کسانی که, ماسک صورت “ادا معافیت” کارت های خطرناک مزخرف


Women wearing face masks walk out of mall doors, by a sign that says "Masks Are Required."

نه “آزادی برای نفس کشیدن” کارت به شما می دهد حق را به چشم پوشی از علائم مانند این یکی در یک مرکز خرید در ژوئن 12 در Arcadia, کالیفرنیا.

فردریک J. Brown/گتی ایماژ

هر روز صبح من دریافت یک پیام متنی از من معلول مادر بزرگ را به خانه سالمندان به من گفتن که چگونه بسیاری از ساکنان درگذشت “COVID مرگ و میر ناشی از” پس از همه گیر آغاز شد. از جمعه صبح ؟ 18. هر شب من بیم احتمال بیدار شدن صبح روز بعد برای پیدا کردن تعداد علامت است و حتی بالاتر. در سراسر کشور بیش از 33 ، 000 ساکنان خانه سالمندان کشته شده اند توسط COVID-19. با وجود وعده آمریکایی های معلول از سال 1990 برجسته حقوق مدنی قانون طراحی شده برای تضمین حقوق معلولان آمریکایی ایالات متحده است به طور مستمر موفق افراد معلول. کجا بودند ADA حمایت برای کسانی که 33,000 ساکنان خانه سالمندان? و دولت ما نیست و حتی به پیگیری در هر کشور و سیستماتیک تعداد افراد معلول در حال مرگ در دیگر نهادی تنظیمات مانند روانپزشکی امکانات و گروه خانه—جایی که هستند خود را ادا حمایت?

در حال حاضر nondisabled scammers می خواهم به شما اعتقاد دارند که ادا “محافظت” آنها را از نیاز به پوشیدن یک چهره ماسک ، آنها را باور نمی کند.

ساز و برگ که خود را “آزادی برای نفس کشیدن آژانس” (هر دو آن Wix وب سایت و Facebook گروه در حال حاضر گرفته شده پایین) شده است توزیع یک “ماسک صورت معاف کارت” طراحی شده برای ارائه کسب و کار. کارت را می خواند: “من معاف از هر گونه فرمان نیاز به ماسک صورت استفاده ، با پوشیدن یک ماسک صورت به شمار روانی و یا فیزیکی خطر ابتلا به من. تحت قانون آمریکایی های معلول (ADA) من نه نیاز به افشای وضعیت من به شما.” این کارت همچنین دارای مهر وزارت دادگستری ایالات متحده و تهدید “اگر در نقض ADA شما می تواند به صورت گام به گام مجازات است. سازمان ها و کسب و کار می تواند تا جریمه $75,000 برای اولین بار خود را نقض و $150,000 پس از آن برای هر نقض.”

که ممکن است صدای مبهم قانع کننده اگر شما آشنا نیست با این ادا. اما این همه مزخرف—وزارت دادگستری است به نام کارت های جعلی. و آن را خطرناک مزخرف که در آن.

هنگامی که ما با توجه به ماسک صورت ADA فقط به افرادی که در واقع غیر فعال است. این کاملا درست است که افرادی وجود دارند که نمی پوشیدن یک ماسک صورت از آنجا که آنها دارای معلولیت. و در حالی که هیچ نوع از لیست کارشناسی ارشد از “ادا تایید” دلایل پوشیدن یک ماسک به تنها چند نمونه از آنها ممکن است شامل افراد مبتلا به بيماری مزمن انسدادی ريه آسم فیبروز کیستیک PTSD و اوتیسم است. این مردم ادا طراحی شده است برای محافظت از مردم که در واقع غیر فعال است. ADA صدق نمی کند ableds دروغ گفتن در مورد معلولیت به منظور گسترش یک بیماری است که به طور نامتناسبی کشته شدن اعضای گروه های به حاشیه رانده شده—به عنوان مثال سیاه و سفید Latinx بومی ضعیف و بله ناتوانی جوامع است.

چگونه ADA محافظت از تبعیض کسانی که نمی توانند از ماسک به دلیل واقعی ناتوانی? آیا افراد معلول موج یک کپی از ادا در اطراف (ما نیست به طور معمول داده های چند لایه کیف پول-کارت) و فروشگاه ها فقط توسط قانون مجبور به انجام هر کاری که ما آنها را بگویم ؟ نه جهنم.

“مکان های عمومی محل اقامت” (مانند فروشگاه های سینما و رستوران ها) مورد نیاز برای ایجاد و منطقی “تغییرات” به “سیاست شیوه یا روش برای جلوگیری از تبعیض است.” چه نوع معقول اصلاح ممکن است یک فروشگاه باید به کمک ؟ آن است که “اجازه جانی از آزادی به نفس آژانس که سرفه در همه جا دارای یک تب و chugged از یک سطل در پارکینگ با برچسب ‘COVID-19 نمونه’ راه رفتن در اطراف فروشگاه بدون هیچ گونه PPE?” دوباره: نه جهنم. فروشگاه لازم نیست اجازه می دهد تا در هر معلول فردی است که شمار یک “تهدید مستقیم به سلامت یا ایمنی از دیگران” و دولت فدرال تعیین کرده است که COVID-19 چنین است: “تهدید مستقیم.”

یک فرد معلول می تواند برای درخواست معقول و منطقی اصلاح اجباری صورت-ماسک سیاست است که اجازه می دهد تا آنها را به پوشیدن شل رو پوشش (مثل روسری) و یا یک چهره سپر. و یا آنها می تواند درخواست فروشگاه به یک کارمند فروشگاه برای آنها آورد و سفارش خود را خارج. اما “اجازه دهید من در بدون هر گونه PPE به دلیل ادا معاف من” بسیار است نه یک چیز.

و پس از فرد معلول می پرسد برای معقول و منطقی اصلاح? محل عمومی محل اقامت مجاز است به درخواست برای اسناد و مدارک! افراد معلول می دانم که وجود دارد تقریبا هیچ چیز ableds عشق به تقاضای ما بیشتر از اسناد و مدارک. کلاهبرداران در آزادی برای نفس کشیدن سازمان از لحاظ فنی درست است که یک فرد معلول مورد نیاز است به افشای دقیق “وضعیت” است که باعث آنها را به درخواست معقول و منطقی اصلاح. اما این فروشگاه می توانید بپرسید برای اثبات این که فرد دارای معلولیت در معنای ADA هجی کردن دقیق اصلاح که مورد نیاز است و توضیح میدهد که چگونه است که نیاز به اصلاح و مربوط به درخواست کننده ناتوانی است.

یک واقعی آزادی به نفس آژانس خواهد با پیوستن به ناتوانی جامعه در تماس برای تولید و توزیع تطبیقی تجهیزات حفاظت شخصی برای هر کسی که به آن نیاز دارد—به طوری که همه ما می تواند به عنوان آزاد به نفس با خیال راحت به عنوان امکان پذیر است.

مادر بزرگ من می خواستم برای ماندن در خانه—خانه خود را. او نمی خواهید برای رفتن به خانه سالمندان. اما قانونگذاران ما را انتخاب کرده اند نه برای تضمین این نوع مراقبت در منزل است که با فعال کردن صدها نفر از هزاران نفر از غیر فعال آمریکایی ها ما در حال حاضر در انبار موسسات برای زندگی با عزت را در شرایط خود را در خانه های خود. در عین حال بیش از حد اغلب ableds فکر می کنم که فدرال قانون به خصوص قانون آمریکایی های معلول است در مورد مزایای ویژه برای افراد معلول. از آن نمی باشد. روح ادا مورد واقعا تسطیح زمین بازی در مورد ورود, در مورد, دسترسی, در مورد عدالت, در مورد سهام. وعده ادا هرگز در مورد ableds خارج می گردند SARS-CoV-2 از طریق راهرو خود را در فروشگاه مواد غذایی به دلیل آنها نمی توان به زحمت از قرار دادن یک تکه پارچه را در دهان و بینی و ادعا می کنند در غیر این صورت عجیب و غریب.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>