رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ادعای خود به طرح صلح اسرائیل و فلسطین را به اثبات می شود یک پیروزی است که در گذشته برای آینده 80 سال است. اما معلوم نیست که آیا از آن خواهد شد مناسب برای حتی 80 دقیقه.

چرا که اکثر تحلیلگران بر این باورند که توافق — سیاسی بخشی از آن شد و در نهایت روز سه شنبه منتشر شد — مرده در هنگام ورود.

“آن را در مجموع shitshow” یک ارشد سابق کاخ سفید رسمی آشنایی با طرح صلح روند گفت: من روز قبل از انتشار آن است.

در حدود 50 صفحه از دولت استراتژی سیاسی — مغز متفکر با مغلوب ساختن پیشی جستن در قانون و مشاور ارشد Jared کوشنر — با هدف حل مشکلات مقاوم که مانع هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه دولت برای چند دهه.

آن را تعریف می کند که در آینده از اسرائیل و شهرک های فلسطینی چگونه ممکن است مشروط به شکل یک دولت آمریکا را در نظر اسرائیل شمار نگرانی های امنیتی.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید در 27 ژانویه سال 2020 است.
Kobi Gideon/GPO/Anadolu Agency via Getty Images

چه چیزی آن را ندارد انجام دهید این است که ارائه یک “حق بازگشت” برای آوارگان فلسطینی به خانه های اجدادی خود را در اسرائیل اجازه می دهد برای یک کشور مستقل فلسطین به شکل یک نظامی است که در آن می تواند با استفاده از تهدید اسرائیل (یا به دفاع از خود در برابر اسرائیل) و یا به فلسطینی ها هر معنی دار و بخشی از بیت المقدس به عنوان پایتخت آن است.

در واقع آن را اساسا نادیده تمام فلسطینی ها’ کلید خواسته به عنوان طرح پیش نویس بود با هیچ ورودی از رهبران فلسطینی.

اجرای اپتیکی که شامل مغلوب ساختن پیشی جستن در کنار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اما بدون رهبری فلسطینی ها در حال حاضر نمی خواهد سرکوب آن. حتی برخی استدلال می کنند که طرح آزادی است و بیشتر به منظور کمک به نتانیاهو پیروزی دشوار انتخابات در ماه مارس است.

“اصطلاح” معامله قرن’ نیست یک طرح صلح در همه. آن است که یک برنامه ریزی برای تجدید انتخاب بنیامین نتانیاهو” پسر Ziv یک اسرائیل متخصص در دانشگاه آمریکایی به من گفت. “اگر این طرح واقعا با هدف شکستن بن بست دیپلماتیک به فلسطینی ها شده اند مشورت در طرح فرمولاسیون.” او اشاره کرد که مذاکره کنندگان قطع روابط هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن تیم تصمیم به حرکت به سفارت آمریکا در اسرائیل به بیت المقدس.

“این یک برنامه جدی,” Ziv ادامه داد. “آن را برآورده نه ملی آرمان مردم فلسطین و نه امنیت اسرائیل نیاز دارد.”

اما به شنیدن تهمت بگویید آن او میانجیگری مهم ترین پیشرفت های دیپلماتیک نه تنها از ریاست جمهوری او اما از تاریخ مدرن است. “آن بوده است و بسیار دشوار فرایند می رسند در این لحظه” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در یک سخنرانی در کاخ سفید سهشنبه ایستاده در کنار یک لبخند آغاز به کار کرد. “همه قبل از دولت از رئیس جمهور لیندون جانسون تلاش کرده اند و تلخی شکست خورده اما من نمی منتخب به انجام چیزهای کوچک و یا خجالتی و دور از مشکلات بزرگ است.”

نتانیاهو برای هیجان زده شد با نتیجه.

“من باور دارم که این دهه و شاید پایین قرن ما را نیز به یاد داشته باشید ژانویه 28, 2020, زیرا در این روز شما شد اولین رهبر جهان از به رسمیت شناختن اسرائیل حاکمیت بر مناطق که حیاتی برای امنیت ما و مرکزی به میراث ما” نخست وزیر گفت: به مغلوب ساختن پیشی جستن.

چه اتفاقی می افتد بعدی کلید است. معلوم نیست اگر آمریکا متحدان خود در خاورمیانه و اروپا خواهد ایستاد پشت استراتژی و رهبران فلسطینی در حال حاضر آن را رد کرد. نتانیاهو با هدف فشار برای رای جمعه به ضمیمه 30 درصد از کرانه غربی و بخش هایی از دره اردن — به وضوح جسارت طرح و انتشار.

که بدان معنی است که آن را در حال حاضر به نظر می رسد مانند مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تعمیق بحران آن وعده داده شده را حل کند. “تهدید واقعی برای صلح است و اگر این طرح موفق” خالد Elgindy یک مشاور رهبری فلسطینی ها از سال 2004 تا 2009 به من گفت.

تاپیک های زیادی در این سند وجود دارد چهار عناصر اصلی سیاسی جدید پیشنهاد ویژه شما نیاز به دانستن در مورد: 1) اسرائیل نگه می دارد و اکثریت قریب به اتفاق از بیت المقدس به عنوان آن حاکمیت سرمایه; 2) فلسطینی ها هیچ حق بازگشت; 3) آن redraws مرزها عمدتا بین اسرائیل و کرانه; و 4) اجازه نمی دهد که برای فلسطین برای ایجاد یک نیروی مبارزه برای دفاع از خود است.

کریستینا Animashuan/Vox

اورشلیم

اولین اسرائیل می شود تمامیت تقسیم نشده بیت المقدس به عنوان پایتخت آن است. یک دولت آینده فلسطین خواهد چند محله در شرق دور اورشلیم.

این یک تصمیم مهم. برای اولین بار 20 سال از موجودیت اسراییل اورشلیم تقسیم شد. اسرائیل کنترل بخش هایی از بیت المقدس و حومه آن در داخل خط قرمز خال خال در این نقشه در حالی که اردن کنترل همه چیز خارج از آن (آبی خطوط جداگانه اورشلیم مناسب از حومه):


BBC

اردن کنترل معبد کوه تپه در نقشه قهوه ای splotch. تپه میزبان غرب دیوار حائل دیوار باستانی یهودی معبد و یکی از یهودیت مقدس ترین سایت و دو از اسلام مهم ترین نشانه های مسجد الاقصی و گنبد از سنگ است. اسرائیل و یهودیان اجازه نداشتند به دعا در منطقه در حالی که اردن تحت کنترل آن است. در طول سال 1967 جنگ اسرائیل در زمان کنترل شرق اورشلیم ،

اسرائیل خواستار اورشلیم آن میخواهد سرمایه امروز اما تعداد کمی از کشورها آن را به رسمیت نمی مانند. شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه 478 محکوم اسرائیل تصمیم به ضمیمه شرق بیت المقدس به عنوان نقض قوانین بین المللی و خواستار یک راه حل سازش.

بنابراین برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اساسا می گویند “ببخشید همه اورشلیم متعلق به اسرائیل” یک شجاع حرکت است که رهبران اسرائیل خوشحال اما عذاب هر گونه شانس آوردن فلسطینی ها در هیئت مدیره.

نه “حق بازگشت” برای پناهندگان فلسطینی

این طرح به صراحت آمده است که باید وجود داشته باشد هیچ “حق بازگشت” برای میلیون ها نفر از فلسطینی ها از خانه های اجدادی خود را در طول شکل گیری دولت اسرائیل.

1948 جنگ خانمان 700,000 فلسطینی از خانه های خود و ایجاد یک پناهنده بحران است که هنوز هم حل نشده. فلسطینی ها این اخراج جمعی از نکبت و عربی برای “فاجعه” — و آن میراث باقی مانده است یکی از مقاوم ترین مسائل در حال انجام مذاکرات صلح.

وجود دارد بیش از 7 میلیون پناهندگان فلسطینی تعریف شده به عنوان آواره در سال 1948 و فرزندان خود را. یک هسته فلسطینی تقاضا در مذاکرات صلح است نوعی از عدالت برای این پناهندگان اغلب در قالب “حق بازگشت” به خانه و خانواده خود را رها شده در آن زمان است.

اسرائیل نمی تواند قبول حق بازگشت بدون ترک یا خود یهودی یا دموکراتیک هویت. اضافه کردن 7 میلیون اعراب به جمعیت اسرائیل را یهودیان یک اقلیت; اسرائیل کل جمعیت حدود 8 میلیون شماره است که شامل 1.5 میلیون عرب در حال حاضر وجود دارد. بنابراین اسرائیلی ها حاضر به حتی در نظر بگیرید از جمله حق بازگشت در هر وضعیت نهایی قرارداد و در حال حاضر به نظر می رسد آمریکایی ها موافق با این نظر است.

طرح میسازد سه گزینه برای این پناهندگان:

1. جذب و به دولت فلسطین موضوع به محدودیت های ارائه شده در زیر);

2. محلی ادغام جاری کشور میزبان (موضوع به این کشورها اجازه) ؛

3. پذیرش 5000 پناهنده در هر سال تا ده سال (50,000 مجموع پناهندگان) در فرد سازمان همکاری اسلامی از کشورهای عضو که موافق به شرکت در فلسطین اسکان مجدد پناهندگان (موضوع را به تک تک آن کشورها توافق نامه).

ترسیم مجدد مرزها

پیشنهاد redraws مرزها به طور موثر به اسرائیل بیشتر زمین در فلسطین تحت کنترل غرب بانک در ازای “معاوضه زمین” است که شامل دو حوزه در صحرای نگب.

در اینجا “نقشه مفهومی” گنجانده شده در این طرح:

کاخ سفید

همانطور که می بینید این نقشه اسرائیل یک تکه بزرگ از غرب بانک که در آن وجود دارد در حال حاضر تعدادی از شهرک های اسرائیلی. این شهرک در اسرائیل و اشغال سرزمین های فلسطینی در حال حاضر غیر قانونی تحت قوانین بین المللی و در نظر گرفته نمی شوند بخشی از اسرائیل مناسب است. این برنامه تغییر خواهد کرد که با اعطای اسرائیل بزرگ بخش از زمین آنها ساخته شده است.

این نقشه نیز نشان می دهد که اسرائیل را از رود اردن دره. که یک وعده نتانیاهو ساخته شده و به مردم خود در سپتامبر گذشته و آن را به شدت بحث برانگیز است.

دره اردن اجرا می شود در امتداد شرق لبه وست بانک به شدت فلسطینی-جمعیت منطقه گرفته شده توسط اسرائیل در سال 1967 جنگ مارک مرزی خود با کشور همسایه اردن ، این شامل هر دو فلسطینی مراکز جمعیتی مانند شهر اریحا و تعدادی از شهرک های اسرائیلی.

معتبر ترین استدلال برای اسرائیل به طور رسمی تصرف و کنترل این زمین است که در اصل استراتژیک است. اسرائیل مواجه شده است و تهاجم از اردن و اسرائیل حضور نظامی خود را در دره اردن است مسلما حیاتی برای حفاظت از اسرائیل از یک فرضی آینده تهاجم.

وجود دارد هیچ خطر قریب الوقوع چنین حمله ای برای توجیه فوری زمین با شتاب. و بسیاری از ترتیبات که اسرائیل می تواند در حفاظت از منافع امنیتی مشروع در دره اردن بدون آشکار تصرف زمین. این می تواند ایستگاه های برخی از سربازان وجود دارد با اجازه از یک دولت فلسطینی ،

که بدان معنی است که این طرح به نظر می رسد به سادگی مانند یک زمین بزرگ با شتاب هم که خراب کردن هر گونه امید به آینده فلسطین.

به طور دائم غیرنظامی دولت فلسطین

در نهایت این طرح خواستار یک دولت آینده فلسطین به واقع هرگز قادر به امن خود را.

“دولت فلسطین نمی خواهد که حق جعل نظامی اطلاعاتی یا امنیتی توافق با هر دولت و یا سازمان است که تاثیر منفی بر وضعیت امنیتی اسرائیل به عنوان تعیین شده توسط دولت اسرائیل” در این سند می خواند. “دولت فلسطین را نمی خواهد بود قادر به توسعه نظامی و یا شبه نظامی قابلیت های داخل یا خارج از کشور فلسطین.”

به عبارت دیگر آینده فلسطین خواهد بود قادر به ایجاد نیروهای مسلح برای محافظت از خود و یا دیگران مبارزه. این ممکن است به نظر می رسد محتاطانه برای امنیت اسرائیل اما این امر اساسا ترک کشور فلسطین در رحمت از اسرائیل قوی نظامی به اسرائیل توانایی بیشتری به قلدر آن در آینده ،

این همه قرار است برای اضافه کردن به اقتصادی بخشی از طرح صلح دولت منتشر شد در ماه ژوئن گذشته.

لقب “صلح به رفاه” اقتصادی طرح شده در صورتحساب یا لیست به عنوان “یک چشم انداز برای توانمند سازی مردم فلسطین برای ساخت یک مرفه و پر جنب و جوش جامعه فلسطین.” دولت ادعا کرد که آن را به حال “بالقوه به منظور تسهیل در بیش از 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید بیش از ده سال است.”

اما منتقدان ناودان پیشنهاد تشبیه آن به “املاک و مستغلات بروشور” — کامل با براق تبلیغاتی عکس از فلسطینی کمک برنامه هایی که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت کاهش بودجه برای.

مهمتر این طرح فاقد هر گونه اطلاعات در مورد یک راه حل سیاسی برای مناقشه اسرائیل و فلسطین. که طراحی شده توسط: Kushner تصمیم به قرار دادن اقتصادی و نیم قبل از انتشار این نیمه سیاسی گفت که آزاد اقتصادی بیت بود “کمتر بحث برانگیز است.” اما بدون که دوم نیمه سیاسی اقتصادی پیشنهاد شد اساسا بی معنی است.

آن را سخت به تصور کنید که هر کسی سرمایه گذاری میلیاردها دلار در زیرساخت ها و حمل و نقل برای پروژه های فلسطینی ها در کرانه غربی و غزه در حالی که دولت اسرائیل همچنان به ضمیمه بیشتر و بیشتر در قلمرو سابق و به طور منظم بمب دومی. حال سؤال این است که اگر سیاسی بخشی صدق هر یک از این نگرانی ها اما کارشناسان تقریبا به اتفاق آرا می گویند که آن را نمی خواهد.

هیچ برنامه ای بود که تا به حال برای رفتن به کامل است. گذشته دولت های جمهوری خواه و دموکرات موفق به تحقق بخشیدن به یک توافق صلح. مغلوب ساختن پیشی جستن طرح شد و در نتیجه همیشه به احتمال زیاد برای پیوستن به آنها را در زبالهدان های دیپلماتیک تاریخ است.

اما این دولت تلاش متفاوت در راه آن به صراحت در کنار فلسطینی منافع و رهبران در حالی که اولویت منافع اسرائیل. آن کمتر از یک مذاکره پس از آن و بیشتر از یک قوی-پشتیبانی.

یک مشخصه از مغلوب ساختن پیشی جستن رویکرد به شرق میانه است خود را در رابطه با نتانیاهو و حمایت خود را از جناح راست دولت او منجر می شود.

خود دوستی و مغلوب ساختن پیشی جستن را بسیار طرفدار اسرائیل مشاوران — از معاون رئیس جمهور مایک پنس به سفیر آمریکا در اسرائیل دیوید فریدمن به کوشنر خود را — به رهبری دولت او به بسیاری از نتانیاهو اولویت ها در این منطقه در برخی موارد واژگون دهه از سیاست خارجی آمریکا و از بین بردن شانس آوردن فلسطینی ها به روند.

برای مثال مغلوب ساختن پیشی جستن نقل مکان کرد و به سفارت آمریکا در اسرائیل از تل آویو به بیت المقدس در مه 2018, زیر را از طریق وعده های خود را از ماه قبل است.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo و سفیر اسرائیل دیوید فریدمن ایستاده در کنار تعهد پلاک در سفارت آمریکا در بیت المقدس در 21 مارس 2019.
جیم جوان/خبرگزاری گتی ایماژ

در مارس 2019 ایالات متحده به رسمیت شناخته شده جولان به عنوان بخشی از اسرائیل یکی دیگر از تغییرات گسترده در سیاست خارجی آمریکا است. بلندی های جولان به عنوان Neri Zilber نوشت: برای بورسی در سال 2018 یک “منطقه استراتژیک از بالا زمین واقع در امتداد مرزهای شمالی اسرائیل با سوریه است. برای چندین دهه آن را بخشی از سوریه … [اما] اسرائیل را فتح منطقه در طول جنگ سال 1967 و بعد از آن ضمیمه آن در یک حرکت نه به رسمیت شناخته شده توسط جامعه بین المللی است.”

و در ماه نوامبر گذشته Pompeo اعلام کرد او در معکوس دیرینه وزارت امور خارجه نظر حقوقی شوی اسرائیل شهرک سازی در کرانه غربی به عنوان غیر قانونی تحت قوانین بین المللی. موقعیت جدید به شدت در تضاد با جریان اصلی تفسیر از قانون تاریخی رویکرد آمریکا به جنگ و گسترده تر جامعه بین المللی را از نظر وضعیت.

اعلام پیام روشنی به اسرائیل مهاجران و دولت: برو جلو و نگه داشتن در حال حرکت به زمین که فلسطینی ها می خواهند به عنوان یک خانه برای آینده خود دولت است.

همه که مخلوط با مغلوب ساختن پیشی جستن منظور نزدیک یک فلسطینی ماموریت در واشنگتن و توقف کمک برای پناهندگان فلسطینی نشان داد که چقدر تهمت مورد علاقه نتانیاهو در چشم انداز برای اسرائیل و چرا رهبران فلسطینی داد تا در روند.

اما تهمت نیز تا به حال سیاسی داخلی دلیلی برای انجام تمام این: جمهوری خواهان می خواهند رئیس جمهور ایالات متحده به نمایش طرفدار اسرائیل واجد fides.

شده است وجود دارد افزایش قابل توجه در نرم افزار-اسرائیل احساسات در میان جمهوری خواهان بیش از چند دهه گذشته. گالوپ نظرسنجی نشان می دهد که در سال 1988 47 درصد از جمهوری خواهان و 42 درصد از دموکرات ها در زمان اسرائیل در جنگ با فلسطینیان است. از مارس 2019 که شکل تقریبا مشابه برای دموکرات (43 درصد) اما به طور چشمگیری بالاتر برای جمهوری خواهان (76 درصد).

گالوپ

از این رو در مغلوب ساختن پیشی جستن سیاسی علاقه به حفظ جانبداری با نتانیاهو.

“به جای ساخت در تلاش های قبلی مغلوب ساختن پیشی جستن در کاخ سفید گرفته شده اقداماتی مانند به رسمیت شناختن اسرائیل حاکمیت در بیت المقدس و بلندیهای جولان و ایجاد یک طرح است که در خدمت منافع نتانیاهو اسرائیل مهاجران و دستور کار محافظه کار جامعه انجیلی در آمریکا و دومی یک بخش کلیدی از مغلوب ساختن پیشی جستن پایه” دانشگاه آمریکایی را Ziv گفت.

که ما به ارمغان می آورد به همین دلیل تهمت می خواستم به انتشار طرح صلح در حال حاضر.

نتانیاهو مبارزه با فساد و رشوه خواری اتهامات در حالی که به طور همزمان مبارزه برای انتخاب مجدد در ماه مارس سال 2020 است.

یک ماه نوامبر سال 2019 کیفرخواست علیه نتانیاهو را پوشش می دهد سه موارد مختلف با اتهام جرائم از جمله دریافت نامناسب هدیه یک میلیاردر و فاسد ترتیبات با رسانه magnates با هدف بهبود مطبوعاتی خود را پوشش. فنی اتهامات رشوه خواری و تقلب و نقض اعتماد عمومی — رشوه خواری که جدی ترین حمله اسرائیل به قانون است.

اسرائیل حزب لیکود کمپین پوستر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پهن در کف در دفتر مرکزی حزب در تل آویو در 10 آوریل 2019.
جک گوئز/خبرگزاری گتی ایماژ

زمان زندان نیست از این سوال: نخست وزیر ایهود اولمرت کردم تا پیچیده شده در یک رسوایی رشوه خواری در طول زمان خود را در اواخر دهه 2000 و در نهایت در خدمت بیش از یک سال در زندان است.

کیفرخواست آمد و در یک زمان بحرانی در سیاست اسرائیل: پس از یک کشیده شد. نه نتانیاهو جناح راست حزب لیکود و نه رقیب اصلی خود را به میانه های آبی و سفید حزب به رهبری Benny Gantz شده قادر به تشکیل یک ائتلاف بزرگ”.

احزاب بوده است در مذاکرات به متحد و به شکل یک وحدت ملی ائتلاف اما یکی از کلیدی چسبیده امتیاز شده است و خود نتانیاهو. او می خواهد به نگه داشتن کار بالا در برخی از ظرفیت در حالی که آبی و سفید و رهبران را شدیدا رد کرد و به او اجازه می دهد برای انجام این کار در حالی که یک کیفرخواست هنوز روی میز است.

به همین دلیل اسرائیل باید سوم آن انتخابات در یک سال برای تشکیل یک دولت با نتانیاهو و Gantz احزاب هنوز هم رهبران. این حقوقی و سیاسی بحران چپ نتانیاهو چنگ می زنند برای قدرت. وارد تهمت که با این جناح راست پسند استراتژی می تواند خود را با اسرائیل دوست افزایش می دهد.

“زمان بندی این طرح رها شد به وضوح هماهنگ با نتانیاهو و حامیان او در واشنگتن است. آن را فراهم می کند یک نخست وزیر که به نظر می رسد در راه خود را با یک عمده پیش از انتخابات هدیه — احتمالا یک قایق زندگی می گوید:” Ziv. “این تغییر تمرکز از اسرائیل انتخابات از یک متهم نخست وزیر که ممکن است در زمان زندان برای یک برنامه است که به تصویر کشیده که بسیار مطلوب به اسرائیل است.”

“بنابراین بیشتر آشکار دخالت داخلی در امور اسرائیل دیده ایم به تاریخ” او به این نتیجه رسیدند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی