این سمج و پرکار دمپایی حلزون بدنام است برای غلبه صدف تخت. است شام خود را به صفحه بعدی ؟


Two colorful shells with a fleshy snail meat inside.

دمپایی حلزون.

Ecomare/Sytske Dijksen/Wikimedia Commons

برای کوچک bivalve این دمپایی حلزون مطمئن شوید که توانسته است به دندانه دار کردن بسیاری از نام های. در میان دانشمندان و مخلوق می رود Crepidula fornicata و شهرت برای, تغذیه, در, صدف, و, به عنوان آن نام لاتین به معنی خاص تعهد به تولید مثل. جدید Englanders—و به خصوص جزایر رود—می دانم که حیوانات با نام مستعار خود دکر پس از راه آن رشد می کند در پشته (یا عرشه) تا ضخیم و سخت و عمیق است که آنها می توانند مانع clamming روند. به تازگی شان بارت صاحب پایداری فکر غذاهای دریایی اذوقه رسان حوض به ظرف در تلاش است تا نام تجاری جدید تعریف حیوانات به عنوان “وحشی Montauk escargot.” دلیل این است که اگر او و دیگران در صنعت غذاهای دریایی باید راه خود را از دمپایی حلزون را در بازار رقابت هویت برای ساده تر تسمیه: شام.

دمپایی حلزون (یا دمپایی limpet در انگلستان) مصرف شده توسط انسان ها برای سال های بسیاری—و نه فقط در ایالات متحده است. در فرانسه این گونه است و در عین حال یکی دیگر از نام این یکی محبت: لو berlingot de merیا “آب نبات دریا.” اصطلاح هر دو به یک, محبوب, هرمی, فرانسوی, آب نبات به فروش می رسد در بریتنی و به عطر و طعم خود را از حلزون که شیرین است. اگر چه حلزون تا به حال یک حضور قوی در آمریکا در ساحل شرقی برای مدت زمان طولانی—تا آنجا که مبتنی بر جزیره قبیله بومی آمریکا به Shinnecock در طول تاریخ با استفاده از این پوسته به عنوان wampum—آن بوده است هرگز به طور گسترده در نظر گرفته شده در اینجا به عنوان یک منبع غذایی.

در واقع دمپایی حلزون بودند برای سال های بسیاری برداشت در پشت سر هم با دیگر جزیره صدف و سپس به سرعت دور انداخته یک bayman کابوس. این hermaphroditic حیوانات می تواند به تولید هزاران نفر از فرزندان در یک سال و صرف عمل clamming در واقع می تواند کمک به گسترش آن. “آنها آنقدر فراوان و شما در حال صحبت کردن به سنتی صدف سنج که از بیرون رفتن با چنگک جمع کردن” بارت به من گفت. “آنها به شما بگویم داستان در مورد چگونه آنها را به شکستن پشت خود و حفاری کردن چند لایه از این که در آن صدف هستند.”

اما به پایداری رشد می کند به عنوان یک اولویت در یک جهان که در آن غذاهای سنتی سیستم های احساس ناپایدار وجود دارد تجدید اشتیاق برای سرمایه گذاری در زمان بعید است و نادیده گرفته شده و منابع غذایی. و هیچ مثالی بهتر از دمپایی حلزون. “من نمی تواند به یاد داشته باشید آخرین باری که من تا به حال تا این حد آه, آه, وای, هیجان بیش از غذاهای مورد” بارت گفت. او قرار است دمپایی حلزون در برخی از بهترین رستوران ها در نیویورک است. غول تکنولوژی گوگل به تازگی اضافه شده حلزون به معروف به خوبی سرپرستی منو از خود کارکنان سالن های غذاخوری. در دن باربر آبی تپه حلزون در حال خدمت در یک سنتی escargot سبک غرق در کره و سیر و پخته تا متلاطم است. توماس کلر را فی نفسه در خدمت آنها در پوسته در زیر یک پارمسان بریزید که صدر سپس با تست سیر و جعفری و روغن.

دمپایی حلزون مسیر به چنین محترم جداول شده است عجیب و غریب یک. در اصل بومی شمال شرقی ساحل ایالات متحده را hitched سوار شرق در طول جنگ جهانی دوم در بدنه کشتی ها در نهایت فرود در اروپا است. “آنها راه اندازی مستعمرات از دمپایی حلزون که فقط رونق گرفت و نمایاندن” بارت توضیح داد. “این واقعا spooked کردن فرانسوی و استرالیایی چرا که آنها گوشتخوار شکارچیان که کشتن صدف و صدف. پس از آن با ارسال یک موج وحشت را از طریق حومه فرانسه.” تنها راه موثر برای جمع اوری این جمعیت بود که کشتن صدف دیگر بود و به طور طبیعی شروع به خوردن آنها.

“ضرب المثل قدیمی بوده است: چگونه می توانم شما کنترل یک مزاحم? شما کنترل یک مزاحم با ساخت آن خوراکی و انسان کنترل بقیه گفت:” W. برت مکنزی استاد در دانشگاه راجر ویلیامز. مکنزی نوشته شده است تنها stateside گزارش دمپایی حلزون بازار بالقوه در ایالات متحده است. در میان نتیجه گیری او این است: دمپایی حلزون گوشت و طعم آن مشکل نیست در مورد آن عدم محبوبیت; رسیدن به گوشت است. پوسته مجلسی و خیره بیرونی ساخته شده از کربنات کلسیم نیرومند دشمن به shucking—را گوشت و مقاوم در برابر برداشت.

چند سال پیش Pierrick Clément صاحب فرانسه Britexa یک شرکت است که هر دو برداشت و فرآیندهای دمپایی حلزون گوشت و توسعه یک راه حل است اختصاصی. “او نمیفهمد چگونه به روند صدف—و این یکی از موانع بزرگ” مکنزی گفت. “چگونه ما روند آن ؟ Pierrick بسته های آنها. چه Pierrick بود همان چیزی است که ما نیاز به انجام این کار در اینجا. Pierrick در بر داشت یک روش برای پردازش و بسته بندی آن را برای بازار است. برداشت محصول و بسته بندی.”

رستوران لوکس کنار بگذارند هدف از ساخت دمپایی حلزون در دسترس برای مصرف کننده به طور متوسط لولا در مورد اینکه آیا یک شرکت آمریکایی می تواند از نو خلق کردن Clément را برداشت و پردازش سحر و جادو. “[I]t می آید در این حجیم پوسته است که فقط یک کمی خارج از قرار دادن آن نیاز به شستشو و تمیز کردن گفت:” سارا شومان, سرپرست وزارت علوم, مدیر خوردن با اکوسیستم یک گروه ترویج پایدار غذاهای دریایی مصرف کنید. “این عملکرد از گوشت کم است در مقایسه با بخش عمده ای از پوسته. من فکر می کنم که راز ساخت آن را قابل عرضه در بازار است قبل از shucked محصول مانند آنها در فرانسه است.” در حال حاضر در ایالات متحده تنها مصرف کننده مبتنی بر دسترسی به دمپایی حلزون—به غیر از پیدا کردن آن را در سواحل و حفر سمت راست—دروغ در رستوران که در آن مقیاس کوچک پردازش در حال حاضر ممکن است. امید شومان می گوید که تکنولوژی میکشد تا به آنچه که او می بیند به عنوان رو به رشد تقاضا است. اگر دمپایی حلزون شکسته نمی باشد برای آشپز خانه در ایالات متحده راه آنها شده اند در فرانسه وجود دارد ممکن است هیچ راه به بازار.

راز تبلیغ دمپایی حلزون هم نهفته در آشپزی آموزش: آناتومی دمپایی حلزون به شمار هر دو پازل و یک فرصت برای آشپز. گوشت تقسیم به دو متمایز و متفاوت-مزه بخش است. “اگر شما تلنگر آنها را وارونه وجود دارد کوچک و کوچک عرشه در داخل پوسته و سپس آن را دو تشریحی نیمکره” بارت گفت. “یک فنجان مکش دیسک این نوع از سخت. وجود دارد یک سنتی, درست حلزون بدن که متصل به آن است. … فنجان مکش است [a] متراکم سخت تر و شورتر لقمه. که پشت آن یک شیرین نرم و خوشمزه کمی پختن مزه حلزون.”

ترکیبی است که برای شنیدن برت بگویم آن را “یک حزب واقعی در دهان خود.” اما کسانی که متفاوت با بافت و سلیقه هم نیاز به فکر و دوراندیشی و برخی از گسترده آشپزی درک. سخت بیرونی ممکن است بعد از همه از سود ملایم پخت و پز و یا ظرافت فقط به عنوان مناقصه ها و مزایده های داخلی ممکن است از سود بیشتر روش های تهاجمی و یا قوی تر طعم.

هنوز هم آقای بارت معتقد است که او در واقع تصادفا در آشپزی طلا. “وجود دارد یک درجه ای از رمز و راز که چگونه این فقط گذاشته خفته و هرگز به رسمیت شناخته شده به عنوان یک آشپزی ظرافت تا سال 2020” او گفت:. “ضرورت مادر اختراع است. هنگامی که شما را به ماه های سرد است که شما واقعا مجبور به نشستن با ماهیگیران و از آنچه در دسترس است. در بقیه فصول سال شما باید چنین قوی انواع.”

عدم فصلی انواع (زمستان معروف nonabundant تا آنجا که شمال شرقی ماهیگیری می رود) زوج با یک ازدیاد جمعیت از دمپایی حلزون می تواند بارت می گوید سوخت و افزایش محبوبیت. و مزایای گسترش فراتر از اساسی لذت بردن از مواجهه با یک غذای خوشمزه. بارت نشان می دهد که مصرف کنندگان نگاه به رشدی در مقیاس یک بخشنامه نمودار از زنجیره غذایی با عمده پایین-تولید مثل شکارچیان در بالا و فراوان تر دریا بر اساس مواد غذایی مانند اشنه دریایی در پایین—در هنگام تصمیم گیری در مورد آنچه که باید از اقیانوس. “آنچه که ما به دنبال انجام اصل قرار داده است نور برداشت فشار به عنوان گسترده ای از اکوسیستم به عنوان ممکن است,” او گفت:. “مردم نیاز به غذا خوردن کمتر در مقیاس رشدی.”

خوردن موارد به سمت پایین مقیاس—فیتوپلانکتون جلبک دریایی و, بله,, دمپایی حلزون—می تواند به حفظ تعادل در محیط زیست است. “خوردن اکوسیستم است همه چیز در مورد تعادل رژیم غذایی ما با آنچه اکوسیستم است که تولید” شومان گفت. “این گونه است که در واقع در حال افزایش است. این شواهد از گونه های است که ما در حال تجربه افزایش است.” هدف این است که به اطمینان حاصل شود که هیچ گونه سبقت دیگران از ثبات اقیانوس زندگی در بهترین حالت شکننده است.

در آشپزی طرف سرآشپزها کار با بارت و حوض به ظرف گرفته اند و این به آنها عنصر و اجرای آن با ایجاد همه چیز از دمپایی حلزون ماکارونی سنتی escargot به ژاپنی dashi—یک سوپ ماهی به طور سنتی ساخته شده از kombu و بونیتو. با هیچ طرح برای یک آمریکایی رویکرد به استفاده از دمپایی حلزون سرآشپزها دیدن نادر tabula rasa یک فرصت بی نظیر برای ایجاد زمین جدید در این زمینه اغلب hidebound سنتی انتظارات. برای کسانی که سرمایه گذاری در تقاطع نوآوری و ناهارخوری, سپس, دمپایی حلزون—و یا اگر شما اصرار وحشی Montauk escargot—پالس با امکان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>