چه ما در مورد نوسنگی-عصر زنی که اختراع نمک ترشی نان ؟


A loaf of leavened bread against a yellow background

گتی ایماژ Plus

در عهد عتیق داستان Exodus هنگامی که فرعون در نهایت به توافق اجازه بنی اسرائیل go—پس از این آفت از قورباغه ها, جوش, شپش و بیشتر—اسرائیل حق می ترسید او را به تغییر ذهن خود را. و به طوری که آنها فرار کرد. آنها به سمت چپ در چنین عجله به گفته عهد عتیق است که آنها حتی نمی زمان به خود اجازه دهید خمیر افزایش یابد.

من همیشه فکر می کردم یک نان جزئیات مانند زمان خمیر را تخمیر به نظر می رسید مانند یک راه عجیب و غریب برای نشان دادن اسرائیلی راش. اما به عنوان من در حال حاضر کشف وجود دارد یک لینک بین ساعت های طولانی در یک خانه و آسایش هدایت خمیر را افزایش کند. بیش از این ماه گذشته به عنوان طاعون نگه داشته است من در خانه من پیدا کردم خودم تا حدودی معکوس اتصال از بنی اسرائیل. و پاسخ من شده است به انجام آنچه آنها می تواند نه: رسیدن به پشت یخچال و تازه من پیر خمیر ترش استارت.

البته من نه تنها در ساخت نان تازه. بر اساس برخی برآوردها مخمر فروش افزایش یافته تا آنجا که 600 درصد بیش از ماه گذشته است. از شدت عملی دیدگاه این نیست در واقع حس بسیار را. تخمیر می افزاید: تقریبا هیچ ارزش تغذیه ای به نان بنابراین اگر غیر از این بود به سادگی در مورد کالری در زمان بحران وجود دارد به مراتب کارآمد تر گزینه های. اما البته این فقط در مورد کالری است. نمک ترشی نان یک فرهنگ و یک آرامش و یک جشن. این یک هنر به عنوان آن را به عنوان یک مواد غذایی است. و معلوم از آن آغاز شد که در راه است.

افزایش یافته است نان مورد نیاز یک مخترع.

برای من کتاب خوردند اولین صدف? من یاد گرفتم در مورد انواع باستان مخترعان و اکتشافات خود را—از کسانی که سوار اسب اول به کسی که عینک اولین شلوار—اما امریکا قرنطینه-الهام آغوش پخت ساخته شده من تعجب می کنم: که کشف سحر و جادو از مخمر و خمیر شروع اولین استارت خميرترش و پخته اولین نمک ترشی قرص?

به عنوان bioarcheologist Andreas Heiss یادداشت نان پخته شده است که یکی از استادانه ترین و وقت گیر و دشوار حبوبات و مواد غذایی شما می توانید. بنابراین زمانی که اولین نان سازان—یک گروه شکارچی زندگی در خاورمیانه 14,000 سال پیش در حال حاضر به نام Natufians پخته برای اولین بار چهار نان آنها ساخته شده آنها را به عنوان جشن غذاهای نه به عنوان اساسی. نان به عنوان Natufian نسخه ای از کیک عروسی. آن بود تزئینی مواد غذایی از مراسم, نه منطقی هزینه تلاش برای کالری است.

هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که این Natufians نمک ترشی و نان خود را به archaeobotanist Amaia Arranz Otaegui نوشت: به من یک ایمیل به در. هنگامی که او به بررسی جهان قدیمی ترین خرده او هیچ اشاره از مخمر و علاوه بر او می افزاید: این Natufians ندارد گنبدی شکل کوره های مورد نیاز به درستی پخت نمک ترشی قرص نان.

گنبد کوره و نه اتفاقی نمک ترشی و نان را بوجود می آیند نه برای یکی دیگر از 5000 سال. هنوز اجاق اختراع نشده leavened نان—آنها به سادگی از آن ساخته شده است.

افزایش یافته است نان مورد نیاز یک مخترع. آشپزی قهرمان. کسی که با بی پروایی کام به ترکیب هنری خود را با شجاعت خود را در یک لحظه از بی دقتی.

که این باستان قهرمان و چگونه او اختراع نمک ترشی قرص?

بیایید او را مریم پس از مری بری بیکر و شرکت میزبان از بزرگ انگلیسی پخت نشان می دهد که کار این تمدید قرنطینه به من ارائه زمان برای لذت بردن از. و من تماس مریم “او” به دلیل وجود حداقل برخی از شواهد از نوسنگی اسکلت که زنان فرآوری شده بخش عمده ای از غلات و حبوبات. هر چند نقش های جنسیتی در دوران باستان باقی می ماند تا حدودی از راز و رمز یک مطالعه توسط پژوهشگر Theya Molleson لندن موزه تاریخ طبیعی یافت می شود که نوسنگی زنان بیشتر دچار انواع آرتروز در انگشتان پا و پشت پایین تر است که نشان می دهد سنگ زنی دانه ها با استفاده از دست و پا و طاقت فرسا querns و دست به سنگ از زمان.

مری می توانست صرف زمان قابل توجهی آسیاب کسانی که گندم و دانه جو بود چرا که او یکی از کشاورزان برای اولین بار در تاریخ بشر است. او زندگی می کردند حدود 9000 سال پیش در عصر نوسنگی زمانی که باستان شناسان بر این باورند چند زندگی مردم در چند کوچک و روستاها شد برای اولین بار به انتقال از شکار و جمع آوری مواد غذایی خود را به کشاورزی آن است. این جوامع کوچک در نزدیکی رودخانه فرات و دجله در شرق میانه هلال حاصلخیز هستند که باستان شناسان پیدا کرده اند برخی از قدیمی ترین شواهد از مزارع حیوانات اهلی و کوره های گنبدی شکل.

به عنوان یک کشاورز مریم احتمالا صرف روز خود را جمع آوری و کاشت دانه های مراقبت برای او زمینه و برای مناسبت های خاص—پخت flatbread and brewing beer. (باستان شناسان گمان می کنند که چون آبجو صرفا مایع نان از سمت چپ به پوسیدگی Natufians کشف flatbread به مراتب هیجان انگیز تر همتای مدت کوتاهی پس از اولین پخت.) با آبجو و نان و فر مریم بود همه مواد لازم برای تخمیر خمیر. او فقط نیاز به یک لحظه از همگرایی و شجاعانه.

خمیر نیاز به یک دوز زیادی از مخمر به افزایش است. میکروسکوپی مقدار که سوار بر گرد و غبار و در شكم حشرات نمی توانست کافی به خمیر مایه او flatbread قبل از او پخته آن است. بنابراین دانشمندان جستجو برای بزرگتر منابع مخمر به توضیح او کشف خمیر مایه—و چند تبدیل نگاه خود را به آبجو. نیکلاس پول یک گیاه شناس و نویسنده از ظهور مخمرمعتقد است مری ممکن است تصادفا بر روی نمک ترشی نان به طور تصادفی با پاشش آبجو مخمر مملو از کف بر روی خمیر. اگر او نتیجه می شده اند یک قارچ انفجار در آرد و آب است.

به عنوان مخمر تغذیه آن را تکثیر. سلول های آن رشد bulges به نام “schmoos” و این schmoos سپس بوسیدن و عشقبازی کردن دیگر schmoos فیوز بارور و جوانه سلول های جدید است. کسانی که در چند ساعت اول پس از مریم حادثه شده اند یک موج از smooching schmoos. در شرایط مناسب دو روز می تواند 100 سلول های مخمر به 400 میلیارد دلار است.

مقدار تخمیر این میکروارگانیسم ها می توانید در یک زمان کوتاه حیرت انگیز است. به عنوان لویی پاستور بعد از توصیف آن به شک و تردید مخاطبان در سال 1854 قارچی کار نرخ قند معادل 200 پوند فرد, سفت, 2 میلیون پوند چوب در دو روز.

در عرض یک ساعت یا کمتر بسته به اندازه اولیه چلپ چلوپ مخمر را دی اکسید کربن را به طرز محسوسی ballooned مریم خمیر. تا این نقطه مریم سزاوار کمی اعتباری برای چه صورت گرفت. آنچه اتفاق افتاده بود احتمالا حتی منحصر به فرد است. اما در حالی که بسیاری نانوا را پرتاب کردن پف پس از اشتباه خود مریم بود عصبی و سکته مغزی از نبوغ به جای او در فر.

نتیجه این می شده اند جادویی.

بر خلاف Natufian تپش قلب مریم گنبد فر را به دست آورد حرارت بالا لازم است به سرعت تبدیل آب به بخار و گسترش مخمر کوچک حباب دی اکسید کربن به غول سوراخ. نان را در اندازه دو برابر شد قبل از اینکه چشم خود را. و هنگامی که مری به حال شجاعت به آن را امتحان کنید به جای خرد مسطح انبوه نان او را پاره پاره به خوشمزه روح قرص نان. واضح است که او تلاش کرده اند که دستور او دوباره احتمالا ریختن در عین حال بیشتر کف بر روی خمیر و با بهره گیری حتی نتایج بیشتر.

روش او ممکن است حتی تحمل کرده است. در یکی از قدیمی ترین توصیف از نمک ترشی نان روم فیلسوف Pliny the Elder توضیح می دهد چگونه گول ها با استفاده از فوم آبجو خود را به پخت آنچه که او به نام “یک فندک نوع نان نسبت به سایر مردم است.”

در نهایت مری یا دیگر بیکر آموخته است که شما می توانید نگه دارید به بخش yeasty خمیر اضافه کنید و آن را به روز بعد پخت را قادر می سازد بیشتر سازگار افزایش است. و شاید یکی دیگر از باکتری شناور به استارت یکی مثل لاکتوباسيلوس ها که به جای الکل تولید اسید لاکتیک به دفع رقبا—و برای اولین بار خمیر ترش استارت متولد شد.

به طوری که شما در حال پخت در قرنطینه با تشکر از مریم و دیگر نوسنگی نانوا که آموخته است که چگونه به خمیر مایه نان. اگر شما در عجله طعم آن به خوبی امروز به عنوان آن را 9000 سال پیش.

Who Ate the First Oyster? book cover

توسط Cody کسیدی. پنگوئن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>