ظهور و سقوط RSS

حدود یک دهه پیش به طور متوسط کاربر اینترنت را به خوبی ممکن است شنیده ام از آر اس اس. واقعا ساده پیوند یا خلاصه غنی سایت—چه مخفف مخفف بستگی دارد که شما بخواهید—استاندارد است که وب سایت ها و پادکست ها می توانید استفاده کنید برای ارائه یک خوراک از محتوا به کاربران خود یکی به راحتی قابل درک توسط تعداد زیادی از کامپیوتر های مختلف برنامه. امروز هر چند آر اس اس در ادامه به قدرت بسیاری از برنامه های کاربردی در وب سایت آن تبدیل شده است برای بسیاری از افراد مبهم فن آوری است.

داستان چگونه این اتفاق افتاده است که واقعا دو داستان است. این اولین بار است که یک داستان در مورد یک چشم انداز وسیع برای وب آینده است که هرگز کاملا به ثمر رسید. دوم این است که یک داستان در مورد چگونه یک تلاش مشترک به منظور بهبود یک استاندارد محبوب تفویض به یکی از بحث انگیزترین چنگال در تاریخ از نرم افزار منبع باز توسعه است.

در اواخر 1990s در برو سال بین نت اسکیپ را IPO و دات کام, تصادف هر کس می تواند ببینید که وب بود و حتی یک مقدار بزرگتر از آن در حال حاضر حتی اگر آنها نمی دانم که دقیقا چگونه آن را خواهید برای دریافت وجود دارد. یک نظریه این بود که این وب قرار بود که انقلابی توسط پیوند. این وب سایت در اصل ساخته شده برای فعال کردن یک معامله ساده بین دو طرف یک مشتری واکشی یک سند از یک میزبان سرور می تواند شکسته شود باز با استانداردهای جدید است که می تواند مورد استفاده برای بسته بندی و توزیع مجدد کل وب سایت از طریق انواع کانال. کوین Werbach نوشتن برای نسخه 1.0یک خبرنامه با نفوذ در میان سرمایه گذاران در 1990s پیش بینی کرد که پیوند “را تکامل را به هسته اصلی مدل برای اقتصاد اینترنت اجازه می دهد کسب و کار و افراد به حفظ کنترل بر خود را آنلاین personae در حالی که با بهره گیری از مزایای مقیاس گسترده و دامنه.”

آینده یک بار نگاه بسیار روشن برای آر اس اس. چه اتفاقی افتاده است ؟

او دعوت خود را با خوانندگان به آینده را تصور کنید که در آن شمشیربازی هنردوستان به جای رفتن به طور مستقیم به یک “آنلاین لوازم ورزشی سایت” و یا “شمشیربازی تجهیزات خرده فروش” می توانید خرید جدید épée به طور مستقیم از طریق e-commerce ویدجت های جاسازی شده را به وب سایت های مورد علاقه در مورد شمشیربازی. فقط در تلویزیون که در آن شبکه های بزرگ سندیکای خود را نشان می دهد به کوچکتر محلی ایستگاه های پیوند در وب سایت اجازه می دهد کسب و کار و انتشارات برای رسیدن به مصرف کنندگان از طریق بسیاری از سایت های واسطه. این معنی به عنوان یک نتیجه که مصرف کنندگان را افزایش قابل توجهی کنترل بیش از کجا و چگونه آنها را در تعامل با هر کسب و کار و یا انتشار در وب است.

RSS یکی از استاندارد است که وعده داده شده برای تحویل این همزمان آینده. به Werbach RSS شد “پیشرو مثال از یک سبک پیوند پروتکل.” یکی دیگر همزمان مقاله به نام RSS اولین پروتکل برای تحقق بخشیدن به پتانسیل زبان نشانه گذاری توسعه پذیر (XML), a general-purpose زبان نشانه گذاری شبیه HTML است که به تازگی توسعه داده شده است. آن را برای رفتن به یک راه برای هر دو کاربران و محتوای aggregators برای ایجاد خود را سفارشی کانال های از همه چیز در این وب سایت ارائه شده بود. و در عین حال دو دهه پس از ظهور رسانه های اجتماعی و گوگل تصمیم به تعطیل Google Reader RSS به نظر می رسد به آرامی در حال مرگ تکنولوژی در حال حاضر استفاده می شود عمدتا توسط podcasters برنامه نویسان با وبلاگ ها با تکنولوژی و گاه به گاه نگار. هر چند البته برخی از مردم واقعا هنوز هم تکیه بر خوانندگان RSS سرسختانه با اضافه کردن خوراک RSS برای وبلاگ خود, حتی در سال 2019 است که یک بیانیه سیاسی. که کمی نارنگی حباب تبدیل به یک مشتاق نماد تمرد در برابر متمرکز وب به طور فزاینده ای کنترل شده توسط یک تعداد انگشت شماری از شرکت های وب است که به سختی شبیه همزمان وب Werbach را تصور است.

آینده یک بار نگاه بسیار روشن برای آر اس اس. چه اتفاقی افتاده است ؟ آن سقوط اجتناب ناپذیر و یا آن را رسوب تلخ اختلافات که مانع توسعه یک RSS استاندارد است ؟

آب گل آلود

RSS اختراع شد دو بار. این به معنای آن هرگز آشکار صاحب یک دولت از امور که باعث بحث های بی پایان و acrimony. اما آن را نیز نشان می دهد که RSS مهم بود ایده که زمان آن آمده بود.

در سال 1998 نت اسکیپ بود که تلاش برای پیش بینی آینده را برای خود. گل سرسبد آن محصول Netscape Navigator مرورگر وب—یک بار ترجیح داده بیش از 80 درصد از کاربران وب به سرعت از دست دادن زمین به مایکروسافت اینترنت اکسپلورر می باشد. بنابراین Netscape تصمیم به رقابت در یک عرصه جدید است. در ماه مه یک تیم به ارمغان آورده بود با هم شروع به کار بر روی آنچه که شناخته شده داخلی با توجه به در حال توسعه تغذیه با آر اس اس و اتم توسط بن Hammersley به عنوان “پروژه 60.” دو ماه بعد Netscape اعلام کرد: “من Netscape” یک وب پورتال است که مبارزه با آن را با پورتال های دیگر مانند یاهو و MSN و تحریک است.

سال بعد در مارس Netscape اعلام کرد علاوه بر این به من Netscape پورتال به نام “من Netscape, Network.” من Netscape کاربران در حال حاضر می تواند سفارشی خود من Netscape صفحه به طوری که آن را شامل “کانال” شامل تازه ترین اخبار از سایت ها در سراسر وب. به عنوان طولانی به عنوان مورد علاقه خود را در سایت منتشر شده یک فایل خاص در یک فرمت دیکته شده توسط Netscape, شما می توانید اضافه کنید که سایت خود را به من Netscape صفحه به طور معمول توسط کلیک کردن بر روی “اضافه کردن کانال” را فشار دهید که در وب سایت شرکت قرار بود برای اضافه کردن به خود را رابط. یک جعبه کوچک حاوی یک لیست از عناوین مرتبط پس از آن ظاهر می شود.

A My Netscape Network Channel

من Netscape شبکه کانال برای Mozilla.org آن را به عنوان ممکن است در نگاه به کاربران در مورد اضافه کردن آن را به خود من Netscape صفحه.

این فایل خاص که شرکت وب سایت تا به حال به انتشار یک فایل آر اس اس. در من نت اسکیپ شبکه خبر, Netscape توضیح داد که RSS ایستاده بود برای “RDF Site Summary.” این بود که تا حدودی از یک اسم بی مسمی است. RDF یا منابع شرح چارچوب است که اساسا یک دستور زبان برای توصیف برخی از خواص دلخواه منابع است. (نگاه کنید به مقاله من در مورد وب معنایی در صورتی که برای تلفن های موبایل واقعا هیجان انگیز به شما.) در سال 1999 یک پیش نویس مشخصات RDF بود که در نظر گرفته شده توسط کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) در وب سایت اصلی استانداردهای بدن. هر چند آر اس اس قرار بود بر اساس RDF به عنوان مثال RSS سند نت اسکیپ در واقع منتشر نمی هر گونه استفاده از RDF برچسب ها در همه. در یک سند که همراه با نت اسکیپ RSS مشخصات دن لیبی یکی از مشخصات نویسندگان توضیح داد که “در این نسخه از MNN, Netscape است عمدا محدود پیچیدگی فرمت RSS.” مشخصات داده شد 0.90 شماره نسخه این ایده که که نسخه های بعدی خواهد آورد RSS بیشتر در خط با W3C XML را مشخصات و تحول پیش نویس از RDF مشخصات.

RSS ایجاد شده بود توسط لیبی و دو تن دیگر Netscape, کارکنان, Eckart والتر و Ramanathan گوآ. با توجه به یک ایمیل برای من از گوآ او و والتر پخته RSS در ابتدا با برخی از ورودی از لیبی; پس از AOL خریداری Netscape در سال 1998 او و والتر به سمت چپ و آن را تبدیل به لیبی مسئولیت. گوآ تا به حال کمکهای زیادی به توسعه RDF و او و والتر در نظر گرفته شده آر اس اس به عنوان یک نرم افزار از فرمت. اما لیبی بعد نوشت که چشم انداز اصلی برای یک RDF مبتنی بر RSS شد افت ارزش به دلیل محدودیت زمان و ادراک است که RDF بود “‘بیش از حد پیچیده’ برای ‘کاربر متوسط.'”

در حالی که نت اسکیپ در تلاش برای برنده شدن کره چشم در آنچه شناخته شده به عنوان “جنگ های پورتال,” در جای دیگر در وب یک پدیده جدید شناخته شده به عنوان “weblogging” بود که پیشگام. یکی از این پیشگامان بود Dave Winer مدیر عامل یک شرکت به نام UserLand نرم افزار که توسعه اولیه سیستم های مدیریت محتوا ساخته شده است که وبلاگ نویسی در دسترس مردم بدون عمق ویژگی های روانی. Winer زد خود وبلاگ, برنامه نویسی, اخبار, که امروز یکی از قدیمی ترین وبلاگ های موجود در اینترنت است. بیش از یک سال قبل از Netscape اعلام کرد من Netscape, Network, on December 15, 1997, Winer انتشار یک پست اعلام کرد که این وبلاگ خواهد بود در حال حاضر در دسترس در XML و همچنین HTML.

Dave Winer را با فرمت XML تبدیل شد شناخته شده به عنوان برنامه نویسی, اخبار, فرمت. آن بود که ظاهرا شبیه به مایکروسافت کانال تعریف Format (“فشار فناوری” استاندارد ارائه شده به W3C در مارس 1997) اما من شده اند قادر به پیدا کردن یک فایل در فرمت اصلی برای تایید است که ادعا می کنند. مانند نت اسکیپ RSS آن ساختار محتوای Winer وبلاگ به طوری که آن را می توان توسط نرم افزار های دیگر و برنامه های کاربردی. زمانی که نت اسکیپ منتشر RSS 0.90, Winer و UserLand نرم افزار شروع به پشتیبانی از هر دو فرمت. اما Winer بر این باور بودند که نت اسکیپ را فرمت شد “محزون می خوانی ناکافی” و “گمشده نکته کلیدی در وب سایت نویسندگان و خوانندگان نیاز است.” آن را تنها می تواند نشان دهنده یک لیست از لینک ها در حالی که برنامه نویسی, اخبار, فرمت می تواند نشان دهنده یک سری از پاراگراف هر یک حاوی یک یا چند لینک کلیک کنید.

1546959764937-shutterstock_1086000980

تصویر: شاتر

در ژوئن سال 1999 دو ماه پس از Netscape من Netscape شبکه اعلام Winer معرفی یک نسخه جدید از برنامه نویسی, اخبار, فرمت, نام ScriptingNews 2.0b1. Winer ادعا کرد که او تصمیم به حرکت به جلو خود را با فرمت تنها پس از تلاش اما عدم دریافت هر کسی در نت اسکیپ به مراقبت در مورد RSS 0.90 را کمبود. نسخه جدید از برنامه نویسی, اخبار, فرمت افزودن آیتم های مختلف به این عنصر است که به ارمغان آورد و برنامه نویسی, اخبار, فرمت به برابری با آر اس اس. اما این دو فرمت در ادامه به تفاوت در آن است که برنامه نویسی, اخبار, فرمت, که Winer با نام مستعار “چربی” پیوند فرمت می تواند شامل کل پاراگراف و نه فقط لینک کلیک کنید.

نت اسکیپ به اطراف کردم با انتشار RSS 0.91 بسیار در ماه آینده. به روز شده مشخصات عمده در مورد چهره. RSS دیگر ایستاده بود برای “RDF Site Summary”; آن را در حال حاضر بود برای “خلاصه غنی سایت.” تمام RDF—وجود دارد و تقریبا هیچ کدام به هر حال محروم شد ، بسیاری از برنامه نویسی, اخبار, برچسب ها گنجانیده شده بود. در متن جدید مشخصات لیبی توضیح داد:

RDF منابع حذف شده است. RSS شد در ابتدا تصور می شد به عنوان یک فراداده فرمت ارائه خلاصه ای از یک وب سایت. دو چیز باید روشن: برای اولین بار است که ارائه دهندگان می خواهید بیشتر از یک پیوند فرمت از ابرداده فرمت. ساختار یک فایل RDF بسیار دقیق و باید مطابق با داده های RDF مدل به منظور معتبر خواهد بود. این است که به راحتی انسان قابل فهم است و می توانید آن را دشوار است به ایجاد مفید RDF فایل های. دوم این است که چند ابزار در دسترس هستند برای RDF نسل اعتبار و پردازش. به این دلایل ما تصمیم به رفتن با استاندارد XML رویکرد است.

Winer بود بسیار خوشحال با RSS 0.91 خواستار آن “حتی بهتر از من فکر کردم آن خواهد بود.” UserLand نرم افزار به تصویب رسید آن را به عنوان جایگزینی برای موجود ScriptingNews 2.0b1 فرمت. در حالی که به نظر می رسید که RSS در نهایت یک واحد معتبر مشخصات.

بزرگ چنگال

یک سال بعد RSS 0.91 مشخصات تبدیل شده بود محزون می خوانی ناکافی است. وجود دارد تمام انواع از چیزهایی که مردم در تلاش بودند برای انجام این کار با RSS است که این مشخصات به آدرس نیست. وجود دارد دیگر بخش های این مشخصات که به نظر می رسید بی ارزش محدود—هر کانال RSS تنها می تواند شامل حداکثر 15 آیتم ها و یا لینک کلیک کنید ،

که نقطه RSS به تصویب رسیده بود توسط چند سازمان. غیر از نت اسکیپ که به نظر می رسد از دست داده اند و علاقه پس از RSS 0.91 بازیکن بزرگ بودند Dave Winer را UserLand نرم افزار; o’reilly خالص که زد خبرخوان آر اس اس به نام Meerkat; و Moreover.com که همچنین زد خبرخوان آر اس اس با تمرکز بر روی اخبار. از طریق لیست پستی نمایندگانی از این سازمان ها و دیگران به طور منظم مورد چگونه به منظور بهبود در RSS 0.91. اما وجود اختلافات عمیق در مورد چه کسانی که پیشرفت باید مانند نگاه.

در ریشه این اختلاف نظر در مورد namespace شد عمیق تر اختلاف نظر در مورد چه آر اس اس بود و حتی برای.

لیست پستی است که در آن بسیاری از بحث رخ داده بود به نام پیوند در لیست پستی. یک بایگانی از پیوند در لیست پستی است که هنوز هم در دسترس است. آن را شگفت انگیز تاریخی منابع. آن را فراهم می کند یک لحظه-با-لحظه حساب چه کسانی عمیق اختلافات در نهایت منجر به سیاسی پارگی RSS جامعه است.

در یک طرف از آمدن پارگی شد Winer. Winer شد بی تاب به تکامل RSS اما او می خواست برای تغییر آن تنها در نسبتا محافظه کار راه. در ماه ژوئن سال 2000 او منتشر شده خود RSS 0.91 مشخصات در UserLand وب سایت به معنای به عنوان یک نقطه شروع برای توسعه بیشتر از آر اس اس. از آن ساخته شده هیچ تغییر قابل توجهی به 0.91 مشخصات منتشر شده توسط نت اسکیپ. Winer ادعا کرد در یک پست وبلاگ که همراه خود مشخصات آن را تنها یک “پاکسازی” مستند چگونه RSS شد در واقع در حال استفاده در طبیعت است که مورد نیاز بود به این دلیل که نت اسکیپ مشخصات دیگر در حال نگهداری می شود. در همان پست او استدلال کرد که آر اس اس موفق شده بود تا کنون به دلیل آن ساده بود و که برخی از این تغییرات پیشنهاد شده در این پیوند در لیست پستی فقط آر اس اس “بسیار پیچیده تر و IMHO در محتوای ارائه دهنده سطح خواهد خرید ما تقریبا هیچ چیزی برای اضافه پیچیدگی است.” او به خصوص مجموعه ای در برابر هر برنامه که اضافه کردن namespace به آر اس اس و یا معرفی به RDF formalisms که شده بود کاهش یافته و قبل از انتشار از RSS 0.91. (Namespace خواهد اساسا اجازه می دهد تا برنامه نویسان به تعریف زیر فرمت های آر اس اس به این معنی که سرد قابلیت های جدید می تواند اضافه شده به آر اس اس بدون همه موافقت خود را در هر جزئیات. اما فضاهای نام را برای نوشتن نرم افزار برای خواندن آر اس اس بیشتر به چالش کشیدن.) در یک پیام به پیوند لیست پستی ارسال در حدود همان زمان Winer پیشنهاد کرد که این مسائل بودند به اندازه کافی مهم است که آنها ممکن است او منجر به ایجاد یک چنگال:

من هنوز تعمق چگونه به حرکت RSS رو به جلو است. من قطعا می خواهید یخ-مانند مسائل در RSS2 انتشار و اشتراک در بالای لیست من, اما من می خواهم به مبارزه با دندان و ناخن برای سادگی. من عاشق اختیاری عناصر. من نمی خواهم برای رفتن پایین فضاهای نام و طرح جاده یا سعی کنید آن را یک گویش از RDF. من درک می کنم دیگر از مردم می خواهم به انجام این کار, و بنابراین من حدس می زنم ما در حال رفتن به یک چنگال. من نظر خود را در مورد که در آن دیگر چنگال منجر خواهد شد اما من نگه داشتن کسانی که به خودم برای لحظه ای حداقل.

صف آرایی در برابر Winer بودند و چند نفر دیگر از جمله Rael Dornfest از o’reilly, ایان دیویس (مسئول جستجو, راه اندازی, به نام Calaba) و یک زودرس, 14-year-old Aaron Swartz. این همان Aaron Swartz که بعدها co-یافت ق و معروف شدن خود hacktivism; در سال 2000 با توجه به یک ایمیل برای من از دیویس پدر خود را اغلب همراه او به فن آوری meetups. Dornfest, Davis و Swartz همه فکر می کردند که RSS های مورد نیاز فضاهای نام در سفارش به جای بسیاری از چیزهای مختلف همه می خواستم برای انجام با آن. در یکی دیگر از لیست های پستی توسط o’reilly Davis, پیشنهاد یک فضای نام ماژول مبتنی بر سیستم نوشتن که این سیستم را “به آر اس اس به عنوان توسعه به عنوان ما دوست داریم به جای بسته بندی در ویژگی های جدید است که بیش از حد پیچیده تنظیمات.” “به نام اردوگاه” اعتقاد بر این است که آر اس اس به زودی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای خیلی بیشتر از این پیوند از پست های وبلاگ بنابراین فضاهای نام, به جای اینکه یک عارضه تنها راه برای نگه داشتن RSS از تبدیل شدن به غیر قابل مدیریت آن را به عنوان پشتیبانی بیشتر و بیشتر موارد استفاده.

در ریشه این اختلاف نظر در مورد namespace شد عمیق تر اختلاف نظر در مورد چه آر اس اس بود و حتی برای. Winer تا به حال اختراع خود را برنامه نویسی, اخبار, فرمت به سندیکای نوشته های او نوشت: برای وبلاگ خود. نت اسکیپ منتشر شده بود آر اس اس به عنوان “RDF Site Summary” به دلیل آن است که یک راه بازآفرینی یک سایت در مینیاتوری درون من Netscape پورتال آنلاین. برخی از مردم احساس کردند که نت اسکیپ اصلی چشم انداز باید افتخار. نوشتن به پیوند در لیست پستی دیویس نظر او توضیح داد که RSS شد “در ابتدا تصور می شد به عنوان یک راه ساختمان mini نقشه” است و در حال حاضر او و دیگران می خواستم به گسترش RSS “برای در بر گرفتن انواع اطلاعات از ساده اخبار و به تهیه کردن برای استفاده از آر اس اس است که پدید آمده اند بیش از 12 ماه گذشته.” این overstates درجه ای که وجود دارد یک دیدگاه واحد و یکپارچه در نت اسکیپ; لیبی در یک ایمیل به من گفته بود که مشاجره بین “اجازه ساخت وب معنایی” و “بیایید این ساده برای مردم به نویسنده” گروه حتی در طول توسعه از آر اس اس. در پاسخ به دیویس پست Winer استدلال برای یکی دیگر از منشاء داستان کاملا: او ادعا کرد که خود برنامه نویسی, اخبار, فرمت شد و در واقع اولین RSS و که آن را به حال شده است که برای یک هدف متفاوت است. با توجه به این که اکثر افراد درگیر در توسعه RSS مخالف در مورد کسی که تا به حال ایجاد آر اس اس و به همین دلیل یک چنگال به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است.

چنگال اتفاق پس از Dornfest اعلام کرد که پیشنهاد RSS 1.0 مشخصات و تشکیل RSS-DEV کار گروهی—که شامل دیویس Swartz, و چند تن دیگر اما نه Winer—برای دریافت آن آماده برای انتشار. در پیشنهادی مشخصات RSS یک بار دیگر ایستاده بود برای “RDF Site Summary” چون RDF اضافه شده بود پشت در به نمایندگی از ابرداده خواص خاص RSS عناصر. مشخصات اذعان Winer با نام او اعتباری برای popularizing آر اس اس خود را از طریق “بشارت.” اما آن را نیز استدلال کرد که آر اس اس نمی تواند بهبود یافته در راه است که Winer طرفدار. فقط با اضافه کردن عناصر بیشتر به آر اس اس بدون ارائه برای توسعه یک سیستم ماژول را “قربانی مقیاس پذیری.” مشخصات در ادامه به تعریف یک سیستم ماژول RSS مبتنی بر XML namespace.

Winer احساس کردند که آن را “ناعادلانه” است که آر اس اس-DEV کار گروه تا به حال arrogated به “RSS 1.0” نام خود را. در یکی دیگر از لیست های پستی مورد عدم تمرکز او نوشت که او “به تازگی به حال یک استاندارد به سرقت رفته توسط یک نام بزرگ” احتمالا به معنی o’reilly که تا به حال برگزار RSS-DEV گروه کاری. دیگر اعضای پیوند در لیست پستی نیز احساس کردند که آر اس اس-DEV کار گروه باید با استفاده از نام “آر اس اس” بدون اتفاق آراء توافق از جامعه در مورد چگونه به حرکت RSS رو به جلو است. اما گروه کاری گیر با نام. دن Brickley یکی دیگر از اعضای RSS-DEV گروه کاری در دفاع از این تصمیم با این استدلال که “RSS 1.0 به عنوان پیشنهاد استوار ریشه در اصلی RSS چشم انداز است که خود تا به حال یک میراث رفتن به MCF (یک RDF پیشرو) و مرتبط با مشخصات (CDF و غیره).” او اساسا احساس کردند که RSS 1.0 تلاش کرده بود بهتر ادعای RSS نام از Winer را از RDF در اصل شده است بخشی از آر اس اس. RSS-DEV گروه کاری منتشر شده نسخه نهایی از مشخصات خود را در ماه دسامبر. که همان ماه Winer منتشر شده خود را بهبود RSS 0.91 که او به نام RSS 0.92 در UserLand وب سایت. RSS 0.92 ساخته شده چند کوچک اختیاری بهبود RSS در میان بود که علاوه بر این از این تگ استفاده می شود به زودی توسط podcasters در همه جا. آر اس اس تا به حال رسما شکافته.

چنگال ممکن است اجتناب شده است اگر بهتر تلاش ساخته شده بود که شامل Winer در RSS-DEV گروه کاری. او بدیهی است که متعلق وجود دارد; او یکی از عوامل برجسته به پیوند در لیست پستی و مسئول بسیاری از آر اس اس’ محبوبیت به عنوان اعضای گروه کار خود را اذعان کرد. اما به عنوان دیویس نوشت: در یک ایمیل به من Winer “می خواستم کنترل و می خواستم RSS به میراث او چندان تمایلی به همکاری با ما.” Winer ظاهرا حاضر به شرکت. Tim o’reilly, موسس و مدیر عامل شرکت o’reilly توضیح داد: این در UserLand گروه بحث و گفتگو در سپتامبر 2000:

یک گروه از افراد درگیر در RSS کردم و با هم شروع به فکر کردن در مورد آینده خود تکامل. دیو بخشی از این گروه است. زمانی که اجماع این گروه تبدیل شده است در یک جهت او را دوست ندارد دیو متوقف شد شرکت و مشخص آن را به عنوان یک طرح توسط انتشارات o’reilly به بیش از آر اس اس از او با وجود این واقعیت است که Rael Dornfest از o’reilly شد تنها یکی از حدود ده نویسندگان پیشنهاد RSS 1.0 تنظیمات و که بسیاری از کسانی که بخشی از توسعه آن تا به حال حداقل به یک تاریخ با آر اس اس به عنوان دیو بود.

Winer در پاسخ به Tim o’reilly با نوشتن زیر است:

من ملاقات با دیل [Dougherty] دو هفته قبل از اعلام و او نمی گویند هر چیزی در مورد آن که به نام RSS 1.0. من صحبت در گوشی با رائل به جمعه قبل از آن اعلام شد, دوباره به او نمی گویند که آنها خواستار آن RSS 1.0. برای اولین بار من در مورد این بود که آن را علنا اعلام کرد.

اجازه دهید من از شما درخواست مستقیم سوال. اگر آن را معلوم است که این طرح به تماس جدید spec “RSS 1.0” انجام شد در خصوصی بدون هیچ گونه سر و یا مشاوره و یا برای یک شانس برای پیوند اعضای لیست موافق یا مخالف نه فقط از من چه می خواهید انجام دهید ؟

UserLand انجام بسیاری از کار برای ایجاد و مورد پسند عامه و پشتیبانی از آر اس اس. ما راه می رفت از آن و اجازه دهید بچه های خود را به نام. که در سطح بالا. اگر من می خواهم به انجام هر کار دیگری در پیوند وب سایت من مجبور به استفاده از نام های مختلف. چرا و چگونه است که اتفاق می افتد Tim?

من شده اند قادر به پیدا کردن یک بحث در پیوند لیست پستی مورد استفاده از RSS 1.0 نام قبل از اعلام RSS 1.0 پیشنهاد. Winer در یک پیام به من گفت که او در تلاش برای کنترل RSS و فقط می خواستم به استفاده از آن در محصولات خود را.

RSS خواهد چنگال دوباره در سال 2003 هنگامی که چند تن از توسعه دهندگان نا امید با مجادله در RSS جامعه به دنبال ایجاد یک به طور کامل فرمت جدید. این توسعه دهندگان ایجاد اتم یک فرمت است که آیا دور با RDF اما در آغوش XML namespace. اتم در نهایت مشخص شود توسط یک استاندارد ارائه شده به Internet Engineering Task Force سازمان مسئول ایجاد و ترویج اینترنت قوانین از جاده ها است. پس از مقدمه ای از اتم ها وجود دارد رقابت در نسخه های RSS: Winer RSS 0.92 (به روز شده در RSS 2.0 در سال 2002 و تغییر نام “پیوند واقعا ساده”) آر اس اس-DEV کار گروه RSS 1.0 و اتم. امروز ما عمدتا با استفاده از RSS 2.0 و Atom.

عقب نشینی

گسترش رقابت RSS مشخصات ممکن است مانع از آر اس اس از راه های دیگر که من بحث خواهیم کرد و در مدت کوتاهی. اما آن را متوقف نمی آر اس اس از تبدیل شدن به بسیار محبوب در طول 2000s. توسط 2004 نیویورک تایمز آغاز شده بود ارائه آن عناوین در آر اس اس و نوشته بود یک مقاله توضیح به layperson چه آر اس اس بود و چگونه از آن استفاده کنید. Google Reader RSS aggregator در نهایت مورد استفاده توسط میلیون ها نفر راه اندازی شده بود در سال 2005. توسط 2013, RSS, به نظر می رسید به اندازه کافی محبوب است که نیویورک تایمزدر آن اگهی برای Aaron Swartz به نام تکنولوژی “در همه جا.” در حالی که قبل از یک سوم از این سیاره را امضا کرده بود تا برای Facebook, RSS شد به سادگی چگونه بسیاری از مردم در آنجا ماند پهلو به پهلو از اخبار در اینترنت.

متاسفانه پیوند در وب مدرن هنوز هم اتفاق می افتد از طریق یکی از تعداد بسیار کمی از کانال های, به این معنی که هیچ یک از ما “حفظ کنترل بیش از آنلاین ما personae” راه که Werbach تصور ما خواهد بود.

در نیویورک تایمز منتشر شده Swartz’ اگهی در ژانویه 2013. که نقطه هر چند آر اس اس بود و در واقع تبدیل یک گوشه و به خوبی در راه خود را به تبدیل شدن به یک مبهم فن آوری است. گوگل ریدر تعطیل شد در ژوئیه 2013, ظاهرا چون تعداد کاربر تا به حال شده است در حال سقوط “در طول سال است.” این درخواست چند مقاله از رسانه های مختلف اعلام کرد که RSS مرده بود. اما مردم شده بود اعلام کرد که RSS مرده بود برای سال ها و حتی قبل از گوگل ریدر را بستن. استیو Gillmor نوشتن برای TechCrunch در ماه مه 2009 توصیه می شود که “زمان آن به طور کامل خاموش RSS و سوئیچ به توییتر” به دلیل “آر اس اس فقط آن را قطع نمی کنه.” او با اشاره به این که توییتر بود که اساسا بهتر خوراک RSS از آن می تواند به شما نشان می دهد آنچه که مردم فکر می کردند در مورد یک مقاله در علاوه بر این به مقاله خود را. این اجازه را به شما به دنبال مردم و نه فقط کانال های. Gillmor گفت خوانندگان خود را که در آن زمان به اجازه آر اس اس به پس زمینه دور شدن. او در پایان مقاله خود را با یک آیه از باب دیلن را “برای همیشه لطفا برای جوان است.”

امروز RSS مرده است. اما نه آن را در هر نقطه در نزدیکی به عنوان محبوب آن را به عنوان یک بار بود. بسیاری از مردم ارائه توضیحات برای چرا آر اس اس خود را از دست داده گسترده ای تجدید نظر شود. شاید قانع کننده ترین توضیح این است که دقیقا یک ارائه شده توسط Gillmor در سال 2009. شبکه های اجتماعی مانند آر اس اس ارائه یک خوراک شامل همه آخرین اخبار در اینترنت. شبکه های اجتماعی در زمان بیش از آر اس اس به این دلیل که آنها به سادگی بهتر است تغذیه. آنها همچنین ارائه مزایای بیشتر برای شرکت هایی که خود آنها را. برخی از افراد متهم گوگل برای مثال از بستن گوگل ریدر به منظور تشویق مردم به استفاده از+ Google. گوگل ممکن است قادر به کسب درآمد از گوگل+ در راه است که می تواند هرگز پولی گوگل ریدر. Marco Arment خالق Instapaper نوشت: در وبلاگ خود در سال 2013:

گوگل ریدر فقط آخرین تلفات جنگ که Facebook شروع به ظاهر تصادفی: نبرد خود را به همه چیز. در حالی که گوگل را از لحاظ فنی “خود” خوان و می تواند برخی از استفاده از مقدار زیادی از اخبار و توجه داده ها از طریق آن جریان آن را در تضاد با خود به مراتب مهم تر از گوگل+ استراتژی: آنها باید هر کس به خواندن و به اشتراک گذاری همه چیز را از طریق گوگل+ به طوری که آنها می تواند به رقابت با Facebook for ad-هدف قرار دادن داده ها, آگهی, دلار, رشد, و ارتباط.

بنابراین هر دو کاربران و شرکت های فن آوری متوجه شدم که آنها بیشتر از استفاده از شبکههای اجتماعی از آنها از آر اس اس.

نظریه دیگر این است که آر اس اس همیشه بیش از حد نخبه برای مردم عادی. حتی نیویورک تایمزکه به نظر می رسد مشتاق به اتخاذ RSS و ترویج آن را به مخاطبان خود شکایت در سال 2006 که آر اس اس است که یک “نه به خصوص کاربر پسند” مخفف ابداع توسط “حرفهایها کامپیوتر.” قبل از این آیکون آر اس اس طراحی شده بود در سال 2004 وب سایت های مانند نیویورک تایمز مربوط به آر اس اس خوردها با استفاده از کمی نارنجی جعبه برچسب “XML” که تنها می شده اند تهدید آمیز است. برچسب کاملا دقیق هر چند به دلیل آن کلیک کردن لینک را بیچاره کاربر به یک صفحه کامل از XML. این صدای قطاری از جوهر از این توضیح برای RSS’ مرگ:

مردم عادی هرگز احساس راحتی با استفاده از آر اس اس; آن را تا به حال واقعا طراحی شده به عنوان یک مصرف کننده-فن آوری مواجه و درگیر بیش از حد بسیاری از موانع; مردم شروع به پریدن کرد و کشتی به عنوان به زودی به عنوان چیزی بهتر آمد.

RSS ممکن است قادر به غلبه بر برخی از این محدودیت ها اگر آن را به حال شده است بیشتر توسعه یافته است. شاید RSS می تواند تمدید شده است به نحوی که دوستان مشترک به همان کانال می تواند سندیکای افکار خود را در مورد مقاله برای هر یک از دیگر. شاید پشتیبانی از مرورگر می تواند بهبود یافته است. اما در حالی که یک شرکت مانند Facebook قادر به “حرکت سریع و شکستن همه چیز” RSS توسعه دهنده جامعه گیر کرده بود در تلاش برای رسیدن به اجماع. زمانی که آنها موفق به توافق بر روی یک استاندارد تلاش است که می تواند به بهبود RSS شد به جای حیف و میل در تکثیر کار است که در حال حاضر انجام شده است. دیویس به من گفت به عنوان مثال اتم لازم نبود که اگر اعضای پیوند در لیست پستی بوده و قادر به سازش و همکاری و “همه که کار پاکسازی شده است می تواند قرار داده و به آر اس اس برای تقویت آن است.” بنابراین اگر ما می خواهیم خودمان را چرا آر اس اس است که دیگر محبوب خوب اول-منظور توضیح است که شبکه های اجتماعی جایگزین آن. اگر ما خودمان بپرسید چرا شبکه های اجتماعی قادر به تعویض آن پاسخ ممکن است که مردم در تلاش برای ایجاد RSS موفق با یک مشکل بسیار سخت تر از گفتن ساختمان Facebook. به عنوان Dornfest نوشت: به این پیوند در لیست پستی در یک نقطه “در حال حاضر این سیاست به مراتب بیشتر از سریالسازی است که به مراتب از ساده است.”

بنابراین امروز ما با چپ متمرکز سیلوهای از اطلاعات است. حتی پس از, همزمان وب است که Werbach گیراندم در سال 1999 شده است متوجه شدم نه تنها در راه او در فکر آن خواهد بود. پس از همه پیاز یک نشریه است که متکی بر پیوند از طریق Facebook و توییتر راه همان است که Seinfeld با تکیه بر پیوند به چنگک جمع کردن در میلیون ها نفر پس از پایان اصلی خود اجرا شود. از من خواسته Werbach آنچه که او فکر می کند در مورد این و او بیشتر یا کمتر موافق است. او به من گفت که RSS در یک سطح بود و به وضوح یک شکست به دلیل آن نیست در حال حاضر “یک تکنولوژی است که واقعا در هسته تمام دنیای وبلاگ نویسی و یا محتوای جهان یا جهان مونتاژ عناصر مختلف از چیزهایی که به سایت.” اما در سطح دیگر “کل رسانه های اجتماعی انقلاب است که تا حدی در مورد توانایی به جمع مطالب مختلف و منابع” در یک شیوه ای یادآور RSS و چشم انداز اصلی به صورت همزمان وب. به Werbach “این میراث RSS حتی اگر آن را ساخته شده در RSS.”

متاسفانه پیوند در وب مدرن هنوز هم اتفاق می افتد از طریق یکی از تعداد بسیار کمی از کانال های, به این معنی که هیچ یک از ما “حفظ کنترل بیش از آنلاین ما personae” راه که Werbach تصور ما خواهد بود. یکی از دلایل این اتفاق افتاده است باغ-انواع شرکت rapaciousness—RSS باز با فرمت نمی دهد شرکت های فن آوری کنترل داده ها و کره چشم است که آنها نیاز به فروش تبلیغات به طوری که آنها آن را پشتیبانی نمی کند. اما بیشتر دنیوی دلیل است که متمرکز سیلوهای فقط آسان تر برای طراحی از استانداردهای رایج. اجماع است دشوار برای رسیدن به آن طول می کشد اما بدون اجماع رد توسعه دهندگان خواهد شد و ایجاد رقابت استاندارد. درس در اینجا ممکن است که اگر ما می خواهیم برای دیدن بهتر و بیشتر باز کردن وب سایت ما را برای دریافت بهتر در کار با هم.

سینکلر می نویسد: در مورد تاریخچه محاسبات در وبلاگ خود, دو بیتی تاریخچه. Follow @TwoBitHistory در توییتر برای آخرین پست ها.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynabahisnowbeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaOmegleelf bar 5000silivri korsan taksiMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişbetboogenco bahisKurtköy Escort