قابل توجه زندگی و میراث بومی رهبر برتا Cáceras

Quebec City, مارس 2001 — هر رئیس دولت از آمریکا به جز فیدل کاسترو بود که در شهر کبک برای مذاکرات در منطقه آزاد تجاری آمریکا با یک پیشنهاد وظیفه-منطقه آزاد کشش از کانادا به شیلی به استثنای کوبا. اگر چه آن را مورد تحسین قرار گرفته به عنوان انقلابی بزرگ در کسب و کار بسیاری از اعتقاد نئولیبرالی FTAA (ALCA به زبان اسپانیایی) تنها تشدید فقر و نابرابری در سراسر منطقه و تهدیدی برای بقای روستایی و بومی جوامع است. این یک ترد روز بهار و برتا Cáceras وجود دارد پیچیده شده و آماده برای مقاومت در برابر از طرف Lencas های بومی ،

دهها هزار نفر از روحیه معترضان مسلح با, درام, فلوت, شیرینی و canny آگهی ها تا به حال فرود در منظره استعمار فرانسه شهر در شرق کانادا مصمم به زور قاره رهبران به توجه. در میان رنگارنگ جمعیت بومی بودند رهبران گروه های زیست محیطی, اتحادیه های کارگری, دانش آموزان, حاشیه احزاب سیاسی و ضد فقر فعالان همه آماده برای باز کردن بحث و اقدام مستقیم. یک غول منجنیق بود که winched تا به راه اندازی خرس عروسکی به سمت قله سایت در مقایسه با پنهان در مذاکرات در حال وقوع در داخل.

تبلیغات:

برتا بود با مکزیک زیست Gustavo کاسترو. آنها تا به حال سفر به کبک تا سواحل شرق به عنوان بخشی از یک تور سخنرانی در سازمان حقوق عمل نه برای سود گروه بررسی تاثیر آمریکای شمالی تجارت, اقتصادی و سیاست های امنیتی در مرکزی امریکا است. “برتا سابقه خانوادگی و تجربیات و پرورش روشن محلی-به-چشم انداز جهانی” گفت: حقوق اقدام گراهام راسل. “او قابل درک است که موافقت نامه های تجارت آزاد شد فقط آخرین repackaged ابزار سرکوب یک پیچ و تاب و های جدید در همان استثماری مدل اقتصادی اعمال شده در آمریکای مرکزی برای صدها سال.”

برتا گفت: مخاطبان در تورنتو و مونترال: “تجارت آزاد معاملات ابزارهای قانونی برای تحمیل یک مدل است که طرفداران در نظر گرفتن کنترل سیاره منابع طبیعی برای سود است.” او در رفت: “من را قبول نمی کند یک سیستم است که باید در جهت رشد. قطع جنگل ها اجداد ما برای قرن ها محافظت نمی توان به نام توسعه . . . ما نیاز به مبارزه با این ظالمانه سیاسی و اقتصادی مدل با هم. این مشکل ما است.”

جزئیات شد و در حال حاضر در حال ظهور در مورد برنامه پوئبلا پاناما (PPP) به ما الهام مکزیکی زاییده افکار به زودی راه اندازی می شود به عنوان گم شده توسعه قطعه ای از نئو-لیبرال اره منبت کاری اره مویی پازل. آن extolled به عنوان مادر تمام پروژه های توسعه ای مقابله با فقر با باز کردن “رو به عقب” Mesoamerican منطقه به بازار جهانی است. دو ستون مرکزی از PPP بودند زیرساخت های حمل و نقل – شبکه ای از بزرگراه ها و خشک کانال ها و بنادر به سرعت حرکت آزادانه داد و ستد محصولات و آزادسازی انرژی: به طور خاص افزایش ظرفیت تولید انرژی با احداث ده ها سد و خطوط نفت و گاز و سپس حمل و نقل آن بیشتر و سریع تر و با اتصال این منطقه به شبکه های انرژی از شمال امریکا به کلمبیا (یک نوع نفتا–CAFTA شبکه انرژی).

تبلیغات:

چند میلیارد دلاری عمدتا با بودجه عمومی پروژه ترویج و وابسته به یک سرنوشت تغییر از اقتصاد منطقه از مقیاس کوچک کشاورزی به کشت و صنعت و تولید و گسترش خصوصی کنترل بر منابع طبیعی است. آن را شامل Mesoamerican بیولوژیکی راهرو که برای تلفن های موبایل مانند یک چیز خوب – یک ماموت حفاظت شده طبیعت رزرو – اما در واقعیت درگیر ثبت این کدهای ژنتیکی از گیاهان و حیوانات در دومین بزرگترین بانک زیستی و منابع ژنتیکی در جهان است. چرا ؟ به ارائه ضروری مواد اولیه برای بیوتکنولوژی است که می تواند انقلابی دارو و تولید مواد غذایی, اما بدون به اشتراک گذاری منافع اقتصادی با مردم محلی. شما می توانید آن تماس بگیرید شرکت bio-piracy.

PPP علاقه مندان به مانند مکزیک جمهور ویسنته فاکس در نظر گرفته این تنها راه برای بلند کردن جوامع روستایی از تثبیت فقر است. اما Zapatistas و همگرایی جنبش از مردم آمریکا (COMPA) – نوپای ائتلاف منطقه ای که در آن برتا و گوستاوو اولین ملاقات – دیدم PPP به عنوان یک فقر طرح به عنوان يك توسعه که نیروی هزاران نفر از خانواده های روستایی به مهاجرت به سر می برند شهرستانها و یا شمال به ما. مزایده خاموش رودخانه seabeds حاصلخیز دشت و جنگل ها به بخش خصوصی را تهدید به بریدن یا منع دسترسی به گسترده swathes از زمین اجدادی و منابع طبیعی که در تعریف اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی بقای بی شماری روستایی و بومی.

در هندوراس برتا هشدار داد در سال 2001 که PPP خواهد بود حکم اعدام برای Lenca مردم و Agua Zarca سد تبدیل به یک مثال کامل از این.

تبلیغات:

برتا درست بود: آن PPP است که او را کشته و با توجه به آنی پرنده.

در ضد سرمایه داری جمع آوری در مرکز شهر کبک, مردم تا به حال به اندازه کافی از صحبت کردن است. آن زمان برای اقدام مستقیم. اما اجلاس سران برگزار شد تعیین می شود برای محافظت از رهبران سیاسی از پر جمعیت مارک به عنوان آنارشیست ها توسط کانادا هوش. سه متری بتنی و سیم پارتیشن ساخته شد در اطراف پارلمان هیل به عنوان اولین خط دفاعی. صدها پلیس ضد شورش به راه انداخته موجی از خشونت معترضان برای آماده نیست. گاز اشک آور را فرا گرفته این شهر در انبوه چشم-سوزش دود. خیلی از آن اخراج شد که این چشمانداز به سالن اجلاس سران وادار نمایندگان را پوشش میدهد. برتا و گوستاوو بود در مقابل مجلس رو غیر قابل نفوذ زنجیره ای از شورش پلیس در میان معترضان ضربت زنی و آواز. آن زده برتا که این تظاهرات که بیش از حد دور برگشت. “¡Hermano! بیایید نزدیک تر است. Vamos” او فریاد زد: پوزخند در Gustavo گرفتن یک پایان آبی و سفید پرچم هندوراس. Gustavo کشف و ضبط انتهای دیگر و آنها با عجله به جلو به یک جت آب سرد از یک توپ در پشت خطوط پلیس. آنها را به عقب رانده و خیس پرچم رفت پرواز. اما برتا پرید و فریاد زد: “اجازه دهید دوباره.” این بار خیره کننده گاز اشک آور مجبور به جفت بازگشت. اما آنها رسید و دوباره به جلو و دوباره به یاد می آورد Gustavo. “بود که برتا. همیشه استوار و همیشه مایل به قرار دادن خودش در وسط هر عمل از مقاومت است. او هرگز از دست داده است که انرژی است.”

تبلیغات:

* * *

COPINH — در فارسی, شورای محبوب و بومی سازمان هندوراس — تاسیس شد به عنوان یک سازمان مردمی و موفق به ماندن درست به ریشه های آن تا حدودی به دلیل برتا هرگز تشنه قدرت. هر زمان که ممکن است در همه جا او رفت busloads از COPINH اعضای رفت و با معنی او و سازمان با هم تکامل یافته. در یک ضد FTAA جلسه در کوبا گوستاوو و برتا دعوت شده بودند به عنوان سخنرانان و قرار دادن در یک فانتزی هاوانا هتل. برتا ترجیح ارزان تر حفاری با بقیه COPINH جناح. “COPINH هرگز بسته فروشگاه” یاد می آورد آلبا مارکونی که مشغول به کار در کنار برتا برای بیش از یک دهه. “برای برتا به اشتراک گذاری ایده ها و تجربیات بود اساسی برای اطمینان از COPINH درست بود مردمی سازمان که در آن قدرت و انرژی در آمد از پایگاه خود را.”

برتا در اوایل سال پر شد با جنگ سرد, درام و ملاقات با چریک به دنبال پناهگاه در خانه و خانواده. او به دنبال فراتر از مرزها و در COPINH متصل نقطه بین پرت و دور افتاده اتاق و مجالس و مبارزات روزمره در Lenca جوامع است. برتا نبود خواننده مشتاق و یا به خصوص علمی: بلبرینگ چهار فرزند در سنین جوانی و راه اندازی یک سازمان جدید ساخته شده در دانشگاه غیر ممکن است و فرزندان او معتقدند که تحصیل نبود او چیز. اما او مشتاق یادگیرنده سیری ناپذیر اسفنجی که تکامل یافته از طریق تجربه و از طریق مردم او ملاقات و بحث با اواخر شب. توانایی او به استناد جامعه مبارزات در کردستان برزیل و گواتمالا و یا کانادا برای توضیح مسائل مانند سرمایه داری نظامی و مردسالاری قابل توجه بود. “من همیشه به یاد داشته باشید برتا گفت:” گوستاوو “با باز کردن نوت بوک زیر بازوی او و یک قلم در دست گرفتن ثابت, یادداشت های جذب و تشویق COPINH همکاران برای یادگیری و رشد در کنار او.”

تبلیغات:

همگرایی جنبش از مردم آمریکا (COMPA)

برتا برای اولین بار ملاقات Gustavo کاسترو در سال 2000 در یک رویداد سه روزه در سان کریستوبال د لاس کاساس استعماری شهر در مکزیک در ایالت چیاپاس (سایت Zapatista قیام که شش سال قبل از آن الهام گرفته بود COPINH). این یک زمین شکستن تلاقی حرکات متنوع از سراسر آمریکا و کارائیب با هدف تدوین یک واحد استراتژی سیاسی. اما COMPA ایران به عنوان یک ضد سرمایه داری ائتلاف در یک زمان هنگامی که شناسایی به عنوان هنوز هم چنین انجام این خطر مارک به عنوان کمونیست. برتا پس از آن بیست و نه اختصاص داده بود با مشخصات بالا نقش در کنار گوستاوو به پیش نویس ائتلاف پیام از قصد. شش مورد توافق اهداف مبارزه برای برابری جنسیتی و بومی حقوق و پایدار, توسعه روستایی و در برابر FTAA, نظامی و بدهی خارجی و تعدیل ساختاری سیاست های اعمال شده توسط بانک های بین المللی تحت واشنگتن اجماع.

برتا نشان داد هوش تیز و تحلیل سیاسی و دانش فراتر از سال خود را در کنار یک سرکش ” بله ما می توانیم نگرش. ‘برتا کمک کرد هندوراس قابل مشاهده است گفت: Gustavo. “تا زمانی که آن جنبش های اجتماعی و سیاسی مبارزات و مقاومت بودند تا حد زیادی ناشناخته به بقیه منطقه است.”

تبلیغات:

COMPA به عنوان یک پل اتصال جوامع در سراسر این قاره در طول شش شدید سال مقاومت. جمعی تولید آموزشی رادیو صابون برگه های کتاب و فیلم در مورد PPP, تنوع زیستی و تجارت آزاد که برتا در زمان بازگشت به پایه در هندوراس. COPINH سفر به گواتمالا که در آن معادن کانادا در حال حاضر آلاینده منابع آب و جابجایی جوامع; Guatemalans به کارگاه های آموزشی در لا اسپرانزا در اصلاح ژنتیکی و تنوع محصول. این مایع تبادل ایده ها و تجارب در سراسر مرزهای پیشگام بود. در طول زمان این تم مرکزی تکامل یافته از طریق اسپین-آف از جمله COMPA زنان جمعی که در آن برابری جنسیتی توسعه یافته به گسترده تر ضد مردسالار مدل که برتا به دنبال ادغام COPINH.

برتا و سالوادور جدا شده در اطراف 2000 اما در ادامه به رهبری سازمان با هم. در دوم آن دهه COPINH ملی نمایه کاهش یافته است به عنوان بومی مبارزه تلفیقی در بازگشت از مهم برنده است. اما خود را با مشخصات بین المللی رشد آن را به عنوان تکامل یافته به یک سازمان است که مبارزه با شناسایی ضد جهانی شدن جنبش مخالف به نئو-لیبرال مدل اقتصادی است. برتا دخالت در COMPA به او کمک کرد تا توسعه عمیق تر ساختاری درک درستی از نقش موسسات مالی بین المللی و موافقت نامه های تجارت آزاد در زمین های محلی مبارزات مهاجرت اجباری تنوع زیستی و منابع طبیعی. COMPA شش اهداف اصلی مرکزی باقی مانده به برتا مبارزه به پایان است.

هر درگیری در آمریکای لاتین است که در قلب آن در مورد زمین است. چرا ؟ از آنجا که توزیع زمین است به طور مستقیم مرتبط به توزیع ثروت. در هندوراس هر دو scandalously نابرابر. این کشور نابرابر در امریکا لاتین ترین عقب سیستم مالیاتی و شکاف بین ثروتمندترین چند و اکثریت فقیر نگه می دارد در حال رشد است. بیش از دو سوم از جمعیت در فقر زندگی می کنند. در حالی که شهرهای بزرگ در حال مشخص شده توسط باند خشونت و متزلزل اشتغال و شرایط زندگی اکثریت بزرگی از فقیر بی زمین کشاورزان روستایی و بومی و یا آفریقایی-نسل Garifuna و Miskitu مردم. ترین های زراعی دشت در دست چند: حدود 70 درصد از کشاورزان داشتن تنها 10 درصد از زمین در قطعات کوچک در حالی که 1 درصد از کشاورزان نگه 25 درصد در املاک. Redressing زمین نابرابری بود یک موضوع مرکزی برای برتا و COPINH و این بدان معنی است که مصرف در کشور نخبگان.

نخبگان

تبلیغات:

لاس élites las familias, la oligarquía لس turcos . . . گرفتن تمام شرایط قابل معاوضه استفاده می شود برای گروه های کوچک فراملی خانواده هایی که ثروت و قدرت سیاسی به آنها اجازه نفوذ برخی می گویند دیکته سیاست های عمومی به نفع منافع اقتصادی خود. منشاء و مسیر هندوراس نخبگان منحصر به فرد در منطقه است. این ده یا خانواده هایی بازی تنها نقش حمایت در طول نیمه اول قرن بیستم زمانی که هندوراس شد مسخر ما سرمایه و اهداف ژئوپولیتیک. در آن زمان محلی landowning نخبگان – که ثروتمند و قدرتمند در درجه اول از چوب و گاو پنبه و شکر مزارع و معدن – هنوز هم بزرگترین cojones در شهر و در عین حال آنها در واقع فقیرترین و سیاسی ضعیف ترین نخبگان روستایی در مرکزی امریکا است. پس در 1990s بر خلاف همسالان خود در گواتمالا و السالوادور, هندوراس مالکان خود را outwitted و قادر به تحول سریع به اندازه کافی برای استفاده از جهانی شدن و بین المللی سرمایه است. به جای انتظار در بال بود نخستین بورژوازی تشکیل شده تا حد زیادی از مسیحی فلسطینی (بیشتر از بیت لحم) و یهودیان اروپای شرقی.

قومی ترکیبی از این نخبگان – بیشتر با نام خانوادگی مانند Kattán, Canahuati, Násser, Kafati, Atala, Larach و Facussé – نتیجه لیبرال سیاست های مهاجرت از اواخر قرن نوزدهم. با امپراتوری عثمانی در کاهش وجود دارد از موج مهاجرت از مسیحی فلسطینی ها به آمریکای مرکزی و یک تعداد انگشت شماری از خانواده های مستقر در هندوراس در 1870s و 1880 هنگامی که دولت لیبرال در تلاش بود برای جذب مهاجران با دانش مدرن کشاورزی تکنیک پرش به شروع به اقتصاد است. بیشترین در آمد از طریق ترکیه, جایی که آنها به دنبال پناه با ترکیه گذرنامه از این رو مدت چتر “turcos” برای همه آنها را. اما تازه واردان را رد کرد و سخاوتمندانه کشاورزی مشوق هایی در حمایت از تجارت به آرامی ایجاد خود را به عنوان تاجر کلاس. در ابتدا آنها jostled برای موقعیت بازار در سایه آمریکایی که کنترل تجارت از طریق انبارهای عمومی مواجه نگردند با ارزان کالا, ورود خالی موز کشتی های باری. اما اعراب به ارمغان آورد دانش از بازارهای خارجی فاقد میان مالکان محلی و به سرعت اعمال قوانین تجاری (خرید ارزان, فروش عزیز) به صادرات و واردات بازار است. معامله گران ثروت انباشته مستقل از سیاست تا اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 زمانی که سیاست های تعدیل ساختاری – رایگان-بازار خصوصی سازی برنامه های مطلوب کسب و کار – بودند اعمال شده توسط سرمایه داران بین المللی به منظور تضمین وام و پرداخت بدهی (با نام مستعار اجماع واشنگتن). این موجب عظیم انتقال دولت ثروت به بخش خصوصی و باز کردن دسترسی بی نظیر به بازارهای جهانی اعتبار و قدرت سیاسی به صورت فراملی تاجر نخبگان. به زودی آنها اقدام نه بر خلاف موز, شرکت ها, در حال اجرا هندوراس مانند یک مجموعه خصوصی fiefdoms و ‘مشاوره’ رئیس جمهور سفیران و نظامی است.

اصلی طلا عجله صنایع به پدیدار شد تولید در maquilas, افریقایی, روغن نخل برای سوخت های زیستی و مواد غذایی فرآوری شده و گردشگری ساحلی. سپس مسلح با ظرفیت های جدید برای متراکم کردن سرمایه نخبگان هوشمندانه متنوع باز کردن بانک ها و روزنامه ها و گیاهان پردازش گوشت و همچنین به عنوان به شدت سرمایه گذاری در پروژه های انرژی و معادن. محلی برجسته مالکان نمی دست به طور کامل از مزایای جهانی شدن: موقعیت خود را به عنوان پل ارتباطی بین سرمایه گذاران بین المللی و جدید فراملی نخبگان آنها شد و در زمین پس به صحبت می کنند در هر دو کسب و کار و سیاست است. این اقتصادی و قدرت تغییر اتفاق افتاده است داغ بر روی پاشنه از ما حمایت ضد شورش جنگ که ادعا نظامی و منافع کسب و کار مشخص برای حفاظت از وضع موجود است. توانمند ترین تجلی این رابطه همزیستی شد ضد کمونیست برخی می گویند فاشیست انجمن برای پیشرفت هندوراس (APROH) تاسیس در سال 1983. این باشگاه پیوست عمده ترین هندوراس صنعتگران و ترویج مقررات زدایی آزاد تجاری و ظالم پاسخ به جنبش های اجتماعی خواستار بهتر دستمزد و شرایط. APROH موسس رئیس جمهور بود کلی Gustavo الورز مارتینز فرمانده گردان 3-16.

از آن زمان فقر روستایی تولید شده توسط زمین نابرابری بوده است مرکب تغییرات آب و هوایی و بلایای طبیعی مانند طوفان میچ در سال 1998; افزایش قیمت مواد غذایی; سیستماتیک منازعه زمین با کشاورزی و گردشگری توسعه دهندگان; و سطوح تکان دهنده از خشونت اعمال شده توسط دولت و سرویس های امنیتی خصوصی و شبه نظامیان قرارداد توسط جنایی سازمان یافته باندهای فاسد و سیاستمداران و به ظاهر معتبر کسب و کار در زمان همه کار با هم.

تبلیغات:

تناقض این مجموعه ای از شرایط سخت که موجب جدید مردمی اجتماعی و سیاسی مانند COPINH و campesino, تعاونی به چالش کشیدن زمین توزیع در فروشگاه Aguán. این بازمی گردد که campesinos در برابر فئودالی شاه و سیاسی سنگین وزن میگوئل Facussé Barjum.

Facussé آموزش دیده به عنوان یک مهندس هوانوردی در ایندیانا در آمریکا میانه و شروع کار خود را با تبدیل جنگ هواپیما به حمل و نقل تجاری است اما او ساخته شده است او ثروت و شهرت از طریق دینان مواد شیمیایی. در 1980s در طول کنترا سال او به عنوان رئیس خدمت مشاور اقتصادی لیبرال جمهور روبرتو Suazo Córdova و معاون رئیس جمهور از APROH; او حتی تایید فروش هندوراس به سرمایه گذاران خارجی برای حل مشکلات مالی خود را. این بود Facussé دستیابی به موفقیت دهه زمانی که ارتباطات سیاسی و سرمایه داری غریزه به او کمک کرد نگاهی پر سود با استفاده از یک بحث تجدید ساختار بدهی های برنامه. این و دیگر سیاست های اقتصادی blueprinted در Facussé نامه عمل به عنوان یک سکوی پرشی برای تبدیل در حال تحول بازرگان کلاس به یک نقدی غنی در سطح جهان گرا کشت و صنعت بورژوازی کاملا موقعیت برای سرمایه گذاران خارجی است.

اما میگل Facussé بود و هیچ سیاسی ایدئولوگ. به اعتقاد او در ساخت و این چیزی است که او را جلب کرد به بارور Bajo Aguán.این فروشگاه Aguán تحت سلطه بود مزارع موز در نیمه اول قرن بیستم اما جمعیت و تولید محصول nosedived در سال 1974 پس از طوفان Fifi همه چیز نابود شده از جمله راه آهن و میوه مقتدر رها شده در این منطقه است. Fifi شتاب عمده اصلاحات ارضی طراحی شده توسط دیکتاتور نظامی ژنرال لوپز Arellano که با استفاده از بودجه عمومی و پس از طوفان بین المللی کمک به بازسازی این منطقه و جلب دهقانان بی زمین به مزرعه موات دشت در ازای زمین جامعه عنوان. کلی شد بعید است campesino قهرمان اعلام پشتیبانی مالی و فنی به بیش از 4000 کشاورزی خانواده سازماندهی شده و به هشتاد و چهار تعاونی. آن پرداخت: توسط 1980s پایین Aguán ولی یکی از متنوع ترین محصول مناطق در هندوراس شناخته شده به عنوان دانه سبد مرکزی امریکا است. اما شکوه روز شد کوتاه مدت به لطف اعمال غیر قابل خوردن و مهاجم آفریقایی کف دست.

بلند نخل گونه بود که به شدت ترویج شده از اوایل 1990s توسط بانک جهانی تامین مالی نوسازی برنامه های. کف دست شد مورد تحسین قرار گرفته به عنوان نهایی محصول پول نقد که در نهایت آسانسور کشاورزان روستایی از فقر. سپس خط رسمی تغییر: campesinos بودند دیگر قادر به پرورش نخل ها به این دلیل که آنها بیش از حد بلند و ماشین آلات مورد نیاز برای استخراج میوه و روغن. کمک های فنی و اعتباری از دولت کاهش یافت فقط به عنوان قیمت های جهانی سقوط کرد, یک ویرانگر ترکیبی که امپراتور کشاورزان. این نبود به بانوی شانس: طرح بود که همیشه به اجازه تعاونی شکست تأیید campesino رهبر یونی ریواس. انتظار در بال با آگاهی کامل شد Facussé.

تبلیغات:

ارضی قانون ممنوع جمعی یا ejidal حقوقی عناوین از فروخته شدن یا مرتهن بدون اجازه از ملی کشاورزی موسسه (INA). برای دور زدن این ناراحتی رئیس جمهور Callejas تصویب یک قانون شهرداری در سال 1993 اجازه داده است که دولت های محلی برای فروش زمین عنوان برای یک دوره سه ماه تنها. این آنها را از طریق صدها نفر از معاملات با بهره گیری از یک تعداد انگشت شماری از بازرگانان قدرتمند که تا به حال از خواب بیدار شده تا به سود بالقوه صادرات روغن نخل برای سوخت های زیستی و مواد غذایی فرآوری شده. فروش عجله شد از طریق با مجموع بی توجهی به ejidal و زمین اجدادی عناوین متعلق به Garifuna جوامع است. چگونه آنها را دریافت کند ؟ برخی از campesinos به فروش می رسد برای پول, اما به مراتب بیشتر شد فریب خورده و یا تهدید به امضای بیش از زمین است. سرحال نخل magnates ساخته شده از اتحاد با سیاستمداران محلی برای متقاعد کردن تعاونی رهبران بود که هیچ امید از رقابت با نوسازی بنابراین بهترین خود را به فروش برساند و در حرکت است. برای مقابله با کسانی که نمی تواند قانع تعاونی بودند نفوذ و تقسیم و راز جلسات شناخته شده به عنوان misas نگرس (توده سیاه و سفید) برگزار شد تحت شوم نظامی نظارت. و در صورتی که موفق خیره campesino رهبران بودند شکنجه ربوده شده و به قتل شروع با رئیس جمهور و خزانه دار از سن ایسیدرو تعاونی در سال 1990. به عبارت دیگر خوب قدیمی از مد افتاده, شرکت, ضد شورش.

هزاران نفر از campesino خانواده اخراج شد: آنها رفت و از مالکان به آلت خود را زمین – شروع تفنگ برای طولانی مبارزه خونین که هنوز به پایان است. Facussé بزرگترین ذینفع به دست آوردن کنترل بیش از بزرگ swathes از Aguán و فراتر از آن به صورت صنعتی روغن پالم تولید می باشد. دیگر عمده برندگان بودند السالوادور Reynaldo کانالس و نیکاراگوئه-متولد رنه مورالس که در امور حقوقی به کار گرفته شد توسط وکیل روبرتو Pacheco ریس که بعدها وزیر Agua Zarca, سد, شرکت, DESA. سه مرد به سرعت به دست آورد و اکثریت تعاونی و شروع به واردات غیر قابل تنظیم مسلح خصوصی امنیتی به کار در کنار ارتش برای حفاظت از منافع خود. این سمی مخلوط از جاه طلبی های سیاسی و اتصالات صعودی تاکتیک های نظامی و اتحاد کمک تبدیل Aguán به یکی از مرگبارترین نقاط کشور. خشونت شد سوخت توسط غرب درایو برای “انرژی پاک.” بزرگ چربی انرژی پاک دروغ است. اما مثل همیشه آن را در مورد زمین است.

سپس کودتا اتفاق افتاده است.

اقتباس از چه کسی کشته برتا کاسرس? سد سازی و جوخه های مرگ و بومی مدافع نبرد برای سیاره توسط نینا لاخانی از طریق Verso کتاب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>