داستان واقعی پشت Da 5 Bloods“وحشی زمین معدن صحنه


Delroy Lindo and Jonathan Majors in Da 5 Bloods

اسپایک لی فیلم جدید, ویژگی های عجیب و غریب طرح برای زنده ماندن زمین معادن. خواهد کار می کند ؟

Netflix

این مقاله شامل اخلال گران برای Da 5 Bloods.

یکی از مهمترین suspenseful صحنه کارگردان اسپایک لی فیلم جدید Da 5 Bloods می آید زمانی که دیوید یک مرد جوان با بازی جاناتان رشته تصادفی را در یک انفجار مین در اعماق جنگل ویتنامی. معدن نیست بلافاصله منفجر شود—آن را یکی از کسانی که فیلم پسند معادن زمین که تنها می رود که هدف حذف پای خود را از روی ماشه—اما پس از یکی دیگر از شخصیت شده است به بیت دمیده توسط یکی از دیگر معادن ریسک بسیار روشن است. خوشبختانه David پدر پل (Delroy Lindo) دیده است یک وضعیت مشابه در طول جنگ ویتنام به عنوان او توضیح می دهد که در یک مثال کلاسیک از گفت و گو است که در آن یک شخصیت اشاره به طرح مخفی بدون آشکار کردن آن به مخاطبان:

Jethro Bodine. به یاد داشته باشید که big ol’ جنگلی بچه از اوکلاهما? او پا روی پا پوپر به یاد داشته باشید? ما قصد داریم به بهار من پسر همان راه ما فنر که جنگلی بچه شما رو من ؟

آنچه در زیر است که بسیار بعید به نظر می رسد فرار که در آن پل و دیگر جانبازان کراوات طناب دور پسر خود را دور کمر و, تعداد سه حرکت تند و سریع خاموش معدن به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است کشیدن او از راه قبل از انفجار می گرفتن با او. می تواند که واقعا کار می کند ؟

ساده ترین پاسخ این است که “هیچ” از آنجا که قضاوت از جلو, معدن دیوید مراحل به نظر می رسد به یک آمریکایی ساخته شده M14 (یک “پا پوپر” مانند پولس) و کسانی که هنگام فشار بشقاب گذاشتم در زمانی که فشار منتشر شده است. اما لی نمی ابداع داستان برای توجیه جمله مختصر به کنار در مورد همکار خود را Morehouse College گراد المپیک hurdler ادوین موسی: همان داستان بیشتر یا کمتر آن را به عنوان به نظر می رسد در دا 5 Bloodsنشان می دهد تا در Bloods: سیاه و جانبازان جنگ ویتنام: تاریخ شفاهی, Wallace تری را بسیار تاثیرگذار 1985 مجموعه از جانبازان خاطراتی از تجربیات خود در ویتنام است. (این کتاب یکی از Da 5 Bloods‘ منابع اولیه و لی به حال خود بازیگران خواندن آن قبل از ساخت این فیلم است.)

در Bloods, زمین, معدن, داستان توسط هارولد “لامپ” برایانت و نسخه خود را می رود مثل این:

این یگان پیاده نظام بود و در دنباله غرب از پلیکو, makin’ یک رفت و برگشت به سمت Ia Drang دره. این شخص سفید پا بود در یک معدن. و آن را می دانستند. او احساس پیستون به پایین بروید. همه نقل مکان کرد و دور از او در حدود 20 متر است. به طوری که آنها به نام برای مهندسین و کسی خواسته برای نور لامپ. …

زمانی که من وجود دارد در هلی کوپتر او ایستاده وجود دارد برای بیش از یک ساعت. او واقعا نبود در هر وحشت. او بسیار آرام است. او می دانست که اگر او را کاهش داد هر که فشار هر دوی ما را نابود کرده است.

من حفر تمام اطراف معدن با سرنیزه و متوجه شد که در آن یک Bouncin’ بتی. من به او گفتم من دیگه سعی کنید برای خنثی کردن آن است. اما سه چنگک صاف کردن پرایمر در Bouncin’ بتی بدست کرده بود در بین cleats در جنگل چکمه بنابراین وجود نداشت راه من می تواند در مقابله با آن است. بنابراین من گفت: بیایید ببینید که اگر ما می تواند نوع تغییر فشار توسط او takin’ پای خود را از بوت و من keepin’ فشار با نگه داشتن خود را بوت کردن. که در راه او می تواند uninjured. اما زمانی که او شروع به doin’ که من فکر می کردم seein’ پیستون افزایش, بنابراین من به او گفت که برای جلوگیری از.

من حدس می زنم شاید من شده بود و کار با او را برای یک ساعت در حال حاضر.

سپس من فکر کردم. من می دانستم که زمانی که پیستون خواهد افسرده به Bouncin’ بتی خواهد گزاف گویی تا حدود 3 فوت و سپس منفجر شود. بنابراین من دیگر اعضای تیم خود را با هم و من با بستن یک طناب به دور کمر خود را. و همه از جمله من منتقل کردن حدود 20 متری از من و او. و هنگامی که من شمارش به هر کس که کشش در طناب و ربودن او حدود 15 فوت کردن معدن. و آن را گزاف گویی کردن آن 3 فوت و منفجر شود. و آن را که. و تنها آسیب هایی که او دریافت کرده بود و پاشنه خود را از جنگل بوت که دمیده شد ، بدون آسیب به او.

که یک داستان فوق العاده است, اما آن را نمی ممکن است کاملا درست است. (برای یک چیز, آلمانی-ساخته شده تندرست Bettys و آمریکایی معادن پس از مدل آنها مانند M14s: آنها مجموعه ای به منفجر زمانی که فشار اعمال شده به پیستون و نه زمانی که از آن منتشر شده است.) B. G. Burkett و Glenna وهیتلی را در سال 1998 کتاب Stolen Valor: چگونه ویتنام نسل دزدیدند از قهرمانان آن و تاریخ آن مدعی است که برایانت اغراق آمیز خدمات خود را ضبط و صرف بیشتر وقت خود را در ویتنام رانندگی یک کامیون کمپرسی. مورخ پاتریک Hagopian به همین شک و تردید در 2000 مقاله در مجله تاریخ آمریکا به این دلیل ساده که برایانت بود که نه تنها کهنه گفتن یک نسخه از آن داستان—تهیه کننده تلویزیون Patrick S. Duncan آن را شنیده از چند جانبازان در حالی که انجام تحقیقات برای 1987 HBO سری جنگ ویتنام داستانو با استفاده از آن به عنوان پایه ای برای یک قسمت. Hagopian شنیده بود قبل از آن بیش از حد:

من هم شنیده ام این داستان از یک بی خانمان کهنه که خالی از سکنه کالیفرنیا یادبود سربازان ویتنام در ساکرامنتو که به من نشان داد زخم در پای خود را که در آن گلوله از معدن به او رسید. با توجه به اعتماد خبرچین هر چند بعید بود که مرد بی خانمان بوده است تا به حال در ویتنام است. من تا به حال دلیلی برای شک و تردید داستان به هر حال چون من قبلا این مطلب رو در کلمات هارولد “لامپ” برایانت در Bloods. در سال 1991 من فرض بر این مرد بی خانمان به حال کپی شده داستان از برایانت. در حال حاضر من آن را به عنوان به همان اندازه ممکن است که برایانت (که معلوم است به جعل خود را در زمان جنگ تجربه) شنیده و آن را به عنوان نخ رفت دور.

بنابراین اگر چه آن را به طور کامل روشن نیست که آیا این زمین مال من داستان در دا 5 Bloods یک افسانه شهری یا واقعی حادثه از جنگ ویتنام با این حال تحریف در طول سال دو چیز خاص: آن را می سازد بسیار متشنج فیلمسازی و شما نباید تکیه بر این باید به شما اتفاق می افتد به گام در یک معدن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی