این تیرامیسو با الهام سنتی delizia al limone که محبوب در امتداد ساحل Amalfi

در Felidia ما در خدمت چندین نسخه مختلف از tiramisù. این نسخه با limoncello کمی بالاتر در الکل است و با الهام از سنتی delizia al limone است که بسیار محبوب در امتداد ساحل Amalfi.

***

دستور العمل: Tiramisù al Limoncello

تبلیغات:

در خدمت 12 یا بیشتر

مواد لازم:

  • 5 یا 6 لیمو
  • 1⅓ فنجان limoncello آب نارگیل
  • 1 فنجان شکر
  • 5 بزرگ تخم مرغ, جدا
  • 1 پوند (2 فنجان) ماسکارپونه در دمای اتاق
  • 40 Savoiardi کوکی ها (ladyfingers) و یا بیشتر به عنوان مورد نیاز
  • قندی پوست لیمو برای خدمت (اختیاری)

جهت:

حذف مزه از دو یا بیشتر از لیمو با استفاده از یک پنجره اهنی خوب برای دریافت 2 قاشق غذاخوری مزه است. فشار و فشار همه پنج یا شش لیمو برای دریافت ¾ فنجان آب لیمو تازه.

برای خیساندن شربت ترکیب آب لیمو 1 فنجان limoncello 1 فنجان آب و نصف فنجان شکر را در یک ماهی تابه کوچک. را به بجوش و خروش آمدن, فقط برای حل کردن شکر. انتقال به یک ظرف کم عمق و اجازه دهید کاملا خنک شود.

تبلیغات:

برای zabaglione را در یک قابلمه متوسط آب را بجوش و خروش آمدن. قرار دادن زرده تخم مرغ را در یک کاسه فلزی که به اندازه کافی بزرگ است تا آن را در بالای ماهی تابه را به یک دیگ بخار دو. کردن گرما ترکیب زرده و ¼ فنجان شکر. شلاق با یک دستی همزن برقی با سرعت بالا تا زمانی که مخلوط غلیظ و رنگ پریده و کرکی در حدود 3 دقیقه است. در سرعت پایین به آرامی اضافه کردن باقی مانده limoncello. هنگامی که تمام limoncello اضافه شده است شلاق در سرعت بالا دوباره به هوا و ترکیب آن در حدود 30 ثانیه است.

مجموعه ای از بیش از کاسه آب نهفته و ماهوت پاک کن زدن تخم مرغ زرده تخم مرغ به طور مداوم با یک بالون ماهوت پاک کن زدن که مطمئن شوید که به ماهوت پاک کن زدن محتویات کاسه برای جلوگیری از گرفتن جیب تخم مرغ نیمرو تا زمانی که مخلوط شده است و بسیار ضخیم و به شکل روبان که به آرامی ذوب بازگشت به خود را هنگامی که شما بلند از ماهوت پاک کن زدن از zabaglione حدود 7 تا 8 دقیقه است. حذف از گرما و ماهوت پاک کن زدن تا زمانی که سرد می شود حدود 2 دقیقه است.

در یکی دیگر از کاسه بزرگ هم بزنید ماسکارپونه را با یک قاشق چوبی به آن نرم افت رنده شده لیمو و آن را ضرب و شتم تا زمانی که نور و خامه. در کاسه دیگری (یا در همزن برقی) شلاق سفیده تخم مرغ را با باقیمانده ¼ فنجان شکر تا زمانی که مخلوط دارای متوسط شرکت قله. زمانی که zabaglione سرد خراش حدود یک سوم از آن را بیش از ماسکارپونه و آن را برابر با یک لاستیک بزرگ کفگیر.

تبلیغات:

ریختن (فولد) در بقیه zabaglione در دو یا سه شده. در حال حاضر در برابر شلاق سفیده تخم مرغ در چند اضافات تا limoncello-کرم ماسکارپونه نور است و به طور مساوی مخلوط. در یک زمان رول ladyfinger در سرد شربت و به سرعت آن را در یک 9-توسط – 13-inch پیرکس تابه. مرطوب هر یک کوکی به طور خلاصه— اگر آن را کمپرس آب بیش از حد شربت آن سقوط خواهد کرد از هم جدا. ترتیب مرطوب Savoiardi در شسته و رفته, تنگ ردیف در ظرف پر کردن ته ظرف به طور کامل. شما باید قادر به جا به حدود بیست Savoiardi در یک لایه.

پوشش Savoiardi با نیمی از limoncello ماسکارپونه کرم در یک لایه صاف. شیب و ترتیب یک لایه دوم از Savoiardi در تابه و پوشش آن را به طور کامل با باقی مانده از کرم. صاف کردن پوست صورت با یک کاردک برای تکان دادن و مهر و موم tiramisù مهر و موم شده در پلاستیک بپیچید. در یخچال به مدت 6 ساعت یا 2 روز یا قرار دادن آن در فریزر به مدت 2 ساعت قبل از خدمت.

تبلیغات:

به خدمت برش tiramisù در هر اندازه دوست دارید و بلند آنها را از تابه بر روی بشقاب دسر. به نظر می رسد بزرگ در خدمت با یک بیت از قندی پوست لیمو ،

مانند این دستور غذا را به عنوان آنجا که ما انجام دهید ؟ اینجا را کلیک کنید برای خرید یک کپی از Felidia: دستور العمل از من گل سرسبد رستوران.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>