ونتیلاتور در مقابل تنفسی قرنطینه در مقابل انزوا: Covid-19 pandemic شرایط تعریف شده

با Covid-19 همه گیر وجود دارد بنابراین بسیاری از چیزهایی که ما نیاز به رشد عادت کرده اند. ما از لحاظ فیزیکی اجتناب از بسیاری از مردم و مکان ما عشق و بیش از حد بسیاری از در حال حاضر بر دوش ناگهانی بحران اقتصادی بوجود آمده است که در کنار این بیماری همه گیر.

اما نیز وجود دارد فقط یک مقدار زیادی از جدید و گیج کننده از نظر ما در حال شنیدن.

آن را خوب اگر شما مطمئن نیستید از تفاوت بین یک ماسک و یک هواکش یا تفاوت بین جداسازی و قرنطینه. ما امیدواریم که این فرهنگ همه گیر از نظر کمک خواهد کرد.

ما از این به روز رسانی به عنوان جدید و گیج کننده از نظر شروع به ظاهر در اخبار.

SARS-CoV-2 — رسمی نام و نام علمی این ویروس که باعث این بیماری همه گیر. (آن را برای “severe acute respiratory syndrome coronavirus 2.”)

Covid-19 — بیماری ناشی از این ویروس SARS-CoV-2. اگر شما بیمار هستید شما باید Covid-19. شما آلوده به ویروس SARS-CoV-2. (اگر شما هنوز هم اشتباه: فکر می کنم در مورد چگونه ویروس اچ آی وی باعث بروز بیماری ایدز است.)

Coronavirus — این است که یک خانواده از ویروس ها است که SARS-CoV-2 متعلق به (مشخصات فنی آنها شناخته شده به عنوان betacoronaviruses اما شما فقط می توانید می گویند coronavirus). 2003 شیوع سارس بود coronavirus به عنوان MERS در سال 2012. آنها به نام coronaviruses به دلیل شکل خود را. زمانی که از طریق یک میکروسکوپ فرد ویروس به نظر می رسد مانند یک کره احاطه شده توسط یک تند و تیز تاج (یا تاج).

بومی — یک بیماری است که به طور منظم آلوده انسان. مانند آنفولانزا گلودرد و یا هر بیماری شایع. وجود دارد چهار coronavirus گونه است که معمولا آلوده کردن انسان معمولا به عنوان تجلی سرماخوردگی. این امکان وجود دارد که SARS-CoV-2 می شود بومی ،

بیماری همه گیر — در سراسر جهان گسترش یک بیماری جدید. معروف ترین و شاید است 1918 آنفولانزای همه گیر است که به آلوده یک و سه نفر بر روی این سیاره است. بیماری های همه گیر می تواند تبدیل به بومی. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد Covid-19 یک بیماری همه گیر در تاریخ 11 مارس سال 2020 است.

بیماری همه گیر — یک بیماری است که گسترش بیش از یک منطقه گسترده ای. یک بیماری همه گیر است و کمتر شدید یک طراحی از یک بیماری همه گیر. اما وجود دارد یک همپوشانی بین این دو نظر. و بله, آن را کمی گیج کننده است: “در حالی که یک بیماری همه گیر ممکن است مشخص می شود به عنوان یک نوع از بیماری همه گیرشما نمی خواهد می گویند که یک بیماری همه گیر است که یک نوع بیماری همه گیر” مریام وبستر را توضیح می دهد. این 2015-2016 گسترش Zika ویروس از طریق جنوب و آمریکای مرکزی و کارائیب بود که یک بیماری همه گیر.

گله ایمنی گله ایمنی رخ می دهد زمانی که مردم به اندازه کافی تبدیل به سیستم ایمنی بدن به یک بیماری یا از طریق قرار گرفتن در معرض و یا از طریق یک واکسن است که گسترش این بیماری شروع به آهسته یا متوقف کردن در جمعیت. در حال حاضر ایمنی به Covid-19 به خوبی درک نشده است. در زمان محققان قادر خواهد بود برای تست خون از افرادی که از بهبود Covid-19 در هفته ها و ماه بعد از عفونت خود را و ببینید اگر آنها هنوز هم سیستم ایمنی هستند. و کسانی که مطالعات آموزش ما در مورد این که آیا ما جمعی می تواند به توسعه گله ایمنی به Covid-19.

زئونوز disease — یک بیماری آغاز شده است که در حیوانات اما پس از آن شروع به پریدن کرد به انسان است. Covid-19 یک بیماری زئونوز. آن را اعتقاد بر این SARS-CoV-2 می آید از خفاش ها. HIV ابولا Zika ویروس و حتی سرخک (که شروع به پریدن کرد از گاو به انسان یک زمان بسیار طولانی پیش) که اعتقاد به انسان و دام.

R0 — تلفظ r-صفر, R0 است این آماری است که توضیح می دهد چگونه یک بیماری مسری است. “این رقم اشاره به چگونه بسیاری از مردم دیگر یک فرد بیمار است و به احتمال زیاد آلوده به طور متوسط در یک گروه که مستعد ابتلا به این بیماری (به معنی آنها در حال حاضر نیست که مصونیت از واکسن و یا از مبارزه با این بیماری قبل از)” Vox را Julia Belluz توضیح می دهد. یک R0 از 2 به عنوان مثال به معنی هر فرد آلوده است که انتظار می رود به گسترش این ویروس به دیگران است. دقیق R0 برای Covid-19 هنوز در حال برآورد شده است. اما در حال حاضر اعتقاد بر این بود بین 2 و 2.5.

تایید موارد — تعداد Covid-19 مواردی است که باید تایید شده توسط آزمایش های تشخیصی. با توجه به کمبود آزمون تعداد واقعی موارد که وجود دارد این است که به احتمال زیاد بسیار بالاتر است.

مورد مرگ و میر (CFR) — میزان مرگ و میر. این شکل توضیح می دهد که چه درصدی از Covid-19 موارد کشنده هستند. آن را متفاوت با کشور گروه های سنی و رقم نهایی بستگی بدانند درست است تعداد موارد (که سخت است برای برآورد گسترده و بدون تست).

حالت های انتقال — چگونه یک ویروس گسترش می یابد و از یک فرد به دیگری است. دانشمندان هنوز در حال کار کردن دقیقا چگونه این ویروس گسترش یافته است. حالت اصلی از انتقال به نظر می رسد ویال قطرات است. این بیت از ویروس مملو از مایع spewed توسط یک فرد زمانی که آنها سرفه یا عطسه. اگر چه محققان هنوز در حال کار کردن شرایطی است که این ویروس می تواند هوابرد معنی چگونه ذرات ویروسی معطل می تواند در هوا تحت برخی از شرایط محیطی. در نهایت آن را نیز ممکن است که این ویروس گسترش می تواند از طریق مدفوعی-دهانی , مسیر, معنی, این ویروس می تواند انتقال از طریق مدفوع پس از آن می تواند آب آلوده یا مواد غذایی اگر خوب بهداشت وجود ندارد.

اجتماعی فاصله — کشت و تاکتیک به معنای نگه داشتن مردم از تجمع در کنار هم با هدف نگه داشتن مردم شش فوت از هم جدا از یکدیگر است. شش فوت از راه دور کمک می کند تا نگه داشتن قطرات از یک فرد آلوده به بینی یا دهان از ضربه زدن به شخص دیگری. این تاکتیک شامل لغو, مدارس, عمومی, حوادث, بسته شدن رستوران ها و ممنوعیت حوادث 10 یا بیشتر مردم است.

قرنطینه — محدود کردن حرکت و یا جدا کردن افرادی که ممکن است در معرض عفونت اما که هنوز بیمار است. معمولا قرنطینه محدود یک فرد جنبش به خانه خود را.

جداسازی — جدا کردن مردم با تایید و یا احتمال عفونت از دیگر افراد سالم به طوری که آنها می توانید بهتر و بدون آلوده کردن هر کس دیگری. یک عضو از یک خانواده می تواند در انزوا (شاید در یک اتاق تعیین شده است که دیگران را وارد کنید) در حالی که دیگر اعضای خانواده در قرنطینه (به حرکت در اطراف خانه اما نه وارد انزوای منطقه).

مستند — “اصطلاح” قفل-کردن’ نمی باشد ویژگی های یک اصطلاح مورد استفاده توسط مقامات بهداشت عمومی و یا وکلا” لیندسی Wiley, سلامت استاد حقوق در کالج واشنگتن از قانون توضیح داده شده در ایمیل. “این می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای اشاره به هر چیزی از اجباری جغرافیایی قرنطینه (که احتمالا خلاف قانون اساسی تحت ترین حالات در ما) به غیر اجباری توصیه به پناهگاه در محل (که کاملا قانونی است و می تواند صادر شده توسط مقامات بهداشتی در فدرال و ایالتی یا محلی سطح) به هر چیزی در میان (به عنوان مثال سفارش حوادث خاص و یا نوع کسب و کار به, است که به طور کلی قانون اساسی اگر لازم برای جلوگیری از گسترش بیماری بر اساس شواهد موجود).”

کمربند sanitaire — محدودیت حرکت در داخل و خارج از منطقه و یا شهرستان. چین تحمیل یک در شهر ووهان در اوایل روز از وقوع.

پناهگاه در محل — سفارش درخواست مردم برای ماندن در خانه به جز برای سفر به فروشگاه مواد غذایی و داروخانه ها و دیگر کارهای ضروری. هر ایالت یا شهر ممکن است تعریف “پناهگاه در محل” کمی متفاوت است. (مانند “مستند” در این مدت می توانند با مراجعه به انواع دستورالعمل ها.) هر یک از دولت های محلی نیز می تواند اجرای این دستورات متفاوت — از فقط درخواست شهروندان برای انجام آن داوطلب اساس برای اجرای دستورات با پلیس داد. نکته مهم این است که برای بررسی با مقامات محلی خود را برای جزئیات بیشتر در مورد چه چیزی مجاز است و چه چیزی نیست زمانی که دولت محلی به شما می گوید به پناهگاه در محل. برخی از شهرستانها مانند واشنگتن DC هستند كه با استفاده از این اصطلاح, اما به جای گفتن مردم به “خانه بمانند.” آن را به طور موثر همان چیزی که.

ونتیلاتور — یک ماشین که حرکت هوا در داخل و خارج از ریه ها در مورد یک بیمار نمی تواند و یا داشتن مشکل در تنفس خود به خود.

PPE — تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش و در صورت سپر و چرخ دنده های دیگر که در حفظ و مراقبت از سلامت کارگران در خطر ابتلا به عفونت.

تنفسی — ماسک صورت است که مهر و موم در اطراف دهان و فیلتر کردن ذرات از هوا قبل از آنها به نفس در. یک N95 ماسک برای مثال فیلتر کردن “95 درصد بسیار کوچک (0.3 میکرون) تست ذرات” FDA توضیح می دهد. پزشکان و پرستاران و کارگران بیمارستان روبرو هستند کمبود این ضروری محافظ facewear.

فولاد ماسک یا ماسک صورت — این سست اتصالات ماسک که همین حالا فیلتر کردن به عنوان بسیاری از ذرات به عنوان یک ماسک. اما آنها را متوقف پوشنده لباس از پخش قطرات سرایت زمانی که آنها عطسه یا سرفه. آنها همچنین مفید در جلوگیری از پوشنده لباس از لمس کردن صورت خود را با دست کثیف.

کلروکين یا هیدروکسی کلروکین— داروهای ضد مالاریا به کرات توسط رئیس جمهور تهمت (با وجود ضعف شواهد) به عنوان به طور بالقوه مفید در درمان Covid-19. آزمایش بالینی این داروها در حال انجام است اما شواهد اولیه است و هنوز مشخص نیست که اگر آنها را اثبات مفید. این نه تنها مواد مخدر در حال حاضر در حال آزمایش برای درمان Covid-19: پزشکان نیز تست داروهای ضد ویروسی و برخی از HIV و مواد مخدر.

تب به طور کلی یک تب است هنگامی که درجه حرارت بدن بیش از 100.4 درجه فارنهایت با توجه به مراکز کنترل بیماری ها (CDC). اما وجود دارد برخی از تغییرات در اینجا. بدن انسان تمایل به سردترین هنگامی که ما از خواب بیدار. بنابراین یک 100.4 درجه فارنهایت درجه تب در صبح ممکن است رشد کمی داغتر طول روز است. برخی از افراد نیز اجرا کمی گرم تر یا سردتر از دیگران است. CDC توصیه می کند “تب ممکن است در نظر گرفته شود در حال حاضر اگر یک فرد است و نه تا به حال اندازه گیری دما اما احساس گرم و به لمس و یا یک تاریخچه از احساس تب.”

ذات الریه یک عفونت ریوی است که در آن کوچک کیسه هوا از ریه ها (یعنی آلوئول های این سازه که در آن گازها از جو رد و بدل شده با خون) تبدیل ملتهب و پر کردن با مایع. این ممکن است نشانه ای از Covid-19.

رونویسی معکوس واکنش زنجيرهای پلیمراز (RT-PCR) — یک فن آوری مورد استفاده برای Covid-19 تست تشخیصی. به نظر می رسد برای این ویروس ژنتیکی امضا.

سرولوژی — یک تست تشخیصی است که به نظر می رسد برای آنتی بادی (یک خون پروتئین ساخته شده است برای کمک به مبارزه با یک ویروس خاص یا پاتوژن) و می توانم بگویم که اگر کسی تا به حال شده است شما با Covid-19 و می تواند نشان می دهد آنها احتمالا ایمنی بدن. این آزمون هنوز در حال توسعه برای Covid-19.

واکسن — یک فرمول برای تحریک سیستم ایمنی برای تولید آنتی بادی برای یک پاتوژن به امید ارائه ایمنی به پاتوژن. واکسن برای SARS-CoV-2 در حال حاضر در حال آزمایش است اما آن می تواند یک سال یا بیشتر قبل از آنها تایید شده است. امن و واکسن موثر می تواند به جلوگیری از این بیماری همه گیر در آهنگ های خود را.

درمان — مواد مخدر است که به کاهش شدت علایم بیماری. سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر تسهیل چند ملیتی کارآزمایی بالینی تست دارو — و ترکیبی از داروها برای درمان Covid-19. درمان لزوما جلوگیری از شیوع بیماری ، آنها ممکن است نگه داشتن مردم از شدت بیمار یا در حال مرگ است. حتی با درمان این ویروس هنوز هم می تواند گسترش و آلوده کردن میلیون ها نفر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>