این وکیل کمک به پیروزی در دادگاه عالی IF مورد. او همچنین یک IF گیرنده.


Luis Cortes-Romero speaking into a group of mics

لوئیس Cortes-رومرو در سیاتل در سال 2017.

دیوید رایدر/ایسنا

در جدید ترین قسمت از Amicus کوکب Lithwick صحبت با لوئیس Cortes-رومرو یک وکیل است که بخشی از تیم است که در غالب هفته گذشته حکم اقدام معوق برای ورود دوران کودکی برنامه. تصمیم داشتم طنین خاص برای Cortes-رومرو که همچنین یک IF گیرنده خود را. Cortes-رومرو مشترک آنچه آن را مانند تبدیل شدن به یک وکیل تحت IF چگونه او درگیر شدم و در مورد آنچه در آن به معنی به او. شما می توانید به خواندن بخشی از مکالمه خود را که ویرایش شده و تغلیظ شده برای وضوح ،

کوکب Lithwick: من می دانم که شما آن را گفته ام هزار بار اما شما می توانید شروع با داستان خود را ؟

لوئیس Cortes-رومرو: من در مکزیک متولد شده بود و من به ایالات متحده آورده زمانی که من در حدود 1. من می دانستم که از یک واقعا در اوایل سن است که من در آن متولد شد در اینجا, اما من هرگز واقعا درک آنچه که به معنای. تمام زندگی من شده است یک سری از حوادث از تلاش برای کشف کردن آنچه در آن به معنی آن محدودیت ها و عوارض ناشی از بودن قادر به دریافت گواهینامه رانندگی در کالیفرنیا تا در نهایت زمانی که من به دانشگاه رفتم. به عنوان کسی که بدون وضعیت قانونی [من] می توانید کمک های مالی. بنابراین ما مجبور به پرداخت همه آن را از جیب. آن را در سال اول دانشکده حقوق وقتی که من خواندن یک مقاله در L. A. بار در مورد یکی دیگر از مستند نشده قانون بود که دانش آموز قادر به گرفتن نوار به دلیل وضعیت خود را. و من تا به حال در مورد آن فکر نمی قبل از آن. من سال اول دانشکده حقوق بسیار دشوار بود. این یک مقدار زیادی از کار را به پس از آن که به قانون عمل.

من به نام مادر من و من گفت: “من فکر می کنم بیا شکرگزاری شکستن من قصد دارم به بسته تا مسائل است. من قصد دارم به سر به عقب به کالیفرنیا و پس از آن من فکر نمی کنم من به آینده. و من شما را شکل چیز دیگری را انجام دهد.” و او به من بیشتر استرن صحبت کردن-به من فکر می کنم من تا به حال. و او در نهایت گفت: “این سخت است برای افرادی مانند ما آن را در کسانی که در فضاهای. و صرف نظر از این که آیا شما به قانون عمل آنها نمی توانند unteach شما را به آنچه آنها به شما آموزش داده می شود. … شما در آن وجود دارد و شما با مطالعه و شما به پایان برسد و پس از آن ما را شکل بقیه آن از بعد.”

من گریه در ماشین من چون من واقعا می خواستم به خانه بروم. من toughed آن و قانون مدرسه حرفه ای بود واقعا من تلاش را بیشتر از تلاش برای یک وکیل. آن را در تابستان سال 2012 درست زمانی که من که قرار بود برای رفتن به سال سوم از قانون مدرسه است که DACA اعلام شد. و به نظر می رسید زمان می تواند بهتر بوده است. من خیلی با احتیاط خوش بینانه در مورد آنچه در آن بود به دلیل درخواست بود: “ما تمام اطلاعات خود را در همه زمینه خود را به یخ ، و اگر شما به همه ما است که اطلاعات ما قول می دهم که ما به شما اجازه اقامت شما و به شما این اجازه اقامت موقت.”

به نظر می رسید کمی بیش از حد خوب درست باشد. من گفتم: “من صبر کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.” من شروع به دیدن افراد دیگر شروع به گرفتن خود را DACA حمایت و اجازه کار و برخی از بلوک های ساختمان های اساسی است که ما نیاز به شرکت در جامعه ما است. بنابراین من اعمال می شود. من رفتم به دفتر بسیار عصبی به آنها تمام اطلاعات من. و چند ماه بعد من تایید شد. و من می دانم که DACA خود حفاظت موقت, اما من فکر می کنم آن را اغلب نادیده گرفته عمیق, تغییر دائمی است که نشانی از آن را به روح است. من نمی دانم چه سنگین است که شمشیر از Damocles شد تهدید به اخراج از کشور تا زمانی که من آن را ندارد دیگر. و آن مرا برای همیشه تغییر داد.

من فکر می کنم وجود دارد یک داستان ما بگویید که در آن ما می گویند این همه شروع می شود با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. اما شما رشد در سایه اخراج تهدید. پدر خود را تبعید شد.

اوه کاملا. و DACA بود واقعا پاسخ به این ترس. یکی از چیزهایی است که رئیس جمهور اوباما زد در در سال 2008 بود که این حفاظت از مهاجران است. اما آنچه ما دیدیم در سال 2012 است که او در سرعت به اخراج مردم بیش از هر رئیس جمهور در تاریخ—او رسید آن اعداد. در این مهاجران جنبش حقوق جهت نوع نوسان کردن کمی از بیایید سعی کنید برای دریافت قانونی اقامت دائم و شهروندی برای مردم به عنوان بسیاری از ما می توانید به اجازه توقف اخراج از افراد جوان به دلیل جوان بودن او تبعید شده کلا. IF نبود یک هدیه از اوباما آن را یک سیاسی امتیازی در طول انتخابات سال 2012. و پس از آن بسیار مهم است برای محافظت از IF به دلیل آن ارائه شده ما حفاظت است که ما تا به حال به زندگی در زیر به صورت خیلی طولانی است.

آن را برای تلفن های موبایل به عنوان اگر در سراسر دانشکده حقوق شما فکر کردن در مورد انجام مهاجرت. و سپس یکی از اولین چیزهایی که شما را به شما منجر به DACA. شما می توانید بحث در مورد آن ،

این داستان مورد علاقه من. آن مه 2017, رئیس جمهور تهمت به تازگی افتتاح شده است و همه ما عصبی در مورد آنچه که قرار بود به معنی در تمام جبهه ها به خصوص مهاجر ، و بنابراین وجود یک مرد جوان دانیل رامیرز که توسط اداره مهاجرت و گمرک. و ما یک تماس از برادر خود بسیار دست پاچه در یک بعد از ظهر جمعه. او گفت: “یخ برداشت برادر من. او DACA. او به آنها گفت که او IF و آنها هنوز هم او را گرفت.” او بازداشت شد و در شمال غربی مرکز بازداشت در تاکوما [واشنگتن] یکی از بزرگترین انتفاعی مراکز بازداشت در آمریکا

من رفتم به دیدن او چون من بلافاصله تصور آنچه Daniel باید احساس به عنوان یک IF گیرنده دانستن است که شما فکر می کنید شما محافظت می شدند و پس از آن شما نیست. داستان او هیچ معنی ندارد: آنها وجود دارد برای کسی دیگری آنها را دیدم دانیل و آنها فقط او را برداشت. بعد آنها سعی کردم به آنها را متهم بودن یک عضو باند. دانیل خواهد بود بدترین عضو باند در جهان است. او مانند یک روح حساس. من شروع به پرسیدن اطراف برای دیدن اگر شاید این طبیعی است.

این است که در روز جمعه. من پس از آن تماس گرفته شده را علامت روزنبام بود که با آیتالله سیستانی برای 40 سال. او می گوید: “من شنیده ام در مورد مشتری خود Daniel است و من می خواهم برای کمک به اگر آن را ممکن است.” یکشنبه, او با من تماس و ادامه داد: “من در اینجا در سیاتل. من پرواز کرد تا در اینجا. و به شما خواهد ذهن اگر ما در دیدار با دانیل?” من آنها را انتخاب کنید تا در فرودگاه. ما را به بازداشتگاه. ما در دیدار با دانیل. ما در حال خروج از بازداشتگاه و علامت می گوید: “اجازه رفتن به دفتر خود و اجازه ملاقات به صورت کمی است.” ما به دفتر من و آن وجود دارد که در آن دیدار من با اتان Dettmer یک شریک در گیبسون دونن. بنابراین ما سه ما شروع جلسه در اتاق کنفرانس در مورد: چه DACA ، چه حقوقی آن خطوط? آن چه هستند قضایی مقررات? و ما شروع به گرفتن به nitty-ریگ دار از چه DACA است و از آن نمی باشد.

ما نمی توانیم با قرار دادن مغز ما در اطراف آن است. مارک می گوید: “من می دانم که ما می توانید تماس بگیرید” و او قرار می دهد تلفن خود را بر روی بلندگوی تلفن او تماس کسی و او شروع به پرسیدن در مورد مفاد قانون اساسی و من از شنیدن صدای. و من تشخیص بلافاصله آن را تقریبا مانند یک اختلال استرس پس از سانحه از نوار دبستان به دلیل آن بود [UC برکلی دانشکده حقوق] دین اروین Chemerinsky در تلفن. و من star-struck. پس از آن علامت به نام پروفسور لی Litman. و سپس او به نام پروفسور لورنس قبیله. ما در تلاش بودند به همه این رقم را با هم و این یکشنبه در حال حرکت است در حال حاضر خیلی سریع تر از من فکر کردم آن را.

بعد از آن شب, علامت تماس من و او می گوید: “من فکر می کنم ما آن را نمیفهمد. بیایید پرش در یک تماس تلفنی همه با هم. و ما باید به پیش نویس این حق دور و فایل آن را فردا دوشنبه است.” و من خندید چرا که من فکر کردم او ممکن است شده اند شوخی [درباره] پیش نویس تمام شب. اما ما تا به حال یک تیم در کنار هم و با هم یک شبه ما پیش نویس شکایت در مورد حمایت از DACA.

بنابراین زمانی که DACA متوقف شد دیدیم که این ایالت کالیفرنیا ثبت دادخواست اما ما می خواستیم تا مطمئن شوید که ما واصل طرح دعوی در دادگاه که گفت: داستان از IF گیرندگان. ما در حال حاضر یک تیم بزرگ برای شروع با. بنابراین ما تصمیم “خوب اجازه دهید تا به هم بچسبند. ما اینکار را با دانیل است. در حال حاضر ما در حال رفتن به این تر در مقیاس ملی است.” و این که چگونه از آن همه آغاز شده است.

گفت: شما چیزی است که می شود در یک راه عجیب و غریب ستون فقرات از جان رابرتز’ نظر که وجود دارد این اعتماد و علاقه است که بسیاری از مردم زندگی خود را تغییر در تکیه بر DACA.

من فکر می کنم که دقیقا درست است. و یکی از چیزهایی که برای ما مهم بود این بود که آن را فقط IF گیرنده است که با تکیه بر آن. این کل جامعه است که با تکیه بر آن معلمان و دانش آموزان خود را به پزشکان و بیماران خود را که وکلا و مشتریان خود را. ما در حال صحبت کردن در مورد میلیون ها نفر از مردم در اینجا که با تکیه بر وعده های دولت. و در جهت شیفت به شدت این سیاست وجود دارد نیاز به در نظر گرفتن خیلی بیشتر از فقط یک شبه تغییر از قلب است. به همین دلیل آن بسیار مهم است به داستان what IF دریافت کنندگان کمک به جامعه ما به دلیل آن را تبدیل به یک پارچه از چه چیزی باعث می شود امریکا کار می کنند. من خیلی خوشحالم که رئیس دادگستری رابرتز را دیدم که چون که واقعا این پیام است که ما در تلاش برای دریافت در سراسر.

این است که نه فقط در گفتن داستان خود را. این است که ساخت خودتان را به عنوان قابل مشاهده نیز به تبعید خود را. این چیزی نیست که عادی وکلا موضوع خود را به.

من خواهد بود اگر من دروغ گفت که من نمی ترسم. آنچه در آن پایین آمد و به انجام آن به هر حال. من می دانم که بسیاری از مردم قبل از من چه کسی در معرض خطر خود را برای دریافت IF حمایت. وجود دارد بسیاری از مردم که تبعید شدند بیش از آن. و من می دانستم که من در یک موقعیت بسیار زیاد امتیاز از نه فقط داشتن IF اما به عنوان یک وکیل. وقتی که من رفتن را از طریق قانون مدرسه, من نمی دانم هر IF گیرندگان. من نمی دانم دیگر مستند نشده وکلا. و من احساس می کنم خیلی خوش شانس برای رسیدن به انجام این کار. من می دانستم که من نمی توانستم اجازه دهید که به هدر. من تا به حال در مورد آن صحبت کردیم با بقیه حقوقی ما تیم همکاران ما در مورد آنچه به این معنی خواهد بود. و ما می دانستیم که این مهم بود.

برای شنیدن بقیه مکالمه خود را به عنوان به خوبی به عنوان یک بحث با پم Karlan مورد تجاوز اشتغال حقوق مورد نیز تصمیم هفته گذشته زیر و یا اشتراک به نمایش در اپل پادکست, ابر, Spotify, Stitcher, Google Playو یا هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>