فکر می کنم شما نمی مانند شعر ؟ سعی جین Hirshfield را لجر.

شعر یک موضوع پلاریزه. اعتراف است که شما لذت بردن از شعر و شما به احتمال زیاد برای شنیدن “اوه من اصلا شعر است.”

آن را ندارد به این راه. برخی از اشعار خاردار, مشکل دولایه نیاز به کار قابل توجهی از خواننده به درک. اما برخی مانند آنهایی که در جین Hirshfield جدید کتاب لجردر حال کوچک هدیه: لقمه معنی که راست اسلاید گذشته خود شعر دفاع و تسلیم در سر خود را.

شاعران به شما کمک کند توجه است. آنها می توانند در چیزی عادی (یک درخت) و به شما کلمات را به دیدن آن بهتر دیدن آن را متفاوت درک آن را در یک راه جدید است. Hirshfield سپری کرده است و جایزه پر حرفه ای در شعر درخشان نور را به شما نشان می دهد به من هر خواننده چیزی جدید در مورد خودمان و جهان ما زندگی می کنند. او اشعار “تنظیم نسبت به مسائل نتیجه” لجر‘s بازاریابی کپی می گوید و من می توانم پیدا کردن هیچ راه بهتری به آن می گویند. او می نویسد: در مورد آنچه در جهان است.

من آن را دریافت کنید. شما ممکن است می خواهم که مقدار نور در یک موضوع است که می تواند سخت به رسیدگی به خصوص در این زمان استرس زا. مرگ و تغییر آب و هوا — حتی مورچه ها و گل ها و روابط — گاهی اوقات راحت تر در تاریکی باقی مانده است. It’s okay, Hirshfield می داند. او doles کردن قاشق در افراد (تعداد بسیار کمی از این اشعار در کتاب ها بیش از یک صفحه و اکثر نوشته شده در خطوط کوتاه) و اجازه می دهد تا خواننده بلع و تنفس بین helpings. و در عین حال به عنوان او در مصاحبه ای گفت: سال 2015 ملی کتاب جشنواره در واشنگتن, DC, گاهی اوقات ما نیاز به “زور خودمان را در گذشته از راه های معمول نگاه کردن به چیزهایی که” برای دیدن متنوع تر مشاهده کنید. که تعادل بین صرفا نشان دادن چیزی است که شما و شما را مجبور به دیدن چیزی در یک راه جدید است که در آن Hirshfield زندگی می کند.

این یک روش اندازه گیری شده و آرام و متفکرانه. Hirshfield مورد مطالعه در کالیفرنیا Zen Center; او نیز انجام مترجم از شعر ژاپنی. شما می توانید این احساس در هم از کار خود را و شما می توانید آن را به صراحت در استفاده از هایکو-سبک بندهای در دیگر اشعار (“9 سنگریزه” است نه کمی اشعار در یکی).

گذشته نگر

هیچ عکس یا نقاشی می توانید آن را نگه دارید—
سکون آب
فقط قبل از آن شروع می شود در حال یخ.

سه خط هایکو در میان ساده ترین در ظاهر و مهم ترین برای نوشتن; شما ممکن است مواجه می شوند آنها را در مدرسه جایی در اطراف کلاس سوم خود را شمارش هجا در انگشتان دست خود را. ژاپنی هایکو استاد باشو موضوع Hirshfield 2011 ebook قلب هایکو, و تاثیر احساس می شود در بسیاری از اشعار او. آن است که وجود دارد در آب مقطر و فرم متمرکز وجود دارد دوباره در مجموعه ای از اشعار که همه شروع با همان خط “روح کمی.” این امر به ویژه آشکار در راه Hirshfield اشعار درمان طبیعی جهان به عنوان چیزی شگفت انگیز و نادر است, چیزی که باید برای مراقبت و دوست داشتنی.

جین Hirshfield فکر می کند عمیقا در مورد کلمات.

کلمه است که عنوان شعر: معین. لجر به عنوان پوشش را نشان می دهد که یک کتاب با خطوط در صفحات آن در نظر گرفته شده برای کمک به یک پیگیری می گویند هجوم و جریان وجوه در یک حساب کاربری. آن را به یک صفحه گسترده گوگل از قبل از گوگل صفحات گسترده شد یک چیزی. قوانین و خط, همه چیز در جای خود است.

آن را نیز یک پرتگاه — لبه است — که خواننده و شاعر و جهان در حال ایستاده در دنبال بیش از لبه به یک تیره و ناشناختنی مغاک. ما همه دفاتر.

مورد علاقه من بخش در این کتاب یک سری از اشعار همه شروع با “من”: “من قناعت” من “کرامت” “عینک” شما ایده را دریافت کنید. هر شعر به شدت شخصی پس از آن به شرح زیر است که شاعر است که صحبت کردن در مورد “من” هر آنچه در آن است اما هر کدام موفق به همچنین در مورد هر کسی. در “من شأن” Hirshfield می نویسد امکان پیری و مرگ:

شأن من می دانم
می تواند از من گرفته به راحتی
نامرئی در یک pickpocketed فوری.
یک سیار راننده. یک سیار سنگ. یک سیار خشم.

در عین حال واژه “پیری” و “مرگ” هستند و هیچ جا یافت می شود.

در اینجا این است که “من تعجب می کنم” را در تمامیت آن:

آن است که یک و نیم درجه سانتی گراد.
که من غذا خوردن خربزه هندوانه
برای صبحانه.
که من نگاه کردن از طریق پنجره بیضی.
که من قادر به نگاه کردن از طریق یک بیضی پنجره.

آن را سرد خارج و در عین حال وجود دارد هندوانه برای صبحانه. که تعجب از جهان مدرن و مستحق تعجب می کنم اما این چیزی نیست که شما لزوما مورد فکر می کنم. اما پس از آن وجود دارد “wonder” در “را به عنوان اگر شنوایی سنگین مبلمان نقل مکان کرد و در طبقه بالا ما” (همچنین در تمامیت آن):

همانطور که همه چیز رشد نادر آنها وارد محدوده شمارش.
باقی می ماند این بسیاری از سیبری,ببر,
که بسیاری از فیل آفریقایی. سه صد red-legged egrets.
ما خراش از جهان آن شیب و پر پیچ و خم از تعجب
به عنوان اگر از خوردن آخرین سوخته پیاز و هویج از چدن ماهی تابه.
بسته شدن چشم به طعم بهتر کاراکتر معمولی شیرینی.

دوباره, شما در حال خوردن چیزی شیرین اما در حال حاضر شما در حال فکر کردن در مورد انقراض. اوه. این چیزی است که Hirshfield می کند تا به خوبی: او به شما می دهد مشاهده از زندگی به عنوان ما همه زندگی آن و تراژدی شخصی زندگی مستلزم و پس از آن او در ورقه تم سیاره بحران است. این نوع از روده پانچ اشعار خوب ارائه جامد مشت داخل دستکش مخملی.

لجر‘s عنوانی شعر منجر ششمین و آخرین بخش کتاب و تساوی کل مجموعه با هم. این لجر سوابق برخی از غیر معمول مقدار — تعداد خطوط در یک پوشکین رمان ارتفاع یک جزیره و نتیجه می گیرد که برای اندازه گیری هر دو یک انسان است و نه خیلی مفید بودند.

در این مقیاس از یک تا ده است که یازده?
از همه شما آرزو می کنم هیچ بیست و پنجم ساعت داده خواهد شد.
اندازه گیری مانت—مانند برخی از غربی نوار نصب شده الک سر—
ما فهرست محو ناتمام بهشت است.

این است که همه وقت ما در جهان می گوید: Hirshfield. انسان نوشته اند جهان را به خود لجر و برای چه ؟ او تازد هجا در خط آخر — بدون کاما — در پایان به نظر می رسد به ما حرکت رو به جلو را به دیگر اشعار این نتیجه گیری بخش که همه معامله در یک راه یا دیگری با آنچه انسان انجام داده اند و انجام می دهند به این سیاره است.

حقایق گفته شد نه به صحبت می کنند
و دور گرفته شد.
حقایق شگفت زده بود گرفته بودند و سکوت.

شاعران می توانید دور با همه شیوه ای از شعبده به سادگی با انجام کوره در رفته دست جاز و ادعا “من یک شاعر! من دنبال من الهه شعر و موسیقی و نمی تواند مسئول هر جا که منجر به من.” Hirshfield نیست که شاعر است. او مسئول است با هر کلمه ای که انتخاب هر خط عمدی ضرب و شتم هر شعر خود جنین از معنی است.

و مبادا این اشعار صدا سخت به درک یا نه ارزش وقت خود را, من می توانم به شما اطمینان دهم آنها لذت. هر صفحه دیگر من خودم فکر “من می بینم آنچه شما انجام وجود دارد, شما باهوش چیز” که هر چند شاعر متوقف شده بود برای چای و مشابه در من بیش از او در جام حذفی. این کتاب به عنوان خوانده شده جلو به عقب و سپس به طور تصادفی و سپس جلو به عقب دوباره.

Hirshfield این اشعار کمتر غنی بودن به طور کلی دوست داشتنی و قابل دسترس است. شما لازم نیست به عشق شعر به عشق این اشعار. هیچ راز و کلید مورد نیاز برای باز کردن آنها. آنها صحبت می کنند و همه ما از شنیدن آنها را با صدای بلند و روشن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>