دیوان عالی کشور به مغلوب ساختن پیشی جستن قدرت بیشتر به تبعید مردم به مرگ خود


A boy wearing a face mask, with tents in the background

پناهندگی-سالک در یک مهاجر پناهگاه در تیخوانا, مکزیک.

Guillermo آریاس/گتی ایماژ

پنج شنبه گذشته دادگاه عالی را نجات داد بیش از 700 ، 000 مهاجران از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت nativist وزوز دیدم. دادگاه تضمین این است که این مهاجران بودند که به ایالات متحده آورده خود را مستند نشده پدر و مادر به فرزندان, خواهد ادامه به حمایت دولت اوباما سیاست نام اقدام معوق برای ورود دوران کودکی مقدار کمی آنها را از تبعید به کشورهای بسیاری حتی نمی تواند به یاد داشته باشید. دادگاه تقسیم 5-4 با قاضی جان رابرتز پرتاب بسیاری خود را با لیبرال ها برای پیدا کردن که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را فسخ IF غیر قانونی بوده است—تا حد زیادی به دلیل آن بوده است سردستی effectuated دفاع pretextually بلکه به دلیل صدها نفر از هزاران نفر از جوانان در حال تغییر زندگی خود را در اتکا به این وعده که آنها می تواند ایمنی بدن را از اخراج.

در یک کلید بخش از نظر اکثریت رابرتز برجسته بشریت از این جوان با مهاجران و نیز امیدها و رویاهای خود را در خانواده: “از سال 2012 IF دریافت کنندگان ثبت نام در برنامه های تحصیلی را آغاز کرده است در استخدام, شروع کسب و کار خانه های خریداری شده و حتی ازدواج کرده بود و کودکان همه در تکیه” در DACA, رابرتز نوشت: به نقل از دادخواستها در مورد. “عواقب فسخ خواهد … ‘شعاعی به بیرون’ به DACA خیر خانواده ها از جمله خود 200,000 آمریکا-شهروند کودکان به مدارس که در آن DACA گیرندگان مطالعه و تدریس و به کارفرمایان که سرمایه گذاری در وقت و پول در آموزش آنها است.” رئیس دادگستری evinced نا امیدی که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به ظاهر در زمان هیچ یک از کسانی که بسیار منافع انسان به حساب آورد.

یک هفته بعد در روز پنج شنبه صبح بالا دادگاه ثابت کرد که آن همدردی برای مهاجران به دنبال زندگی بهتر هستند محدود است. در یک 7-2 حکم قضات مصوب مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شدیدی تفسیر یک قانون فدرال که محدودیت دادگاه توانایی بررسی اخراج سفارشات. این زمان در اطراف دادگاه نیست توجه داشته باشید مهاجران کمک به ملت و یا ایمان خود به بشریت را در هر راه. داشتن هفته گذشته تحت درمان یک کلاس از مهاجران مانند واقعی مردم این دادگاه در روز پنج شنبه چرخد و به سنگدلانه ظلم و ستم. همه از رئیس دادگستری نوع کلمات مورد IF گیرنده ظاهر می شود و مهاجران که—با توجه به اجرایی—سزاوار نیست پناهندگی.

پنج مورد, Department of Homeland Security v. Thuraissigiamشامل پناهندگی-سالک از سریلانکا به نام Vijayakumar Thuraissigiam که چهره به احتمال زیاد مرگ اگر او اخراج زیرا او تامیل. Thuraissigiam دستگیر شد توسط گشت مرزی ایالات متحده در حالی که در تلاش برای عبور از مرز جنوبی در سال 2017. پس از یک افسر پناهندگی و مهاجرت قاضی را رد کرد و ادعا Thuraissigiam شد میله میله برای “تسریع حذف است.” قانون فدرال میله دادگاه از بررسی که حکم تبعید. اما 9th ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر داشت قانون اساسی به عنوان اعمال Thuraissigiam قانون اساسی را تعلیق بند است که محدودیت های دولت توانایی محدود کردن جسم—قرن ها راست به مسابقه قبل از بازداشت یک قاضی.

در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت درخواست دیوان عالی معکوس 9هفتم مدار با عدالت ساموئل Alito نوشتن حداکثری نظر اکثریت برای پنج محافظه کاران و قضات Stephen Breyer و اموزش Bader Ginsburg proffering باریک تر موافقت. عدالت Sonia Sotomayor گذراند طولانی زنده مخالفت با عدالت النا کاگان که متهم اکثر ايميل بیش از یک قرن از سابقه و “purg[ing] کل کلاس از چالش های قانونی برای اجرایی بازداشت.” (در خود نظر Alito اخراج ستمیر این انتقادات به عنوان صرف “فصاحت و بلاغت است.”)

این نتیجه نوار دادرسی از مهاجران به دنبال پناهندگی که در حال حاضر حتی کمتر از حقوق عادلانه adjudicatory فرایند تحت تسریع سیستم که در حال حاضر آنها را فراهم حداقل حمایت. آن را نیز تشویق مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای سرعت بخشیدن به اخراج هزاران نفر از مردم بدون نظارت قضایی. تحت این در حال حاضر دادگاه تایید سیستم مهاجران در حال فرار از کشور خود باید تحت یک “ترس معتبر” مصاحبه که در آن آنها باید توضیح دهند که به یک افسر فدرال چرا که آنها واجد شرایط برای پناهندگی. (مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اجازه داده است گمرک و حفاظت مرزی عوامل—نه روت پناهندگی افسران—برای انجام ترس معتبر مصاحبه.) اگر افسر می یابد هیچ “معتبر ترس از آزار و اذیت” سرپرست خود را بررسی تعیین می کند به عنوان یک قاضی مهاجرت (که سنتی نیست قاضی بلکه یک کارمند اجرایی منصوب شده توسط دادستان کل). اگر این افراد پیدا معتبر ترس مهاجر انداخته است به “تسریع حذف” — است که به سرعت در تبعید در چند هفته. آنها ممکن است نه مسابقه این دولت را “معتبر ترس” تعیین قبل از دادگاه فدرال. آن است که این حکومت است که Thuraissigiam به چالش کشیده به عنوان یک تخلف از جسم و علت روند.

Alito breezily اخراج Thuraissigiam فردی ادعا می کند با سلب گسترده نوار حقوق اساسی از مهاجران غیر مجاز. او اعلام کرد که حکم ازادی محافظت نمی کند یک مهاجر توانایی برای مبارزه با غیر قانونی اخراج سفارشات. ستمیر به شدت مورد اعتراض این ادعا با استناد به یک “تثبیت خط از موارد” نشان می دهد که حکم تجدید نظر به مدت طولانی محافظت مناسب از افراد—از جمله مهاجران—به چالش های غیر قانونی عملیات اجرایی در دادگاه. دوم Alito برگزار شد که مهاجران غیر مجاز که در حال حاضر از لحاظ جسمی در حال حاضر در ایالات متحده باید در واقع “وارد این کشور است.” بنابراین آنها هیچ دادرسی حق دولت را به چالش پناهندگی تعیین. ستمیر اشاره کرد که برگزاری این حرکت از بیش از یک قرن از سابقه اعمال تفاوت کشیده شده توسط مدرن, قوانین مهاجرت در باستان تضمین های دادرسی.

Alito نه تنها دور دست تکان داد این برآمدگی عواقب; او به نظر می رسید به خنده در آنها.

نتیجه این تصمیم به این معنی تقریبا قطعی مرگ برای Thuraissigiam و دیگران مانند او. Thuraissigiam مواجه وحشیانه, آزار و اذیت در سریلانکا یک واقعیت Alito به نظر نمی رسد به درک شفاهی. مقامات مختلف در شاخه های اجرایی و شانه ای بالا انداخت که آزار و اذیت. Thuraissigiam فقط می خواهد یک فرصت برای اثبات به یک قاضی فدرال است که این مقامات به قانون انکار پناهندگی خود را ادعا می کنند. در حال حاضر به لطف دیوان عالی کشور او نمی تواند. و نه می تواند بسیاری از مهاجران پرتاب به تسریع حذف مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است که با استفاده از این فرآیند به عنوان یک ابزار برای سرعت بخشیدن به اخراج ها در سراسر کشور است. فقط دو روز پیش یک دادگاه تجدید نظر فدرال پاک راه را برای دولت به گسترش سریع حذف فراتر از مهاجران ره و در نزدیکی مرز به کسانی که دستگیر هر نقطه در کشور است. دولت نشان داده علاقه کمی دقت با توجه به آنها این اخراج در حال حاضر بسیاری از کسانی که تصمیم گیری خواهد شد لاستیکی-مهر توسط ماموران اجرایی و چپ unscrutinized توسط قوه قضائیه فدرال.

Alito نه تنها دور دست تکان داد این برآمدگی عواقب; او به نظر می رسید آنها را به خنده. نه برای یک لحظه او به نظر می رسد به این باور است که پناه جویان ممکن است واقعا در ترس برای زندگی خود را. در میان بسیاری از بانی بن کاهش Alito در نظر او نوشت: “در حالی که [Thuraissigiam] ادعا می کند نیست یک حق برای انتشار, دولت مبارک برای آزادی او—ارائه آزادی رخ می دهد در داخل کابین یک هواپیما عازم سریلانکا.” با توجه به این که Thuraissigiam ادعا می کند او به احتمال زیاد شکنجه به مرگ اگر او به عقب فرستاده به سریلانکا روشن نیست که خط به معنی آنچه که او فکر می کند آن را ندارد. در طول این نظر Alito اشاره به Thuraissigiam به عنوان “بیگانه” و یا “مخاطب” و به نظر می رسد به سادگی ناتوان از تصور است که ادعای خود راستگو هستند.

آن را آسان به دست عظیم فرسایش پناهندگی پناهجویان حقوق بشر با پیروزی هفته گذشته در اطراف پیروزی DACA. اما در برخی از راه های آن را بیشتر آمریکا نتیجه در جهان به نمایش IF ذینفع به عنوان انسانی تر چرا که آنها به مدرسه رفته اینجا و birthed کودکان در اینجا در حالی که خندیدن در پناه جویان که به عنوان بخشی از یک سنت طولانی در هر دو قانون اساسی و قوانین بین المللی به سادگی درخواست دولت آمریکا برای نجات زندگی خود را. رابرتز که به نظر می رسید به طوری هماهنگ به سختی IF دریافت کنندگان پیوست Alito بی رحم به نظر کامل; در واقع رئیس دادگستری اختصاص داده شده نظر به Alito که به دادگاه سرسخت صلیبی علیه مهاجران’ حقوق.

دادگاه تقسیم را نشان می دهد که اکثریت قضات فکر می کنم مهاجران مانند Thuraissigiam هستند و نه مولد جوان مردم از IF صورت مالی و خانوادگی روابط به همه است که باعث می شود امریکا اما نه بیچهره توده طلبانه دستکاری امریکا را سخاوتمندانه سیاست پناهندگی و قریب به اتفاق آن سیستم مهاجرت. آنها بر این باورند این مردم سزاوار نیست یک ذره از همدردی اجازه دهید به تنهایی دلیل روند. که در حال حاضر چگونه بسیاری از مرز عوامل مشاهده این مهاجران: نه به عنوان انسان با حقوق اما به عنوان جعلی انگل. دیوان عالی کشور در حال حاضر تبدیل شده است که چشم انداز به قانون در روند, اجازه, اجرایی, ارسال, بیشتر آزار و اذیت مردم به مرگ آنها بدون حتی یک روز معنی دار در دادگاه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>