این خنده دار دندانه نامه از سال 1918 همه گیر آن را همه می گوید


A snapshot of Lutiant La Voye overlayed on vintage hospital beds.

Lutiant

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس از طریق ملی بایگانی و جان هاکان Dahlstrom/سنگ طریق گتی ایماژ به علاوه.

تخته سنگ است که ساخت آن coronavirus پوشش رایگان برای همه خوانندگان. مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شروع محاکمه آزاد خود را.

یک سال پیش و قبل از همه از این کار من تصادفا یک زن نامه در مورد او مختصر تجربه پرستاری سربازان از طریق 1918 آنفولانزا. آن را به من زده و سپس به عنوان پر جنب و جوش مثال از یک puckish زن جوان disinclination به هر چیزی بیش از حد به طور جدی و از جمله جهان-تغییر همه گیر. Lutiant ون ورت نامه ششم بود آیتم در یک نمایشگاه آنلاین در آرشیو ملی در مورد 1918 همه گیر من غایب بود-تفکر مرور و آنچه به من ایستاده بود پس از آن بود که چگونه مصمم و هتاک بود. من گرامی این نه برای آن موضوع اما برای آن شوخ طبعی است. در حالی که این نامه توصیف مرگ از آن به فراوانی در انواع شامپانی غیر منتظره لذت یک جوان 19 ساله از مدرسه به طور طبیعی در او نوظهور استقلال. (در یک دیدار زیبا با یک سرباز: “او چیزی نیست که یکی را ‘خوش تیپ’ اما او قطعا خوب به دنبال.”)

آنچه که من در مورد قدردانی Lutiant (که در سوابق surnamed لا Voye یا Lavoye علاوه بر ون ورت) بود گسترده ای از طیف رنگها از او مشاهدات: او توصیف تعطیلی تئاتر و سالن رقص در واشنگتن و به تازگی از شنیدن هواپیما, هوایی,, اما, نیز وجود دارد یک بحث در عمق یک ژاکت او می خواهد دوست خود را به او ارسال یک بار او را از قرنطینه. حتی بیشتر نگران کننده حکایات خیانت یک جوان اصرار به بزرگ تراژدی در گشاد گشاد راه رفتن و یا حداقل به نظر می رسد. او می دهد یک حساب دو جاسوس بودند و به عمد آلوده کردن سربازان آمریکایی با آنفولانزا و اعدام شد. “این چنین یک چیز وحشتناک آن است که سخت به این باور و در عین حال چنین چیزهایی اتفاق می افتد تقریبا هر روز در واشنگتن” Lutiant می نویسد: با تحت تاثیر دنیا دوستی.

آنچه که من در مورد قدردانی Lutiant بود گسترده ای از طیف رنگها از مشاهدات.

من می دانستم که هیچ چیزی در مورد آنفولانزا در سال 1918 مارس 2019. جهل من بود با توجه به اسناد ملی علامتی از یک بزرگتر مورد آمریکا amnesia: “این یک چیز عجیب و غریب از تاریخ است که این بیماری همه گیر آنفلوآنزا از سال 1918 نادیده گرفته شده در تدریس تاریخ آمریکا” معرفی مشاهده disapprovingly. مورخان و اپیدیولوژی بودند مبهوت که چرا هیچ کس به نظر می رسید به یاد داشته باشید یک ویروس است که به کشته شدن میلیون ها نفر از مردم بود و بسیاری از کشور تعطیل و یا رومینگ خیابان در ماسک. اما در اینجا با عرض پوزش حقیقت: در آن زمان من نمی توانستم جمع اوری کنجکاوی زیادی در مورد این بیماری همه گیر است یا نه. من گشت و گذار در آرشیو فقط برای تفریح و این بعید به نظر می رسید که یک آنفولانزا رخ داده است که بیش از یک قرن پیش می توانست تا به حال هیچ معنی تحمل در زندگی من است. آنچه من مجبور نبودم آنفولانزا اما Lutiant—که تبدیل به یک Chippewa فارغ التحصیل از Haskell موسسه در کانزاس بسیار خوب سریع القلم و یک جهنم از یک نویسنده است.

Lutiant نامه به او رفیق لوئیز بود که هنوز یک دانش آموز در مدرسه باز می شود با یک شیطان بانگ: “بنابراین همه” آنفولانزا ” در Haskell? من آرزو می کنم به خوبی از دست کک و خانم McK. آن را دریافت کنید و با آن می میرند. واقعا این امر می تواند چنین رهایی خوب و نه خیلی از دست داده یا نه!” آن را یک شوخی شگفت انگیز را در مورد یک بیماری کشنده—ناراحت کننده, جسورانه, queasily خنده دار در یک نوجوان در راه است. اما پس از آن نامه بترسد و منحرف به برخی عمیقا unfunny سهام:

به عنوان بسیاری از 90 نفر می میرند هر روز در اینجا با “آنفولانزا”. سربازان بیش از حد در حال مرگ ده ها. تا کنون سعادت C. زین و من تنها کسانی از دختران هندی که آن را به حال. ما قطعا از خودمان خوش نظر, هم, باور کن. ما وجود دارد در اردوگاه ده روز در میان برخی از موارد بدتر و در عین حال ما نمی قرارداد آن است. ما تا به حال در نظر گرفته شده ماندن بسیار طولانی تر از ما بود اما این کار به طور کامل بیش از حد سخت برای ما و به هر حال این سربازان بودند همه بهتر بنابراین ما به خانه آمد و به استراحت کمی.

این پاساژ تو در تو با تناقضات است که خواننده را به قضاوت Lutiant بیش از حد به شدت: گاه به گاه و ماهرانه دفاعی “به هر حال” غرور و افتخار در آلوده شدن های تو در تو در بستری که این کار خیلی سخت بود او تنها 10 روز به طول انجامید.

به بلانت من فکر می کردم او ساخت (قابل فهم) عذر و بهانه. اما بازبینی این نامه تقریبا دقیقا یک سال پس از من برای اولین بار مواجه می شوند آن را بسیار تغییر کرده است. یک بار فراموش 1918 آنفولانزا یک توییتر هشتگ ما پناه در محل در یک بیماری همه گیر و من در حال حاضر راه Lutiant درگیر با مرگ و زندگی در میان بیماری در یک نور متفاوت است. آمریکایی ها یک بار دیگر 102 سال بعد با پوشیدن ماسک quarantining و اتوبوس برای برخی از تعادل بین نگرانی های روزمره و مداوم اضطراری است. ما در حال ساخت, جوک ساخت نان شوخی در مورد بیگانگان. Lutiant را هتک حرمت نمی اسکن به عنوان احمق کنه. این یک مکانیسم بقا. و وحشی تغییرات در تن مطابقت راه خود ما احساسات ترسم امروز: ما در حال تلاش برای مدیریت زندگی روزمره ما در حالی که اشغال یک داستان بزرگتر که وحشت و دامنه بیش از حد به در همه در یک بار.

خواندن نامه اش در حال حاضر آنچه من می بینم این است که یک فرد کشتی نه فقط با نارسایی توصیف آنچه که او را دیدم اما همچنین ناامیدی از سنجاق کردن احساسات خود را در مورد آن. چهار نفر از افسران Lutiant برای مراقبت درگذشت—او تماس تماشای این “رقت انگیز” و تلاش برای توضیح آنچه در آن بود.

من درست در این بخش به تنهایی با آنها را در هر زمان و آه! یکی از اولین که درگذشت مطمئن شدت دستپاچه من—من تا به حال برای رفتن به پرستاران چهارم و گریه آن است. سه تن دیگر شد بد نیست. واقعا لوئیس, پرستار را انجام سربازان مرده را بر روی برانکار در نرخ از دو نفر از هر سه ساعت برای دو روز اول وجود دارد.

این عجیب مؤثر “آه!” به دنبال او مشکوک “سه تن دیگر شد بد نیست” تولید برخی از شناختی whiplash خواننده—که او خودش ممکن است احساس. من درک می کنم که در حال حاضر در راه من نمی توانستم در سال گذشته آن را ساخته شده من فکر می کنم متفاوت در مورد آن حکم باز—یک مورد که مایل معلمان او مرده بودند. Lutiant است jackknifing از طریق همه گیر در راه است که با چرخش خنده دار و تجزیهای و تا حد زیادی سازگار با پاسخ مردم به نظر می رسد در حال حاضر.

Lutiant است jackknifing از طریق همه گیر در راه است که با چرخش خنده دار و تجزیهای و تا حد زیادی سازگار با پاسخ مردم به نظر می رسد در حال حاضر.

بازخوانی نامه میان COVID-19 ساخته شده من می خواهم به نگاه Lutiant ، یکی از دوستان بود هشدار من به این واقعیت است که Lutiant را بی پروایی او در مشکل. این Haskell موسسه به نمایش دانشجويان ایمیل. آنها خواندن شوخی و سرپرست تأسف است که “صرف زمان در Haskell توسعه نیست یک روح بیشتر از قدردانی در او.” Lutiant نوشت یک نامه عذرخواهی. از Ojibwe مورخ برندا کودک خاطرات پدربزرگ من ضربه زدن به چوب: Ojibwe زندگی خانوادگی و کار در, رزرو,, من یاد گرفتم که Lutiant فوت مادر در سال 1905 زمانی که او 5 یا 6. او در نهایت این بخش از عموی او که قرار داده شده خود را در یک مدرسه کاتولیک در ایالت مینه سوتا و بعد او را به Haskell موسسه. بعد از کلاس هشتم او می خواهم به جلو نگاه به “تبدیل شدن به کارآمد سریع القلم به زندگی در [او] به خود و مستقل باشد.”

Lutiant فارغ التحصیل شد و در ماه ژوئن سال 1918 در مدت کوتاهی پس از اولین موجی از آنفولانزا. او به عنوان یک کارمند در راکی فورد, کلرادو, قبل از داوطلب شدن به پرستار بیمار سربازان. این شجاع بود: بر خلاف COVID-19 آنفولانزا بالا مرگ و میر در میان افراد سالم 15 تا 34 سال سن داشتند.

اما بیشتر وجود دارد: Lutiant معلوم داشته اند به مراتب بیشتر ارتباط شخصی به آنفولانزا از من متوجه شدم. Lutiant فارغ التحصیل از Haskell موسسه در ماه ژوئن چهار ماه قبل از او نوشت: این نامه است. در ماه مارس مدرسه را تجربه کرده بودند شیوع بیماری آنقدر شدید است که یک جراح از ایالات متحده خدمات بهداشت و آمد به بررسی. (یک مورد اختلاف نظریه بر آن است که این ویروس سرچشمه در کانزاس نه چندان دور از Haskell موسسه.) در زمان جراح مراجعه چهار نفر از Lutiant همکلاسی های فوت کرده است.

هند رهبر منتشر مدرسه پزشک حساب از چه ماه قبل از Lutiant داوطلب برای کار با بدترین موارد مانند نگاه. “در مارس 17, بدون هیچ فکر بیماری در حال نزدیکی, دانش آموزان شروع به آمدن به بیمارستان. روز دوم 39 آمد. در طول هفته بسیاری از بیمار بودند که مدرسه و صنعتی بخش عملا به توقف کار خود را وجود دارد در مجموع در بيمارستان از 207 که بیمار به اندازه کافی به نیاز روز و شب توجه است.” این چیزی است که Lutiant از طریق زندگی می کردند. “در حال حاضر این بیماری همه گیر به نظر می رسد به صرف” پزشک گفت: ساخت این نوع از خطای ما در حال حاضر در زمان خود ما شاهد ده ها تن از مقامات را. Lutiant را دیدم و او به طور داوطلبانه به افراد بیمار با وجود و یا به دلیل آن است.

نامه من فکر کردم تا روحیه خیلی خنده دار پر از جوک و larks, واقعا که, اما آن را نیز در حقیقت پر از مکانیسم های مقابله ای. یک شوخی او باعث می شود در مورد استفاده از این مستند به دیدار او سرباز نیست دور از یکی که ممکن است ساخته شده است: “وجود یک لایحه در مجلس سنا امروز اجازه همه جنگ-کارگران منتشر می شود از کار برای مدت زمان بیماری همه گیر. آن است و نه به تصویب مجلس و در عین حال, اما من نمی تواند کمک کند اما امید آن می کند. اگر آن را ندارد Lutiant می توانید پیدا کردن مقدار زیادی از چیزهایی که در خانه مشغول به خود و یا او ممکن است به طور تصادفی به یک سفر به پوتوماک پارک. Ha! Ha!”

یک سال پیش من با کمال میل برش Lutiant برخی از کساد برای ترک به عنوان یک پرستار داوطلب پس از 10 روز. حرف من در حال حاضر می گوید عمیق تر داستان است. دلیل او می خواهد برای رفتن به پوتوماک پارک نیست (فقط) او ستوان: آن که مردم وجود دارد در نیاز ناامید و او را از انجام, تلاش برای کمک به. او شجاع او درک محدودیت و او را آماده به دوباره سعی کنید.

تماس های مکرر آمده از صلیب سرخ برای پرستاران به انجام district کار حق در اینجا در سی من داوطلب دوباره اما هنوز من آن را به نام شده است و من در انتظار است. واقعا آنها قطعا “سخت” برای پرستاران—حتی من داوطلب می تواند به عنوان یک پرستار در یک اردوگاه و یا در واشنگتن است. وجود دارد حدود 800 سربازان مستقر در پوتوماک پارک مناسب [اینجا] در سی فقط یک فاصله کوتاه از فضای داخلی ساختمان که در آن کار میکنم و صبح امروز کاغذ گفت که مرگ و میر در این پارک در حال افزایش بود به طوری که اگر ثروت به نفع من ممکن است خودم وجود دارد قبل از این هفته به پایان رسید.

اگر ثروت به نفع من. Lutiant نوشت که در اکتبر 1918 زمانی که دوم بسیار مرگبارتر شیوع بیماری به طور کامل در راه است. Lutiant است که 102 سال پشت سر ما. از راه های دیگر متوجه شدم او جلوتر است. شیوع بیماری در Haskell موسسه که Lutiant از طریق زندگی می کردند بود در ماه مارس است. که مطابق با زمانی که شیوع کروناویروس در زمان خود ما رو به طور کامل در جریان است. Lutiant باید بخوانید که بهار چه جراح که برای بازدید از Haskell موسسه گفت: به احتمال زیاد به رخ می دهد: “من فکر می کنم که وجود خواهد داشت یک کاهش سریع در تعدادی از موارد آخرت به دنبال ادامه آب و هوای گرم و نتیجه اخیر باران.” فقط به عنوان کسانی که از ما زیر این خبر ممکن است دیده می شود Jared کوشنر اعلام روز چهارشنبه که “ما در طرف دیگر از جنبه های پزشکی از این. دولت فدرال را به چالش افزایش یافت و این یک موفقیت بزرگ.”

ما فقط وارد ممکن است و او در نوشتن از اکتبر. او می داند که همه چیز ما هنوز نمی: که در زمان خود خوش کردم آن اشتباه است. که بدتر شد دوباره. او می داند که این کار به اندازه کافی سخت بود که او را ترک کنید. و او را آماده برای رفتن به هر حال.

شما می توانید به خواندن Lutiant نامه کامل در زیر:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>