Library shelves crowded with rows and rows of books.

برخی از چیزهایی که ساده تر زمانی که کتابخانه ها اکثرا کتاب.

این مقاله گزیده ای شد و با اقتباس از یک قطعه که در اصل زد در مسائل مربوط به علم و تکنولوژی.

در ماه دسامبر در میان کشمکش سیاسی در ارتباط با رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن استیضاح, گزارش های خبری به من امید داد. با توجه به آن تهمت را در دولت مشغول به کار بود در یک فرمان اجرایی که نیاز به ناشران به اعطای فوری و رایگان دسترسی به تمام مقالات مجله که در نتیجه از بودجه فدرال تحقیقات. قابل پیش بینی نشریه صنعت به سرعت در حال صادر داغدار نقد ایده امضا شده توسط 140 ناشران و جوامع علمی. اگر چه برگ برنده دولت است به طور گسترده ای مشاهده می شود ضد علم آن اشتباه خواهد بود به تفسیر حضور جوامع علمی در این نامه به نمایندگی از منافع علم حکم بزرگ. در عرض دو روز صنعت, نامه یک ائتلاف به نمایندگی 210 علمی و پژوهشی و کتابخانه ها نوشت: نامه سرگشاده ای به کاخ سفید در حمایت از تغییر سیاست فدرال دقیقا در راه اجرایی سفارش شایع است به انجام. در واقع وجود داشته اند تماس برای باز کردن دسترسی به نتایج تحقیقات است. این منطقه که در آن ایالات متحده نشدم پشت اروپا در سیاست و آمریکای لاتین در حال توسعه از باز کردن دسترسی به مجلات و پایگاه های داده.

در دورانی که بیشترین ریاست جمهوری اقدامات در حال مشاهده از طریق حزبی لنز آن را به ارزش مصرف یک گام به عقب و با توجه به این که چرا این شایعه پیشنهاد بدستآمده یک قطبی پاسخ, اما یکی که نمی افتد در امتداد خطوط حزبی. مقدار زیادی از پول در خطر است. اما تا بیش از حد اسانس ارتباطات علمی و علمی خود حکومت.

علمی صنعت نشر باور نکردنی پر سود برای بالا ناشران که سود با شارژ هزینه های بزرگ برای دسترسی به مجلات معتبر را تضعیف میکند دسترسی کاربر به پژوهش است. یک تعداد انگشت شماری از شرکت های بزرگ ناشران خود “باید نشر” رسانه ها برای دانشمندان است. برای مثال RELX گروه—شرکت صاحب ناشر Elsevier در Scopus پایگاه داده مجلات معتبر همراه و لانست و انتشار بانک اطلاعاتی ScienceDirect, در میان دیگر محصولات—دارای در آن 2018 گزارش سالانه که آن علمی و فنی و پزشکی بخش سازمان یافته “بررسی ویرایش و انتشار 18 درصد از جهان را در مقالات علمی.” با توجه به شماره آن گروه دریافت عظیم 1.8 میلیون مقاله ارسالی به 2500 مجلات نظارت 20,000 سردبیران و بی شماری نظیر داوران و در روند رسید $3.3 میلیارد دلار در سال درآمد. اشتراک تشکیل 74 درصد از این درآمد است. برای رسیدن به این درآمد این گروه همچنان به گسترش خود را ارائه: Elsevier منتشر شده 60 درصد مقالات بیشتر در سال 2018 از بیش از یک دهه قبل.

که ممکن است به دلیل بازار است که بسیار ناکارآمد است که اقتصاددانان ممکن است شرایط مناسب برای توصیف آن است. دانشگاه های استخدام ارائه دهندگان محتوا—محققان دانشگاهی—که در انجام پژوهش است که برای پرداخت توسط دولت و دیگر اشخاص ثالث حامیان مالی. دانشگاهیان و سپس نوشتن مقالات در حال انگیزه به انتشار آنها در مجلات متعلق به تعداد کمی از شرکت ها را به کسانی که مجلات به صورت رایگان دامپزشک محتوا برای دیگران در فرایند داوری—به صورت رایگان—و خدمت در تحریریه سازماندهی فرایند بررسی—معمولا به صورت رایگان. آنها ارائه یک هزینه نیروی کار برای کسانی که در جنبه های علمی, چاپ و نشر است که نیاز به بیشترین تخصص و تلاش است. کتابخانه ها در نوبه خود چاره ای اما برای پرداخت هر هزینه اشتراک ناشران تقاضا برای دسترسی امن به نتیجه محتوا.

به طور معمول یک یا تعداد انگشت شماری کوچک از شرکت ناشران (به عنوان مثال, Elsevier, Springer, طبیعت تیلور و فرانسیس) صاحب مجله در درون یک نظم و انضباط. کسانی که ناشران کافی در بازار و کنترل است که برای به اشتراک محتوای آنها تقریبا اجباری برای کتابخانه ها که در تلاش برای خدمت به تحقیقاتی فعال جامعه است. ناشران با استفاده از این قدرت بازار را به نفع خود در مذاکرات با کتابخانه ها و دیگر نهادی مشترکین. به جای ارائه فردی مجله اشتراک زیادی ناشران و ارائه دهندگان محتوا به طور معمول ارائه کتابخانه اشتراک ها به بسته های مجلات.

فقط به عنوان کابل شرکت نیروی مشتریانی که تمایل یک یا چند کانال به پرداخت هزینه برای یک بسته از جمله دسترسی به صدها کانال بنابراین بیش از حد ناشران نیاز به کتابخانه ها و دیگر نهادی مشترکین به پرداخت به صورت بسته های حاوی صدها یا هزاران نفر از عناوین به دست آوردن دسترسی به تعداد نسبتا کمی است که آنها نیاز دارند. بر خلاف کابل شرکت ناشران مذاکره بسته با قیمت هر مشترک; Elsevier هزینه بسته های بزرگ و کتابخانه های دانشگاه 2 میلیون دلار یا بیشتر در هر سال است. کتابخانه ها باید این گزینه برای خرید به عنوان فردی á جداجدا سفارش داده شده اما آنها با پرداخت یک حق بیمه برای مجلات آنها را حفظ و از دست دادن دسترسی برای دیگران است. علاوه بر این بسیاری از بسته های اشتراک ساختار چنین کتابخانه هایی که لغو بسته های از دست دادن دسترسی به محتوای آنها برای پرداخت در سال های گذشته. کتابخانه ها اغلب به نگه داشتن بسیاری از مجلات تنها به صورت دیجیتال بنابراین اگر آنها لغو اشتراک سپس کاربران خود می تواند دسترسی به عقب مسائل.

قدرت و کنترل از ناشران بزرگ در بازار است که خود تقویت کننده به عنوان جزئیات از نهاد دانشگاه غربی واشنگتن نشان می دهد. ما کتابخانه ها صرف 15 درصد از منابع خود را کسب بودجه در فرد اشتراک عناوین 45 درصد در مجله اشتراک معاملات بسته و 26 درصد در پایگاه داده. عمده چاپ و نشر می دانیم که نهادهای مانند ما بستگی دارد بسته های بزرگ برای اطمینان از زنده ماندن از آموزش و پژوهش و در نتیجه توانسته اند به تقاضای سالانه افزایش قیمت ها از 5 درصد به 15 درصد در هر سال به مراتب پیشی تورم است. هنوز کتابخانه ما بودجه ندارد ساخته شده در ظرفیت به مقابله با حتی پایه-سطح تورم; کاهش اشتراک اجتناب ناپذیر است. ما در سیاسی روند دردناک برش 17 درصد از ما اشتراک بودجه سالانه کاهش از 4 درصد در سال در حال انتظار برای آینده قابل پیش بینی. آن را بسیار آسان تر برای کتابخانه ها برای از بین بردن به طور مستقل منتشر شده عنوان فردی که درخواست تجدید نظر به رشته های واحد بدون در نظر گرفتن چگونه به شدت از این منابع استفاده می شود نسبت به رها کردن کل بسته است. مستقل مجلات نتیجه قابل توجهی تحت فشار برای پیوستن به یکی از بزرگتر ناشران اگر آنها امید به دوام بیاورد. در طول زمان بیشتر و بیشتر از صنعت چاپ و نشر است که در نتیجه جذب پرتفوی یک تعداد بسیار کمی از شرکت ناشران.

قابل پیش بینی نتیجه این شیوه فوق العاده است حاشیه سود برای شرکت ناشران و ارائه دهندگان پایگاه داده در سال های اخیر است. الزویر 2017 حاشیه سود از 36.8 درصد نمونه ای از موفقیت خود را بیش از دهه گذشته است. بودجه عمومی از خود اداره تحقیقات علمی است که چه چیزی باعث این سود ممکن است.

آن را تعجب آور نیست که صنعت نشر بازیکنان مخالفت با مغلوب ساختن پیشی جستن شایعه اقدام اجرایی به نتایج تحقیقات بلافاصله و آزادانه در دسترس به محض انتشار. در پاسخ نامه ناشران و زاری در بخش است که این پیشنهاد را “ملی ارزشمند آمریکایی مالکیت معنوی است که [آنها] تولید و نیروی [آنها را] به آن را به بقیه جهان به صورت رایگان.” چه آنها موفق به ذکر است که در حال حاضر دانشگاهیان انتشار در اکثر مجلات مورد نیاز خود را به مالکیت معنوی به ناشران—و گاهی اوقات باید پرداخت نشریه هزینه مناسب به انجام این کار. پژوهش است و سپس از کاربران آینده نگر که توان پرداخت قیمت درخواست برای دسترسی به.

با این حال آنها ممکن است پاسخ بر اساس منافع خود در ارتباطات علمی به تنهایی فوری سرنوشت بسیاری از جوامع علمی است گرفتار با منافع شرکت چاپ و نشر. جوامع علمی اغلب خود را در مجلات و بسیاری از آنها با مجوز حق انتشار آن در مجلات به ناشران تجاری به منظور باقی می ماند و ماندگار در طول این دوره زمانی که کتابخانه ها کاهش تمایل به نگاه اولین بار در مستقل مجلات. تغییر سیاست است که تهدید ناشر سود نتیجه نیز تهدید می کند حق امتیاز است که ضروری است جریان درآمد برای بسیاری از جوامع علمی. از این رو جوامع متعدد که امضا بر روی صنعت نشر نامه ای به کاخ سفید هر چند تعدادی از کسانی که امضا کرده اند پس از تجدید موقعیت خود را.

هر چند گسترده تر علمی پژوهشی جامعه را بهره مند از این تغییر چگونه آن را پاسخ کمتر روشن است. هر گونه تغییرات به صنعت نشر هستند به احتمال زیاد به عملکرد ناراحتی به دلیل انتشار مرکزی به محقق و ارزیابی علمی خود حکومت شیوه های.

نگرانی در مورد زنده ماندن از جوامع علمی هستند که ارزش توجه به این که مشکل باید از راه های دیگر. وضعیت موجود خسارت علوم و آن را تضعیف توانایی جامعه برای دسترسی و بهره مندی از علم آن وجوه است. شده است وجود دارد کمی خبر ادعا پیش نویس فرمان اجرایی پس از گزارش اولیه پس از آن نامشخص است و اگر هنگامی که ما می توانید انتظار, اقدام, اما تهمت علاقه تکان دادن تا علمی نشریه صنعت نشان دهنده یک فرصت واقعی برای بلند مدت تغییرات مورد نیاز. فقط به او بگویید که او ساختمان بر اوباما کار در همان منطقه است.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی