دیوان عالی کشور پیروزی برای زنان تغییر جنسیت یک پیروزی برای تمام زنان


Aimee Stephens in front of the Supreme Court in her wheelchair.

نما فعال Aimee Stephens, نشسته در صندلی چرخدار خود را خارج از دادگاه عالی در Oct. 8. او ماه گذشته به دلیل عوارض مربوط به بیماری کلیوی.

Saul لوئب/گتی ایماژ

روز دوشنبه در یک نقطه عطفی 6-3 حکم دادگاه عالی تصمیم گرفت که عنوان هفتم از حقوق مدنی عمل می کنند که بارها کارفرمایان از تبعیض بر اساس جنسیت را ممنوع تبعیض بر اساس فراجنسیتی وضعیت. در مورد Bostock v. Clayton County, Aimee Stephens یک نما زن که اختصاص داده بود به عنوان مرد در هنگام تولد از کار اخراج شد کار خود را پس از اعلام به کارفرما که او شروع به زندگی می کنند زندگی خود را آشکارا به عنوان یک زن. دادگاه برگزار شد که چنین فسخ بودن فراجنسیتی است غیر قانونی و تبعیض جنسی.

در حالی که این تصمیم در حال حاضر شده است به طور گسترده ای به عنوان جشن یک گام بزرگ به جلو برای فراجنسیتی حقوق که من استدلال کرده اند چنین پیروزی نیز بسیار مهم تصمیم گیری برای حقوق زنان. که Bostock باید جشن گرفته شود به عنوان یک پیروزی برای حقوق زنان به چالش کشیده خواهد شد در برخی از محله های که به دنبال ادعا می کنند که منافع زنان و کسانی از زنان تغییر جنسیت در تضاد هستند. (برای نمونه از این طرز فکر اینجا را ببینید, اینجا, به, J. K. Rowling نظرات که “ترانس فعالیت” است که از آسیب رساندن به زنان است.)

یکی از مرکزی بیشتر نگرانی از این منتقدان است که توسط منطبق زنانه کلیشه زن نما زنان مانند Aimee Stephens یا Caitlyn Jenner تقویت پسرونده ایده از آنچه در آن به معنی یک زن که مدت طولانی است که شناخته شده برای نگه داشتن زنان بازگشت. حتی یکی از دادگاه پایین تر تصمیم گیری در Stephens ” مورد تعجب که چگونه او می تواند مبارزه با کلیشه های جنسی به دنبال حق “به لباس در یک کلیشه زنانه شیوه است.”

در نور از این آن را نمی تواند تعجب آور باشد برای دیدن و تحلیل این استدلال که Bostock تصمیم تضعیف حقوق زنان و یا خطرات آسیب برای زنان است. Bostockاما در واقع روشن چگونه فراجنسیتی حقوق و حقوق زنان در تراز وسط قرار دارد. دلیل این است که زنان تغییر جنسیت مانند Stephens, حتی زمانی که اتخاذ سنتی زنانه ظاهر و یا رفتارهای مبارزه با کلیشه های مضر برای تمام زنان است.

Bostock به ما نشان می دهد چگونه. استفانز’ کارفرما اعتراض نه تنها به این ایده است که کسی می تواند تغییر جنسیت, ارائه, اما, نیز شکایت کرده است که استفن خیلی مردانه به یک زن است. رئیس او اظهار داشت که “یک زن باید مثل یک زن است.” و حتی اگر او تا به حال هرگز دیده می شود است. در حال حاضر خودش به عنوان یک زن او معتقد بود او می دانست که او بیش از حد مردانه به یک زن: “من هنوز برای دیدن یک انسان لباس به عنوان یک زن که من نمی دانستم که یک انسان لباس به عنوان یک زن.” به عبارت دیگر یک فرد متولد شده یک پسر بچه هرگز نمی تواند یک دختر, چرا دختران باید زنانه و پسران نیست.

ما می توانیم پیدا کردن انگیزه مشابه در دیگر موارد تبعیض علیه زنان تغییر جنسیت. در مهم دیگر در مورد قبل از دادگاه بدوی یک تغییر جنسیت زن به صورت گسترده نظامی پس زمینه و کارفرما بود متعجب و متحیر این مفهوم است که کسی می تواند “از طریق تجربه نیروهای ویژه” و “تصمیم می گیرید که او می خواهد برای تبدیل شدن به یک زن است.” به عبارت دیگر کارفرما تبعیض تا حدودی بر این اساس است که یک تراجنسیتی زن که مایل به شرکت در کلیشه ای مردانه تلاش او ساخته شده “سازمان ملل متحد womanlike.” از آن آسان است برای دیدن چگونه این کلیشه لطمه می زند و همه زنان است.

ما می توانید ببینید که این بیش از حد در مخالفت با Caitlyn Jenner است که یک هدف نخست از نگرانی در مورد تقویت جنسی کلیشه. برخی از مقاومت در برابر Jenner را ارائه به عنوان یک زن بود که با توجه به این واقعیت است که Jenner, یک قهرمان المپیک شد و از جمله تجسم کلاسیک مردانه فضائل قدرت و ورزشکاری. آن را سخت برای برخی از به قبول است که چنین مردانه مرد می تواند یک زن است.

تمام گفته تبعیض بر اساس اینکه فراجنسیتی است و نه فقط پس از آن مورد اعتراض به این ایده از تغییر جنسیت و اما در مورد چه نوع از ظاهر و رفتارهای قابل قبول برای یک زن.

این ایده که زنان باید زنانه نه تنها نگه می دارد به عقب زنان تغییر جنسیت در محل کار, اما همه زنان است. به عنوان دهه از تحقیقات نشان می دهد زنانی که اتخاذ صفات مردانه برای موفقیت در کار صورت واکنش برای انجام این کار است. حتی وقتی که می آید به صفات مانند اعتبار است که ممکن است لازم باشد برای دریافت پیش زنان جریمه برای نمایش آنها. قاطعانه زنان اغلب در نظر گرفته شده کمتر hireable و کمتر دوست داشتنی زیرا آنها دیده می شود به خیانت جنسیتی انتظارات.

کلیشه ای که اغلب محدود به زنان تغییر جنسیت در محل کار و در نتیجه همان آنهایی که اغلب محدود کردن زنان در محل کار به طور کلی. پیروزی در Bostock منع کارفرمایان تکیه بر این کلیشه است که پس از آن نه تنها یک پیروزی برای فراجنسیتی حقوق بلکه یک پیروزی برای زنان در محل کار است.

آن را بیشتر شایان ذکر است که این پیروزی برای فراجنسیتی حقوق گسترده تر از پیروزی در برابر کلیشه های جنسی در راه است که یک پیروزی برای مردان بیش از حد. این ایده در ریشه تبعیض علیه Stephens — است که یک فرد اختصاص نر در هنگام تولد است که لزوما بیش از حد مردانه در نظر گرفته شود یک زن—همچنین فرض می شود که مردان باید مردانه. و مردان در محل کار و همچنین در صورت تمایل هنگامی که آنها اتخاذ زنانه و رفتار و حتی با ابراز آسیب پذیری و یا به سادگی برای درخواست مرخصی خانواده. بنابراین حکومت در Bostock محرومیت کارفرمایان از تبعیض علیه زنان تغییر جنسیت نیز کمک می کند تا برای مبارزه با کلیشه های جنسی است که می تواند به محدود کردن هر کس در محل کار.

ارتباط بین فراجنسیتی حقوق و حقوق زنان در Bostock به راحتی می تواند از دست رفته با توجه به این که دادگاه با تکیه بر منطق صوری به این سوال به جای هر چیزی در مورد چگونه مورد مربوط به تبعیض جنسی در محل کار به طور گسترده تر. شاید باریک تصمیم لازم بود به دو محافظه کار قضات به ورود به سیستم در نظر. اما این بسیار مهم است به سطح اتصال به تبعیض جنسی به طور گسترده تر. این لحظه به ما نشان داده امکان به صورت بی سابقه نژادی و همبستگی. دوشنبه حاکم ارائه می دهد امید است که آن را نیز می تواند یک لحظه از نظر همبستگی خود را به عنوان به خوبی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی