این عید فصح است که مانند دیگر Passovers

در بعد از ظهر قبل از عید فصح Seder بهار گذشته لیز Alpern و Shira کلاین بروکلین آپارتمان باغ شلوغ بود با مبلمان است که زن و شوهر تا به حال جمع آوری شده برای شب های آینده. یک غول کاسه مول نشسته در مقابله, در حالی که در یخچال بسته بره خورش گوشت بودند Jenga-انباشته در کنار ظروف در خانه gefilte ماهی. کلاین و Alpern که شرکت صاحب صنعتگر یهودی مواد غذایی شرکت Gefilteria شده بود برنامه ریزی این رویداد برای ماه. دعوت نامه فرستاده شده بود از هفت هفته در پیشبرد و 27 نفر خواهد بود پیوستن به آنها را در آن شب. این اولین بار بود می گوید: Alpern که “همه از این طرف های مختلف از این خانواده ها در همان محل بودند.”

که Seder یک موفقیت بود. و به طوری که در این سال برنامه ریزی شده بود به رفتن و حتی بزرگتر با 28 نفر است. اما در اواخر ماه مارس و دو هفته قبل از تعطیلات کلاین و Alpern هنوز مرتب سازی خود را عید فصح برنامه. “من فکر می کنم که این بخشی از من شاید غیر واقع بینانه است که فکر می کند که وجود خواهد داشت برخی از راه حل است که در آن برخی از ما می تواند با هم در فرد” Alpern گفت: در آن زمان. “این که آیا آن را در یک اتاق غول پیکر با هم [که] ما شش فوت از هم جدا و یا اینکه آیا آن را به انجام کاری خارج است.”

Alpern و کلاین نیست به تنهایی در عدم اطمینان از خود را در آخرین لحظه برنامه ریزی است. در این سال به عنوان COVID-19 همه گیر در ادامه به قطع هر جنبه ای از زندگی روزمره یهودیان در سراسر کشور در حال تقلا برای بازسازی سنت در زمان عید فصح Seder یک شام استادانه درست شده میزبان در اولین و خارج از اسرائیل — دومین شب از تعطیلات که در این سال آغاز می شود در 8 آوریل. در این مراسم که گاهی اوقات به عنوان یهودی شکرگزاری است که اغلب ذکر شده به عنوان به طور گسترده مشاهده یهودی سفارشی. در طول غذا داستان مهاجرت است گفته آزادی جشن گرفته می شود و یک نان فطیر-سوخت جشن است که در خدمت به خانواده و دوستان یهودی و نه که جمع آوری در اطراف میز شام.

“تعریف عید فصح در مورد خانواده با هم” حکیم پسران یهودی مغازه اغذیه فروشی مالک اوان بلوم می گوید. “این چیزی است که باعث می شود این بحران و این عید فصح منحصر به فرد است که با وجود نیاز به گرد هم می آیند و ما نمی توانیم.”

که درست است به خصوص برای سنتی ناظر یهودیان که پرهیز از استفاده از برق در بخشی از تعطیلات و در نتیجه نمی خواهد که این گزینه را با هم جشن می گیرند تقریبا. اما به طور سنتی کمتر ناظر یهودیان با استفاده از زوم و سیستم عامل های دیگر برای ارتباط با عزیزان در شهرهای مختلف و کشورهای همسایه در سراسر سالن. عید فصح کیت اند hawked آنلاین توسط امثال حکیم پسران آه! آجیل و خبد و ساخته شده توسط پدر و مادر به حمل شود به فرزندان خود را. برخی از مردم در حال بازنویسی خود را عید فصح منوها مبادله سنتی بزرگ قالب ظروف مانند گوشت سینه برای ساده تر دستور العمل و حتی takeout.

برای فرانسین کوهن Seder غذا را به شکل اجتماعی دور غذای مختصر با تعدادی از همسایگان در قسمت بالای سمت غرب منهتن ساختمان آپارتمان. یکی از همسایه ها این است که دست زدن به نان فطیر توپ سوپ و دیگر سبزیجات سبز در حالی که کوهن خودش را به او آماده شدن مادر بزرگ, پستان با زردآلو و آلو. ظروف خواهد بود بخش بسته بندی شده و به سمت چپ در هر یک از همسایه آستان در صبح روز غذا. در شب هر کس می خواهد نشستن و اتصال برای یک Seder در زوم.

برنامه ریزی برای ساختمان Seders که به احتمال زیاد محل هر دو شب شد از تخم در اواخر ماه مارس زمانی که 60 چیزی همسایه گفته کوهن او ولع مصرف ارتباط انسانی ، با این ترتیب کوهن توضیح میدهد: “همسایگان نخواهد بود بدون یک راه برای جشن عید فصح با انسان دیگر است.”

جاستین Feldstein می گوید که خانواده اش برنامه ریزی برای زوم Seder بدان معنی است که او نمی باید بهانه ای برای نشان می دهد. در سال های اخیر Feldstein که بزرگ شد در لانگ آیلند و در حال حاضر در بوستون زندگی می کند با او نامزد نشده است قادر به بازگشت به جزیره به حضور خانواده اش در اواسط هفته جشن است که نظارت خود را 90 ساله مادر بزرگ. اما حتی اگر زوم به معنی حضور و غیاب خاص خود منو یک سوال باقی می ماند: در حالی که مستقر در نیویورک که اعضای خانواده دریافت بسته های مراقبت از نان فطیر توپ, سوپ, دلمه کلم رول و mandlebread که Feldstein مادر بزرگ ساخته شده و مسدود قبل از همه گیر آمار ایالات متحده Feldstein خود زندگی خارج از تحویل محدوده. پس از درخواست خود را به آنچه “مناسب” وعده غذایی خواهد بود برای این مناسبت او حل و فصل در مواد غذایی چینی. “حداقل وجود دارد نان بدون نمک ترشی که من می دانم” او می گوید. “و من می مانم و دور از moo چخ پنکیک.”

در همراهی با سنت خانواده شام را شامل بحث از 10 آفت بخش مرکزی Seder. در این سال آن را به موقع چرخش. طی یک تماس تلفنی با مادر بزرگ او Feldstein به یاد می آورد که او گفت: “در حال حاضر ما فقط باید دو آفت: اول اینکه تهمت و دوم اینکه ویروس.”

در سال 2020 اسکریپت برای مدرن آینه طنز عید فصح متن به نظر می رسد به نوشتن خود را. در نظر بگیرید که از گال Beckerman یک نیویورک تایمز نقد کتاب editor که با هواپیما به جنوب کالیفرنیا با همسر و بچه خود را به منظور نزدیک تر به پدر و مادر و خواهر. 14-روز قرنطینه در یک خانه در کنار درب به Beckerman پدر و مادر برنامه ریزی شده است برای پایان دادن به در آستانه عید فصح. “این عجیب و غریب, سرندیپیتی,” Beckerman می گوید. “ما شوخی که آن را نه فقط آزادی یهودیان از بردگی آن را آزادی ما از این خانه که ما شده ایم در گیر کرده.” زمانی که قرنطینه به پایان می رسد آنها را به راه رفتن در کنار درب برای یک خانواده Seder.


پشت در بروکلین کلیا مولر یک رسانه وکیل پیدا کرده است که تعطیلات عید فصح سنت و میراث یهودی ارائه داده اند حس و پایه در طول بیماری همه گیر. در هفته های اخیر او شده است “فکر کردن در مورد این واقعیت است که اگر نیست آن را به صورت یک کل تن از پشتکار از زمان خروج تا حالا… من نمی خواهد در اینجا,” او می گوید. “من که نقاشی در آن قدرت گذشته است. بنابراین برای من این شد واقعا مهم است که Seder.”

مولر در حال برنامه ریزی برای میزبانی دومین-شب زوم Seder که در آن او را با استفاده از یک عرشه کارت نسخه Haggadah کتاب است که راهنماهای شب جشن. در ایمیل های خود را به شرکت کنندگان (افشای کامل: شامل خودم) او متصل کارت برای هر مهمان و نوشت: “این Haggadah ما با استفاده از صراحت اندیشد سوپ/سالاد بنابراین قطعا باید برخی از nosh در دست حتی اگر شما لازم نیست برای نان فطیر سوپ توپ.” او ارائه میان وعده پیشنهادات از جمله gefilte ماهی”(shhh برخی از ما آن را دوست دارم)”و لینک به چند دستور العمل امکانات برای غذا.

مولر همچنین یادآوری دوستان خود از عناصر Seder صفحه که نشسته در مرکز Seder مراسم. یک خوراکی راهنمای شب بازگویی داستان از خروج آن شامل یک تخم مرغ بو داده بره ساق پا, گیاهان تلخ و شیرین خمیر ساخته شده از میوه و آجیل به نام charoset همراه با دیگر خوراکی نمادها. برای شرکت کنندگانی که نمی توانید و یا نمی خواهید برای پیگیری کردن اقلام مولر می گوید: “من مطمئن شوید که من باید همه چیز و هر کس می تواند شرکت نمادین.”

و برای کسانی که لذت بردن از چشم انداز تلاش برای منبع عید فصح مواد تشکیل دهنده وجود دارد فصح کیت. در New York, La Newyorkina صاحب Fany Gerson شده است فروش مکزیکی عید فصح وعده های غذایی که شامل گزینه های مکزیکی به سبک gefilte ماهی و نان فطیر سوپ توپ بو هویج با حریصا, پستان تاماله و flourless شکلات chipotle کیک. در منطقه خلیج سان فرانسیسکو و حکیم پسران فروش کیت با “همه چیز شما نیاز به در عید فصح [Seder] صفحه اما صفحه” بلوم می گوید. آنها شامل شمعدان و یک وعده غذایی کامل از جمله گوشت سینه نان فطیر توپ سوپ gefilte ماهی و کبد خرد شده; این Haggadah که عاقلانه فرزندان با استفاده از آن سالانه Seder در موزه یهودیان معاصر در دسترس خواهد بود به صورت رایگان آنلاین.

عید فصح کیت همچنین اطمینان حاصل شود که Seder میزبان را از دست ندهید هر یک از ملزومات به ویژه نان فطیر بود که شایعه شده بود به فروش می رسد هفته قبل از تعطیلات. “خرده فروشان خواستار شد, کوره در رفته, سه هفته پیش همه چیز رو محو می گوید:” هارون ناخالص صاحب Streit است 95 ساله نان فطیر تولید کننده است که تولید برخی از 2 میلیون جعبه نان فطیر هر عید فصح از آن کارخانه در خارج از شهر نیویورک است. اما در حال حاضر او می افزاید: برخی از کسانی که خرده فروشان در حال تماس و گفت: آنها دیگر نیاز به آن دستورات است.

حتی بدون کمبود نان فطیر برخی در حال برنامه ریزی برای ایجاد خود را. قبل از کالیفرنیا پناهگاه در محل سفارش رفت و به اثر ویکی Zeamer طراحی پژوهشگر در سان فرانسیسکو تلاش برای پیدا کردن مخمر اما متوجه شد که فروشگاه در حال حاضر به فروش می رسد. او به یاد می آورد فکر می کرد: “آه خدای من چه هستم رفتن به نان بدون مخمر است؟” و سپس او متوجه شد که نان بدون ور آمدن است, تعریف نان فطیر. “بین [عدم مخمر] و طاعون آن را احساس بیش از حد مانند عید فصح” او انگلیسی دوبله. اگر چه Zeamer نیست برنامه ریزی در پیوستن به یک Seder او ممکن است تماشای 1995 قسمت کارتون “یک Rugrats در عید فصح” است که در دوران کودکی touchpoint برای بسیاری از هزاره یهودیان.

در سراسر کشور در بروکلین Alpern و کلاین نیز برنامه ریزی برای پخت نان فطیر. یک هفته قبل از شروع عید فصح, زن و شوهر تا به حال حل و فصل در میزبانی Seder با استفاده از پلت فرم Seder2020. آنها به دعوت یک گروه بزرگی از خانواده “و چند تا از دوستان من که نمی توانستم در جا خانه من” Alpern می گوید. در این سال وجود خواهد داشت هنوز بزرگ Seder و یک آشپزخانه شلوغ اما اتاق نشیمن نخواهد بود پر از مبلمان. به جای آن خواهد بود شلوغ با صدای برخورد در از عید فصح جداول دور و نزدیک.

Devra Ferst بروکلین مبتنی بر مواد غذایی و سفر نویسنده است. دنبال او در Instagram @dferst.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>