این سریع پخته collard greens ارائه ومزه راه جدید برای لذت بردن از کلاسیک از غذاهای جنوبی

شما می توانید زندگی می کند و تنها چیزی که شما باید انجام دهید این است که طبخ شام.

وجود دارد یک خط در نیویورک تایمز مواد غذایی ویرایشگر سام Sifton آخرین کتاب آشپزی که می گوید: “افرادی که تنها هستند آنها را تغذیه.”

“من فکر نمی کنم ما می خواهم به آن اعتراف, اما من فکر می کنم مردم تنهایی” نویسنده “ببینید شما در روز یکشنبه” گفت: سالن در مصاحبه اخیر است. “دعوت از آنها در تغذیه آنها, و آنها در حال رفتن به یک زمان بهتر است. و شما در حال رفتن به احساس بهتر داشتن به آنها داده است که هدیه است.”

تبلیغات:

در این کتاب Sifton پردازد یک کلاسیک از غذاهای جنوبی: collard greens. اگرچه تهیه این سبز است که کار فشرده چند چیز به عنوان پاداش به عنوان زمانی که شما در نهایت نیش و طعم عطر و طعم داخل هر برگ. آنها کامل چیز را هنگامی که شما زمان اضافی در دست های خود را در خانه اما Sifton نیز توسعه سریع نسخه برای زمانی که شما می خواهید یک collards ثابت در عجله پس از صرف زمان با مشهور آلاباما آشپز فرانک Stitt.

زمانی که Sifton اخیرا به نظر می رسد در “سالن ایران” او به اشتراک گذاشته اسرار خود را برای acing این جنوب کلاسیک. برای یادگیری پاسخ های شما می توانید به تماشای مصاحبه با سام Sifton اینجا و یا خواندن یک Q&A گفتگوی ما در مورد collards زیر.

تبلیغات:

این مصاحبه شده است به آرامی ویرایش شده برای وضوح و طول.

من از آلاباما و یکی از مادربزرگ من متولد و بزرگ شده وجود دارد و من بسیاری از یک حافظه علاقه خود را پخت و پز collard greens بیش از یک اجاق گاز است. اما آن را در تمام طول روز روند. بنابراین من بسیار شیفته خود را سریع پخته شده کلم برگ, سبزی, دستور العمل در این کتاب است.

آره جالب است. من یاد گرفتم این از فرانک Stitt در آلاباما.

تبلیغات:

که یک آلاباما آشپز — بله.

بله گرفتم از فرانک Stitt که آشپز در بیرمنگام و او شاید آلاباما بزرگترین آشپز. او به سرعت شب سفید collard greens و سپس آنها را در آب سرد برای جلوگیری از پخت و پز به طوری که آنها نرم, اما آنها نه برای همیشه رفته. هیچ potlikker وضعیت در جریان است. شما تمام فشار است که آب شما فقط آنها را برش را به نوارها و سپس پرتاب آنها را در یک تابه داغ با روغن. آن را با این نسخهها کار واقعا خوب است. این همان نیست که مادر بزرگ خود را, راست?

تبلیغات:

راست.

و من آهسته پخته شده کلم برگ دستور در آن وجود دارد و همچنین. این همان نیست اما پسر آن است که یک راه برای بالا بردن کسانی که سبزها به چیزی متفاوت است. شما باید یک زن و شوهر از گزینه های با برگ کلم برگ. شما می توانید آنها را برای یک مدت طولانی تا زمانی که تبدیل شدن آنها به ابریشمی و شگفت انگیز و در طعم گوشت خوک و یا گوشت بوقلمون است که شما در حال پخت و پز با آن است. و یا شما می توانید از این روش سریع و توسط golly کار می کند. فرانک Stitt درست بود.

***

تبلیغات:

دستور العمل: سریع پخته Collard Greens

  • 2 بزرگ خوشه برگ کلم برگ یا دیگر محکم سبزی مانند خردل یا شلغم
  • 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون
  • 4 برش دال یا ضخیم برش بیکن خرد شده را به bâtons
  • 1 پیاز بزرگ پوست کنده و تکه
  • تکه های فلفل قرمز
  • 2 حبه سیر را پوست کنده و شکست
  • سرکه شراب قرمز
  • حلال نمک و فلفل سیاه تازه زمین

1. اصلاح سبزی بنابراین شما خلاص شدن از شر ناشی از آن 3 یا 4 برگ پشته آنها را در بالای یک دیگر و رول آنها را به یک سیگار است. خلال این وسط به نوار نازک کمی ضخیم تر از یک chiffonade. تکرار با برگ های باقی مانده.

2. قابلمه بزرگ آب شور به جوش بر روی اجاق گاز و در حالی که آن گرم, راه اندازی یک قابلمه بزرگ یا کاسه پر از آب یخ فرو کنید. هنگامی که آب در حال جوش اضافه کردن سبزی و طبخ آنها را برای 2 تا 3 دقیقه تا زمانی که آنها شروع به پژمردگی و سپس تخلیه قابلمه یا ماهی سبزی خارج از آن قرار داده و آنها را به حمام یخ برای جلوگیری از آنها را از پخت و پز چرخش آنها را در اطراف در یخ سرد است. تخلیه حمام یخ و فشار سبزی خشک به توپ بیسبال شما می توانید فروشگاه در یک ظرف ورق یا صفحه گرامافون تا آماده طبخ.

تبلیغات:

3. وقتی که شما آماده برای به پایان سبزی چرخش نفت به بزرگی کف تابه یا قابلمه مجموعه ای بیش از متوسط حرارت بالا و روغن نوری لرزان اضافه کردن بیکن. هم بزنید به کت با چربی و اجازه می دهد به طبخ تا زمانی که آن را sizzles و سپس اضافه کردن پیاز. طبخ تکان دهنده تا پیاز شروع به نرم کردن و روشن شفاف در حدود 10 دقیقه است. اضافه کردن تکه های فلفل قرمز را به طعم و سیر و همچنان به طبخ تا معطر دیگر 2 تا 3 دقیقه.

4. تبدیل گرما به بالا و سبزی ها را اضافه کنید و سپس طبخ تکان دهنده و جای خود غلت بزنید تا زمانی که آنها در حال پژمرده و براق با 5 تا 7 دقیقه. ماهی سیر میخک و تپه سبز در یک گرم صفحه گرامافون, چاشنی, با, نمک, فلفل سیاه و یک چلپ چلوپ یا دو تا از سرکه برای طعم و مزه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>