ایالات متحده آمریکا دیوان عالی نزدیک به نیمی از اوکلاهما هنوز هم بومیان آمریکا, قلمرو

بومی رهبران در روز پنج شنبه مورد ستایش قرار داد دادگاه عالی ایالات متحده تصمیم در McGirt مقابل اوکلاهما به عنوان یک پیروزی برای حاکمیت قبیله ای برای تایید است که دولت ایالات متحده پیمان با Muscogee (نهر) ملت هنوز هم باید به رسمیت شناخته شده توسط کنگره و که نزدیک به نیمی از آنچه شناخته شده به عنوان ایالت اوکلاهما است که در واقع بومی آمریکا زمین.

در 5-4 تصمیم عدالت نیل Gorsuch طرفه با لیبرال متمایل قضات و نوشت: نظر اکثریت حاکم که پس از کنگره است اظهار داشت: این زمین وعده داده شده به قبایل در قرن 19 باقی مانده رزرو برای مقاصد جنایی فدرال قانون است.

تبلیغات:

“در انتهای دنباله از اشک بود و یک وعده” Gorsuch نوشت. “مجبور به ترک خانه های اجدادی خود را در گرجستان و آلاباما نهر ملت دریافت اطمینان داد که خود را در سرزمین های جدید در غرب خواهد بود امن برای همیشه… چون کنگره است گفت: در غیر این صورت ما دولت را به خود کلمه است.”

دیوید هیل اصلی رئیس نهر کشور گفت: حکم مشخص شده “یک روز تاریخی.”

“این شگفت انگیز است” هیل نیویورک تایمز گفت. “این هرگز خیلی دیر به همه چیز را راست.”

تبلیغات:

ربکا ناگل یک چروکی نویسنده مستقر در اوکلاهما گفت که مردم بومی در دولت را “صحبت کردن در مورد امروز برای چند دهه.”

این تصمیم به رسمیت شناختن نزدیک به نیمی از دولت—خانه به 1.8 میلیون نفر و از جمله بسیاری از تولسا—به عنوان کشور هند کنترل نهر ملت و همچنین چهار قبایل دیگر آمد و پس از دادگاه شنیده می شود یک مورد مربوط به دولت در سیستم عدالت کیفری.

Jimcy McGirt عضو سمینول ملت به اعدام محکوم شده از جنایات جنسی است و در حال حاضر در خدمت 500 سال حکم زندان. McGirt استدلال کرد که کنگره هرگز به طور رسمی تکذیب کرد نهر ملت حاکمیت بر این منطقه که در آن جرم و جنایت گرفت و گفت: دولت حق ندارد به تعقیب او.

تبلیغات:

پس از حکم دادگاه در روز پنج شنبه دولت فدرال خواهد شد که صلاحیت برای محاکمه جنایات اعضای قبیله ای در نیمی از اوکلاهما در حال حاضر به رسمیت شناخته شده به عنوان رزرو, اما دولت نمی خواهد.

اوکلاهما دادستان کل مایک شکارچی و رهبران Creek, Cherokee, Chickasaw, Choctaw و سمینول سازمان ملل با صدور بیانیه مشترک پنج شنبه گفت: آنها کار بر روی یک توافق در مورد مالیات منطقه بندی ایمنی عمومی و سایر مقررات.

تبلیغات:

“بسیاری از مردمی در اشک” Jonodev Chaudhuri, سفیر برای Muscogee (نهر) کشور گفت: کشور هند امروز. “با وجود سابقه بسیاری از وعده های شکسته به عنوان درست است با بسیاری از قبایل ملل شهروندان احساس سوگند که برای یک بار در ایالات متحده برگزار شد به وعده های خود.”

در اکثر نظر Gorsuch به شدت به مخالفت با دیگر محافظه کاران در دادگاه گفت که در مخالفت خود را که حاکم “عمیقا بی ثبات حکومت شرقی اوکلاهما” و ایجاد “عدم قطعیت قابل توجهی برای دولت در ادامه اقتدار بیش از هر منطقه ای که لمس امور هند.”

“اعمال غیرقانونی انجام شده به اندازه کافی بلند و با قدرت کافی دارد هرگز به اندازه کافی برای اصلاح قانون” Gorsuch نوشت: در نظر است. “نگه دارید در غیر این صورت خواهد بود برای بالا بردن بی شرمانه ترین و دیرینه بی عدالتی بیش از قانون هر دو پاداش اشتباه و شکست آن در سمت راست.”

تبلیغات:

جان Echohawk یک پونی عضو و مدیر اجرایی, بومیان آمریکایی حقوق صندوق تبریک نهر ملت در آن پیروزی است.

“در برگزاری دولت فدرال به آن تعهدات ایالات متحده دیوان عالی کشور قرار داده به بقیه چه هرگز شده است باید در سوال” Echohawk گفت: کشور هند امروز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>