هفت هفته به شیوع کروناویروس جدید, و ما هنوز از پاسخ دادن به یک سوال فوری: آیا این تبدیل به یک کشنده بیماری همه گیر است که نوردد در سراسر جهان ؟

از آنجا که چین برای اولین بار اعلام کرد شیوع بیماری در دسامبر 31, 73,336 موارد ثبت شده از جمله 1,875 مرگ و میر.

در حالی که اکثریت قریب به اتفاق موارد و مرگ و میر هنوز هم اتفاق می افتد در سرزمین اصلی چین Covid-19 در حال حاضر ساخته شده راه خود را به حداقل 25 کشور دیگر از جمله آمریکا و مالزی و مصر و کانادا است. بازار بر روی لبه هستند. کسب و کار و کشتی کروز برنامه های قطع شده اند. شهرستانها و کشورهای در حال پاسخ با سابقه قرنطينه و ممنوعیت سفر. تمام چیزی که احساس می کند بسیاری مانند سال 2011 همه گیر فیلم Contagion.

اما بدانند این است که آیا واقعا مرگبار بعدی بیماری همه گیر — یک بیماری است که گسترش در سطح جهانی و کشته شدن میلیون ها نفر از مردم ما نیاز به پاسخ به دو سوال اساسی: چگونه به راحتی می کند Covid-19 گسترش از فرد به فرد و چگونه شدید است virus در حال حاضر دانشمندان تنها باید اطلاع حدس بزند که به احتمال زیاد برای تحکیم در هفته های آینده و ماه. اما آنها در حال یادگیری بیشتر روز به روز — و آنچه ما می دانیم تا کنون آموزنده است.

با هر بیماری شیوع اپیدیولوژی سعی کنید به شکل از چه حد و با چه سرعتی — a virus است به احتمال زیاد به گسترش از طریق یک جمعیت. برای انجام این کار با استفاده از آنها تولید مثل پایه شماره به نام “R جز” یا R0.

این رقم اشاره به چگونه بسیاری از مردم دیگر یک فرد بیمار است و به احتمال زیاد آلوده به طور متوسط در یک گروه که مستعد ابتلا به این بیماری (به معنی آنها در حال حاضر نیست که مصونیت از واکسن و یا مبارزه با این بیماری قبل).

این R0 است فوق العاده مهم در زمینه بهداشت عمومی به دلیل آن را پیش بینی میکند چگونه شیوع خواهد بود. شماره بالاتر بیشتر احتمال بسیاری از مردم سقوط خواهد کرد بیمار است.

سرخک ترین ویروس مسری محققان می دانم در مورد معطل می تواند در هوا در یک اتاق و سلامت مردم تا دو ساعت پس از فرد آلوده که با سرفه یا عطسه آنجا را ترک کرده است. اگر افراد در معرض ویروس نیست, واکسن, سرخک,’ R0 می تواند به عنوان بالا به عنوان 18.

شیوع بیماری کشنده تر اما بسیار کمتر کارآمد: آن R0 است که به طور معمول فقط 2 چون بسیاری از افراد آلوده به تصویب دور قبل از آنها می توانید این ویروس را به شخص دیگری.

در حال حاضر در اینجا یک نکته: این R0 است “چیزی که ثابت است” گفت: ماریون Koopmans که مطالعات در حال ظهور بیماری های عفونی و رئیس گروه ویروس شناسی در مرکز پزشکی اراسموس در روتردام, هلند.

که به دلیل بیماری رفتار متفاوت در محیط های مختلف بسته به عواملی مانند تراکم جمعیت و استعداد ابتلا به یک بیماری در یک جمعیت. برای مثال در مورد نورو ویروس — که تند و زننده و بسیار مسری اشکال بدنام باعث شیوع آنفولانزای معده در کشتی کروز — این R0 برآورد متفاوت است بسته به اینکه آیا شیوع موجود در یک مکان (مثل بیمارستان) و یا گسترش به طور گسترده تر.

برخی افراد نیز بیشتر مسری و بالاتر R0 — از دیگران به دلیل بار ویروسی یا جریان هوا در ساختمان که در آن آنها بیمار است. (مردمی که به خصوص مسری شناخته شده به عنوان “فوق العاده-پخش.”) بیماری ها نیز می تواند گسترش بیشتر به راحتی در مکان های با ضعف عمومی سیستم بهداشت و درمان.

با این هشدارهای در ذهن, در اینجا چیزی است که ما می دانیم در مورد R0 جدید کروناویروس.

وجود دارد به معنای واقعی کلمه ده ها تن از برآورد در مورد Covid-19 R0 شناور در اطراف از گروه های تحقیقاتی در سراسر جهان است. و متفاوت گروه های تحقیقاتی مختلف استفاده کنید مدل آماری فرضیات و داده ها را به برق وصل به مدل های خود را. با توجه به که سخنگوی Tarik Jašarević که از 17 فوریه برآورد R0 گسترش یکنواخت بالا یکی (به معنی ویروس است که حفظ خود را در میان انسان ها) و از حل و فصل در حدود 2 تا 2.5 (به معنی هر فرد آلوده است و باعث دو یا 2.5 دیگران برای تبدیل شدن به آلوده).

خاویر Zarracina و کریستینا Animashaun/Vox

اگر یکی از باریک برآورد به برخی از جهان بالا اپیدمیولوژیک مدل سازی آزمایشگاه — مانند مایا Majumder در بیمارستان کودکان بوستون و یا مسیحی Althaus را در دانشگاه برن یا Jon خواندن را در لنکستر یا چین CDC — محدوده به نظر می رسد کمی گسترده تر: 2 3.11. که جدید کروناویروس بیشتر مسری از آنفلوانزای فصلی و به طور بالقوه حتی بیشتر مسری تر از سارس.

“با توجه به ظهور اخیر این بیماری بسیار محدود داده های موجود و روش های مختلف کار برای برآورد قوام از این تخمین زده است که قابل توجه” تورنتو اپیدمیولوژی دیوید Fisman گفت: Vox در ایمیل.

هنوز هم آن را در اوایل روز است. “آن را دشوار و یا غیر ممکن است برای دریافت دقیق R0 در آغاز یک بیماری همه گیر” گفت: Daniel hannah fraser, یک بیماری عفونی پزشک و استاد کمکی از بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه جورج تاون. ما هنوز نمی دانند که دقیقا چه زمانی و یا چگونه شیوع آغاز شد که در آن آن را گسترش و یا چگونه بسیاری از مردم بیمار هستند. تنها در هفته آینده — به عنوان محققان جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد چگونه این ویروس در حال حرکت است — آنها قادر به اصلاح R0. و دوباره آن را به احتمال زیاد نگاه متفاوت در کشورهای کم درآمد در آفریقا از آن را در کشورهای با درآمد بالا مانند آمریکا یا کانادا.

در حال حاضر وجود دارد یک زن و شوهر از چیزهایی که آنها می گویند. “از آنجا که آن را بالاتر از 1 است که بدان معنی است که ما آن را می دانم می تواند باعث انتقال پایدار در انسان” گفت: Maia Majumder دانشکده در بیمارستان کودکان بوستون را محاسباتی بهداشت انفورماتیک برنامه. یک R0 زیر یکی به معنی شیوع است به احتمال زیاد برای رایت کردن. اما “فقط به خاطر تعداد بالا [مانند سارس را R0 یا انتهای فوقانی زمان Covid-19 برآورد] به این معنا نیست آن را به علت یک بیماری همه گیر.”

“ما نمونه های خوبی از بالا باروری تعداد بیماری هایی مانند سارس” Majumder اضافه شده است. “آن را به حال هیچ واکسن خاص مراقبت از رویکرد و ما هنوز موفق به دریافت وضعیت تحت کنترل است.” دلیلش این است که R0 نمی توانید حساب کاربری برای تمام مداخلات مقامات بهداشت عمومی در جای خود قرار داده و مانند ضد ویروس و یا اقدامات کنترل عفونت در بیمارستان ها.

به علاوه Jašarević این که سخنگو گفت: “چگونه به سرعت پخش ویروس است و نه مربوط به چگونه بیمار آن را می تواند مردم را. هر چند Covid-19 ممکن است گسترش آسان تر از سارس است که کشنده است. که گفت:, آن را هنوز هم می تواند برای بسیاری از مردم بیمار و برای کشتن برخی از, و در نتیجه حاوی و یا مدیریت آن تاثیر جهانی هستند اولویت است.” بنابراین اجازه دهید به نوبه خود به آنچه ما می دانیم درباره Covid-19 کوشندگی.

در کنار R0 دیگر مهم ترین راه برای درک چقدر بد شیوع می تواند مورد مرگ و میر و یا CFR. به عبارت ساده آن را نسبت مرگ و میر بیماری باعث می شود در عرض یک گروه از افرادی که به این بیماری است.

در اینجا هم مشکلات وجود دارد با ورود در یک جامد برآورد در حال حاضر. به درک شرکت از CFR شما نیاز به می دانم که چگونه بسیاری از مردم در یک جمعیت باید این ویروس در میان کسانی که چگونه بسیاری از می میرند. و در اوایل شیوع ما اغلب نمی دانیم.

تجسم Covid-19 با ميکروسکوپ الکترونی عبوری.
NEJM

که به دلیل بدحال معمولا آنهایی که نشان می دهد تا در دفاتر و در بیمارستان است. اما ممکن است صدها یا هزاران نفر از دیگران با این ویروس که هرگز نشان می دهد علائم و یا هرگز زحمت رفتن به دکتر مراجعه کنید زیرا آنها بسیار بیمار است. (به همین دلیل CFR اغلب می تواند نگاه بسیار بدتر در روزهای اولیه از شیوع.)

گرفتن دقیق CFR نیاز به یک نظرسنجی از مردم برای پیدا کردن که آنتی بادی این ویروس گفت: Majumder از جمله مردمی که حتی نمی دانند که آنها آن را به حال. که شما به کارشناسان مخرج — واقعی مورد تلفات در CFR معادله است. “تا زمانی که ما انجام داده ایم [که] — و من مطمئن هستم که آن را اتفاق می افتد زمانی در آینده وجود دارد در حال رفتن به برخی از افرادی که عفونت خفیف یا بدون علامت عفونت است که ما در حال برداشتن است.”

و به عنوان آن می ایستد ما هنوز نمی باید تست سرولوژی ما نیاز به انجام این نوع تست. به علاوه از آنجایی که این ویروس دارای دوره کمون تا دو هفته وجود دارد بسیاری از مردم با عفونت در برزخ و یا هنوز در بیمارستان است که ممکن است یا نه ممکن است زنده ماندن ذات الریه است که همراه با آن است.

بنابراین در حالی که وجود یک گرسنگی به وضوح در مورد چگونه بد شیوع بیماری تبدیل خواهد شد frustratingly در این مرحله محققان نیاز به زمان به کار می کند.

در عین حال ما باید برخی از برآورد اولیه ما می توانید نگاه کنید به. در فوریه 16, چین CDC منتشر شده یک گزارش از اولین 72,314 بيماران مبتلا به تایید و یا مشکوک Covid-19 در سرزمین اصلی چین است. این بزرگترین چنین تحلیل به تاریخ. و آن را در بر داشت به طور کلی CFR 2.3 — پیشنهاد Covid-19 کمتر کشنده تر از سارس است که تا به حال CFR در حدود 10 درصد است.

آنها همچنین دریافتند تنوع زیادی در مورد مرگ و میر توسط گروه سنی است. در CFR می رود تا با گذشت هر دهه است. شما می توانید روند در این جدول از مطالعه — CFR افزایش از 0.2 در افراد 10 تا 19 به 1.3 در 50 ساله به 14.8 در کسانی که در حال 80-plus:

مورد نرخ مرگ و میر در سرزمین اصلی چین که از 11 فوریه سال 2020 است.
چین CDC

اما یک نکته در اینجا: این داده ها می آید از سرزمین اصلی چین که در آن همه اما شش نفر از 1,875 مرگ و میر رخ داده است. و به دلیل هیچ کس می داند در مورد مرگ و میر بوده است پایین تر در خارج از سرزمین اصلی چین است.

اما دوباره آن خواهید بود در حالی که قبل از درست ما می دانیم که تعداد موارد و درک بهتر از مرگ و میر.

در اینجا چیزی است که ما با اطمینان می دانیم: در حالی که نزدیک به 2000 نفر کشته شده اند در این بیماری تا کنون آنفلوآنزای فصلی می کشد بین 250.000 و 650,000 مردم در سال است. برای بسیاری از مردم “شما احتمالا بیشتر احتمال ابتلا به آنفولانزا از شما به کروناویروس” گفت: Devi Sridhar صندلی جهانی بهداشت عمومی در دانشگاه ادینبورگ.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی