سرآشپزها بالا در خانه طبخ در بودجه بیش از حد. در اینجا اسرار خود را برای گرفتن آن انجام می شود.

“ما ایده از آنچه در آن به معنی به طبخ در خانه واز خیلی پیچیده تر است و هدف من این است که برای ساده سازی دوباره آن را. شام می تواند فقط یک بشقاب تخم مرغ نیمرو و نان تست.”

ثمین نصرت نویسنده “نمک, چربی, اسید, گرما” و ستاره از Netflix مواد غذایی و سفر سری به همین نام افاضه گسترده عقل در مورد مواد غذایی که او در بازدید از سالن. هر کسی نصرت می گوید, می توانند یاد بگیرند که چگونه به طبخ.

تبلیغات:

در زمانی که پخت و پز خانه ممکن است تنها گزینه خود را, این یک یادآوری خوب است که هیچ چیز اشتباه است با بازگشت به اصول اولیه — به خصوص زمانی که صرف فکر braving فروشگاه مواد غذایی می تواند شما را از کوره در رفته.

در سالن ما یادگیری زیادی در مورد پخت و پز از سرآشپزها و آشپزی نویسندگان دعوت می کنیم به ما نشان می دهد “سالن شد.” بسیاری از آنها خود رستوران خود میزبان تلویزیون را نشان می دهد و در حال جشن در سراسر جهان برای خود آشپزی و دستور العمل های. اما زمانی که آنها صحبت کردن در مورد چیزهای مورد علاقه خود را به طبخ و یا آنچه آنها آموزش می خواهم یک خانه, آشپز, پاسخ آنها, تصور نیست در همه. وعده های غذایی آماده با چند عمدی مواد همیشه درخشش را از طریق.

در زیر شما پیدا کردن برخی از این اسرار و صنعت — همه به اشتراک گذاشته شده در “سالن ایران” قسمت — شما کمک خواهد کرد که شما کشش وعده های غذایی, فروشگاه, دقیق خود را در فروشگاه مواد غذایی محلی و یا آنلاین و استفاده مناسب از وقت خود را در خانه برای ایجاد وعده های غذایی خوشمزه.

تبلیغات:

مارکوس Samuelsson: آهسته-طبخ گوشت ارزان به کشش وعده های غذایی خود را

“اگر شما می خواهید به طبخ با آنچه که مردم ممکن است می گویند که “کمتر کاهش’ که در آن همه چیز خوب است” Samuelsson آشپز و صاحب Red Rooster در هارلم و میزبان “هیچ گذرنامه مورد نیاز” در PBS گفت: سالن D. Watkins. “پخت و پز چیزی بر روی استخوان را کمی طولانی تر اما آن را راه اندازی چندین وعده های غذایی پیش رو است. اگر شما دم گاو یک روز شما می توانید انجام دهید پاستا روز بعد و فوق العاده ساندویچ یا سالاد روز سوم.”

خوزه آندرس: با استفاده از تکه های سبزی به ایجاد یک ومزه سهام

تبلیغات:

“به جای کمپوست سبزیجات ما آن را بجوشانید و یک caldo — سبزی سهام. شما با اضافه کردن کمی نمک و سپس شما می توانید اضافه کردن هر گونه گیاهی دیگر پس از آنها به پایان رسید و سیب زمینی یا پاستا” آندرس های جیمز ریش برنده جایزه سرآشپز و نویسنده “سبزیجات انداخته” به اشتراک گذاشته شده با سالن. “سمت راست وجود دارد, شما یک براث — بزرگ consommé از سبزیجات به نحوی است که آنها در مورد به پرتاب زباله. این یک روش هوشمند به استفاده از سبزیجات است.”

Kwame Onwuachi: استفاده از پس مانده غذا فلفل خود را به سس داغ

تبلیغات:

“این خیلی ساده است. فقط نگاهی به برخی از فلفل هر عطر و طعم شما می خواهید برای اضافه کردن هر میوه ها و برخی از سرکه و نمک و روغن” Onwuachi های اجرایی آشپز از دانش و معرفت و قوم و خویش و نویسنده “یادداشت از یک جوان سیاه, آشپز” به اشتراک گذاشته شده با سالن. “اجازه دهید آن را طبخ و یا شما می توانید ترک آن را خام و پوره آن را در یک مخلوط کن.”

مایکل Symon: وجود دارد هیچ چیز مانند یک مرغ سرخ شده کامل

“شما باید بدانید که چگونه به بزرگ تخم مرغ, و شما نیاز به قادر به کباب مرغ کامل. اگر شما می توانید این دو چیز شما می توانید انجام بسیاری از هر چیز دیگری” Symon به شبکه غذایی آهن آشپز و نویسنده “رفع آن با مواد غذایی” گفت: سالن یوسف Neese.

تبلیغات:

“من دوست دارم کامل مرغ سرخ شده. وجود دارد فقط چیزی در مورد گرفتن تمام پرنده قرار دادن ادویه جات ترشی جات مختلف و آروماتیک و همه چیز در آن است. محل آن را در فر و بعد از یک ساعت شما یک وعده غذایی بزرگ” او گفت:. “به جهنم همسر من, زمانی که او یک گیاهخوار و وگان او هنوز هم طبخ برای من. و او استفاده می شود به انجام یک ظرف مرغ و ما فقط می خواهم به آن تماس لیز مرغ. و آن را فقط یک مرغ سرخ شده با لیمو و آویشن و مریم گلی. این فوق العاده است.”

کارلا Lalli موسیقی: خود را ساده spice rack

“با نمک و فلفل, زندگی, خیلی خوب است,” موسیقی, food مدیر در Bon Appétit وuthor “که در آن پخت و پز آغاز می شود” به اشتراک گذاشته شده با سالن. “بسیاری از آشپز خانه بیش پیچیده ادویه بخشی از آن و وجود دارد مقدار زیادی از دستور العمل وجود دارد که بگویید شما را به استفاده از یک و نیم قاشق چای خوری از این یا آن. و مردم فکر می کنم که اگر آنها لازم نیست که پس از آن آنها در حال رفتن به چیزی است که خسته کننده و یا نمی کند طعم و مزه خوب است. مقادیر کمتر از کمتر متغیرهای ساخته شده آشپزخانه من قابل کنترل است. از آن ساخته شده آن را آسان تر برای پیگیری از آنچه که من تا به حال و پس از آن من نمی پرتاب چیزهای آنجا.”

تبلیغات:

دیوید مک میلان: اگر از شما اجرا از نان سعی کنید ساخت یک هلندی کودک به جای

“مخلوط تخم مرغ و آرد همراه با شیر داخل یک پارچ. شما می توانید آن را بریزید یک کتری داغ و شما باید این زیبایی چشمگیر سوفله که شما می توانید بسیاری از ایده های مختلف که ممکن است به ذهن شما” McMillan co-صاحب مونترال جو و گوشت گاو که نوشت: “زنده ماندن کتاب مکاشفات یوحنا: یکی دیگر از کتاب آشپزی انواع” گفت: سالن سال گذشته است. “شما نوع نگاه مانند یک واقعا خوب بپزد و آن را به یک وسیله نقلیه بزرگ برای sopping تا سس و برای sopping تا پروتئین و sopping تا حتی سبزیجات است.”

“من دیده ام زیبا, گیاهی, نسخه های آنلاین از نخود سبز در داخل یک هلندی کودک و پنیر چدار. آن را فقط فوق العاده,” او اضافه شده است. “هنگامی که کتری را داغ و شما شلاق مواد تشکیل دهنده خود را به درستی و فر همرفت شما واقعا می توانید برخی از هوا بزرگ است.”

لیدیا Bastianich: مخملی سس بلونز زنده شدن خواهد شد تا هر گونه ماکارونی

تبلیغات:

“سس بلونز یک سس از دو یا سه نوع مختلف از گوشت چرخ کرده و معمولا این عضلات — بخش سخت. و آن را یکی از راه های واقعا tenderizing آن و آن را خوشمزه و سپس پانسمان بسیاری از ماکارونی با آن” Bastianich های جیمز ریش برنده جایزه chef رستوران و نویسنده گفت: سالن.

“سوال خوب بلونز است مراحل — پیاز را sofrito که کمی از هویج کوچک برگ بو و رزماری و میخک و بنابراین در پایین خط. شما ساخت لایه و آن را perking دور” او ادامه داد. “این آرام پز — دو ساعت سه ساعت — خوب بولونی تا گوشت مرتب کردن بر اساس تمام داده شده و پس از آن همه سبزی و سپس مصرف آن را پشت در. شما باید این ترکیبات سس و این لقمه گوشت خوشمزه.”

Mark Bittman: شما احتمالا در حال حاضر مواد تشکیل دهنده را به بهترین پنکیک

“بیشترین نظرات من تا به حال در دستور العمل در تمام زندگی من شده اند مانند:” من خود را از پنکیک و آنها خیلی بزرگ است. و بچه ها آنها را دوست دارم و آنها همیشه کار می کنند.’ و نکته خنده دار این است که آنها کاملا استاندارد اجرا از آسیاب” Bittman برنده جایزه غذایی نویسنده و نویسنده محبوب “چگونه به طبخ همه چیز” کتاب آشپزی به اشتراک گذاشته شده در “سالن ایران.” “اگر شما در حال رفتن به ماکارونی — تخم مرغ, شیر, آرد, بکینگ پودر — یک دستور العمل استاندارد. اگر شما آن را در غیر این صورت آنها نه واقعا استاندارد پنکیک. پس از آن یک دستور است که مانند یک فنجان آرد یک فنجان شیر یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر و کمی نمک و کمی شکر و تخم مرغ است.”

تبلیغات:

“اما این که خوش شانس لحظه ای از زندگی من” او افزود: “زمانی که من تصمیم گرفتم که من که قرار بود به کسی که چیزهای فانتزی. من که قرار بود برای انجام foie gras دستور العمل است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>