندترین خود ساخته زنان مسئله است. به عنوان بسیاری از مردم با اشاره Jenner موفقیت غیر ممکن شده است اگر او تا به حال متولد شده سفید و سالم و ثروتمند و مشهور است. او ساخته شده موفق شرکت آرایشی و بهداشتی — در حال حاضر به ارزش 900 میلیون دلار با توجه به فوربس — نه فقط با کار سخت اما در یک بنیاد قوی موفق باشید.

در حدود همان زمان دیگری وجود دارد جزئی داد و بیداد که Refinery29 منتشر شده “یک هفته در شهر نیویورک در $25/ساعت” دفتر خاطرات آنلاین توسط کسی که اجاره و صورتحساب پرداخت می شود برای پدر و مادرش. معلوم می شود 25 دلار در ساعت می رود خیلی بیشتر اگر شما هیچ هزینه!

این قسمت نشان می دهد آنچه که به نظر می رسد یکی از تم پایدار از ما سن: اجتماعی غالب گروه دریافت کنندگان بی شمار ناخواسته مزایای عمدا امتناع از اذعان آنها با وجود تلاش های مداوم از گروه های اجتماعی محروم. این است که یک تم جدید و البته آن واکس و دیگر کم با شرایط — اما پس از چند دهه افزایش در نابرابری آن آمده است خروشان به جلو.

البته اجتماعی غالب گروه باید هر انگیزه ای برای نادیده گرفتن شانس. و آنها را در بر داشت یک شخص مقدس حامی شخص رئیس جمهور در مغلوب ساختن پیشی جستن که یک بار ادعا کرد “پدرم به من داد بسیار کوچک وام در سال 1975 و من ساخته شده آن را به یک شرکت است که ارزش بسیاری از میلیاردها دلار است.”

نه طرف که ادعا می کنند درست است. اما در این عنوان بسیار دیگری مغلوب ساختن پیشی جستن brazenness به عنوان پوشش یک سیگنال است که آن را هنوز هم خوب به چسبیدن به این اسطوره است.

این اخیر مجادلات به من یادآوری از سر و صدا در اطراف یک کتاب که چند سال پیش: موفقیت و شانس: بخت خوب و اسطوره شایسته سالاری, توسط اقتصاددان رابرت فرانک. (Vox را Sean Illing مصاحبه فرانک در سال 2016.) این استدلال که شانس نقش زیادی در هر انسانی موفقیت و شکست است که باید به یک و نه پیش پا افتاده و uncontroversial نقطه, اما واکنش بسیاری از مفسران شد gobsmacked خشم. در فاکس کسب و کار, استوارت Varney پراکنده در فرانک: “آیا شما می دانید که چگونه است که توهین شد که من به عنوان خوانده شده؟”

آن را دشوار است برای دیدن چرا بسیاری از مردم را به جرم در هنگام یادآوری از شانس خود را به خصوص کسانی که دریافت کرده اند بیشتر است. اجازه می دهد برای شانس می تواند دندانه ما خود مفهوم. آن می تواند به کاهش احساس ما از کنترل است. آن باز می شود تا همه نوع از سوالات ناراحت کننده در مورد تعهدات خود به دیگر کمتر خوش شانس مردم است.

با اینحال این یک نبرد است که نمی توان کنار. می تواند وجود دارد هیچ آتش بس. به صورت جداگانه از آمدن به شرایط با شانس سکولار معادل مذهبی بیداری اولین گام در ساخت هر منسجم جهانی و اخلاقی چشم انداز. اجتماعی با اذعان به نقش شانس میسازد بنیاد اخلاقی انسانی و اقتصادی مسکن و carceral سیاست.

ساختمان دلسوز جامعه به معنی یادآوری به خودمان شانس و قدردانی و تعهدات آن مستلزم اجتناب ناپذیر در برابر مقاومت است.

بنابراین در اینجا یک یادآوری است.

چقدر اخلاقی اعتباری هستند که ما با توجه به جایی که ما تا پایان در زندگی و برای که ما به پایان رسید تا ؟ برعکس چقدر مسئولیت و یا سرزنش آیا ما سزاوار است ؟ من فقط به این معنی نیست Kylie Jenner یا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن — همه ما است. هر کسی.

چگونه شما پاسخ به این پرسش نشان می دهد یک معامله بزرگ در مورد خود و اخلاقی. به تقریب اول بیشتر اعتبار/مسئولیت شما اعتقاد ما با توجه بیشتر به شما خواهد شد تمایل به قبول پیش فرض (اغلب بی رحمانه و نابرابر) اجتماعی و اقتصادی نتایج. مردم اساسا آنچه را که آنها سزاوار.

کمتر اعتبار/مسئولیت شما اعتقاد ما با توجه بیشتر شما باور ما مدار شکل هستند توسط نیروهای خارج از کنترل ما (و محض شانس) بیشتر دلسوز شما خواهد بود به سمت شکست و بیشتر به شما خواهد شد انتظار برگشت از شانس. زمانی که شانس به رسمیت شناخته شدن آن در اثر خشن می شود پایه های اخلاقی پروژه.

درک نقش شانس آغاز می شود با گذشته های قدیمی “طبیعت در مقابل تربیت” بحث است که همیشه گرفتار در مکان های نه چندان از آنجا که از علم است اما به دلیل عمیق تر پرسش های وجودی درگیر است.

“طبیعت” آمده است برای خدمت به تقریبا به عنوان کد برای مسائل گیر هستیم با ما بدن ما ژن — یک پیکان سرنوشت در حال حاضر اخراج, با یک مسیر از پیش تعیین شده. و “پرورش” تبدیل شده مختصر برای ما ظرفیت برای تغییر توانایی ما به شکل توسط شرایط دیگر مردم و خودمان به تکان دادن و حرکت در این مسیر و یا حتی فرار از آن. این مختصر برای ما طیف وسیعی از کنترل ما سرنوشت.

اما این همیشه به من زده به عنوان یک غلط راه به آن نگاه کنید.

البته درست است که شما هیچ چاره ای وقتی که می آید به خود را ژن موهای خود را رنگ اولیه خود را شکل بدن و ظاهر خود را از آسیب پذیری در برابر بیماری های خاص. شما با آنچه که طبیعت به شما می دهد و آن را توزیع نمی کند آن نعمت را به حد متعارف بدهد و یا با توجه به شایستگی.

اما شما نیز باید چاره ای وقتی که می آید به قریب به اتفاق عمده ای از پرورش که مهم است.

کریستینا Animashaun/Vox

رشد کودک و روانشناسان به ما می گویند که عمیق و پایدار شکل گیری مسیرهای عصبی اتفاق می افتد در اولین ساعت روز و ماه و سال از زندگی است. پایه گرايش تشکیل شده است که می تواند یک عمر گذشته. این که آیا شما در حال برگزار شد, صحبت برای, تغذیه, ساخته شده به احساس امنیت و مراقبت — شما هیچ چاره ای در هر یک از آن بیشتر یا کمتر اشکال عاطفی خود را اسکلت. آن را تعیین و حساس شما را به خطر چگونه باز شما به تجربه جدید ظرفیت خود را به ورزش و همدلی است.

کودکان نیست مسئول چگونه آنها خود را صرف سال های شکل گیری و زدن دائمی آن باعث می شود بر آنها. اما آنها در گیر شدن با آن است.

صحبت از نظر قانونی در اینجا در ایالات متحده ما را در نظر نمی مردم خودمختار اخلاقی عوامل مسئول گیری های خود را تا زمانی که آنها 18. بدیهی است که فرهنگ های مختلف در سنین مختلف و استفاده از نشانگر برای بزرگسالی (اخلاقی agenthood) اما همه فرهنگ ها علامت گذار. در برخی از نقطه یک کودک غریزی موجود به طور کامل مسئول برای تصمیم گیری های خود را تبدیل به یک فرد بزرگسال قادر به استفاده از بالاتر عملکردهای شناختی به شکل متوسط و رفتار خود را با توجه به استانداردهای مشترک و باید پاسخگو باشند اگر آنها نمی.

برای اهداف این بحث مهم نیست چقدر که شما رسم خط بین کودک و بزرگسال. آنچه مهم است این است که آن را می گیرد و پس از بخش عمده ای از خلق و خو و شخصیت و شرایط اجتماعی و اقتصادی در محل هستند.

پس در اینجا شما هستند. شما به نوبه خود 18. شما دیگر یک کودک; شما یک فرد بزرگسال اخلاقی عامل مسئول که شما و آنچه شما انجام دهد.

در آن زمان خود ارث است عظیم. شما نه تنها اعطا شده است یک آرایش ژنتیکی یک قومیت و ظاهر با حوادث طبیعت و نسب. شما نیز تا به حال خود نهفته ژنتیکی صفات “فعال” در یک راه بسیار خاص از طریق خاص تربیت در یک محیط خاص با یک مجموعه خاص از تجربه است.

اساسی خود را روانی و عاطفی سیم کشی در محل شما برخی از غرایز predilections ترس و هوس. شما باید یک مقدار مشخصی از پول خاصی ارتباطات اجتماعی و فرصت های خاص خانواده اصل و نسب. شما تا به حال یک مقدار مشخصی و کیفیت آموزش و پرورش است. شما یک نوع خاصی از فرد است.

شما مسئول برای هر یک از چیزهای که شما نیست و در عین حال قادر به مسئول بودن. شما فقط یک بچه (و یا حتی بدتر, نوجوان). شما نمی انتخاب ژن های خود را و یا تجارب خود را. هر دو طبیعت و وسیع عمده ای از پرورش که مهم برای شما اتفاق افتاده است.

و در عین حال هنگامی که شما به نوبه خود 18 این همه مال شما — کل میراث زگیل و تمام. در زمانی که شما در حال مستقل مسئول اخلاقی, عامل, شما باید به طور موثر از کار اخراج شده از یک توپ در یک مسیر خاص. شما از خواب بیدار اخلاقی صحبت midflight.

Human cannonball
همه ما برسه.
خاویر Zarracina/Vox

چگونه قادر هستند که ما از تغییر مدار? چقدر می توانیم تغییر کنیم ؟

در اینجا تمایز مشهور ساخته شده توسط روانشناس Daniel Kahneman در منی تفکر سریع و آهسته مفید است. Kahneman استدلال می کند که انسان دارای دو حالت فکر: “یک سیستم” است که سریع غریزی و اتوماتیک و اغلب ناخودآگاه و سیستم “دو” است که آهسته تر مشورتی و احساسی “کولر” (به طور کلی ترسیم به قشر).

سیستم ما یک واکنش تا حد زیادی متصلند در زمان ما تبدیل شدن به بزرگسالان است. اما آنچه در مورد سیستم ؟

ما به نظر می رسد به برخی از کنترل بیش از آن. ما می توانیم با استفاده از آن تا حدی به شکل کانال و یا حتی تغییر سیستم ما یک واکنش بیش از زمان خودمان را تغییر دهیم.

هر کس حق دارد آشنا با آن مبارزه; در واقع نبرد بین سیستم های یک و دو گرایش به مرکزی درام در بسیاری از زندگی انسان است. هنگامی که ما گام به عقب و منعکس ما می دانیم که ما نیاز به ورزش بیشتر و مصرف کمتر به بیشتر سخاوتمندانه و کمتر بد خلق برای مدیریت زمان بهتر و پربارتر. سیستم دو به رسمیت می شناسد کسانی که به عنوان حق تصمیم گیری آنها را حس; اعداد کار کردن.

اما پس از آن لحظه ای می آید و ما در حال نشستن بر روی نیمکت و سیستم یک احساس به شدت آن نیست می خواهید برای قرار دادن در کفش های در حال اجرا. آن را می خواهد چرب takeout مواد غذایی است. آن را می خواهد به ضربه محکم و ناگهانی در تحویل مرد برای دیر. است که در آن سیستم دو هنگامی که آن را مورد نیاز است ؟ آن را نشان می دهد تا بعد از پشیمانی و خود اتهام. با تشکر بسیار سیستم دو.

برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر است حداقل به برخی از درجه آگاهانه تصمیم بگیرید که چه نوع از شخص یکی می خواهد به چه نوع از زندگی یکی می خواهد به رهبری و به اجرای آن فرا-تصمیم گیری از طریق روز به روز کوچکتر تصمیم گیری. آنها می گویند شما همان چیزی است که شما را بارها و بارها; انتخاب های ما تبدیل به عادت و عادت تبدیل می شود شخصیت. بنابراین تشکیل یک شخصیت خوب تبدیل شدن به یک فرد خوب است به این معنی بارها و بارها انتخاب کار درست را انجام دهید تا به آن عادت می شود.

به این بیشتر بتن به عنوان مثال: به هر دلیل من نفرت در انتظار مردم است. من به سختی می تواند ایستادن به راه رفتن پشت سر مردم در پیاده رو. رانندگی پشت مردم برگ من در ثابت سطح پایین خروشد خشم. تماشای مردم جلوتر از من در خط در فروشگاه سرهم بندی کردن از طریق آهسته خود را معاملات باعث می شود من می خواهم به پنجه چشم من.

زمانی که من با استفاده از سیستم دو تفکر من درک می کنم که این واکنش غریزی از این معدن هر دو غیر منطقی و بی رحم — غیر منطقی چرا که همه ما همیشه در حال انتظار برای یک دیگر و هیچ راهی برای جلوگیری از آن; بی رحم چون من انتظار نشاط از دیگران است که من همیشه نمایش خودم. من دیگران را به صبر کنید فقط به همان اندازه و یا بیشتر از هر کسی, اما من کاملا نمی توانید صبر کنید برای دیگران.

به عبارت ساده تر من تمایل به از یک نوع سبک خاص که راه. و من نمی خواهم به! این باعث می شود مردم دیگر زمان. این باعث می شود من بدبخت. آن را در خدمت هیچ هدف.

من اساسا.
کریستینا Animashaun/Vox

تنها راه برای تغییر این است که به استفاده از سیستم دو تفکر به نادیده گرفتن سیستم یک به دخالت خود در خشم دوباره و دوباره تا زمانی متفاوت و بهتر واکنش همیشگی شود و من تبدیل به یک مفهوم تحت اللفظی های مختلف فرد بهتر است. (که پروژه آه مداوم.)

همان درست است برای پدر و مادر خوب بودن صرفه جویی در پول بیشتر و یا هر گونه دیگر در دراز مدت هدف زندگی است که اغلب شامل مهم ما غرایز خود — که بسیاری از آنها به شدت واره.

آیا مردم سزاوار اخلاقی اعتباری برای آنچه انجام می دهند با سیستم خود را-دو تفکر ؟ شاید که مکانیزمی که از طریق آن شایسته سالاری کار می کند که از طریق آن مردم واقعا نمی توانید آنچه را که آنها سزاوار است ؟

دو دلیل وجود دارد که چرا سیستم-دو فکر می کنید ما از این شانس دام: هر دو ظرفیت و نیاز به سیستم-دو تفکر در حال inequitably توزیع شده است.

اول ظرفیت.

با استفاده از سیستم دو برای تنظیم سیستم یکی است دشوار است. ورزش از نوع خود-نظم و انضباط لازم برای سیستم نادیده گرفتن یک واکنش با مشورتی سیستم دو انتخاب است effortful. این تخلیه انرژی است. (دیدن برایان رزنیک جذاب بحث معروف “باد صبا تست” برای اطلاعات بیشتر در این.)

انجام آن نیاز به برخی شرایط: مدرک از خود اختیار داشتن یک درجه آزادی بیشتر از پایه نیازهای فیزیکی مانند غذا و سرپناه برخی از آموزش و عادت. حتی با کسانی که مزایای استفاده از آن دشوار است. انگار کل زندگی “هک” نوع اختصاص داده شده به ترفندها و تکنیک های که سیستم دو تفکر می توانید به مقابله با سیستم یکی predilections برای تنقلات شور و تعلل.

و این چیزی است که نه هر کس دسترسی برابر به آن شرایط. چه و چه مقدار شما باید توانایی به سیستم ورزش دو در این راه تا حد زیادی — شما آن را حدس زده — بخشی از ارث خود را. آن هم بستگی به جایی که شما به دنیا آمده اند چگونه شما مطرح شد این منابع که به شما دسترسی داشت.

حتی ما تمایل و توانایی برای تغییر مسیر ما این است که تا حد زیادی تعیین مسیر ما.

دوم نیاز دارید.

برخی از افراد زیاد نیست نیاز به توانایی برای تنظیم خود به دلیل شکست خود را خود تنظیم هستند ببخشند و فراموش شده است. اگر شما می گویند یک مرد سفید پوست به دنیا و ثروت و مانند دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن شما می توانید اشتباه در مورد و بارها و بارها. شما همیشه دسترسی به پول بیشتر و ارتباطات اجتماعی; سیستم قضایی همیشه رفتن بر شما آسان; شما همیشه می توانید بیشتر شانس دوم. شما حتی می تواند رئیس جمهور شود روزی, بدون نیاز به یادگیری هر چیزی و یا توسعه هر مهارت های مربوط به کار.

اما اگر شما مثلا یک سیاه نر از شما خواسته به ورزش فوق العاده ای در رشته خود تنظیم. شما اغلب احاطه شده بود مردم بر مو باعث مستعد ابتلا به شک یا ترس شما به نوبه خود درخواست اجاره یا رد شما یک وام و یا عبور شما بیش از برای یک “امن تر” متقاضی کار مستعد ابتلا به تماس با پلیس بر شما مستعد در صورتی که پلیس به هدف قرار دادن و سوء استفاده از شما.

و به خصوص اگر شما ضعیف هستید و یک قدم از خط — یک حادثه در یک قلم مو با سیستم عدالت, یک, احمق, نوجوان شوخی — می تواند به معنای سال و یا حتی یک عمر از عواقب. زیردست گروه را به خود تنظیم دو برابر به یک و نیم فرصت است.

نه ظرفیت و نه نیاز برای خود تنظیم به طور مساوی توزیع شده و یا نسبتا. در طنز ما تقاضا بسیار بیشتر از آن از آن — فقیر گرسنه بی خانمان و یا مسکن-نا امنی — به احتمال زیاد باید حداقل دسترسی به این شرایط است که آن را ممکن است. (فقط یک راه آن را گران به فقیر می شود.)

ظرفیت خود را برای خود تنظیم و بهبود و شما نیاز به آنها را هر دو بخشی از ارث خود را. آنها به شما از طریق زندگی در قرعه کشی. از طریق شانس.

من چرا مردم افسار در این نقطه است. آنها می خواهند اعتبار برای دستاوردهای خود را و خود را برای کیفیت بهتر. به عنوان Varney گفت: می توان آن را توهین به توان گفت که یک موفقیت است که در بخش بزرگی خوش شانس رول تاس.

البته مردم نیست تقریبا به عنوان مشتاق به اعتبار خود را شکست و نقص است. روانشناسان نشان داده اند که همه انسان ها به موضوع اساسی “اسناد خطا.” هنگامی که ما در ارزیابی دیگران, ما تمایل به ویژگی موفقیت به شرایط و شکست به شخصیت و زمانی که ما به ارزیابی زندگی خود ما آن مخالف است. هر کس رابطه با شانس تا حدودی خود علاقه مند و فرصت طلب.

کریستینا Animashaun/Vox

و یکی از مزایای زندگی در قرعه کشی بیشتر انگیزه به آن را انکار کند. به عنوان یک کلاس خوش شانس باید هر انگیزه سیاسی به قاب اجتماعی و اقتصادی نتایج به عنوان انعکاسی از یک نظم طبیعی. زندگی را برنده شده اند به گفتن داستان در مورد اینکه چرا آنها به ویژه پس از تمدن آغاز شد.

اما نظر من در مورد مفاهیم اخلاقی موفق باشید: آنها رادیکال و به ناچار خورنده به نظم. آنها شک و تردید در هر صورت امتیاز و نور در هر مکانیسم است که توسط آن امتیاز خود را استمرار.

اذعان موفق باشید — یا گسترده تر نفوذ فراگیر در زندگی ما از عوامل ما را انتخاب کنید و برای که ما سزاوار اعتباری ندارد و یا سرزنش — معنی نیست انکار همه آژانس. این به آن معنا نیست مردم چیزی بیش از مجموع ارث یا که شایستگی است و هیچ نقشی در نتایج. این معنا نیست که مردم نباید مسئول کارهای بد آنها و یا پاداش برای چیزهای خوب است. و نه لزوما به این معنی رفتن کامل سوسیالیستی است. اینها همه آشنا کلش مردان در این بحث است.

نه فقط به این معنی است که هیچ یک از “سزاوار” گرسنگی و بی خانمانی بیماری یا انقیاد — و در نهایت هیچ کس “سزاوار” غول ثروت یا. همه این نتایج شامل بخش بزرگی از شانس.

وعده بزرگ پاداش مالی اسپرز ریسک بازار رقابت و نوآوری است. بازار به درستی تنظیم هستند یک جامعه سالم شکل قمار. وجود دارد هیچ دلیلی برای سعی کنید به طور کامل و برابر در بازار میباشد. اما نیز وجود دارد هیچ دلیلی برای اجازه دادن به گرسنگی و بی خانمانی بیماری یا انقیاد.

و هیچ دلیلی وجود دارد ما نباید از همه به خصوص کسانی که بهره مند شده اند بیشتر از شانس — از متولد شدن یک محل خاص از یک رنگ خاص به برخی افراد خاص اقتصادی براکت ارسال به مدارس خاص معرفی به افراد خاصی — به تراشه برای کمک به کسانی که بر آنها زندگی قرعه کشی اعطا کمتر هدیه.

و آن را کاملا ممکن است به انجام هر دو برای مهار بازار رقابت در حالی که با استفاده از ثروت تولید آن به منظور بالا بردن تا بد بخت و به آنها دسترسی بیشتر به این رقابت است.

“اگر شما می خواهید شایسته سالاری,” Chris Hayes استدلال در منی خود را کتاب گرگ و میش از نخبگان “کار برای برابری. به دلیل آن است که تنها در جامعه ای که ارزش برابری واقعی نتایج, یک, که به ترویج commonweal و همبستگی اجتماعی است که فرصت های برابر به دست آورده و تحرک می تواند شکوفا شود.”

و یا به عنوان اسکندریه Ocasio-کورتز دموکراتیک سوسیالیستی firebrand که برنده او خانه دموکراتیک اولیه در نیویورک 14 منطقه علاقه و گفت: “در مدرن, اخلاقی و ثروتمند جامعه هیچ فرد باید بیش از حد فقیر زندگی می کنند.”

نه ژن های انسان و جوامع انسانی توزیع زندگی را هدیه با توجه به هر اصل ما می شناسیم به عنوان نمایشگاه و یا انسانی با توجه به فوق العاده ای نقش شانس در زندگی ما است. همه ما تبدیل شدن به بزرگسالان مبتلا شدید متفاوت ارث, شروع زندگی ما اساسا در مکان های مختلف رو به طور چشمگیری نسبت به مقاصد مختلف.

ما نمی توانیم از بین بردن شانس و نه رسیدن به مجموع برابری, اما از آن است که به راحتی در چنگ ماست به نرم شدن شانس را شدیدتر اثر به اطمینان حاصل شود که هیچ کس می افتد بیش از حد که هر کس دسترسی به یک زندگی عزت. قبل از آن اتفاق می افتد هر چند ما باید نگاه شانس مربع در چهره.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی