ایالات متحده-چین تنش نیست رفتن دور—و آن را در همه جا


A U.S. flag and a Chinese flag hang on a pole in front of the portrait of Mao Zedong outside the palace
شهر ممنوعه در پکن در نوامبر. 9, 2017.
Lintao ژانگ/گتی ایماژ

از Infinite به NBA ایالات متحده-چین تنش در حال گرفتن سخت تر به چشم پوشی است. در حالی که این رابطه را دقیقا نمی یار برای برخی از زمان در حال حاضر چند هفته گذشته از احساس چیزی است که از یک نقطه عطف بسیار نیست چرا که هر فردی رویداد اما به دلیل چند همزمان بیش از یک طیف گسترده ای از مسائل و مکان است. فعلی بد خون بین دو قدرت کمتر احساس مانند یک دوره عود از اساسی پویا پشت کشت و تحولات ژئوپولیتیک.

در اینجا نگاهی فقط تعداد کمی از آنها.

تحریم ها و سین کیانگ

روز دوشنبه در پکن اعلام کرد تحریم ها علیه چهار سیاستمداران ایالات متحده آمریکا—ایالت و سناتور ” مارکو روبیو سناتور. Ted Cruz, Rep. کریس اسمیت و سفیر آزادی مذهبی سام براون بک که بوده ام به خصوص از دولت چین و حقوق بشر. این بود که در اقدامی تلافی جویانه برای Magnitsky قانون تحریم که به ناروا دولت هفته گذشته اعلام کرد در برابر چهار ولایت را به نقض حقوق بشر در سین کیانگ از جمله حزب کمونیست وزیر برای منطقه است.

دولت چین متهم است که به بازداشت بیش از یک میلیون نفر از اویغوری و دیگر گروه های قومی در بازآموزی اردوگاه ها و زندان ها در سین کیانگ. با توجه به یک گزارش AP هفته گذشته چین بوده است مجبور آیودی عقیم سازی و سقط جنین در اقلیت های قومی در سین کیانگ حتی آن را به عنوان تشویق بسیاری از اعضای اکثریت هان گروه های قومی که بیشتر کودکان یک عمل است که به عنوان “جمعیتی نسل کشی است.”

نه هر کس که در ایالات متحده بسیار ناراحت شده و این. با توجه به سابق مشاور امنیت ملی جان بولتون به تازگی منتشر شده کتاب جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: چینی رهبر چین که ساخت اردوگاه های کار اجباری برای Uighurs بود “دقیقا درست انجام دهد.”

دریای چین جنوبی

وزیر امور خارجه مایک Pompeo اعلام کرد روز دوشنبه که ایالات متحده می بیند بیشتر از چین ادعای ارضی در دریای چین جنوبی به عنوان “غیر قانونی.” چین ادعا می کند تقریبا کل دریای همانطور که در “نه خط نقش برآب” از قلمرو دریایی خود را و به دنبال تقویت آن ادعا می کند از طریق یک کمپین جزیره-ساختمان. پکن به شدت سیاسی و نظامی فشار پشت آن ادعا می کند در ماه های اخیر در حالی که بسیاری از نقاط جهان شده است پریشان COVID-19 بیماری همه گیر. چین ادعا می کند جنگ با کسانی که از پنج کشور دیگر آسیایی و در حالی که ایالات متحده مخالف چین را به طور کلی موقعیت در گذشته Pompeo بیانیه نشانه یک تغییر است که واشنگتن در حال حاضر رد خاص چینی ادعای ارضی. چه این به این معنی در عمل کمی معلوم نیست هر چند وال استریت ژورنال حاکی از آن “می تواند حاکی از سخت تر ایالات متحده در تلاش برای به چالش کشیدن مناقشه چینی ادعا می کند از طریق نظامی و دیپلماتیک و یا به معنای دیگر.” روز بعد از Pompeo بیانیه آمریکا ناوشکن میره نزدیکی چینی-ادعا Spratly Islands, به چالش کشیدن, چینی, تلاش برای محدود کردن عبور کشتی ها از طریق این منطقه است.

Huawei

ایالات متحده در مبارزه با فن آوری های چینی شرکت Huawei بریده یک پیروزی بزرگ در روز سه شنبه زمانی که دولت بریتانیا اعلام کرد که انگلستان ارائه دهندگان تلفن همراه خواهد بود ممنوع از خرید Huawei 5G تجهیزات و باید حذف موجود Huawei تجهیزات از شبکه های خود را توسط 2027. دولت آمریکا را متهم Huawei حفظ یک backdoor به اجازه دولت چین برای استخراج داده ها از شبکه های آن را حفظ می کند—که Huawei رد می کند. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز مبارزه با مخلوط موفقیت به کشورهای اروپایی به نوار این شرکت از شبکه خود را. انگلستان قبلا رد و آمریکا توافق کردند که به اجازه می دهد Huawei تجهیزات به بخشی از آن در شبکه های مخابراتی در ماه ژانویه اما واشنگتن ramped تا فشار ممکن است با قوانین جدید محرومیت Huawei از ایالات متحده با استفاده از تکنولوژی و نرم افزار.

ایالات متحده همچنین در حال حاضر مبارزه برای Meng Wanzhou, Huawei را CFO و دختر خود میلیاردر بنیانگذار Ren Zhengfei, تحویل, از کانادا به صورت اتهامات مربوط به نقض تحریم های ایالات متحده در ایران است.

دلار هنگ کنگ

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت با توجه به تعلیق آمریکا استرداد پیمان با هنگ کنگ گزارش سیاست خارجی در آخرین تشدید تنش در مرحله نهایی مسابقات بیش از پکن چالش به شهر سیاسی استقلال. در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در پاسخ به عبور از یک بحث امنیتی جدید قانون—که جرم بسیاری از هنگ کنگ مخالفان سیاسی—اعلام کرد که وزارت امور خارجه و دیگر در نظر گرفته هنگ کنگ به استقلال قابل توجهی تحت چینی قاعده باز کردن درب به تعرفه ها و اقدامات دیگر. در اوایل ماه ژوئیه کنگره با تصویب تحریم های جدید مقامات چینی درگیر در سرکوب اعتراضات در هنگ کنگ است. Pompeo همچنین اعلام کرد ویزای جدید محدودیت از مقامات چینی درگیر در “تضعیف دلار هنگ کنگ درجه بالایی از خودمختاری” باعث پکن تهدید به اقدامات تلافی جویانه در برابر مقامات ایالات متحده.

دانش آموزان

در اواخر ماه مه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت با صدور دستور لغو ویزا از دانش آموزان چینی و محققان با روابط به دانشگاههای وابسته به افراد ارتش آزادی بخش. در حالی که این سفارش را تحت تاثیر قرار تنها درصد کمی از دانش آموزان چینی در ایالات متحده بسیاری را دیدم که این حرکت به عنوان بخشی از یک کمپین برای سد نفوذ و اهریمن جلوه دادن 370,000 شهروندان چینی در حال حاضر در حال تحصیل در دانشگاه های آمریکا که بالاترین سطح از هر کشور است. بسیار باریک گسترده تر از این دانش آموزان می تواند تحت تاثیر قوانین جدید لغو ویزا برای دانشجویان که در دانشگاه ها حرکت می کند کلاس های آنلاین در پاییز. در حالی که وجود دارد برخی از نگرانی های مشروع در مورد جاسوسی و نفوذ دولت در دانشگاههای آمریکا خیلی از لفاظی در اطراف این موضوع رشد کرده خطرناکی بیگانه. در نهایت پایان گزارش ایسنا ، روحانی پیشنهاد کرده است که دانش آموزان چینی منع می شود به طور کامل از تحصیل بنیادی افراد در آمریکا

COVID-19

ایالات متحده-چین تنش همچنان به تحت الشعاع قرار دادن واکنش جهانی به این بیماری همه گیر کوروناویروس. هفته گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن آغاز رسمی روند خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی که او را متهم بودن بیش از حد مرهون و متاثر از چین است. (خروج نمی خواهد اثر را تا سال آینده به طوری که با پاریس مورد آب و هوا که آیا آن را در واقع اتفاق می افتد بستگی دارد در ماه نوامبر انتخابات.) که کارشناسان در چین این هفته به بررسی ریشه های این ویروس است. در حالی که سازمان علنا ستایش پکن برای آن ویروس پاسخ اوایل AP تحقیق و تفحص از ماه ژوئن نشان داد که بخش خصوصی مقامات نا امید شده بودند با عدم چینی همکاری و اشتراک گذاری اطلاعات.

در ضمن تهمت مقامات دولت در حال انجام همه چیز را در قدرت خود را برای بی اعتبار ساختن آن بالا بردن مشروع سوال در مورد چین انجام شده است. تجارت نماینده پیتر ناوارو پیشنهاد هفته گذشته که این واقعیت که این ویروس نمی ناپدید می شوند در گرمای تابستان است شواهدی وجود دارد که COVID-19 است که در واقع یک چینی طراحی شده bioweapon. مغلوب ساختن پیشی جستن است ادامه داد: استفاده از آپارتاید به اصطلاح “کونگ آنفولانزا” در تجمعات انتخاباتی.

کنترل تسلیحات

هفته گذشته یک مقام وزارت خارجه را رد کرد آمریکا پیشنهاد که چین پیوستن به کنترل سلاحهای هستهای مذاکرات و گفت این امر تنها پس اگر ایالات متحده بود “آماده به پایین آمدن به سطح [سلاح هسته ای].” مغلوب ساختن پیشی جستن دولت پیشنهاد کرده است که آن را تنها علاقه مند به renegotiating جدید کاهش سلاح های استراتژیک پیمان یا استارت جدید با روسیه که منقضی می شود در سال آینده اگر این همچنین شامل چین است. (این عجیب است تقاضا است. چین حدود 290 کلاهک هسته ای است. آمریکا و روسیه هر دو باید بیش از 6000—از این رو وزارت امور خارجه snarky پاسخ.)

چین نیز هجوم آمریکا سیاست هسته ای مذاکره فراگیر اقتصادی و همکاری امنیتی با ایران نیویورک تایمز به تازگی گزارش شده است.

آن را وسوسه انگیز به فرض که این همه بخشی از یک موقت flare-up در تنش در آورده با کروناویروس و قریب الوقوع آمریکا. برای یک چیز, جو بایدن مبارزات انتخاباتی شده است متهم مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از بودن بیش از حد نرم در چین است. و در حالی که آینده بایدن دولت ممکن است ویژگی های کمتر unfocused طلبی و کمتر به تئوری های توطئه از مغلوب ساختن پیشی جستن تیم مسائل خاص—نسل کشی در سین کیانگ چین ارضی درگیری با همسایگان خود—در حال رفتن به باقی می ماند مهم نیست چه کسی رئیس جمهور است در پاییز. (همانطور که برای Jinping او از لحاظ نظری می تواند رئیس جمهور برای زندگی است.)

این که آیا شما آن را نسبت به ایدئولوژی متضاد و یا منافع استراتژیک این “جنگ سرد جدید” است که به دنبال بیشتر و واقعی تر و بعید است به محو دور به سرعت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>