سس شما نیاز به یک “BBQ” Cookout داخل خانه


Illustration of sauce and grilled veggies.

ناتالی ماتیوز-Ramo

ادامه مطلب از تخته سنگ های راهنمای خود را قرنطینه تابستان.

برای کسانی از ما بدون دسترسی به حیاط خلوت یا پاسیو وضعیت این تابستان لذت بردن از طعم و بوی یک cookout خواهد شد و حتی بیشتر به چالش کشیدن از حد نرمال است. و تجمعات با کسانی که به احتمال زیاد هنوز هم نمی تواند بسیار امن است. اما این بدان معنی نیست که ما کاملا به جست و خیز عزیزمان همبرگر, سوسیس و مرغ BBQ این سال ما فقط باید به شکل از چگونه به حرکت cookout در داخل خانه.

در حالی که زغال چوب کوره نمی آمد داخل—جدی نمی, شما می میرند—خبر خوب این است که کاراکتر و دودی طعم همه فن حریف بق می توانید نیمه مراسم آشتی ترتیب دادند به دست آمده باشد ، اما شما نیاز به تنظیم انتظارات خود را. دو روش اصلی وجود دارد از نزدیک فضای باز کوره در آشپزخانه شما: جوجه های گوشتی در فر و اجاق گاز-top تابه گریل. در بالاترین تنظیمات گوشتی می تواند در ارائه چیزی شبیه شدید خشک و گرمای تابشی از یک کوره به طوری که آنها یک راه خوب برای دریافت برخی از کاراکتر ها در مواد غذایی خود را. آنها کار به خصوص به خوبی در سبزیجات است. فقط مراقب باشید که خود را ورق پان نیست بیش از حد نزدیک به عنصر حرارت مبادا شما را دعوت گریس آتش به حزب. تا بالا به خوبی گرم می شود تابه گریل را پشته را به شما بدهد جامد علائم کوره و یک مقدار مناسب و معقول از کاراکتر—همراه با من متاسفم به گزارش از تجربه شخصی یک مقدار قابل توجهی از دود wafting از طریق آپارتمان خود را.

در پایان هیچ یک از این تکنیک واقعا جذب عطر و طعم واقعی سحر و جادو از کباب که تا حد زیادی ناشی از چربی چکیدن را بر روی زغال و تبخیر بازگشت تا بر روی مواد غذایی خود را تزریق آن را با گوشتی دودی tastiness. به عنوان علوم و صنایع غذایی کارشناس J. کنجی لوپز-Alt نتیجه یک معاینه کامل از مشکل این است: “هیچ سرپوشیده روش که من می دانم این است که جایگزینی برای این ترکیب فوق العاده بالا تابش و هدایت سطوح شما می توانید از کوره در فضای باز.”

پس مثل من گفت: انتظارات. داخلی “کباب” هرگز خواهد بود که همان چیزی که به عنوان باز کردن زغال سنگ در خارج از منزل بزرگ, اما آن را می توانید ابتدا BBQ خارش به اندازه کافی به ارزش امتحان کنید. اگر شما در نظر بگیرید که عناصر وجود دارد در وعده های غذایی خود را که در آن شما می توانید دزدکی حرکت کردن در کباب vibes به غیر از گوشت خود را. قطعا نان تست خود را نان—من می خواهم به ترد معدن در چربی بیش از سمت چپ در تابه پس از همبرگر در حال استراحت—و اگر شما با داشتن پنیر, انتخاب کردن برای یک دودی انواع مختلفی مانند گودا یا چدار. مورد علاقه من, ترفند, اما, در سرزمین چاشنی. به جای معمولی خود را سس گوجه فرنگی و خردل را در نظر بگیرید شلاق تا یک سس که شامل دود و گوشتی اومامی به عنوان به خوبی. من رفتن به این است که یک در اسپانیایی romesco سس مخلوط از سبزیجات تفت داده شده تست آجیل و پودرهای سوخاری و سایر چیزهایی که دوست داشتنی است که مانند طعم تابستان در یک قاشق. من سعی دستور زیر را با بعدی داخلی cookout و ببینید اگر زمانی که شما چشمان خود را ببندید شما احساس نمی کنید کمی نزدیک تر به چیزی که واقعی است.

دودی Romesco سس

(حدود 4 لیوان)

2 متوسط گوجه فرنگی (حدود 12 اونس) نصف
1 زیادی فلفل قرمز (یا تعداد انگشت شماری کوچک فلفل شیرین حدود 7 اونس), توپودری و نصف
¾ فنجان تازه پودرهای سوخاری
¾ فنجان, unsalted آجیل (گردو بادام فندق کاج و یا مخلوط)
1-2 حبه سیر بسته به اندازه تقریبا خرد شده
1-2 scallions بسته به اندازه تقریبا خرد شده
3-4 تمام جعفری ارتوپدی
1 قاشق غذاخوری pimentón دولک (دودی اسپانیایی فلفل قرمز)
½ قاشق چایخوری فلفل هندی
نمک و فلفل سیاه
2 قاشق غذاخوری سرکه شری
½ – ¾ فنجان روغن زیتون (به fruitier بهتر!)

1. گرم جوجه های گوشتی به بالا است. در یک فویل پوشیده ورق پخت, محل, گوجه فرنگی و فلفل برش به سمت پایین. محل تحت گوشتی و طبخ تا زمانی که به شدت متصلب و سقوط, 8 تا 10 دقیقه. کنار گذاشته تا خنک شود.

2. در ضمن جای آجیل و پودرهای سوخاری را در یک کتری با حرارت متوسط. نان تست تا به سادگی browned حول گهگاه, 3 تا 4 دقیقه. (کمی ذغال سنگ خوب است اما با دقت تماشا کنید که هیچ چیز واقعا می سوزد!) کنار گذاشته تا خنک شود.

3. اضافه کردن گوجه فرنگی و فلفل ▪ آجیل به یک پردازنده مواد غذایی و یا مخلوط کن همراه با سیر و پیازچه و جعفری و pimentónکاین و سخاوتمندانه خرج کردن از نمک و فلفل. پالس تا فقط ترکیب شده است.

4. اضافه کردن سرکه. سپس در حالی که زننده جریان در روغن زیتون از طریق بالا تا زمانی که مخلوط دستیابی نسبتا یونیفرم, spreadable قوام اما حفظ برخی از بافت دلپذیری. شما ممکن است نیاز همه از نفت است.

5. انتقال به یک کاسه است. طعم و تنظیم ادویه را با نمک, فلفل و سرکه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>